** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::05.12.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    5 грудень 2011 року

Пошук в новинах   

анонс

Інформація підготовлена експертами Інституту політичної освіти Іваном Лопушинським та Олександром Солонтай
із презентаціями експертів семінару «Особливості прийняття місцевих бюджетів на 2012 рік» можна ознайомитися тут:

 acts  acts

   budget_and_process

   budget_controll

   budget_structure

   vplyv_dep_na_budget

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

анонс

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

анонс

У Червонограді зустрілися із соціальними партнерами та людьми із обмеженими можливостями.
  З нагоди дня інваліда відбулася робоча зустріч  у Червоноградському міському центрі зайнятості.

     «Важливо, щоб кожен з нас пам’ятав, що люди з особливими потребами дуже потребують нашої з Вами допомоги та підтримки. І не йдеться лише про фінансову підтримку (хоча вона теж дуже важлива), але й про допомогу працею, знаннями, досвідом, любовю і опікою. Люди з особливими потребами, що є серед нас,  і не тільки покликані зробити нас кращими, щоб ми простягали їм руку допомоги.. Посіяти серед людей зерно бажання допомагати іншим – наше найважливіше завдання. І спільними зусиллями ми зможемо змінити ситуацію нашого міста на краще – повідомила Г.Костюк, депутат Львівської обласної ради. Директор Сокальської Агенції РР.
     З грудня  в Україні відзначають  Міжнародний день інвалідів. Тому Червоноградський міський центр зайнятості спільно із Сокальською Агенцією провели  робочу зустріч на тему «Адаптація людей із особливими потребами». На зустріч були запрошені Соціальні партнери міського центру зайнятості, підприємці, громадські організації, які займаються реабілітацією інвалідів, начанням, інтеграцією в суспільство, а також безробітні що мають статус інваліда та  перебувають на обліку в центрі зайнятості.
«Такий день є потрібним в першу чергу для суспільства, бо кожен із нас повинен на мить зупинитися і пригадати, що серед нас  є люди з обмеженими фізичними можливостями ,які потребують особливої уваги, які прагнуть відчувати себе рівноправними членами суспільства. За рік депутатської діяльності я спілкувалася із багатьма родинами в яких виховуються діти інваліди, я спілкувалася із людьми з обмеженими фізичними можливостями і розуміла наскільки непросто таким родинам. Як правило вони знаходяться за межею бідності, адже ті кошти, які вони отримують  від держави в основному ідуть на лікування та закупівлю дорогих медичних  препаратів. Під час особистих зустрічей  було виявлено що основними проблемами із якими стикаються такі родини це: працевлаштування, безбар’єрність, реабілітація, інтеграція у суспільство- повідомила Г.Костюк, депутат Львівської обласної ради. Директор Сокальської Агенції РР.
    Щодо працевлаштування були виявлені такі основні проблеми узаконодавстві: у першу чергу, люди з особливими потребами стикаються із труднощами у відношенні      МСЕК до надання інвалідності. Адже, якщо людина має інвалідність 1-ї групи і хоче працювати, скоріше за все МСЕК надасть їй 2-гу, або ж навіть 3-ю групу тільки тому, що офіційно лише 3-я група є робочою групою. Отже, маючи інвалідність, при якій людина є ментально збереженою, знайти роботу буде практично неможливо. Крім цього багато підприємств недотримуються ЗУ про квоту на працевлаштування інвалідів .
    Також учасники відзначили, що необхідно зробити доступною для людей, які пересуваються на інвалідних візках, владу. До тих пір, поки чиновник не подивиться в очі інваліду, не зрозуміють його проблем, казати про те, що влада предметно займається вирішенням проблем людей з особливими фізичними потребами, не доводиться. Наступний крок – забезпечити доступ до мережі тих закладів, куди в першу чергу може звертатися людина з особливими фізичними потребами: управління праці та соціального захисту, заклади охорони здоров’я, підрозділи Пенсійного фонду та центру зайнятості 


      Чи скоро подолають чиновники бар’єр власної байдужості та скоротять час від декларацій до реальних справ, покаже час, адже  «кредит очікування виконання обіцянок уже вичерпано.


^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

анонс


З ініціативи депутата ЛОР Г. Костюк  розроблено та представлено в комісії проект 

Концепції Стратегії розвитку соціального підприємництва у Львівській області.


   Під час засідання комісієї з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва ЛОР Ганна Костюк, депутат ЛОР, директор Сокальської АРР  представила  Концепцію  розвитку Соціального підприємництва для обговорення депутатів та експертів.
   "Аналізуючи програми, що фінансуються із обласного бюджету, можна зробити багато критичних зауважень до того, як неефективно, не фахово, а часом злочинно використовуються кошти.  Тому робота кожного робота депутата  полягає в тому, щоб здійснювати детальний контроль за використанням бюджетних коштів, та брати активну участь у формуванні бюджету та заходів в рамках програм. А також важливо, щоб депутати не  лише критикували чиновників, а сами брали активну участь у розробці та внесенні  поправок до програм – повідомила Ганна Костюк, депутат Львівської обласної ради, заступник голови з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва,  директор Сокальської АРР.»
    Завдяки ініціативі Г. Костюк  у  Регіональну Програму з  розвитку підприємництва у Львівській області на 2011 – 2012 роки було внесено п 3.7. Розвиток соціального підприємництва, що і стало підставою для розробки Концепції та Порядку
використання коштів обласного бюджету, для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб`єктами малого підприємництва для реалізації інвестиційних  та соціально – орієнтованих проектів, який вона представила на комісії.
    Розроблений документ допоміг визначити сам термін соціального підприємництва, який є новим і мало пізнаним  як в країні в цілому, так і у Львівській області зокрема.  У країнах, де соціальне підприємництво вже міцно вкорінилося, – це бізнес, який спрямований не лише на створення прибутку для окремих осіб або акціонерів, але й на те, щоб бути корисним громаді. Такий бізнес отримує прибуток, поставляючи на ринок товари і послуги, але відрізняється від інших тим, що, наприклад, 30% співробітників підприємства  – це люди з обмеженими фізичними можливостями або ті, хто довший час був безробітним. Таким чином, соціальне підприємництво допомагає творити суспільство, в житті якого усі можуть брати участь.
    Проект Концепції розвитку Соціального підприємництва підготовано  на підставі інформації, зібраної завдяки анкетуванню та оцінці стану соціального підприємництва в області. Анкетування проводилось експертами в рамках проекту "Підтримка соціального підприємництва у Львівській області".
    Важливою була допомога   головного  управління економіки та інвестицій, Львівського обласного центру зайнятості, Львівського міського Центру зайнятості, які допомагали у проведенні опитування  в районах та містах  Львівської області. До анкетування та оцінки стану соціального підприємництва  також долучилися:
головне управління статистики, районні управління економіки, районні управління юстиції, районні державні реєстратори, районні управління статистики, районні центри зайнятості, громадські організації та інституції, підприємці та ЗМІ.

     Проект Концепції передбачає, що частина коштів обласного бюджету спрямовуватиметься на часткове відшкодування відсоткових ставок за  коротко- і середньостроковими кредитами, що надаватимуться банками суб`єктам малого підприємництва на реалізацію інвестиційних проектів та підтримку соціально – орієнтованих підприємств(які працевлаштовують людей із обмеженими можливостями).
     Незважаючи на те, що навколо Концепції велися активні дискусії, рішення щодо її ухвали Комісія прийняла одноголосно. Підтриманий Проект Концепції подали Головному управлінню економіки для підготовки зауважень та пропозицій, проведення експертної оцінки. Це дозволить внести зміни до Регіональної програми з  розвитку підприємництва у Львівській області на 2011 – 2012 роки та визначити суми фінансування на 2012 рік.

Софія Парасюк
Центр розвитку Соціального підприємництва.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:05, 20 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464