** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::11.01.2007

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    11 січень 2007 року

Пошук в новинах   

освіта

«Ріка мого дитинства – Західний Буг»

Саме таку назву мав фотоконкурс, який ініціювала громадська організація «Еко-Віт» (керівник Тарас Грицишин) разом з Опільським сільським головою А. Дмитрівим, вчителями СЗШ І-ІІІ ст. села Забужжя, директором Забузького народного дому В. Мисютою для учнів Забузької школи в рамках проекту «Залучення учнівської молоді» до прийняття рішень з питань охорони довкілля, який виконується за фінансової підтримки Коаліції чиста Балтика (ССВ), (Швеція). Відбулися й конкурси на кращі художній твір або вірш про річку Західний Буг та малюнок: а) сучасний стан річки Західний Буг; б) якою я бачу річку в майбутньому. В такий спосіб ця громадська організація намагається привернути увагу громади до збереження довкілля та охорони водного середовища. Адже вода—це основа суспільного розвитку. Найдавніші культури світу в Єгипті, Китаю, Давній Індії виникли біля води — на берегах великих річок, у їхніх дельтах, на берегах великих озер. На жаль, цивілізація поступово забруднювала та знищувала джерело свого життя. Особливо нищівним для водних ресурсів планети стало останнє тисячоліття, коли виникла та розвинулася технократична система господарювання, орієнтована на безжальне споживання ресурсів. Зараз настав час розплати за бездумність. Вода, за оцінками фахівців, буде одним із найбільших дефіцитних ресурсів XXI століття. Особливо шкідливого впливу людського суспільства зазнали річки, джерела, озера, болота наприкінці XX століття. Нині вже нікого не дивує, що малі ріки, і навіть, великі перетворюються на стічні канави. Часто вже не йдеться про те, щоб пити з них воду. Ми звикаємо до того, що в багатьох, річках неможливо купатись без загрози для здоров"я. Що ж буде далі?

Учні Забузької школи також взяли активну участь у конкурсі «Підвищення екологічної поінформованості та свідомості громадян». Нещодавно представники громадської організації «Еко- Віт» завітали в Забужжя для підсумування акції. В церкві святого архистратига Михаїла відбулася Літургія за участю дитячого хорового колективу імені Філарета Колесси смт. Дашави (керівник С. А. Целюх). Парафіяни щиро дякували своїм гостям. Потім жителі села Забужжя та навколишніх сіл попрямували у Народний дім, де ознайомились з роботами учнів Забузької школи. Вразив глядачів цього дня і виступ гостей із Дашави та концерт народних талантів цього селища. Надзвичайно задоволені були і учні школи, які одержали цінні призи та подарунки.

Присутні були вдячні Тарасу Грицишину і А. С. Целюху за турботу про сьогодення та майбутнє, а також за свято душі, подароване забужанцям. Призерами конкурсів стали Михайло Хохонь (9 років), Роман Шалата (7), Любомир Шакіров (2), Василь Ковалів (6), Катерина Сухіх (8), Володимир Оленчук (7), Андрій Голінка (7), Максим Гетьманчук (6), Назар Магера (6), Тетяна Айриш (10), Олена Яник (6), Артур Закоян (3).

На святі був присутній завідуючий сектором екологічного контролю у Сокальському районі Богдан Дідик.

Світлана ЯРЕМЧУК, педагог-організатор

5 січня 2007р.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

В родині Гук
В родині Гук
Уже традиційно, в рамках проекту “Схід і Захід-разом у Європейське майбутнє”, на Сокальщину, у сім`ї сіл Комарів, Волиця, Зубків, завітали гості із Східної України. Цього разу « Різдво разом» приїхали зустрічати делегація з селища Сєдово Новоазовського району Донецької області та Старобільського району Луганської області. В склад делегації входило 9 дітей та 6 дорослих, керівником групи був голова Новоазовської районної ради п.Ширидекін Костянтин Іванович, і 12 дітей з Мірошниченко Ольгою Іванівною з Старобільського району вже давні наші друзі.

Вертеп
Вертеп
Луганчани приїхали ввечері п’ятого січня, їх зустрічала директор Волицької школи Прилепіна О.П. і розселили в сім`ях сіл Комарів, Волиця та Зубків.

Шостого січня гостей Львів зустрів дрібненьким дощиком. Попри це, настрій в прибулих був піднесений, очі горіли цікавістю, адже усі вперше були у нашому старовинному Львові. Що мене дуже вразило, велика кількість дітей, які приїхали до нас, на Різдвяні канікули, із Сходу та Півдня України.

Екскурсія
Екскурсія
Отже вітаємо вас, дорогі гості, у нас на Львівщині. І як завжди, для гостей, пізнання нового починається з головного залізничного вокзалу – головні ворота Львова. Адже це також, в своєму роді, витвір архітектурного мистецтва.

На концерті
На концерті
А дальше наш шлях проліг до символу і окраси старої частини міста Лева, Оперного театру та Новорічно-Різдвяної ялинки. Забіжу на перед, і скажу, що гостям так сподобався театр і ялинка, що вони ще раз по від`їзді до дому завітали у це прекрасне місце, місце відпочинку усіх львів’ян та гостей міста.

Яка екскурсія без відвідування ”Вернісажу”, з його виробами народних умільців. Яке захоплення та подив це викликало, важко описати. Гадаю, що усі родичі та друзі Новоазовців будуть з подарунками. Хто придбав сувеніри з видами Львова, дехто вироби ручної роботи, хто вишиванки і обереги. Сам Костянтин Іванович придбав, для внучки Даринки, прекрасну ляльку в українському народному строї.

У Львові
У Львові
Після відвідин « Вернісажу » та ще деяких пам’ятних місць, усі з щасливими посмішками сіли в автобус, який люб’язно нам надав пп.. Василишин Анатолій та вирушили на сокальщину, адже там уже з нетерпінням чекали на гостей родини.

В дорозі, ми почали знайомитися з молоддю, пригощати їх виробами фірми МТВПП ”Ніка“, нашого солодкого спонсора, яка уже на протязі довгого часу пригощає наших гостей. З керівниками ми уже були знайомі. Адже літом, в рамках цього ж проекту, ми їздили в гості до Новоазовська, з дітьми, що вже приймали в себе гостей зі Сходу, і відпочивали на Азовському морі, в пансіонаті « Голубая волна ». За що ще раз велике спасибі усім причетним до цієї акції. Особисто велике спасибі пані Кузьминій Н.І. Мицик С.Ю. та пану Ширидекіну К.І.

Села зустріли гостей болотом та сирістю, бо погода зовсім не зимова, ну не вдалося цьогорічне Різдво, в плані погоди, що поробиш. Це було видно по обличчях гостей, у них на Сході трішки морозніше.

Музей Людина, Земля, Всесвіт
Музей Людина, Земля, Всесвіт
Але щирість та люб’язність мешканців сіл затьмарила цю маленьку прикрість.

А як мене вразив наступний ранок, у нас була поїздка в м.Белз. Наші гості, не по боюсь цього слова, просто « цвіли » в посмішках, а яка щирість, а які емоції від побаченого, адже багато, з гостей, побувало в церквах на літургіях, так духовно збагатились вперше.

Під час екскурсії м. Белзом, наші гості багато побачили цікавих місць, за що спасибі нашому екскурсоводу п. Юліану Калиш. Усе ж і тут погода підсунула нам маленьку свинку. Через дощ, нам прийшлось перервати екскурсію, проте немає зла без добра. Наші гості потрапили на концерт у с.Комарів. А у вечері традиційно молодіжна гулянка.

Прощання
Прощання
Другий день пройшов у м.Сокалі. Цього прекрасного, сонячного дня, тут проходив гала-концерт переможців фестивалю « Різдвяні канікули », зал був повний. І справді, було на що подивитися та і послухати також. І колядки, і українські народні танці і виступ вокальних дуетів та ще багато чого цікавого. Після концерту слова попросив п.Шередекін К.І. Він подякував за такий теплий прийом, та нагородив усіх причетних до цієї акції грамотами і пам’ятними подарунками. По завершенню урочистостей, відбулася коротка екскурсія по Сокалю з нашими незмінними солодощами фірми «Ніка». Не буду описувати вражень гостей, скажу одне, я був дуже потішений концертом, та невимушеним спілкуванням з молоддю під час прогулянки по місту.

Ось і промайнув незамітно час, і наші гості, ні уже наші хороші друзі, з неохотою

готуються до від’їзду. В визначений час прийшов транспорт, люб’язно наданий пп. Василишин А, але тут сталася подія, яка перевернула щось у моїй душі. Діти не з’явилися у визначеному для збору місці у визначений час, прийшлось з керівником проекту п.Богданом, ходити по сім’ях збирати їх. Бачили б ви очі дітей, а також господарів особисто я хотів уникнути цього, але не вийшло. Люди від проводжали гостей як власних дітей, море сліз і туга в очах…Нам хочеться подякувати сім`ям Гук, Гузар, Якубовським з Зубкова, Білик, Іванець, Сапіга Андріані з Волиці і звичайно Марії Петрівні Король за теплий, гостинний прийом На збір було відведено максимум 30 хв., та він затягнувся на 1год. 30хв..В решті решт ми вирушили в сторону Львова. По переду ще чекало багато цікавого. В дорозі ми спілкувалися, жартували, розглядали придорожні краєвиди, адже погода, як по замовленню від м.Великі Мости стала такою сонячною.

На прохання наших друзів ми заїхали в відпочинкову зону при дорозі, щоб у котрий раз зробити знімки на пам`ять, помилуватись чудовою природою. Яка була радість для дітей побігати по лісі, пороздивлятись навкруги, адже ця відпочинкова зона для подорожуючих зроблена в західноукраїнському стилі корчми, за що велика подяка людям, що дотримуються, відновлюють народні традиції. Також потрібно нагадати, що наші гості живуть в степовій зоні, і таких лісів у них немає ця природа для них була як Карпати.

Ось і знов Львів. Але не такий, як на початку цієї акції. Сьогодні він сонячний, привітний, веселий з колядками на вулицях. Біля ялинки ходять вертепи і показують театралізовані сценки. Недалечко від нас гурт відпочиваючих колядує. Здивувало наших гостей те, що люди не знайомі між собою. Закономірно постало питання, як вони знають що ”співати”. Прийшлось пояснити, що слова цих “пісень “ знає і дитина, і доросла людина. І наші друзі також будуть знати, адже з випуском нашої газети, до них поїдуть диски та касети з колядками, щедрівками, а також українськими піснями.

Скажіть, як бути у Львові, і не скуштувати львівської кави у справжній кав’ярні?! Віденська кав’ярня і кава по-львівськи, пити каву – це традиції, це ритуал…

Через деякий час до нас підійшов наш екскурсовод, п. Петро Радковець з “Товариства Лева”, дітей зацікавило, чому він так одітий. А він був в темному пальто, старомодного покрою, під пальтом виднівся на ланцюжку хронометр, в чорних мештах, в руках тростинка, на голові капелюх. А вуса які, а мова. Я сам був в захопленні. Пан Петро не забарився з відповіддю, і пояснив нам, що так одягалася і ходила інтелігенція 18-19 століття. Які чудові були розповіді про місто в минулому і сьогодення. А які чудові були вікторини і загадки, ну і звичайно були призи (бонуси). Саме головне, було цікаво не тільки нам, але і львів’яни приєднувались до нашого гурту, щоб послухати ці цікаві розповіді.

Але, як би довго усе не було, прийшла така неприємна, особисто для мене, мить прощання. Ось тут уже дійсно не було меж емоціям. Вони просто били, як гейзер. Ще швиденько обмінювалися листівками, адресами, номерами телефонів, чи просто фотографувались. Признаюсь, плакав, як мала дитина, аж стидно. Ну нічого, прийде літо, і ми знову зустрінемось. А зараз з нетерпінням будем чекати на відгуки наших друзів про поїздку. А після цього і новий випуск газети «100% молодіжна» не забариться, і тоді усі зрозуміють, що українці є не тільки на Заході, а і на Сході, Півночі та Півдні. Тож давайте усі разом будемо підтримувати та примножувати цю дружбу. Адже у єдності наша сила!

Висловлюємо щиру подяку всім хто був причетний до проведення акції «Різдво разом» у проекті «Схід і Захід разом у європейське майбутнє» і особливо Посольство США в Україні Фонд сприяння демократії, пп. Василишин, МТВПП «Ніка», аптека «Провізор», ТзОВ «Дукат», ТзОВ «АРО-ПЛАСТ ПЛЮС», аптека «АНІС», банк «Надра», пп. Кінах Н.П., Солоненко Л.М., Сокальській районні раді О.М.Солодяк і держадміністрації О.О.Кінах, районному відділу освіти Р.Т.Монастирський, відділу культури.

Директор молодіжного клубу «Мрія» Скоблюк Володимир.

^

Шклянка Богдан
Молодіжний клуб «Мрія»

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:48, 22 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567