** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.12.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    8 грудень 2006 року

Пошук в новинах   

політика

Як повідомлялося, на порядок денний було винесено на розгляд разом із різним 12 питань. На початку засідання, яке проводив голова Сокалської районної ради Олег Солодяк, до участі зареєструвалося 53 депутати, надалі їх прибуло на сесію 58. На початку були завтерджені розпоярдження голови РДА та уточнені призначення районного бюджету. Традиційно з цього питання доповідала начальник фінуправління Світлана Ксьонжик.

Наступним, депутати розглянули пиатння «Про затвердження типового статуту підприємства, установи та організації, що перебувають у спільній комунальній власності територіальних громад Сокальського району». Заступник голови райради Василдь Панченко ознайомив присутніх з проектом рішення, після чого відбулося обговорення та внесення пропозицій з цього питання. Зокрема депутати з фракції «Національний вибір» та «Пори» запропонували внести в проект рішення доповнення, що стосувались формулювання. В цілому ж було воно було підтримане з доповненням в наступній редакції «затвердити проект типового статуту підприємства, установи та організації, що перебувають у спільній комунальній власності територіальних громад Сокальського району». Цей проект базовий для напрацювання статутів підприємств, які в подальшому будуть затведжуватись на сесіях районної ради.

Одним з важливих господарських питань був пункт про передачу в оренду нежитлового будинку по вулиці Шептицького, 56. Йшлося про кінотеатр «Мир», про його подальшу долю як закладу культури, з огляду на її стан, збереження будівлі в цілому. Вкласти кошти в реконструкцію кінотеатру, із збереженням цільового призначення, підприємства райради «Районна кіно-відеомережа», і створити в нашому місті кіно-концертний зал європейського типу, планує відомий в Сокалі підприємець Михало Пограничний. В цілому ж, після обговорення цього питання, депутати з рядом умов погодились передати будівлю в оренду на 10 років.

Досить швидко і практично одностайно місцеві обранці погодили рішення щодо надання в оренду різних частин приміщень в Народному домі Сокаля. В такому ж режимі депутати проголосували питання щодо зміни меж сіл Забужжя і Конотопи Опільської сільської ради, яким було долучено землі, що знаходяться в межах цих населених пунктів. Зокрема в селі Забужжя була долучена земля під пасовище.

Понад півгодини знадобилося депутатам аби затвердити «Комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту в Сокальському районі на 2007-2011 роки». З доповіддю було заслухано керівника відділу молоді і спорту РДА Ярослава Тарасюка. Згодом було чимало питань щодо розвитку різних видів спорту на теренах Сокальщини, в тому числі в напрямку роботи з неповносправними людьми. Депутат Володимир Полянчук запропонував збільшити і урізноманітнити турніри з різних видів спорту, вшановуючи тим самим визначні особистості української історії, зокрема наших відомих земляків Климова-Легенду, Сидора-Шелеста та інших. Про проблеми, які виникли на міському стадіоні «Сокіл», розповів депутат-бютівець Андрій Мандрик.

Після короткої перерви, районні депутати перейшли до 7 питання порядку денного – «Про розгляд подання голови Сокалськьої РДА». Його озвучив сам Олексій Кінах. Йшлося, про незадовільне виконання розпорядження голови РДА від 9 червня 2006 року «Про завдання щодо розвитку сімейної медицини в районі» і, в зв’язку з цим, цитую: «про притягення до дисциплінарної відповідальності головного лікаря Сокальської ЦРЛ Аркадія Каліщука».

Після ряду питань до голови РДА, слово для виступу надали головному районному лікрю А.Каліщуку. Він в свою чергу окреслив низку проблем, через які на його думку в районі не виконані завдання щодо відкриття нових амбулаторій сімейної медицини – це, зокрема, брак спеціалістів відповідного рівня. Хоча їх підготовка триває. Район постйно бере участь у відповідних наукових заходах, нарадах, конференціях.

Окрім того, каменем спотикання в питаннях розвитку сімейної медицини, зокрема і відкриття відповідних закладів стали приміщення, які за словами головного лікаря Сокалської ЦРЛ не передані в оренду лікарні. Це унеможливлювало виконання ремонтних робіт, закупівлю обладнання, створення тут умов для рооботи сімейного лікаря. Йшлося, зокрема, про Жвирку. Хоча, за словами голови РДА Олексія Кінаха сам графік відкриття амбулаторій по населених пунктах був узгоджений і з керівниками місцевих рад. Як було зазначено на сесії, приміщення в смт Жвирка наразі так і не передані, це на переконання головного лікаря районної лікарні об’єктивні перепони. А в Хлівчанах заклад відкриють найближчим часом.

Критиці підхід до роботи керівництва центральної районної лікарні був підданий з боку заступника голови РДА Марії Христинич, яка до речі курує медицину в районі, а також мала б контролювати виконання розпорядження голови щодо розвитку сімейної медицини. Зрештою, був запропонований проект рішення з цього питання, виголошений головою комісії з питань здоров’я районної ради Станіславом Дасюком. В ньому комісія, через незадовільну роботу в напрямку розвитку сімейної медицини, пропонувала звільнити Аркадія Каліщука із займаної посади. Нагадаю, на одній із сесій депутати вже звільняли головного лікаря ЦРЛ. Після цього той подав до суду і був поновлений відповідним рішенням судової інстанції. На затвердженні рішення саме в редакції про звільнення керівника райлікарні наполягав і заступник голови районної ради Василь Панченко. В свою чергу фракція «Пори» виступила з пропозицією обмежити дисциплінарне покарання винесенням догани, а також покарати усіх причетних до незадовільного розитку сімейної медицини в районі керівників. В підсумку, проект рішення про звільнення не набрало необхідної кількості голосів. Отже, більшість депутатів схилилась до рішення винести Аракадію Каліщуку догану.

Відтак депутати приступили до розгляду інших пиатнь порядку денного. Досить швидко, із нетривалим обговорення було прийняте рішення провести в районі своєрідний експеримент із переходу в шкільних закладах на громадське харчування. Як зазначив доповідач - начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський – це своєрідна організація харчування, яка передбачає приготування раціону для школярів самими постачальниками продуктів, які в свій час виграли відповідний тендер. Наразі цей експеримент проводитиметься у чотирьох школах району, триватиме він 3 тижня. Відтак, за умов якісного виконання підприємствами-постачальниками завдань з харчування дітей, дана методика на виконання ректомендацій Міністрества економіки буде втілюватись в усіх освітніх навчальних закладах Сокальщини. Протягом решти часу сесії, депутати передали на баланс Сокалського УЕГГ ВАТ «Львівгаз» газорозподільних установок, нарешті дозволили списати Угнівській школі списати трактор Т-40, розглянули депутатські запити та зачитали окремі відповіді на затверджені раніше, в різному обговорили організаційні питання по підготовці до сесії, роботі профільних комісій районної ради, висловили інформацію з ряду інших питань. Після цього Олег Солодяк подякував депутатам за роботу і закрив засідання 5 сесії районної ради.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

У Сокальському районі налічується 3 тисячі 148 інвалідів, серед них 205 осіб це діти інваліди, до 1-шої групи належать 352 людини, до 2-гої групи одна тисяча 235 осіб та треття група налічує 1-ну тисячу 561 особу. Відтак з нагоди міжнародного дня інвалідів одиноким людям з особливими потребами, яких обслуговують соціальні працівники територіального центру було надано грошову допомогу сорока трьом інвалідам по 50 гривень на загальну суму 2 тисячі 150, 14-ти інвалідам були запропоновані продуктові набори на суму 700 гривень та сорока семи інвалідам медикаменти на загальну суму 781 гривня. Відтак на святкування людей з особливими потребами було виділено 3 тисячі 631 гривня. Про це радіо «Сокаль» повідомив начальник управління праці та соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:06, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464