** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::06.03.2010

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    6 березень 2010 року

Пошук в новинах   

суспільство

ВІДПОЧИВАЮТЬ В "АРТЕКУ"


Традиційно, як і щороку, діти-сироти, а також діти з багатодітних малозабезпечених сімей безплатно отримують путівки в оздоровчі табори. Незабутні враження привіз з "Артеку" Андрій Коляно (с. Спасів). А 1 і 2 березня туди поїхали оздоровлюватись ще четверо дітей: одна дитина-сирота з Сокаля, два інваліди з Копитова і Свитазева і одна з багатодітної малозабезпеченої сім`ї з смт. Жвирки. Ще двоє дітей - з Великих Мостів і Сокаля відпочивають у ДП УДЦ "Молода гвардія".


Просимо батьків дітей пільгових категорій подавати заяви на путівки. Інформацію можете отримати телефоном 2-21-57.Ольга СКРЕБУХА,
головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту РЦА.
5 березня 2010 року^

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

ТО Ж ХТО НИЩИТЬ УКРАЇНСЬКУ МОВУ, КУЛЬТУРУ І НАЦІЮ?!

Як же мені набридла політика! Тому почну з анекдоту: зустрілись якось після полювання три куми-мисливці та й хваляться здобиччю. Один каже: «Я вполював кабана». Другий - за ним: «А я -зайця!». Третій (зі злістю): «А я - орла в Ульвівку! На стовпі, гад, сидів! Як пальнув, кігті - в бік Волині, плоскогубці - на Сокаль!».

Саме так мені захотілося зробити вранці, 22 лютого. Бо напередодні Дня захисника Вітчизни ранок у Телязькій сільській раді розпочався по-бойовому, з телефонного дзвінка завідуючого Народним домом села Ульвівок п. Богдана Андрейчука: «Ярославе Валентиновичу! Нам світло відрізали!».

Шукаю причину. Заборгованості - немає. Дзвоню до начальника РЕМу. Його - як і заборгованості -теж немає. Головного інженера - а він: «пі-пі-пі»...

Додзвонився до диспетчера. Відповідь: «Відключено за невиконання припису». Що ж то за припис такий?! Читаємо: «Пункт 7.5.6. - невиконання обґрунтованих (!) вимог електропередавальної організації щодо приведення розрахункового обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів». Говорячи людською мовою нормальних людей, то такий припис, що вимагає невідомо чим/ким обґрунтовано перерахувати з 200 гривень... за перевірку працюючого електролічильника! Згідно з яким законом?! А згідно з їхнім внутрішнім «нормативним» документом, таким собі «ПКЄЄ». Та інакше, як узаконеним рекетом, вищезгадані дії таких же осіб в мене язик не повертається назвати.

В жодній країні світу не деруть гроші за лічильник, який працює! А в нас - деруть! Бо якщо не виходить підняти ціну на світло, то вони «обПКЄЄкають» нас з іншого боку. Приклад: на території нашої сільської ради (та й по цілому району) власники майнових паїв викупили будівлі. З підведеним світлом. Так за «умовне підключення» не здерли з них від 10 тисяч до 20 тисяч і більше гривень?!! Агов, прокуратуро!!! Це в Конституції України так написано?!!

Це коли ми роками звертаємось до РЕМу з проблемами недостатнього енергоживлення населених пунктів - внаслідок якого наші сільські жителі досі не можуть користуватися пральними машинами, холодильниками чи іншою побутовою технікою - то його керівництво розводить руками: «А що ми можемо зробити?». Що зробити? Вивернути свої кишені та поставити по селах (згідно з законом!) додаткові трансформатори, а не перекидати підключення внутрішніх точок з фази на фазу, не відключати Народні доми та не обкрадати жителів Сокальщини своїми злодійськими «внутрішніми нормативними актами» - ось що зробити!

А тепер за політику: а де їх взяти, тих 200 гривень?!


З бюджету?! З того рахунку сільських рад, які з минулого року заблоковані урядом Тимошенко?! Бо ще в листопаді 2009-го, коли уряд «на повну» звітував про «перевиконання бюджету», нашій сільській раді через відсутність тих самих «урядових коштів» довелося з бюджету сільської ради виділяти 9 тисяч гривень на зарплату працівникам садочків, народних домів, ФАПів і самої сільської ради! З тих коштів, які внаслідок нашої роботи та перевиконанням бюджету місцевого (сільської ради) з нового року мали би йти разом з іншими такими ж коштами на закупівлю пластових вікон, обладнання чи ремонти наших сільських садочків, Народних домів, ФАПів чи ремонти доріг! Передчуваючи, що на тому «сюрпризи» уряду не скінчаться, я кинувся рятувати залишки коштів сільської ради - склав договір зі Жвиркізською гуртівнею про закупівлю 156 тонн щебеню на весняний ремонт наших сільських доріг. На жаль, щодо наступних дій уряду я не помилився - в грудні минулого року рахунки сільських рад були заблоковані Держказначейством за наказом уряду і переводу (всупереч чинному законодавству!) не підлягали! В цілому по району не було пропущено до оплати близько 3,5 мільйона коштів місцевих рад! Бо «ВОНА ПРАЦЮЄ!»

Чи знову з власної кишені?! «Так!», з такою владою вона в мене була, є і буде порожньою! «Так!», Сокальським районом керують «демократичні» сили (все - НАШОУКРАЇНЦІ та БЮТ) і «Так!» нас «забезпечують» своєю «турботою», що в 30°С січневий мороз мені довелося купувати за свої гроші 5 з половиною тонн вугілля для бібліотеки та медпункту мого села Ульвівок. Бо «ВОНИ» забули, що в нас ще є культура, медицина і зима - адже «ВЕСНА ПРИЙДЕ!», Бо ще тисячу своїх гривень (впевнений - як і інші сільські голови нашою району!) я доклав до фермерських (наші фермери дали по 140 гри. - при нагоді їм дякую!) грошей для того, щоб розчистити наші дороги від снігу та дати можливість доїзду рейсовим автобусам, «школярику», пошті чи «швидкій». Також дякую директору ТзОВ «Городиловичі» за виділений трактор та жителю села Ульвівок, фермеру Василю Хименцю, який розчищав дороги від снігу своїми силами і власною технікою. І якщо «ВОНА ПРАЦЮЄ!» - то що тоді робимо ми?!

Люди, та відкрийте ж очі і, як сказали б герої програми «НАША ЮКРАША»:

«Так!», це тільки за такої влади в нашому районі дорожня служба звітує про розчищені дороги, а чистять їх сільські голови - а «ВОНА ПРАЦЮЄ!»!

«Так!», це тільки за такої впади у нашому районі не мине й 5 років - і наші дороги (якщо їх ще можна так назвати) зникнуть не тільки з поверхні землі, але й з нашої пам`яті - а «ВОНА ПРАЦЮЄ!»!

«Так!», це тільки за такої влади в нашому районі селянам - власникам земельних часток-паїв замість належної, згідно з законом оплати у 3% від вартості землі, орендатори сміливо показують дулю, дурячи селян і державу - а «ВОНА ПРАЦЮЄ!»!


«Так!», це тільки за такої влади в нашому районі селянам заборонено ставати на біржу та отримувати допомогу з безробіття, боронять їх лише сільські ради (і то - не всі!), та це ніким не враховується, бо -«ВОНА ПРАЦЮЄ!»!

«Так!», це тільки за такої влади в нашому районі селянам обіцяють безкоштовно та терміново видати їхні акти на їхні ж землі, «спалюючи» їхній час, гроші та нерви, селяни ж - дармоїди, а - «ВОНА ПРАЦЮЄ!»!

«Так!», це тільки за такої влади в нашому районі не визнають звання «Мати-гєроїня» та не обдаровують їх належними пільгами та допомогами - бо виростити в муках 5,10 чи більше дітей не є праця - то «ВОНА ПРАЦЮЄ!»!

«Так!», це тільки за такої впади в нашому районі в селян вміють незаконно закупити молоко по 1,8 гривні, а продати його жителям міст по 6-8-10 гривень! Бо хіба працюють селяни чи городяни?! Ні, то «ВОНА ПРАЦЮЄ!»!

«Так!», це тільки за такої влади в нашому районі напередодні Дня народження українського генія - Тараса Григоровича Шевченка, корупційні махінатори-злодії залишають без світла і так зраджені і обкрадені владою Народні доми! Владою, яка дурить нас на кожному кроці! Владою, яка згадує за нас лише напередодні виборів! Знущається над нами, нашими матерями та нашими дітьми! Бо ми - «другий сорт», «електорат»! - а «ВОНА ПРАЦЮЄ!».

То ж хто нищить українську мову, культуру і націю?!

Вистачить! Напрацювались «Так!», що Україна тепер 200 років з боргів має «вилазити», а колись найбагатший район Львівської області перетворився на розбите корито, від якого ще й досі «ВОНУ» не та«Так!»нули! Гушазвідсам!

- А свято наше Ульвівське на честь народного генія все одно відбудеться!

Село неначе погоріло... Неначе люди подуріли -

Німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть...

Т. Г. Шевченко.


Село - не вмерло, ні! Воно - живе! Воно годує й пестить Україну

хоча... Чи легко матері - одній - на ноги звести донечку? Чи сина?

Ночами плакати від болю і образ, яких пани тобі так щедро дали...

А вранці пригорнути усіх нас - малих шибеників - яких Ви так кохали...

Отак село, як матінка моя - усіх годує молоком і хлібом,

встає раніш усіх (ще де - зоря!) і порає, і дбає - за «спасибі»...

Невтомні руки обирають соняхи, збирають бульбу і ціп`ят годують

і мріють: ось приїдуть дітлахи - і заночують, й щиро обдарують...

Чи ж обдарують ті, кого нема?! Змінявши Матінку на золото й столицю -

спалили серце. І в душі - пітьма, і на обличчі - лиш колюча глиця...

А Мати просить: холодно мені... За паливо немає чим платити,

й подерлась свитка - та, що на мені... Порадьте, діти, що мені робити?.

І меншеньких до школи позбирать - немає за що, бо скінчились гроші...

Допоможіть - як ласка грошей дать - тож сестри й братики!


Ви ж всі - мої хороші! Чи може час прийшов мені вмирать - то ви скажіть, не буду набридати своїм проханням тим, кого чекать намарне коло маминої хати...

Отак село моє: чекає від панів подяки й ласки за його турботи,

за щедрі руки, за зерно ланів, за мозолі від щирої роботи..

Чи ж дочекається? І на яке Різдво відмінять панщину нам злодії-вандали, які покаються за те, що з діточок вони панами-нелюдами стали?!

За те, що нищать гірше від катюг Вкраїнські села . і селянські долі!

За те, що на хати повзе плетюх... Й лиш вітер свище у кишені голій

моєї Неньки... А вона ж зростила вас! За що ж зрікаєтесь ви маминої хати?!

За що ж ви посилаєте всіх нас із нею разом попід тинням старцювати?!

Село - не вмерло, ні! Воно живе на радість - щирим, і на хліб-убогим.

В землі - коріння, й душі - не в багні, приймемо всіх, хто завітає з Богом

як рідна Мати: як лихе мине - грудьми пригорне, серденьком зігріє...

Але й воно, як Мати: прокляне тих «діточок», що вбили її мрії!

Ярослав КРАВЧЕНКО,  Телязький сільський голова.
5 березня 2010 року

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:25, 4 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464