** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::09.03.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    9 березень 2011 року

Пошук в новинах   

економіка

    У Львові відкрили Центр розвитку соціального підприємництва.

    Соціальне підприємництво – цей термін віднедавна став з`являтись на шпальтах газет, телебаченні.  Таке, здавалось – би дивне поєднання, підприємця та соціального аспекту є широко розповсюджене у Європі.  Такі підприємства направлені в першу чергу не на прибуток, а на соціальну адаптацію людей з обмеженими можливостями.
   Цей новий вид діяльності, надзвичайно потрібний тут із нашими  соціальними негараздами , попри відсутність належного законодавства пробиває перші паростки в Україні.
   На Львівщині Сокальська Агенція регіонального розвитку, спільно із Фондом Східна Європа, Британською радою в Україні, PricewaterhouseCoopers, та Erste Bankом,  розпочали реалізацію проекту «Сприяння соціальному підприємництву у Львівській області». В рамках проекту відкрито  Центр розвитку Соціального підприємництва. 

   Метою Центру є  сприяння розвитку та популяризація соціального підприємництва, шляхом надання  консультативної та  інформаційної  підтримку для осіб, які планують створювати соціальний бізнес, створення мережі діючих соціальних підприємств, проведення тренінгів, семінарів та  промоційних заходів для підвищення конкурентоспроможності соціальних підприємств. 
   Центр розвитку соціального підприємництва  сприятиме   розвитку підприємницьких ініціатив для створення та ефективної діяльності соціальних підприємств та підвищенню спроможності громад в реалізації соціально – економічних проектів на Львівщині.

   В області є багато підприємств, та підприємців, які працюють як соціально – орієнтовані.  Оскільки більшість з них направлені в першу чергу на те, щоб дати роботу , заробіток, спілкування своїм працівникам ( людям з обмеженими можливостями) , вони потребують різноманітної допомоги . Для цього Центр діятиме, як основний координуючий, інформаційний, освітній, промоційний і консалтинговий осередок розвитку соціального підприємництва.

   Інформативна робота, щодо соціального підприємництва, дозволить створити сприятливе середовище для розвитку підприємницьких ініціатив, соціального підприємництва, підготує і сільських жителів до нових видів підприємницької діяльності, які будуть пріоритетними для розвитку Львівщини, будуть  сприяти створенню нових робочих місць та активізації незайнятого населення. Тому для популяризації  проекту на рівні районів та малих міст  буде створена мережа  партнерів та експертів. Учасниками мережі будуть: громадські організації, агенції  місцевого розвитку, представники місцевих органів самоврядування, соціальні підприємства, спроможні  до продовження роботи у сфері запровадження соціального підприємництва в районних центрах. 
    Важливо, щоб громадські організації ставали більш комерційними, і це є те, чим ми займатимемось також і під час проведення тренінгів, консультацій. Звичайно, мова не йде про 100-% комерціалізацію, а про 10-15%. Вона допомогла б їм знаходити та отримувати гранти – донорам це подобається. Такий підхід підсилюватиме недержавні некомерційні організації і даватиме їм більшу незалежність.

Запрошуємо до співпраці представників місцевих органів самоврядування, бізнесові структури та асоціації, соціальних підприємців, науковців, громадські організації, суспільно активних мешканців сіл і міст Львівщини.
 
Адреса Центру:

м. Львів, вул. Й. Сліпого 7, приміщення ЕРСТ Банку (4 поверх офіс 405), тел. 067-257-66-86

м. Сокаль, вул. Шептицького 44, Сокальська АРР, тел.: 0 257 7-37-66

E-mail: sarrsokal@mail.ru

 

Керівник  проекту
Директор Сокальської Агенції
Регіонального Розвитку                                                                              Ганна Костюк

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

         

круглий стіл
круглий стіл

Україна історично є країною із високим аграрним потенціалом. Родючі ґрунти, традиції землеробства, сприятливий клімат - у нас є все, необхідне для розвитку сільськогосподарського виробництва. Сокальщина завжди була кращим сільськогосподарським районом у Львівській області. Однак останнім часом ми спостерігаємо зменшення кількості фермерських господарств у Сокальському районі, зниження їх прибутковості. Для того, щоб окреслити проблеми фермерів, знайти вихід із складної ситуації Сокальська Агенція регіонального розвитку спільно із Сокальським районним центром зайнятості провели робочу зустріч із фермерами району.

      На початку робочої зустрічі директор Сокальського районного центру зайнятості населення Віктор Лащук ("Фронт змін") розповів фермерам про можливість отримання дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних. Згідно із Законом України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття“ дотація надається працедавцю за умови працевлаштування за скеруванням служби зайнятості безробітних на строк понад два роки, які перебували на обліку як безробітні не менше 1 місяця, а соціально незахищених категорій населення – з дня надання статусу безробітного. Протягом першого року оплата праці працівника, працевлаштованого на дотаційне робоче місце здійснюється за рахунок коштів Фонду, а наступні роки оплату праці здійснює працедавець. Директор Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк ("Фронт Змін") наголосила, що така зустріч за круглим столом є дуже важливою, оскільки дає можливість безпосередньо почути, які проблеми зараз найбільш гостро стоять перед фермерами.

     Фермери висловили свою позицію щодо проблем, з якими стикаються. Як сказала голова Асоціації фермерів Сокальського району Оксана Сало, сьогодні фермерам дуже важко функціонувати. Із 150 фермерських господарств, які є зареєстрованими на Сокальщині, реально працює тільки половина. Держава, на жаль, не зацікавлена у розвитку фермерських господарств. Усі державні програми, як правило, націлені на великого товаровиробника. Як факт можна навести те, що Асоціація фермерів району зробила чимало запитів у державні структури, Кабінет Міністрів аби привернути увагу до проблем фермерських господарств, однак усе безрезультатно. За словами Оксани Сало, держава не забезпечує стабільності у ціноутворенні сільськогосподарської продукції. Фермери сіють пшеницю, гречку, цукровий буряк із надією на прибутки . Але ціни в період збору знижуються , і на цьому наживаються спекулянти Коли зросла вартість м`ясо-молочної продукції, чимало фермерів почали розвивати тваринництво. Тим часом, ціна впала до 10 гривень за кілограм свинини. Тепер виробники змушені свиней, ВРХ давати під ніж, бо тваринництво для них стало збитковим. "Складається враження, що державна політика спрямована на винищення фермерських господарств", - сказала голова Асоціації фермерів Сокальщини.

 Є проблеми у фермерів із реєстрацією договорів оренди землі. Раніше такі договори реєстрували сільські ради, а тепер цим займається земельний відділ. Дехто з присутніх ще влітку минулого року здав необхідні документи, а договори оренди досі не зареєстровані.

      Під час зустрічі виявили й інші проблеми фермерських господарств, це: низька закупівельна вартість молока, висока ціна на паливо-мастильні матеріали, відсутність дотацій з боку держави на мінеральні добрива, необхідність заміни генетичного фонду.

Ганна Костюк, депутат Львівської обласної ради від партії "Фронт Змін", спільно із фермерами Сокальського району підготували звернення в Кабінет Міністрів України та Міністерство агропромислового комплексу України. Фермери Сокальського району надіються на те, що їхні проблеми будуть почуті та вирішені, а держава буде зацікавлена у розвитку фермерських господарств. 

 

Журналіст

Ольга Романюк

Газета "Голос з-над Бугу"

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:56, 26 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464