** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.11.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    8 листопад 2006 року

Пошук в новинах   

анонс

10 листопада о 14.00 в приміщенні Сокальської гімназії відбудеться презентація молодіжної громадської організації "Українська молодь-- Христові".

Запрошуємо всіх бажаючих!

^

Антонюк Оксана
Українська молодь-- Христові

анонс :: центр

6 листопада о 13 годині 19 хвилин надійшло повідомлення про пожежу в місті Угнів Сокальського району. Горів дерев’яний житловий будинок, критий бляхою. Власником помешкання є 75-річна жінка. Вогнем пошкоджено дах та перекриття на площі 1 квадратний метр. Орієнтовна сума збитків 4 тисячі 600 гривень. Врятовано будівлю та майно на суму 5 000 грн. Причина – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Пожежу ліквідовано о 14.30. силами місцевої пожежної команди міста Белза. Того ж дня близько 23 години надійшло повідомлення про пожежу в селищі Жвирка, Сокальського району. По вулиці Львівська,1 горів металевий безгосподарський вагончик. Вогнем знищено внутрішню дерев’яну обшивку на площі 20 квадратних метрів. Орієнтовні збитки становлять 5 тисяч 200 гривень. Врятовано майна на суму 1000 гривень. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем невідомої особи. Пожежу було ліквідовано о 23:20. Про це радіо «Сокаль» повідомив інспектор сектору з питань наглядово-профілактичної діяльності Сокальського районного відділу головного управління МНС України у Львівській області Юрій Тузяк.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

влада

Питання збереження деревяних церков сьогодні на Україні стоїть досить гостро. Адже за часи незалежності на Львівщині згоріла 31 пам’ятка архітектури. Зокрема у Сокальському районі 2 храми знищено вогнем та один частково пошкоджено. Причини займань різні, але головний винуватець – людина, яка залишила недопалок або запалену свічку, навіть навмисне з різних причин підпалила будівлю. Отже ця проблема вимагає негайно вирішення. Тому 7 листопада у Сокальській РДА відбулась нарада, яку проводили керівники району, священники запрошені гості, які спільно обговорювали, як захистити наші пам’ятки сакральної архітектури. Адже вони є унікальні і свідчать про високу майстерність українського народу. Одним з найдавніших і найцініших памяток Сокальщини є Белзький заповідник, у якому знаходяться два старовинних храми: святого Миколая, колишній костел Діви Марії та святої Параскевії. І на сьогодні обидві споруди знаходяться в аварійному стані. Якщо для часкової реставрації церкви святої Параскевії громада міста знайшла кошти, то збереження іншого храму стоїть під великим питанням.

Запрошений на нараду Олег Тимчак, начальник головного управління МНС України у Львівській області, надав детальний аналіз кожній дерев’яній церкві, щодо їх протипожежного захисту. Які з них необроблені вогнезахисним хімічним розчином, не забезпечині всіма необхідними засобами пожежогасіння, використовують несправну електромережу. Як зауважив Василь Івановський начальник відділу охорони культурної спадщини ЛОДА, сьогодні пожежній службі треба більш відповідально ставитись до питання збереження деревяних споруд, запобігати виникненню пожеж, сурово карати відповідальних за пожежну безпеку памяток архітектури. Мирослав Откевич заслужений діяч мистецтв України, директор Львівського філіалу Національного наукового дослідницького центру, у своєму виступі зауважив, що ще однією причиною знищення церков є неналежне виховання молоді, її духовний занепад. Тому присутні вносять пропозицію: організувати для дітей екскурсії по памяткам архітектури, щоб привити їм любов та шану до українського мистецтва. Водночас Мирослав Откевич навів приклади, як в інших областях вирішують проблему захисту дерев’яних церков.

Борис Возницький, Герої України та директор Львівської галереї мистецтв нагадав присутнім значення церкви, її цінність, знову ж таки зауваживши, що за радянські часи згоріла лише одна деревяна памятка архітектури, а за часи незалежності знищено близько 50 храмів по всій Україні. В нас немає жодної церкви 15 століття. Тому Борис Возницький наголосив, що усім службам, але особливо пожежній треба приділяти увагу цій проблемі.

На завершення засідання заступник голови РДА Марія Христинич закликала священників та голів місцевих рад до активної раз’яснювальної роботи з громадою, постійної пильності, адже лише спільними зусиллями ми можемо захитстити свої унікальні памятки архітектури.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

У Києві вирішили, що генеральний директор Державного Підприємства «Львіввугілля» Володимир Гарбузюк, а також ще три гендиректори державних вугільних підприємств Волині та Донецька залишаться працювати на своїх посадах. Решта керівників вугільних підприємств замінять нові люди, про це ЗІКу – повідомив помічник генерального директора ДП «Львіввугілля» з загальних питань Микола Бродер. «Основною причиною того, що наш генеральний директор і надалі залишається на своїй посаді є те, що за усі роки незалежності, у цьому році ДП «Львіввугілля» повинно виконати повністю річний план з видобутку вугілля», – сказав Микола Бродер. Як радіо Сокаль вже повідомляло цього року шахта «Відродження», яка входить в структуру ДП «Львіввугілля», достроково виконала річний план з видобутку вугілля. Так, при плановому завданні 330 тис. 700 тонн, шахта видала 400 тис. 336 тонн вугілля, що становить 121% від річного плану. За словами Миколи Бродера, на черзі щодо виконання плану з видобутку вугілля є шахта «Великомостівська». Там очікується виконаня річного плану 14 листопада. Наступна шахта – «Межирічанська». Очікується, що річний план з видобутку вугілля тут виконають 16 листопада.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

освіта

З нагоди Дня української мови та писемності в школі №4 Сокаля пройде районний етап конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який заплановано провести 15 листопада. Сокальська школа №2 в рамках «Тижня української писемності» організовує виставку малюнків-стіннівок, яку також зможе побачити кожен шкільний заклад нашого міста. Жвирківська школа проводила свято мови серед 5-6 класів на тему: «Знай, шануй рідну мову» У Сокальській гімназї вчителі приділили більше уваги тематичним урокам та вікторинам. Школа №5 бавила дітей інтелектуальними іграми та розважальними програмами, школа у селі Забужжя проводила урок на тему «Не спиняй думок крилатих, хай летять в світи». А ще по всіх закладах освіти відбулися театралізовані свята на тему «Рідна Мова», пройшли загальні інформаційні хвилинки, тематичні уроки та святкові лінійки. Нагадаємо, кожного року школи Сокальського району проводять ряд заходів для піднесення престижу рідної мови, гучно вшановують день української мови та писемності в школі.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

8 листопада в Сокальській РДА відбулась зустріч заступника голови РДА Марій Христинич, начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Мирослава Баралус з представниками Львівського суспільно-культурного товариства “Холмщина”.

Ця організація ініціює спорудження пам’ятника “Жертвам терору і департації українців на Холмщині у 1938-1947 роках”. Його планують встановити на території Тудорковицької сільської ради, на межі двох областей Львівської та Волинської, де стикуються давньоруські землі Холмщини, Волині і Галичини, На зустрічі присутні обговорювили організаціїні питання щодо спорудження пам’ятника, джерела фінансування тощо. Його будівництво планують розпочати у 2007 році за кошти Холмщан, які проживають в Україні та закордоном, пожертвування національних патріотичних організації, спонсорів. Окрім того депутат обласної ради Марія Христинич буде пропонувати виділити з обласного бюджуте частину коштів на будівництво, близько 20-30 тисяч гривень. На данний час львівським інститутом “Проектреконструкція” вже розролена проектна документація. Підготовлений на розгляд Львівській архітектурно-художній раді ескіз, який можливо буде прийнятий за основу. У ньому запропоновано збудувати пам’ятник у вигляді стели, висотою до 8 метрів, яка завершуватиметься хрестом.

Нагадаємо, що у 2004 році виповнилось 60 років від початку департації українців з етнічних українських земель у Польщі. Ця сумна дата відзначається на державному рівні. Адже у 1938-1947 роках Холмщина зазнала трагічної долі. Тоді було замордовано десятки тисяч ні в чому не винних українців. Сотні патріотів замучено в таборах, близько 160 тисяч вигнано з рідних осель і департовано. Майже 40 тисяч холмщан-українців насильно переселено в північні та західні землі Польщі. Крім насильного загарбання земель, спалено сотні українських сіл, зруйновано цвмнтарі. Знищено 217 храмів, а 194 святині переобладнано під костели. Тому Львівське суспільно-культурне товариство прийняло ухвалу спорудити пам’ятник українським жертвам злочинів і терору на теренах Холмщини. Памятник стоятиме над річкою Буг, символом споконвічного єднання земель, помислів і діянь русинів-українців Холмщини, Волині і Галичини.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:54, 12 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464