економіка

Сокальська Агенція регіонального розвитку та Західноукраїнський ресурсний центр м.Львова провели робочі зустрічі в сільських громадах Сокальського району. В рамках зустрічей проводився відбір громад для участі у проекті: «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад».
Даний проект виконуватиметься в чотирьох областях України – на Заході (Львівська та Івано-Франківська області), на Сході (Донецька область), та в Автономній Республіці Крим. У кожній області проект працюватиме з чотирма невеликими громадами, протягом січня 2009 – грудня 2011 року місцевих соціальних працівників, педагогів та лідерів громад буде залучено до роботи з протидії торгівлі, заходів щодо розвитку громади та створення альтернативних можливостей для молоді. «Торгівля людьми в Україні – зростаюча загроза для мешканців невеликих міст та селищ, які мають обмежений доступ до надійної інформації та стабільного працевлаштування», вважає координатор Програми протидії торгівлі людьми
За оцінками МОМ, понад 100.000 українців постраждали від торгівлі людьми за останні 17 років. Починаючи з 2000-го року, МОМ в Україні надала допомогу близько 5.500 постраждалим від торгівлі людьми, які повернулися з понад 55 країн світу. Міжнародна організація з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів,заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.
^
Ганна Костюк
Сокальська АРР
Парафіяльне життя

Родинне свято у дошкільному навчальному закладі №1 м. Сокаль.
Батькова пісня, батькове слово
Хто ми і звідки нагадує знову
Батькова пісня, як гілочка глоду,
Що проростає від роду до роду
Так, як крона дерева живиться соками Його коренів так і дитина, наче губка, вбирає в себе весь дух, всі традиції, всі добрі чи погані започаткування та основи сімейного, а ще більше родинного підґрунтя.
Родина… який глибокий зміст, яке багатство розуму та сивого досвіду, непросте поєднання взаємин, духовне джерело виховання та неймовірна радість від зустрічей, спогадів, спілкування та перегляду світлин.
Згуртувати родину – справа непроста, проте це вдалося зробити педагогам Нечипорук Оксані Миколаївні та Сенюк Зоряні Олегівні. « Від усієї душі» - така назва родинного свята , що відбулося 2 квітня у старшій групі « Віночок» дошкільного навчального закладу №1 м. Сокаля.
Зусиллями різних поколінь – від наших вихованців до їхніх прадідусів та прабабусь, вихователів і музичного керівника Краковецької М. М. було прославлено велич родини, засади на яких виховуються дошкільнята: материнська любов, батьківська наука, бабусина молитва, дідусева мудрість. Кожна сім`я напередодні свята дослідила свій родовід і виготовила родинні дерева, які викликали неймовірний інтерес , як у дорослих так і у малят.
З давніх давен в українській родині чільне місце займало духовне виховання, ніяка справа не вирішувалась без мудрого слова і благословення священика. Таким духовним наставником для нашої садочкової родини є свящ. Ярослав Валюх. Приємно, що він став активним співучасником навчально-виховного процесу:проповідує Боже слово, цікавиться захопленнями дітей, є частим гостем на святах (календарно-обрядових і громадських). З особливим трепетом в душі він готує дітей до урочистого причастя; вчить не завдавати нікому болю і образ, прикрощей і страждань, молитися за родину, любити батьків своїх та святу церкву, бо наша спільна мета: виховувати в дітей любов до найближчих і найрідніших людей, вчити їх поважати життєвий досвід старших членів родини, любити Бога, виховувати чуйність, доброту, милосердя. Це наш святий обов’язав перед батьками, своїм народом і Батьківщиною.
Завідувач дошкільного
навчального закладу № 1 м. Сокаль
Мазурак Г. Я.
^
свящ. Ярослав Валюх