** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::06.05.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    6 травень 2015 року

Пошук в новинах   

влада

У Сокалі відбулися Дебати на тему «Децентралізація: сучасний стан та виклики у Львівській області».
Учасникам зустрічі, а це головам сільських та міських рад, представникам керівництва районної державної адміністрації та районної ради експертами ГО «Європейський діалог» були представлені матеріали щодо моделювання об`єднаної громади. Проводив зустріч Президент організації Олександр Софій.
Присутнім були представлені матеріали «формування спроможних територіальних громад» щодо моделювання об`єднаної громади в яку мали б увійти шість сільських рад на прикладі Тартаківська, Боб`ятинська, Княжівська, Лучицька, Перв`ятицька та Смиківська із можливим адміністративним центром в селі Тартаків. Щодо ситуації у Львівській області відносно спроможним є лише самоврядування міст обласного значення, оскільки воно базується на більш-менш достатній фінансовій, інфраструктурній та кадровій ресурсних основах.
З 710 рад лише частинка є самодостатніми, з неї  ще лише 46 сільських рад. Відтак, з 633 сільських рад у понад 3 тисячі населення налічує лише - 65 рад, більше 1 тисячі – 437, і менше 1 тисячі населення має – 131 рада, є також сільські ради, в яких: 1 населений пункт мають 186 рад, по 2 – 150 та більше 3-х населених пунктів – 297 рад, наголосив Президент ГО «Європейський діалог» Олександр Софій. Також він додав, що аналіз свідчить про збільшення кількості сільських рад при зменшенні наявної чисельності сільського населення та кількості сіл. Починаючи з 1991 року чисельність села в області зменшилася на понад 109 тисяч осіб, а кількість сільських населених пунктів зменшилась на 21 одиницю. Разом з тим кількість самих сільських рад збільшилася на 150. 
Нагадаємо, з аналогічною програмою роз’яснення приїжджав на наші терени Анатолій Ткачук, який є експертом Ради Європи, один із провідних спеціалістів в галузі реформ. Він також є директором з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства і входить до цієї групи, яка розробила пакет законопроектів, які мають забезпечити юридичну і організаційну основу децентралізації влади в Україні. Перебуваючи місяць тому на наших теренах Анатолій Ткачук розповідав про концепцію реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади в Україні, зосередив увагу присутніх на питаннях податкової реформи і децентралізації бюджетних коштів, а також проблемах адміністративно-територіального поділу в межах реалізації реформ в державі.
Доповідь була побудована у вигляді презентації. Тоді голови місцевих рад задавали експерту чимало питань. Вони стосувались територіальних об’єднань громад, їх меж і кількісного складу, проблем освіти в межах реалізації реформи місцевого самоврядування, вічної проблематики стану доріг та долі фінансового питання щодо їх ремонту, закріплення та розподілу земель в межах створених територіальних одиниць, а також питання майбутніх виборів до місцевих рад тощо.
Що стосується підтримки процесу, то як зазначив Президент ГО «Європейський діалог» держава здійснює фінансову підтримку Громад шляхом надання коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку. Пропозиції щодо надання фінансової підтримки Громаді вносяться обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади Кабінету Міністрів України не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки. А щодо загального обсягу фінансової підтримки, то вона розподіляється між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно до площі об’єднаної тергромади та кількості сільського населення у такій з рівною вагою обох цих факторів. Здебільшого, як зазначив Олександр Софій їхня мета була в тому, аби показати лише підходи.
Отож, результатом зустрічі можна вважати більш глибоке розуміння учасниками суті об’єднання та необхідності узгодженості роботи всіх зацікавлених осіб – громад, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. А згідно Рішення колегії Львівської обласної державної Районні міжвідомчі координаційні комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади отримали доручення до 15 травня цього року подати до обласної міжвідомчої координаційної комісії перспективні плани об’єднання економічно спроможних територіальних громад районів.
 

^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

освіта

Відповідно до плану роботи Сокальської МАН з метою вшанування пам`яті першого директора закладу, відомого педагога Сокальщини Івана Каспрука відбулася ІІІ районна учнівська науково-практична конференція.
В урочистій обстановці юні науковці презентували свої перші дослідження з різних предметів. На конференцію прибули почесні гості – Ігор та Святослав Каспруки, це син і онук покійного директора, депутат Львівської ОДА Ганна Костюк, начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський, завідувач районним методкабінетом Галина Гібляк, президент благодійного фонду «Майбутнє України. Сокальщина» Юлій Лукомський, педагоги, які працювали з Іваном Каспруком у Жвирківській ЗШ Надія Іванойко та Галина Зджанська та інші.
Вони відзначали вагомий внесок відомого педагога у розвиток освіти на Сокальщині, його новаторські починання, любов до дітей, вміння повірити у кожну особистість і дати поштовх до наступних успішних стартів.
Присутніх тепло привітала директор Малої академії наук Світлана Мусій. Вона пригадала важливі віхи з життя та діяльності Івана Григоровича, презентувала цікаві світлини. Збірник тез ІІІ районної учнівської науково-практичної конференції випущено спільно з відділом освіти Сокальської РДА.
Слухачі Сокальської МАН виступали з результатами своїх наукових досліджень. За рішенням родини Каспрука кращі 9 доповідачів були відзначені грошовими преміями. Син та онук дякували організаторам за пам`ять про їхнього батька та дідуся, ділилися спогадами і висловлювали надію на подальшу співпрацю з Сокальської МАН у справі виявлення та розвитку обдарованих дітей.

^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

З першого травня набрала чинності постанова, яка дозволяє українцям отримувати субсидії за полегшеною схемою. Субсидії призначатимуть на 12 місяців і продовжуватимуться автоматично.
Отож, як правильно заповнити заяву про призначення житлової субсидії? У заяві на першій сторінці необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію, тобто «на оплату житлово-комунальних послуг» або «на придбання твердого палива чи скрапленого газу». Якщо ви користуєтеся наприклад твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, то тоді необхідно підкреслити все.
У Заяві про призначення житлової субсидії також потрібно вказати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, вказати у примітках чи є у вас лічильник чи немає. Що стосується ще першого розділу, то тут треба вказати скільки проживає осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, або орендують, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
В ІІ розділ заповнюється відомість про всі види доходів за попередній календарний рік з першого січня по 31 грудня 2014 року: а це заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, сільськогосподарської продукції, а також дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.
Дохід вказуються без урахування податку з доходів фізичних осіб. Також потрібно вказати установу, організацію, підприємство, де отримувався дохід. Ну і в ІІІ розділі потрібно надати інформацію про одноразову купівлю майна або оплату послуг за рік яка перевищувала більше 50 тисяч гривень.

^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:50, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567