** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::09.04.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    9 квітень 2006 року

Пошук в новинах   

культура

9 квітня в Червоноградському музеї історії релігії відбулось відкриття виставки “Мистецтво Гетьманської України”. На ній представлені ікони і вишиті рушники 19 – початку 20 століття з приватних колекцій львів’ян. Метою виставки є не лише представити мистецтво східної України, яке відрізняється від західного, але й підкреслити, що саме через обряди і традиції українці зберегли своє спільне коріння.

Глядачі познайомились з монастирськими, мануфактурними виробами, які ще з мазеповських часів слугували під час прийому послів з Росії. На них обов’язковим елементом було зображення двоглавого орла, який в народному зображенні походили на двох пошматаних півнів. Такі рушники називались орликами. Ексклюзивність цієї колекції полягає в тому, що в ній представлені рідкісні, на наш час, рушники з датами, церквами і прізвищами, про які ніхто не знає чиї вони: замовника чи виконавця.

Гостями музею були муніципальний камерний оркестр “Елегія”, з Нововолинська, який є гордістю свого міста і Тарас Лозинський, директор інституту колекціонерства, який і надав всі експонати для цієї виставки, яка показала, що спільна праця приватних колекціонерів і державного музею дає досить плідні і потужні результати.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

релігія

9 квітня в Червонограді пройшла хресна дорога, яка почалась від монастиря Василіан, далі головними вулицями міста і до церкви святого Йосафата. Хресна дорога протягом великого посту служиться в храмах, її відмовляють віруючи.

Хоча в Червонограді щороку зростає кількість людей, які беруть участь в цьому заході, то по західній Україні відмічається тенденція зменшення кількості громадян, які ходять в храми. У Львові було проведено соціалогічне опитування, яке показало, що у порівнянні з 90-ми роками зараз набагато менше людей долучаються до церкви.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:49, 12 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464