** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::04.08.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    4 серпень 2011 року

Пошук в новинах   

СП :: Стратегія розвитку

У Львові в рамках  "круглого столу" об’єдналися для розвитку та підтримки  соціального підприємництва

     За стислою назвою «соціальне підприємництво» криється важлива сфера життя суспільства, адже  кризи й соціальні проблеми неминуче й об’єктивно призводять до поглиблення розшарування суспільства за рівнем життя. В цей час, крім державних установ, які за означенням повинні згладжувати такі протиріччя, знаходяться також і інші – неурядові, які торують альтернативні шляхи зменшення соціального  напруження, а отже, вносять свій вагомий внесок у стабільність майбутнього, як в цілому держави, так і соціальних груп та окремих людей.

Такі організації вже діють на Львівщині: зокрема, Сокальська Агенція Регіонального розвитку, яка здійснює  реалізацію проекту «Підтримка соціального підприємництва у Львівській області». Проект фінансується Фондом «Східна Європа» у партнерстві  із Британською радою в Україні,  PricewaterhouseCoopers, Ерсте Банком, за партнерської підтримки Головного управління економіки та інвестицій та Львівського обласного та міського  центрів  зайнятості.
Агенція бере на себе ініціативу залучення європейського досвіду у вирішенні соціальних проблем, організовує широке коло експертів, організацій та державних установ, щоб окреслити шляхи реалізації соціальних програм.
     Відтак в  рамках проекту розробляється  Концепція Стратегії розвитку соціального підприємництва у Львівській області.
     26 липня в приміщенні Львівської облради був організований «круглий стіл» на тему  «Розробка Концепції розвитку соціального підприємництва у Львівській області».
Роботу Круглого столу було розпочато із презентації результатів проекту, які представил Ганна Костюк, директор Сокальської АРР. Також участь у заході прийняли та виступили із доповідями представник Фонду Східна Європа Юрій Піскалюк, та представниця Британської ради в Україні Людмила Таценко та представниця Ерсте Банку Юлія Волотченко. 
     Серед  35 учасників  були представники влади, бізнесу, громадських організацій,  включаючи тих, хто вже знайшов себе у соціальному підприємництві на Львівщині («Народна допомога», «Оселя» (Виники), «Дитяча надія»(Броди)), українських й іноземних експертів (Лука Бетареллі, представник Європейського дослідного інституту кооперативних і соціальних підприємців EURICSE, Італія). Таким чином, за «круглим столом» зібрались і соціальні підприємці, і експерти, і представники обласних органів влади та громадських організацій, які винесли на новий рівень обговорення проблемних моментів у становленні соціального підприємництва  та надали пропозиції для розробки Концепції Стратегії розвитку соціального підприємництва. 
«Круглий стіл» вкотре продемонстрував, що Львівщина вже має чудові приклади соціальних підприємств, які повинні бути використані для розробки державної програми підтримки їх розвитку. Протягом трьох місяців Сокальська АРР, Центр розвитку соціального підприємництва у співпраці із  Львівським обласним та міським центрами  зайнятості, головним управлінням  економіки та інвестицій, районними  управліннями економіки, статистики, юстиції, державних реєстраторів  проводили  збір інформації та анкетування представників Львівської області з питань соціального підприємництва для розробки Концепції. Це були і держслужбовці, і підприємці, і представники громадського сектору та мас-медіа. Всього вдалось опитати більше трьох сотень людей віком від 18 до 67 років. Анкети дозоляли простежити залежність відповідей від статі, професії, характеру праці та навіть псхотипів опитуваних. Неоднозначні результати були представлені на "круглому столі" експертом проекту «Підтримка соціального підприємництва у Львівській області» Оксаною Музичук. Вони допомогли виявити різні підходи у баченнях розвитку такої діяльності між категоріями влади, бізнесу та громадськими організаціями. В рамках опитування зібрали думки, на які опиратимуться при розробці Концепції Стратегії.

"Загалом анкетування довело –  у людей досі немає сформованого поняття про соціальне підприємництво, а це є знаком  того, що першочергово філософію соціального підприємництва слід формувати через належне інформування суспільства та виховання обізнаних у темі журналістів,"– наголосила Оксана Музичук.
Завдяки «круглим столам» такого типу можна було б ефективніше впроваджувати розуміння соціального підприємництва в суспільстві, виокремити  інструменти його  реалізації, що у свою чергу, надавало б престижності такій діяльності.

 

Завершився захід підписанням Меморандуму про міжсекторальну співпрацю в  мережі «Сприяння розвитку соціального підприємництва у Львівській області» та зробити напрацювання, виділити основні напрямки для розробки  Концепції. Таких в процесі обговорення виявили  кілька: це проведення інформаційної роботи по роз"ясненню поняття соціального підприємництва; розробка механізму залучення  державних замовлень на соціальні послуги; залучення наукового потенціалу для забезпечення  інноваційності  соціальних проектів. Дуже важливим є  і розроблення системи фінансової підтримки, запровадження обласної та районної програми компенсації відсотків по кредитах; підготовка пропозицій  для внесення змін до нормативно-правових актів в частині розвитку малого та середньогого бізнесу та соціального підприємництва.
"Сьогодні влада розуміє, що потрібно підтримувати та сприяти розвитку малого та середнього бізнесу, і ми шукатимемо можливостей для підтримки соціальних підприємців, підприємців, які є соціально-орієнтованими, через Регіональну Програму підтримки малого підприємництва на Львівщині." – повідомив Володимир Ромака, начальник Головного управління економіки та  інвестицій ЛОДА.

Наразі організації, що планують розвивати соціальне підприємництво, часто не в змозі виплачувати кредити під високі банківські відсотки, тому варто було б розробити програму компенсації відсотків по кредитах  за рахунок обласного бюджету.
    "Компенсація є  цілком можливою, враховуючи, що такий досвід уже існує, зокрема, в програмі енергоощадності у Львівській області. Програма  компенсації, в першу чергу, надасть можливість малому та середньому  бізнесу створювати  нові робочі місця та розвивати соціально-орієнтований бізнес," - зазначив Олег Рісний, директор Львівського міського центру зайнятості, депутат  ЛОР.

Таким чином, малий та  середній бізнес, в тому числі  і соціальне підприємництво, отримали б шанс вийти на новий рівень розвитку.
"Введення в дію Податкового кодексу уже  негативно відбилося  на малому і середньому підприємництві в Україні. У  цій ситуації влада, вважаючи пріоритетною підтримку малого і середнього бізнесу, мала б запропонувати йому певні заходи сприяння.Так як  однією з головних проблем малого бізнесу є обмежений доступ до адміністративних та фінансових послуг, то важливо   було б підтримати малий бізнес субсидіями на покриття частки відсотків за кредитами, і таку програму я буду пропонувати розробити ГУЄ уже в цьому році", -  підсумувала  Ганна Костюк, директор Сокальської агенції регіонального розвитку, депутат  ЛОР. 

Суспільство  для вирішення своїх проблем повинно ставати громадянським, і одним із кроків на цьому шляху є розвиток соціальної відповідальності малого та середнього бізнесу для підтримки соціально-вразливих верств населення. Саме над цим і розпочали роботу громадські організації Львівщини.
«Круглий стіл», що відбувся, не є звичайною формальною подією, яка фіксує сучасний об’єктивний стан речей у цій сфері, а є початком нового, непростого, але дуже перспективного процесу, покликаного об’єднати та скоординувати спільні зусилля всіх небайдужих людей, організацій, комерційних структур у подоланні негативних явищ сьогодення.

Важливо, що мережа «Сприяння розвитку соціального підприємництва у Львівській області» є відкритою, а отже, надалі розширюватиметься з долученням нових    партнерів та ініціативних людей.

 

 

 


Софія Парасюк
PR – менеджер Центру розвитку Соціального підприємництва.

 

Матеріали круглого столу:

Соціальне підприємництво 1

SE Powerpoint for Lviv July 11

АналізАнкет

presentation Lviv


 

 

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:49, 22 січня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464