** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::11.09.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    11 вересень 2009 року

Пошук в новинах   

економіка


Місцевий проект для допомоги дітям

«Фінансова криза» – останнім часом кожен неодноразово чув ці слова з екрана телевізора, бачив їх на шпальтах газет. Справді, всі ми відчули , як значно погіршився наш добробут. Але не даремно відомий письменник зазначив , що криза починається не в гаманцях, а в головах. Адже служіння золотому тільцю вбиває співчуття до горя , що спіткало ближнього. 

 

На жаль, суспільство перестає бачити людей з особливими потребами, часто вони залишаються зі своїми проблемами наодинці. Тому саме зараз потрібно підтримати тих, хто не взмозі допомогти собі сам. У серпні в Сокальському районі проходила акція, ініційована Сокальською Агенцією регіонального розвитку, ТРК «Сокаль», Сокальським осередком Всеукраїнської громадської організації"Фронт змін".

Метою акції була допомога дітям , хворим на ДЦП.В нашому районі налічується  39 дітей , які борються з цією страшною недугою. Одним з ефективних способів реабілітації таких хворих - методика , що успішно застосовується в Міжнародному Центрі Козявкіна за допомогою спеціальних костюмів корекції рухів «Спіраль». Але  відповідне лікування, як правило, не по кишені більшості родин.Тому за гроші , зібрані під час проведення акції, ми змогли закупити 4 відповідні костюми потрібних розмірів. Приємно, що у фінансово важкий час майже всі підприємці, до кого звертались організатори акції, надали кошти на допомогу хворим дітям.  

Костюми «Спіраль» будуть передані у Сокальський районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян , де створюється відділення медико-соціальної реабілітації, однією із функцій якого -надання безкоштовних послуг дітям з дитячим церебральним паралічем (ДЦП) . Для такої роботи буде переобладнано відповідне приміщення, в якому працюватиме медична сестра, під наглядом лікаря, яка пройде спеціальне навчання в Клініці Реабілітації Козявкіна . А для перевезення дітей чи виїзду на дім задіюватиметься соціальна транспортна служба,  яка функціонує при територіальному центрі.

Хочемо висловити щиру подяку тим небайдужим людям , хто приєднався до акції :Фігурко Людмилі та Ростиславу,Романяку Олегу,Ірзі Ігорю,Давидовичу Василю,Замрію Віталію,Лащук Світлані,Паську Миколі,Костюку Сергію,Лановому Валерію, Шереметі Володимиру, Зіньківу Віктору, Пилипчику Ігорю, Волощуку Тарасу та іншим підприємцям .

Окрема подяка п. Йоргену Седерхолму , директору ДП «Датський Текстиль» за розуміння та значний вклад в благодійну акцію.

В кінці серпня у Сокалі проходила виставка робіт людей з обмеженими можливостями.На виставці були представлені роботи людей з обмеженим можливостями із  семи районів Львівської області.Дякуємо усім хто долучився та допоміг її організувати

 

Інформація про костюм «Спіраль». Костюм використовується для  формування правильної роботи м’язових спіралей тулуба та кінцівок пацієнта та застосовуючи принципи динамічної пропріоцептивної корекції рухів.   М`язові спіралі, переходячи з однієї сторони тіла на іншу і поєднуючи праву і ліву половини тіла, забезпечують: білатеральну симетрію та нормальну поставу тіла в умовах гравітації; перехресну координацію роботи поясу верхніх і поясу нижніх кінцівок при локомоціях (ходьба, біг, стрибки); амортизацію тіла при пересуванні та багато інших важливих рухових функцій. М`язові спіралі підтримують осьовий скелет, динамічно фіксують положення голови, зберігають фізіологічні вигини хребта, беруть участь у дихальних рухах грудної клітки, а також забезпечують стабільність положення тіла та рухи кінцівок. Формування м’язових спіралей у людини відбувається паралельно з розвитком рухових функцій. Розроблена програма біодинамічної корекції рухів є важливим компонентом методики
Козявкіна і спрямована на формування правильного рухового стереотипу. Вправи цієї програми проводяться з застосуванням костюму корекції рухів „Спіраль”, який значно розширює можливості реабілітації хворих з порушеннями постави та рухів.

 

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

культура

Нові експонати в музеї

В музеї “Людина. Земля. Всесвіт оновлено експозицію “Жертовність – рушійна сила духовного розвитку”.

З Великобританії п.Михайло Климчук, старший булавний, член Об’єднання Бувших Вояків Українців у Великобританії передав через сокальчан ветеранів УПА п.Петра Хруща та Михайла Куцябу чотири медалі, якими він в свій час був нагороджений:

- Медаль “Воля або смерть” - дар заслуги членові ОУН
- Медаль “Вшанування 50 ліття УГВР”
- Медаль “Постанова ОБВУ 261/91”
- Медаль “Хрест Заслуги” дарований Спілкою Офіцерів України.

Працівники музею щиро вдячні п.Михайлу Климчуку за цінний дарунок, який займе гідне місце в розділі “Жертовність українців в ім’я Держави” поруч із нагородами і відзнаками ОУН, УПА, УГА, січових стрільців та ін.

Відвідувачі зможуть оглянути також новий розділ цієї експозиції “І мертвим, і живим, і ненародженим” (Заповіт Т.Шевченка), у який ввійшли такі експонати: творчі роботи директора музею, митця А.С.Покотюка, лист від праправнука Т.Шевченка по лінії брата Йосипа – Миколи Лисенка, надісланий нещодавно п.Анатолію Покотюку. Микола Лисенко продовжує складати загальне генеологічне дерево роду Шевченків. Уже має на схемі біля 500 осіб. Йому допомагають родичі, працівники музеїв, архівів та прості громадяни.

Зібрано більше ніж 200 фото нащадків, причому деяким із них уже по 90 і менше років. До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, Микола Лисенко планує закінчити своє дослідження.

Лист він закінчує щирими побажаннями всього найкращого п.Анатолію, бо переконаний, що такі люди потрібні Україні і українському народу. І всі ми повинні пам’ятати поезії великого Кобзаря, якими закінчується розділ експозиції:

“...Чи Бог бачить із-за хмари
Наші сльози, горе?
Може й бачить, та помага...
Пошле думку аж до Бога:
Його розпитати,
Чи довго на сім світі
Катам панувати?
Якби ви вчились так як треба,
То мудрість би була своя.
А то залізете на небо:
“І ми не ми, і я не я...””
...Розкуйтеся,
Братайтеся!


У чужому краю
Не шукайте,
Не питайте
Того, що не має
І на небі, а не тілько
На чужому полі.
В своїй хаті
Своя правда
І сила і воля.”

                        “...Не дуріте самі себе,
                        Учітесь, читайте,
                        І чужому научайтесь,
                        Й свого не цурайтесь,
                        Бо хто матір забуває,
                        Того Бог карає,
                        Того діти цураються
                        В хату не пускають.
                        Чужі люди проганяють.
                        І не має злому
                        По сій землі безконечній
                        Веселого дому.
                        Подивіться на рай тихий,
                        На свою країну,
                        Полюбіте щирим серцем
                        Велику руїну...”

Ці слова є й нині актуальними, вони є Заповітом “І мертвим, і живим, і ненародженим... українцям”.

^

Музей
"Людина. Земля. Всесвіт"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
11:56, 23 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567