** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::11.06.2010

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    11 червень 2010 року

Пошук в новинах   

освіта

І НЕ ВТРАЧАЙТЕ ЧАС ДАРЕМНО - СПІВАЙТЕ, МРІЙТЕ І ТВОРІТЬ


 


Вихованці Сокальського будинку учнівської творчості саме цим і займаються: навчаються співати, танцювати, вишивати, ліпити, долають Карпатські вершини, вивчають свій рідний край. Звичайно, у кожного з них є Божа іскра таланту, але попри це -ще й праця. Праця викладачів, батьків і звичайно дітей. Тому й на творчому звіті, який відбувся у Народному домі, кожен виступ був вартий уваги і найщиріших оплесків. Але до цього концерту діти готувались цілий рік, хоча вихованці БДЮТ часто виступають на загальноміських заходах, але цей особливий, адже глядачами його були їх батьки, родичі і друзі. Вони демонстрували все, чого навчилися за цей навчальний рік.


Про успіхи гуртківців БДЮТ, наполегливу працю викладачів розповіла присутнім директор Марія Поліщук. Згадаймо найвагоміше. У закладі працює 14 педагогів. У цьому навчальному році в обласному конкурсі методичних розробок керівників гуртків перше місце здобув О. Черешневський і треті місця у О. Сумбаєвої та М. Бобешко. За результатами атестації керівники гуртків Л. Базилевич, Л. Шеремета нагороджені грамотами відділу освіти РДА, почесною грамотою МОН України -Т. Конарська, звання керівника гуртка і методист присвоєно О. Сумбаєвій. У Всеукраїнському конкурсі виховних систем позашкільних навчальних закладів Сокальський БДЮТ зайняв третє місце, грамотою нагородили директора М. Поліщук. Вихованці Сокальського БДЮТ є переможцями багатьох районних конкур сів, і досягли добрих результатів в обласних: друге місце - в «Різдвяних канікулах» (об разотворче мистецтво, керівник М. Поліщук); перше та друге - в «Природа і ми» (еколого-краєзнавчий гурток, О. Базилевич), третє -«Квітковий вернісаж» (літературнс-мистець-ка студія «Зернинка», Т. Конарська), третє - в «Природа і фантазія» (фольклорний О.Сумбаєва); перше - «Різдвяні канікули» (ткацтво, І. Джогола), перше – міжнародний телевізійний фестиваль естрадно-циркового мистецтва «Понтійська арена», два перших – Всеукраїнський конкурс «Яскрава Україна»в Трускавці» (зразковий хореографічний колектив «Престиж», Н. Лютик), друге - «Весняний легіт» (драматичний, О. Сумбаєва),ч третє - «Таланти твої, Україно» (витинанка,О. Сумбаєва, перше і друге - «Природа і фантазія», М. Бобешко, писанкарство, О. Фінів), друге - Історія «Просвіти» («Юний журналіст», О. Черешневський)...


 А на сцені юні гуртківці демонстрували свої творчі таланти. Чудово співали Софія Дмитрів, Станіслав Андрусів. А як танцював «Престиж» (керівник Н. Лютик)! І народні танці, і сучасні у них однаково були вишліфувані до найменшого руху і дуже вишукані. Багаті костюми - і танцьористи як одна сім"я. А вокальний зразковий ансамбль «Криш таль» об"єднав дітей різного віку і навіть різних здібностей, але звучав милозвучно, юні співаки поводились невимушено і дуже природно. Театр «Соколята» (керівник О. Сумбаєва) веселив присутніх, а юний талант Ігор Сумбаєв і декламував, і жартував, і співав - все йому дуже вдалося. Учасники літературно-мистецької студії «Зернинка» (керівник Т. Конарська) вдало римували про свій творчий заклад. Батьки щиро аплодували. У багатьох бабусів і дідусів на очах виступали сльози. Вони побачили, якими обдарованими рос туть їх діти, залюблені в українську пісню, слово, танець... Відчувалося, що батьки підтримують бажання дітей навчатися у Сокальському БДЮТ. І ось під оплески при сутніх на сцену вийшли усі педагоги цього закладу. Діти обдарували їх квітами. Присутні у залі - аплодисментами. Ці творчі люди варті якнайкращих похвал, адже вони плекають у дитячих душах духовність.


11 червня 2010 р.                           Оксана ПРОЦЬ.
^

Газета
"Голос з-над Бугу"

освіта

У пришкільних таборах буде весело й цікаво

Відкриття пришкільних таборів у Сокалі співпало із Міжна родним днем захисту дітей. 2 червня на площі Січових стрільців відбулося справжнє дитяче свято, яке підготував відділ освіти РДА, долучилися відділи культури та туризму, молоді та спорту, а також Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді РДА. Вони упродовж 14 днів, стільки діятимуть пришкільні табори, дбатимуть, щоб хлопчикам та дівчаткам було весело та цікаво.


Урочистому відкриттю пришкільних таборів Сокаля передувала виставка «Народна іграшка», де були представлені творчі роботи переможців конкурсу серед дошкільних закладів Сокальщини, зокрема, ляльки-мотанки. На площі лунали відомі дитячі пісні.


Невдовзі школярі вишикувались загонами. І методист РМК відділу освіти РДА Галина Матвіїв оголосила про відкриття пришкільних таборів. Заступник голови райдержадміністрації Марія Христинич та спеціаліст відділу освіти Леся Ковалишин привітали учнів із Міжнародним днем захисту дітей та початком канікул. А далі на головній сцені міста відбулося справжнє дитя чо-пластунське дійство під час якого кожен шкільний табір пре зентував себе. Присутні теплими оплесками зустрічали табір «Сокіл» (гімназія), «Містечко маленьких див» (Сокальський НВК №2 «ЗШ - ліцей»), «Соколяни» (Сокальський НВК №3 «ЗШ І-ІІІ ст. - колегіум»), «Сонечко» (Сокальський НВК №4 «ЗШ І-ІІІ ст. -ліцей»), «Берегині» (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №5)


Діти співали, танцювали та читали вірші. Було весело та гамірно. Опісля до дітей завітало «Красне Літечко» (Юлія Базилевич), бажаючи всім веселих і щасливих канікул.


А далі відбувся святковий концерт, який підготували вихованці районного Народного дому Лілія Радзимінська, Іванна Палюшинська та гуртківці Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості. Полонили глядачів запальним українським танцем та романтичним вальсом учасники танцювального ансамблю «Фантазія» дитячої школи мистецтв імені Віктора Матюка (керівник Оксана Шаліга). Тут же працівники служби у справах дітей та Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді РДА проводили конкурс малюнка на асфальті на тему: «Щасливе дитинство», в якому взяли участь 38 дітей. Його переможцям - Софії Журавінській (І місце), Діані Мидловській й Катерині Кардаш (II місце), Олені Каракулевій, Надії Ковальчук, Вікторії Ферко (III місце) - вручила призи заступник голови райдерж адміністрації Марія Христинич.


Організатори свята не обійшли увагою жодного учасника. їм також дали заохочувальні призи. Поряд відбува лися «Веселі старти», в яких свою кмітливість та спритність проявили усі команди. Діти залюбки бра ли участь у спортивних іграх, які підготували для хлопчиків та дівчат працівники ДЮСШ «Соколяни». Опісля присутні подивилися виставу про зайчика, яку підготували гуртківці Сокальського будинку дитячо-юнацької творчості.


Хлопчики та дівчатка забавлялися, веселилися та танцювали. Тут було цікаво дітям різного віку. А сюди прийшли і дошкільнята, і діти молодших, і старших класів. Під час ігор та забав на обличчях хлопчиків та дівчаток сяяли усмішки, лунав дзвінкий дитячий сміх. А це чи не найкраща винагорода для організаторів, які старалися, щоб свято, приурочене Міжнародному дню захисту дітей запам`яталося юним сокальцям, і вони відчули турботу, любов та увагу дорослих.


11 червня 2010 р.          Любов ПУЗИЧ.


^

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Не все може сільський голова


Нині люди хочуть жити комфортно не тільки в місті, айв селі. Що для цього робиться у Волсвині нашому кореспонденту розповів місцевий голова Іван СИРОЇД.


 


- Роботу місцевої влади оцінюють по тому, що вона зробила для покращення життя людей. То що Ви зробили за час свого головування?


■ Воловин розташований в дванадцяти кілометрах від Червонограда, в промисловій зоні. Це одне з найбільших сіл району. Маємо 592 двори, це близько 2 тисяч населення. Село перспективне. Тож коли мене обрали сільським головою, найперше почав займатися соціальними питаннями. Що потрібно людям для нормального життя? Будинок, газ, водопровід... Цим і займався. Люди хочуть будуватися, будь ласка. Ось і зараз під забудову виділили 18 земельних ділянок. Крім того, викупили ділянки, де були старі покинуті хати. В основному бізнесмени з Червонограда, які мають гроші. Але бажаючих побудуватися набагато більше - зараз маємо 35 заяв. Тож ведемо перемовини про виділення земельних ділянок під забудову із земель запасу (16 га). Але маємо перешкоди, бо в нас меліоровані землі і згідно із законодавством про меліорацію, а воно не змінювалося ще з радянських часів - будівництво на цих землях заборонено. Інших земель під будівництво в нас нема. Тож будемо думати як вирішити це питання.


Село постійно підтоплювало, тому викопали меліоративний канал протяжністю 7 км, і тепер люди не бояться підтоплень. Ці роботи зро блені за бюджетні кошти. "Виходити" їх по різних інстанціях було дуже важко. Гроші нам виділили ще за часів прем`єрства Януковича.


Коли я став головою, село було газифіковано лише на третину, але цю третину державна комісія не прийняла, тож в будь-який час газ могли перекрити. Тож взявся за цю справу. Спочатку зробили підвід до ГРП протяжністю 1,3 км. Потім роз робили технічні умови, проектну до кументацію на вулиці Польова, С. Бандери, Перегорди (3,4 км) і здали в експлуатацію газопровід. Всі будинки там газифіковано. Потім розробили проект на газифікацію вулиць Перегорди центральної, Яструбецької (2 км), Молодіжної, Шахтарської. Тепер все село гази фіковано офіційно, тобто документи підписала державна комісія. Гази фікували ми і Городище (1,7 км). З труднощами, але передали газопро від на баланс Червоноградського УЕГГ. Там же провели воду і пере дали на баланс водоканалу м. Червоноград.


Як і всюди, у нас є проблема з дорогами. Навіть у Волсвині її не було - по коліно болото, ями, по яких доводилось їздити. Тож зробили, без бюджетних коштів, дороги по вулицях Перегорди, Польовій, С. Бан дери (2 км); насипали породою дорогу і на вул. Зеленій та навколо цвинтаря. В цьому нам допомогли спонсори. При передачі адмінбудинку ПАФ "Волсвинська" виробили державний акт на право власності на землю і тепер тут розташована сільрада. Дах будинку перекрили оцинкованою бляхою; провели трифазну електролінію. Перекрили й приміщення колишньої сільради - зробили шатровий дах. Там нині розташоване відділення поштового зв`язку. Сільраду газифікували. Зараз проводимо газифікацію медпункту, і до зими там також буде тепло. Не забули і про дітей: зробили опалення в дитсадку, на завершенні його газифікація. Вже погоджено розташування свердловини у Волсвині. Зараз складаємо кошторис на її виготовлення і незабаром діти в дитсадку питимуть якісну воду.


-    Де берете на все гроші?


-    Бюджет нашої сільради, наприклад, на цей рік склав 360 тисяч гривень, що не перевищує минулорічний. До речі, наша сільрада одна з небагатьох в районі, яка щомісяця виконує його. Зрозуміло, що грошей мало, на все не вистачає, тож шукаємо спонсорів, домовляємося з ними. Зараз розробляємо проектно-технічну документацію на будівництво доріг з асфальтовим покриттям протяжністю 2 кілометри. Доведеться просити фінансової допомоги в районі і області.


Бюджет бідний, на все не виста чає, канцтовари і ті купуємо за власні гроші, тому цінуємо наших спонсорів, які допомагають громаді. Перший серед них - директор шахти "Надія" Микола Григорович Криштопа. Це людина, яка завжди, якщо має можливість, допомагає нам. Саме завдяки йому ми отримали кошти на виготовлення документації на дорогу, поміняли у дитсадку вікна, двері, відремонтували кладку через Західний Буг тощо. Цей директор справді заслуговує на велику подяку від усієї громади.


-    Але в селі скільки не працюй, а кінця роботи не видно...


-    Задумів є чимало. Хочемо провести лінію високої напруги. Село велике, люди мають багато різних електроприладів і часто виникали проблеми зі світлом. Проектна документація коштує 80 тисяч гривень. Будемо їх шукати. 31 червня почала ходити маршрутка Червоноград -  Перегорди, сім рейсів в день. Тепер селяни зможуть вчасно добиратися на роботу, в різні організації тощо.


Десять років тому закрили шахту №5 "Великомостівська", яка була у нашому селі. Склали кошторис на ліквідаційні роботи вартістю 86 млн. гривень. Разом з іншими передбачалось провести ряд робіт, зокрема, по меліорації, газифікації, водопостачанні, телефонізації села. Але і донині нічого не зробили. Хоч би проклали дорогу від колишнього присілка Аварійне до Соснівки. 4,8 км цієї дороги поставили на баланс у Службу автомобільних доріг у Львівській області. А 7,2 км "висять" в повітрі і скільки не звертався в усі міністерства, присилають лише відписки. Міністри змінюють один одного, а дороги поремонтувати нема кому. Ще одна проблема -аварійний міст довжиною 125 м. Він рахується за ДП "Львіввугілля". Десять років руйнується, а керівники вищезгаданого підприємства наче не бачать цього. Іншим не передають і самі нічого не роблять. Як кажуть в народі, і сам не гам, і нікому не дам.


Не все може вирішити сільський голова. Тільки спільними зусиллями депутатів, громади села, районної влади можна виконати все намічене, і створити селянам добрі умови для


життя.


 


11 червня 2010 р.       Валентина БЛУДОВА.
^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:43, 4 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464