** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.12.2018

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    3 грудень 2018 року

Пошук в новинах   

економіка

Податкова знижка на навчання.

Зі слів очільника Львівської юстиції Тараса Греня, багато українців, сплачуючи кошти за навчання і не підозрюють про те, що можуть скористатись податковою знижкою на навчання.

Що це таке? Податкова знижка – сума, на яку дозволено зменшити розмір податку на доходи фізичних осіб, сплаченого особою на оплату нею послуг навчання.

ПАМ`ЯТКА: НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ витрати на військову кафедру та інші курси в закладах освіти; НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ в податкову знижку витрати на навчання за кордоном.

Особами, які мають право на податкову знижку є: громадяни України, які сплачують навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім`ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Які документи потрібні для отримання податкової знижки?
Копія паспорта;
Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера (крім фізичних осіб- які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
Довідка про доходи за номером №3;
Копія договору з закладом освіти;
Копії квитанцій (чеків, платжних доручень) про оплату навчання;
Оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
Податкова декларація про майновий стан та доходи;
Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування

Які кроки необхідно зробити для отримання податкової знижки на навчання:
Оплатіть навчання та збережіть квитанцію про оплату для податкової;
Отримайте від роботодавця довідку про доходи;
До 31 грудня поточного року заповніть податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;

Подайте документи на отримання знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримайте податкову знижку!

^

Відділ ДРАЦС
Відділ ДРАЦС

суспільство

Сокальчани можуть миттєво викликати поліцію за допомогою додатку
Сокальчани можуть миттєво викликати поліцію за допомогою додатку

Сокальчани можуть миттєво викликати поліцію за допомогою додатку

Відтепер власники смартфонів можуть викликати поліцію за допомогою мобільного додатку «My Pol». Його днями презентували у Головному управління Національної поліції у Львівській області. Жителі Львівщини, зокрема й Сокальщини, можуть миттєво виклити поліцейських.

My Pol – це безкоштовний мобільний додаток для миттєвого виклику поліції, який значно спрощує комунікацію між громадянами та правоохоронцями. Але перш за все – це швидкий виклик поліції. Додаток дозволяє вам у потрібний момент одним дотиком викликати поліцію. Справа в тім, що коли людина телефонує на лінію «102», вона повинна надати диспетчеру певну необхідну інформацію про себе та місце, куди має бути направлений наряд поліції. На це витрачаються дорогоцінні хвилини часу. З появою My Pol ця вся інформацію надходить в поліцію за секунду, адже персональні дані вже збережені в мобільному додатку при реєстрації, а місце розташування підтягується за допомогою GPS.

В додатку є дві кнопки: червона та жовта. Червона кнопка – це екстрений виклик у випадку загрози життю чи здоров’ю. Жовта кнопка – це виклик, коли ви ще можете додати якийсь коментар, описати ситуацію, вибрати категорію правопорушення, тобто використовується у випадках, коли не потрібне надшвидке реагування. My Pol є соціальним проектом, тому є абсолютно безкоштовним як і для громадян, так і для держави. Завантажити додаток для android ви можете у Play Market, а для iphone у App store.

 

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнівv
Волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнівv

Волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнів

26 листопада волонтери Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю відвідали мешканців хоспісу у місті Угнів. Як розповідає Радіо «Сокаль» голова організації Оксана Кононова, такі поїздки є регулярними, адже приділяти хоч трохи часу одиноким стареньким людям вона вважає обов’язком кожного.

Протягом двох років Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю є виконавцем соціального проекту, який спрямований на те, щоби сформувати волонтерський колектив з людей з інвалідністю. Власне, в межах цього проекту і відбуваються такі поїздки.

Під час чергового візиту потребуючим привезли солодощі, фрукти, шкарпетки, пеленки, миючі засоби для прибирання, засоби гігієни та інші необхідні установі речі. Транспорт надав головний лікар сокальської ЦРЛ Роман Швед. Оксана Кононова наголошує на тому, що така співпраця є дуже корисною. Соціальний проект також втілюється за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» та програмі «Місце зустрічі: діалог». «Добре слово, увага і спілкування – ось те, чого потребують такі люди», – каже Оксана. Тому волонтерів, які дарують їм кілька годин уваги зустрічають з радістю:

– Більшість з них нас завжди зустрічають добре. Але потрібно пам’ятати про те, що це старше покоління. Мабуть, не всі з них до кінця усвідомлюють свою позицію – що вони одинокі, самотні… Багато з них, звичайно, трохи злі й ображені на ситуацію, яка склалась у їхньому житті. Але подарункам, солодощам, засобам гігієни, звичайно, всі задоволені. А це добре! Бо коли ми бачимо, що результат є, люди радіють, то воно надихає до подальшої праці.

 

Люди з інвалідністю, як і люди похилого віки – ті категорії, які дещо залишаються поза увагою суспільства і страждають від різних стереотипів. Об’єднання таких категорій дарує гарне спілкування – говорить голова Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю:

– Одинокі літні люди – це така категорія, яка потребує підтримки і спілкування. Якщо говорити про людей з інвалідністю – це також категорія, яка часто сидить вдома. Певні бар’єри в нашому суспільстві даються взнаки. І якщо такі дві категорії об’єднати і поспілкуватися один з одним, то виходить дуже класно. І одні, й інші отримують підтримку і певне задоволення.

У темах для розмов старенькі не є вибагливими – каже Оксана. Говорити люблять про будь-що, аби було з ким:

– На будь-які. В основному про погоду, політику, про себе чи самопочуття. Питаються що мотивує приїжджати до них. Словом, просто ні про що – будь-яке спілкування їм вже добре.

Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю їздить в Угнівський хоспіс вже кілька років і за цей час, каже Оксана, збоку помітні зміни в позитивний бік. Умови стали кращі, жителі хоспісу доглянуті та нагодовані, але морально відвідувати їх все одно важко

– Єдине, що досить складно морально відвідувати такі установи. Тому що коли бачиш, що людина одинока старенька, чимось ображена, а ще дехто пам’ятає роки війни та й зараз нелегка ситуація в країні – це все важко. Сприяє песимістичному настрою, але такі візити допомагають і нам, і їм, тому будемо продовжувати.

Наступну поїздку асоціація планує вже навесні, адже на зимові свята їх й так чекає багато відвідувачів.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:12, 21 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567