влада
Про делеговані повноваження та державну службу
Цього разу на засіданні колегії головував перший заступник голови райдержадміністрації Василь Бойко.
Отож до слова запросили Бутинського сільського голову Романа Мармаша, котрий доповів про роботу виконкому щодо виконання ним делегованих повноважень.
Виконавчий комітет Бутинської сільської ради обрано у складі дев’яти осіб. Утворено дві комісії: адміністративну, земельно-узгоджувальну, а також працює опікунська рада. Свою роботу виконком у сфері повноважень соціально-економічного розвитку, планування та обліку, в галузі бюджету, фінансів, цін, а також щодо статистичного обліку громадян проводить згідно з вимогами закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Сільський голова докладно проаналізував виконання бюджету за 10 місяців цього року. І картина
вималювалась досить строката. З деяких видів доходів план десяти місяців виконано на 186,3 відсотка (плата за землю) або ж навіть на 555,6 % (фіксований сільськогос¬подарський податок), а от навпроти графи «Адміністративні штрафи та інші санкції» стоїть нуль. Власне при напрацюванні бюджету на наступний рік, саме на цьому і наголошували члени колегії, таких контрастів не має бути.
Також доповідач, характеризуючи основні напрямки діяльності виконкому Бутинської сільської ради, звернув увагу присутніх на деякі проблемні питання, з якими стикається у роботі. А саме1 в с. Бутини працюють об’єкти без затвердженої проектної документації та введення їх в експлуатацію. Зокрема, це стосується кафе-бару, перукарні приватного підприємця Р. Гайдучка. Інший підприємець 3. Тетерко використовує частину
приміщення старої школи під торговий об’єкт, а Б. Тетерко без належних документів облаштував крамницю в дерев’яному житловому будинку, що належить К. Халус. Також без дозволів та погоджень функціонують пилорами приватних підприємців Б Равлика (с. Бутини) та В. Когута (с. Пристань).
Хоча загалом в галузі освіти особливих проблем нема, проте для нормального функціонування школи у с. Пристань треба завершити будівництво нового приміщення, яке розпочато ще у 1993 році. У сфері культури необхідно вирішити питання опалення приміщень сільських бібліотек, поремонтувати підлогу у пристанській, придбати масляний радіатор. Населення сільської ради забезпечене медичним обслуговуванням, Бутинською лікарською амбулаторією користуються мешканці сіл Волиця, Двірці, Шишаки, Бутини, Пристань. Проте необхідно придбати санітарний транспорт, завершити ремонт приміщення амбулаторії та систем опалення, каналізації та водопостачання...
Проблемним питанням є також використання пайових земель запасу. 97 власників земельних ділянок ще не обміняли сертифікати на державні акти. Сільська рада не проводить належно: роз`яснювальної роботи щодо виготовлення державних актів для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських будівель ведення особистих селянських господарств. Необхідно приділяти більше уваги благоустрою населених пунктів.
Власне, беручи за основу усі ці проблемні питання, члени колегії прийняли відповідне рішення.
З другого питання доповідала головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації Ольга Шутовська, котра вела мову про дотримання вимог чинного законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією. Вона розповіла про роботу з кадрами у Сокальській райдержадміністрації, про те, як за наявності вакантних посад, відбуваються конкурси. За дев’ять місяців цього року на вісім вакантних посад державних службовців в райдержадміністрації були оголошені конкурси. З восьми прийнятих осіб, шість — молодь до 30 років. Доповідач зазначила, що кадрова робота у відділі осягти, управлінні праці та соціального захисту населення, управлінні агропромислового розвитку в цілому організована належним чином.
Члени колегії висловили свої критичні зауваження, побажання пропозиції, розглядаючи питання які були у порядку денному колегії.
Оксана Проць
7 грудня 2007р.
^
Газета
"Голос з-над Бугу"
суспільство
Мешканцям сіл Тудорковицької сільської ради ближче до м. Нововолинська сусідньої Волинської області, аніж до Соколя. Тут, як в жодній іншій сільській раді району, стоять міцно на ногах одні з кращих господарств Сокальщини— ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького» та ПАФ «Войславичі». Але це одна з сільських рад, де села ще не газифіковані. Ось такі парадокси. Саме про це наша розмова з Тудорковицьким сільським головою Іваном ЧЕРНІЄВСЬКИМ.
Іване Володимировичу, як я зрозуміла, найбільшою проблемою для Вас як сільського голови є газифікація сіл...
Так, ми єдина сільська рада Сокальської зони, де жодний населений пункт не газифікований. Хоча за бюджетні кошти виготовили проектну документацію і чекаємо, щоб наші села включили в план газифікації на наступний 2008-й. Бо за два роки вона застаріє і вже нікому не буде потрібна. Звичайно, сума значна — 4,5 млн. грн., і нині її непросто виділити саме для нас, адже у районі таких нагальних справ чимало. Але якщо нам допоможуть у спорудженні підвідних газопроводів, то вже в селах ми собі раду дамо— трохи за рахунок агрофірм, трохи за кошти людей. Бо мене серце болить, що наші працьовиті селяни і досі не мають газу у помешканнях.
—А чим люди нині опалюють свої будинки?
То ціла детективна історія. На придбання твердого палива виділяють 280 гри., а тонна коштує 350 грн. І якщо колись була спеціальна служба, яка централізовано поставляла вугілля, то тепер такої нема. Не кожна жінка старшого віку поїде на копальню і второпає до кого можна звернутися, аби купити те чорне «золото». А його ж в середньому на зиму треба не одну тонну, а три-чотири. Чи під силу селянинові накупитися цього палива? Тому й рідіє Тудорковицький ліс. Як так піде далі, то ми незадовго через нього Нововолинськ побачимо.
Повз села Тудорковицької сільської ради йде хороша траса на Нововолинськ, але в самі населені пункти така ж дорога як усюди: в ямках та вибоїнах. Чи маєте можливість хоча б частково зняти цю соціальну проблему з порядку денного сільського життя?
Так, ми вже виділили 70 тисяч гривень позабюджетних коштів на ремонт дороги. Це за рахунок того, що на нашій території є піщаний кар"єр і маємо право взяти певну кількість піску, який ми міняємо на породу і в такий спосіб латаєм ями та вибоїни.
— Іване Володимировичу, ми розпочали нашу розмову з проблем, але ж, мабуть, у вас є чим порадіти?
— Так, звичайно. Насамперед, тішуся з того, що на території Тудорковицької сільської ради працюють два таких потужних господарств - ПАФ «Войславичі» та ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького». Землі не пустують, всі в єдиному комплексі, є сівозміна. Господарства мають нову сучасну техніку. І Ігор Сметана, і Володимир Шмигельський — мудрі керівники. В ПАФ «Войславичі» працюють мешканці однойменного села, то вони з соціально-побутовими питаннями йдуть до директора Ігоря Сметани. Тудорковичани практично не трудяться у ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького», отож і менше звертаються до керівництва з проблемами. Але на спільні заходи, які відбуваються на території сільської ради, обоє керівники у міру можливостей допомагають.
А ще я чула про перспективи такого колись неперспективного села Пісочне...
Пісочне — дуже мальовниче село, подих цивілізації, наче обминув його. Тут налічується 46 хат і мешкає трохи більше сотні людей, є добрий медпункт. До Нововолинська — рукою подати. І кілька мешканців цього шахтарського міста вирішили поселитися у Пісочному, аби жити в гармонії з природою і самим собою. Вони самотужки, з власної ініціативи взяли на себе зобов`язання розробити план забудови кварталу у межах населеного пункту. Переконаний, що мрія їх здійсниться. І в Пісочному виростуть родові маєтки, де їх мешканці посадять сади, шанобливо ставитимуться до оточуючої їх природи. Первозданну тишу розбуджуватиме лише крик немовляти, щасливий сміх та чарівна мелодія української пісні. Омолодіє село.
— Нині ж села Тудорковицької сільської ради старіють, молодь подається у міста...
— Так. У селі Тудорковичах, наприклад, 28 пустих хат, у Войславичах — 24, у Пісочному — 12, Старгороді — 8, Шихторах — 7. У перших двох є основні школи, звідси дітей возить «Школярик» у Хоробрів, декотрі з них добираються на Волинь, у Летовиж. Колись хотіли між цими селами побудувати одну середню школу, але нині замало учнів, то й нема потреби. Та я не втрачаю надії — як у помешканнях селян буде газове опалення, то картина зміниться на краще. Бо у нас працьовиті люди, родючі землі, добрі господарі, вигідне розташування: траса — неподалік, до сусідньої Волині — близько. І як буде газ, то не одна сім"я захоче у нашій мальовничій місцевості збудувати собі родовий маєток.
—Дякую за розмову.
Розмову вела Оксана ПРОЦЬ.
7 грудня 2007р.
^
Газета
"Голос з-над Бугу"
суспільство
6 грудня в Народному домі м.Сокаля відбулася нарада голів та секретарів місцевих рад району, присвячена Дню місцевого самоврядування, яку провів голова районної ради О.Солодяк. Перед присутніми виступив представник Сокальської ДПІ по питанню ліквідації заборгованості сплати податку за землю рядом місцевих рад.
Опісля зі святом учасників наради привітали голова райдержадміністрації О.Кінах та голова районної ради О.Солодяк. Заступник генерального директора ДП “Львіввугілля” І. Войцянко вручив грамоти та грошові премії Ванівському, Жужелянському, Межирічанському, Мурованському, Сілецькому та Острівському сільським головам.
Головний редактор районного часопису “Голос з-над Бугу” В.Сорочук відзначив грамотами ряд сільських рад за співпрацю та ефективну передплату газети. Далі відбувся святковий концерт за участю артистів художньої самодіяльності Сокальщини.
^
РДА
Сокальська РДА
спорт
П`ята спартакіада за тартаківцями
Минулої неділі у СЗШ І-ІІІ ступенів №4 м. Сокаль відбулася п`ята спартакіада, приурочена Дню місцевого самоврядування. В ній взяло участь 16 команд, які змагалися з гирьового спорту, настільного тенісу, шахів, шашок, волейболу.
Положення про проведення спартакіади зачитав начальник відділу у справах молоді та спорту РДА Ярослав Тарасюк. Привітав і побажав учасникам змагань побільше призових місць голова районної ради Олег Солодяк.
А потім майже шість годин тривали спортивні баталії. Переможцями і призерами стали: гирьовий спорт - Опільська (сільський голова Андрій Дмитрів), Карівська (Марія Стецик), Тартаківська (голова Степан Орловський) сільські ради.
В індивідуальних:
категорія до 70 кг — Євген Матвіїв (Опільська сільська рада) - 112 разів, Тарас Трембач (Тудорковицька) - 75, Юрій Новотинський (Карівська) - 64,
до 90 кг - Іван Гавалко (Опільська) -124, Ігор Жеребецький (Тартаківська) - 98, Ігор Вознюк (Карівська) - 76;
понад 90 кг - Юрій Дубик (Карівська) - 122, Іван Тендеряк (Хоробрівська) -100, Петро Ранця (Опільська) - 90.
З шахів перше місце за Тартаківською, друге - Карівською та третє -Тудорковицькою сільськими радами, їх честь захищали Володимир Карпенко, Дмитро Ментух, Іван Хорташко. А ось з шашків вправніше виступили представники Тудорковицької, Опільської та Карівської сільрад - Володимир Юхновський, Святослав Калиновський та Іван Сайчук.
У тенісі не було рівних командам Сокальської міської, Тартаківської та Тудорковицької сільських рад. В індивідуальних змаганнях серед жінок перше місце у Світлани Ксьонжик (районна рада), друге - Марії Поліщук (Сокальська міська рада), третє - Юлії Дейнеки (Тудорковицька). У чоловіків відповідно призові місця посіли Володимир Холонівський (Варязька), Володимир Данилюк (Тартаківська) та Ігор Плечінь (міська рада).
Команда Тартаківської сільради перемогла у волейболі, другою була - Опільська, третьою - Хоробрівська. В загальнокомандному заліку перше місце у Тартакізської сільської ради (Степан Орловська), друге - в Опільської (Андрій Дмитрів), третє - в Тудорковицької (Іван Чернієвський). У першій десятці також Карівська (Марія Стецик), Савчинська (Василь Калька), Хоробрівська (Володимр Сава), Боб`ятинська (Іван Монянчин) сільські. Белзька (Іван Калиш), Угнівська (Михайло Осміловський) та Сокальська (Петро Савчук) міські ради. Призерам та переможцям голова районної ради Олег Солодяк вручив Кубки, медалі, грамоти та дипломи.
Василь Сидор, головний суддя спартакіади
7 грудня 2007р.
^
Газета
"Голос з-над Бугу"