** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::12.06.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    12 червень 2006 року

Пошук в новинах   

економіка

 

ПАРОСТКИ НОВОГО БІЗНЕСУ

 

Чи приживуться вони на Сокальщині?

 

Уже звикли, що на «круглих столах» обговорюють актуальні проблемні питання. Ось і нещодавно у райдержадміністрації зібрались за «круглим столом» представники громадських організацій та районної влади, щоб обговорити одну з них: «Соціальне підприємництво: можливості та перспективи». Ініціатором його проведення виступили коаліція громадських організацій проекту громади м. Сокаль «Добробут кожної людини — запорука демократії», Сокальська Агенція регіонального розвитку, сектор зв`язків із громадськими організаціями та ЗМІ. Про соціальне підприємництво чули не всі. Тому менеджер проекту «Добробут кожної людини — запорука демократії» Мар`яна Яремчук, яка вела «круглий стіл», розповіла що воно таке соціальне підприємництво, яка користь від нього, підкресливши, що в Європі громадські організації заробляють самі на себе, провадячи приватний бізнес.

 

Соціальне підприємництво — це підприємницька діяльність неприбуткової організації, прибуток від якої спрямовується на реалізацію місії чи статутних цілей. Модель такого підприємництва використовує Сокальська Агенція регіонального розвитку. Про ефективність її діяльності почули учасники «круглого столу» від її директора Ганни Костюк. Нині сюди приїжджають переймати досвід представники із Луганської, Волинської областей та п’яти районів Львівщини.

 

Щоб краще зрозуміти суть створення соціального підприємництва, присутні мали змогу переглянути фільм «Моделі соціального підприємництва», де показано роботу таких підприємств у Донецьку та Луганську. Основну увагу акцентували на тому, що соціальний бізнес в громадських організаціях дасть можливість реалізувати різні соціальні програми, створить нові робочі місця та дозволить акумулювати кошти на благодійні цілі.

 

А далі ведуча Мар`яна Яремчук ознайомила присутніх із результатом маркетингу щодо створення соціального підприємництва й закликала представників громадських організацій заробляти самим на себе, відкриваючи бізнес. Коаліція громадських організацій проекту громади м. Сокаль «Добробут кожної людини — запорука демократії» спільно з міською радою робить перший крок у цій справі — має намір відкрити в Сокалі кафе, працівники якого доставлятимуть їжу на замовлення. Зароблені кошти підуть на утримання їдальні для знедолених людей.

 

Цікаві думки з приводу розвитку соціального підприємництва висловили голова райдержадміністрації та районної ради

Олег Солодяк, перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Кінах, завідувач відділу зв`язків із громадськими організаціями та ЗМІ Богдан Зарічний, заступник Сокальського міського голови Любомир Чабан, голова районної асоціації інвалідів Ніна Сергеєва, президент фонду «Міст» Микола Пивоварчук та інші. Непомітно розмова перейшла в дискусію.

 

Олег Солодяк наголосив на тому, що проект не працюватиме, якщо не буде ініціативи людей чи громадських організацій.

 

Добрим прикладом цього є створення спортивного клубу в селі Сілець, який нині налічує 80 чоловік. Як це вдалося зробити, розповів його директор Богдан Ляховський.

 

Директор Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк підкреслила, що будь-яку перешкоду легше долати, коли є взаєморозуміння та підтримка, і запропонувала підписати угоду про співпрацю між громадськими організаціями та владою. Що і було зроблено.

 

Та, як тут мовилось, найважче зробити перший крок — започаткувати соціальний бізнес. Можливо, свідомість того, що ти робиш добру справу, заробляєш кошти на благодійні цілі, додасть сили і впертості подолати усі негаразди на цьому шляху.

 

Любов ПУЗИЧ.


На знімках: учасники «круглого стола».


"Голос з-над Бугу" 9 червня 2006р.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:05, 2 грудня 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567