** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::12.01.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    12 січень 2009 року

Пошук в новинах   

економіка

 

Сокальським фондом підтримки підприємництва Сокальської АРР  на протязі 2008 року видано фінансову допомогу 29 - ти  приватним підприємцям на суму150000,00 грн .    Фінансова допомога була видана на розвиток  бізнесу в сільській місцевості  для підприємців (СПД ) Сокальського району.

При розгляді бізнес - проектів  підприємців, що  брали участь у конкурсі для  отримання  коштів  від Сокальського ФПП,  інвестиційна рада  перш  за все надавала перевагу  при фінансуванні  СПД,  які працюють в галузях  приорітетних для розвитку Сокальського району. Фінансова допомога надавалася на старт  та  розвиток бізнесу, поповнення обігових та готівкових коштів.

Цікавим було і те, що Бізнес – проекти які були подані на розгляд Інвестиційної ради розглядали також сторонні інвестори які до фінансували із власних коштів бізнес- проекти малих  підприємців.


 

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

   За різними оцінками, протягом року на заробітках за кордоном перебуває приблизно  5 мільйонів наших співвітчизників, із них 350 тисяч жителі Львівщини. Є багато випадків коли особи потрапляють у ситуацію трудового рабства, що передбачає  силове утримання, обмеження свободи для використання безоплатної праці , людину вивозять на підприємства або ж у будинок розпусти, де вона працює безкоштовно, не маючи можливості втекти чи повідомити про себе і це може тривати протягом декількох місяців. Жертвам згодом погрожують фізичною розправою, тому вони часто бояться звертатися до суду, щоб покарати злочинців.

Зараз ситуація із трудовим рабством покращується у великих містах, проте тривожніше стає від того, що шахраї і злочинці рухаються у малі містечка та села, де в людей  недостатньо, а нерідко і зовсім нема інформації. Газети рясніють оголошеннями про роботу за кордоном проте 90% з них завідома шахрайські схеми. Більшість з цих фірм обдурюють вже на стадії обробки документів і ніякого працевлаштування не пропонують. Їх послуги найчастіше закінчуються на території України.

Найчастіше до тенет торгівців «живим товаром» потрапляють молоді жінки 18-26 – річного віку, здебільшого незаміжні, з базовою загальною середньою освітою та низьким рівнем матеріального добробуту, що особливо вразливі в такій ситуації, бо крім звичайної експлуатації стикаються ще із сексуальною, яка приносить найбільші прибутки у сфері торгівлі людьми..

Щоб забезпечити себе від такої ситуації слід подбати про це ще в Україні. Найперше, дізнатися про фірму-посередника якомога більше. Треба бути обережним і з тими, що щойно створилися і вже пропонують працевлаштування за кордоном, і перш за все, з’ясувати, чи має організація дійсну ліцензію Міністерства праці та соціальної політики для надання таких послуг. Доволі часто буває, що фірма має дозвіл на працевлаштування в одну країну, а в оголошенні вказує кілька або ж використовує чужу чи фальшиву ліцензію. На сайті Мінпраці є перелік агентств, що мають право на таку діяльність, проте цей список оновлюють раз на три місяці, а за цей час  організація може втратити дозвіл.

 

Обов’язково в таких випадках слід зв’язатися із регіональним Центром консультування мігрантів, де безкоштовно нададуть всю потрібну  інформацію, або ж зателефонувати на гарячу лінію (8 800 505-50-10-зі стаціонарних та 527-з мобільних, 8 03257 7-37-66 в місті Сокаль Сокальська АРР). При перевірці  ліцензій є кілька моментів. В ній має бути вказано назву фірми, що має збігатися із вивіскою чи оголошенням, правдива юридична адреса та відповідний номер.

Про анулювання ліцензії свідчить спеціальна позначка, проте деякі агентства заздалегідь роблять копії. У жодному разі не слід давати комусь свої особисті документи. Паспорт віддають в руки лише співробітникам посольств та прикордонникам, і його втрата обмежує свободу пересування. Людина сама повинна подбати про квитки, обов’язково залишивши родичам чи друзям маршрут поїздки та копії всіх документів, пов’язаних із нею. В разі біди так можна буде швидше відстежити, хто і куди її віз. Ще один пакет копій варто взяти із собою на випадок втрати оригіналів. Якщо людина приїхала за кордон і вже з»ясувалося,що її обдурили, відібрали документи, порушують умови договору праці, слід, слід звернутися до місцевих правоохоронних органів. Треба повідомити також відповідні українські дипломатичні представництва в цій країні – посольство чи консульство, де видадуть тимчасове посвідчення особи та допоможуть повернутися додому. Після повернення додому потерпілий може звернутися в Міністерство внутрішніх справ, де діє департамент з питань торгівлі людьми.

А також пройти реабілітаційні програми, які діють в Україні для жертв трудового та сексуального рабства, про які Ви можете дізнатися в Сокальській Агенції, або в Міжнародній організації з міграції.


^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:42, 4 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567