** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::12.03.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    12 березень 2006 року

Пошук в новинах   

погляди

Сокальська РДА

Відповідь на звернення громадян


до Сокальської районної державної адміністрації

20 лютого 2005 року, у зв’язку з очікуваною повінню, було відкрито два шлюзи греблі Сокальського водосховища, щоб понизити рівень води в річці Західний Буг. Внаслідок значного замулення дна водосховища, виявлено загибель риби. Певна кількість риби загинула не тільки за рахунок того, що було понижено рівень води. У багатьох понижених місцях, заповнених водою, на заплаві р.Зах.Буг внаслідок глибокого промерзання води, а незначної глибини, риба загинула ще до відкриття шлюзу Сокальського водосховища. Також не можна однозначно стверджувати, яка кількість риби загинула – підтвердити чи спростувати спростувати будь-які цифри, які називаються неможливо.

Враховуючи, що все це відбулося напередодні виборів, деякі політичні сили вирішили заробити на цьому політичні дивіденди.

За допомогою “об’єктивних” повідомлень у деяких львівських ЗМІ було змальовано екологічну катастрофу, яка нібито загрожує довкіллю. Забувши про біду і проблеми тисяч жителів Сокальщини, які потерпають від повені, втрачаючи роками нажите майно, почалася планомірна атака на керівництво райдержадміністрації з метою показати себе захисниками інтересів народу та природи і борцями із владою.

Ми хочемо заспокоїти жителів Сокальщини: ніякої екологічної катастрофи нема і надаємо інформацію щодо пониження рівня води у Сокальському водосховищі.

З метою недопущення істотного погіршення умов проживання людей, запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, мінімізації їх наслідків під час проходження весняної повені 2006 року, на виконання листів Головного управління МНС України у Львівській області від 18.02.2006 року № 13/2/1020, та начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації від 20.02.2006 року № 016-опер, районною комісією з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій ( протокол від 20.02 2006 року № 2) прийнято рішення щодо підготовки водосховища ВАТ „ Сокальського ЗХВ „ до прийому талих вод та пропуску повені шляхом пониження рівня води в річці Західний Буг. Про проведення даних заходів було проінформовано листом начальника державного управління екології та природних ресурсів в Львівській області та начальника Львівсько-Закарпатської міжобласної державної інспекції рибохорони.

Аналіз розвитку повеневої ситуації на території Сокальського району в весняний період свідчить про те, що однією з причин повені є наявність водосховища заводу ВАТ „ Сокальський ЗХВ „, яке в результаті банкрутства підприємства не експлуатується, розчистка русла річки Західний Буг від мулу не проводиться, що створює підпір води від греблі сховища до дамби Добротвірської ТЕЦ і спричиняє підтоплення населених пунктів Сокальського району смт. Жвирка, с.Завишень, с.Добрячин, с. Межиріччя, с. Сілець, с. Волсвин, с. Городище та загрозу прориву правозахисної дамби на р. Західний Буг в межах с. Бендюга.

При проведенні протиповеневих заходів по пониженню рівня води встановлено, що водосховище ВАТ „ Сокальського ЗХВ” повністю замулене ( середня глибина сховища складає від 40 см. до 1 м)., пропуск води здійснюється через промите водою русло річки, яке постійно змінюється . Повний скид води водосховища забезпечується через 2 запірних шлюзи при наявних 5. ( 3 шлюзи знаходяться на замулених ділянках сховища і не дають спроможності регулювати рівень води при проходженні повені).

Сховище ВАТ „ Сокальського ЗХВ” є технічною спорудою і призначалось для забезпечення виробничих процесів підприємства. Після припинення роботи заводу ремонт і обслуговування об’єктів водосховища не проводився. Кран козловий електричний греблі в/п 32 т. не атестований, що не уможливлює його експлуатацію, високовольтні лінії електропередач живлення об’єктів водосховища знаходяться в аварійному стані. Після банкрутства ВАТ „ Сокальського ЗХВ” вода сховища частково використовувалась для забезпечення технологічних процесів підприємства по виробництву сірковуглецю ДП „ Карбон”, яке з 2005 року припинило свою виробничу діяльність. При функціонуванні ДП „ Карбон” за рахунок підприємства утримувались диспетчерська служба та працівники гідрометео поста , які здійснювали контроль за рівнями води в р. Західний Буг і забезпечували оперативне реагування на виникнення повеневої ситуації.

На даний період вказані служби відсутні , що не дає можливості контролювати рівні води в річці Західний Буг і в цілому водосховищі і спричиняє загрозу для затоплень населених пунктів і прориву греблі сховища.

Ще 9 лютого 2005 року арбітражний керуючий ВАТ “Сокальський ЗХВ” Г.Ф.Джала у листі до міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи В.Балоги, голів Львівської облдержадміністрації П.Олійника та Сокальської райдержадміністрації О.Солодяка просив терміново вирішити питання передачі водосховища спеціалізованим організаціям, або ліквідації водосховища, бо може статися еко-техногенна катастрофа.

За оперативною оцінкою фахівців Львівського „ Облводгоспу” ( на виконання протоколу засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 7.04.2000 р.) для розчистки русла річки Західний Буг необхідні кошти в сумі 21,3 млн. гривень ( станом на 1.12.2000р.).

Враховуючи те, що водосховище ВАТ „ Сокальський ЗХВ” виконало свої функції за призначенням і в даний час створює низку проблем пов’язаних з захистом населення району від підтоплень та затоплень і подальша експлуатація його не доцільна, вирішується питання ліквідації водосховища з подальшою рекультивацією його ложе та приведення русла річки Західний Буг до природного стану.

^

Голова Сокальської


райдержадміністрації Олег Солодяк

^

РДА
Сокальська РДА

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:01, 11 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464