** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::13.07.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    13 липень 2008 року

Пошук в новинах   

анонс

12 липня - свято Петра і Павла! – День празнику - відпустки (неділя Отців), що відбувається кожного року у Сокалі.

Церковний переказ називає Петра першим римським єпископом. У Католицькій Церкві відповідно до становища Петра як «глави апостолів» і спадкоємця Христа, існує вчення про примата Римського Папи як єдиного глави церкви. Павло (до хрещення Савл), перший із християнських письменників, чиї твори дійшли до нас, і найавторитетніша фігура в історії християнської думки. Його погляди відіграли величезну роль у формуванні християнства як самостійної релігії.


Отже в цей святий день бажаю я щиро звернутися до вас шановні земляки та до вірних нашої Церкви! Дорогі мої брати і сестри! Дозвольте сердечно привітати усіх мирян Сокаля з святим празником, подякувати вам за ваше віддану християнську віру і побажати вам ентузіазму у виконанні вашого служіння церкві Петра і Павла! Горю великим бажанням – з нагоди самого празника, передати найсердечніший привіт усім нашим вихідцям з Сокальщини, за духовне добро про яке так щиро дбаєте. Запевняю своїх земляків, що я ні на мить за вас не забуваю, що роблю всі можливі заходи, щоб запевнити права кожного громадянина в Україні. Ще раз, дорогі мої Сокальчани, шлю сердечний вам привіт та побажання многих Божих благодатей від святих Петра і Павла! Їх уявна присутність між нами – це зміст нашого свята. Нехай свідомість їх близькості до нас усіх в особливий спосіб буде відчутною у цей святий час.Василь Водоніс


^

дописувач
-

суспільство

 Бенефіс без .. гляачів Закінчувався останній робочий день тижня, 16 година. Саме у цю пору відбувалися громадські слухання з приводу підняття тарифів на водопостачання та водовідведення. І знову поставлю риторичне запитання: для кого? Для працівників міського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, яких було більше половини у залі, і вони, як ніхто інший, добре обізнані з проблемами цього господарства. Хоча їх зауваження були слушними, мовляв, і ми, мешканці міста, й підвищення тарифів стосуються й нас. Справді, але тоді такі громадські слухання можна провести у приміщенні МКП ВКГ. Бо в іншому випадку, це поспіхом скликане громадське слухання, швидше виглядало на таке, що провели задля «галочки». Хоча, як на мене, якогось результату від того чи на подібному зібранні буде багато сокальців, чи мало — нема. Бо доводилося побувати не на одному —чула гострі дискусії, взаємні образи, і все це часами виглядало на битву, де нема переможця. Хіба сплеск негативних емоцій. А тарифи таки підвищували, а послуги не ставали якіснішими. Але ці дійства відбувалися з усіма дійовими особами: був ведучий, який в основному толерантно ставився до обох сторін, не підвищував голос, були доповідачі, котрі і доповідали, і відповідали на запитання, які б гострі вони не були, і звичайно, був практично повний зал найактивніших представників сокальської громади. Хоча й це була лише гра в демократію, бо все вже давно прорахували, економічно обгрунтували. І тепер, пост-фактум, довели громаді. Мовляв, випорскніть свої емоції, пообурюйтесь, ми пропозиції запишемо, а там буде «як книжка пише». Хоча намагалися вислухати навіть не завжди приємні думки громади.


Ці ж громадські слухання нагадували фарс. Рівно о 16 годині у залі були представники водопровідно-каналізаційного господарства, влади і кілька активістів (їх на пальцях рук можна було порахувати). Думала, вони не відбудуться, бо для кого? Один з виступаючих, депутат районної ради Григорій Казанівський, з приводу проведення у такий спосіб громадських слухань висловив свої зауваження. Стосовно того, що «варто дослухатись до думки громади, бо вона має найбільшу силу». Та попри це, що у залі фактично не було тої «найбільшої сили», ведуча надала слово директору Сокальського МКП ВКГ Аді Жовнерович, котра підкреслила, що до підвищення тарифів «ми йшли дуже довго», але зараз змушені, бо це тягне за собою безперебійне функціонування підприємства, цілодобову подачу води. Водопровідно-каналізаційне господарство у збитках, лише за минулий рік вони сягнули 313,4 тис. грн. На тлі підвищення тарифів на електроенергію і застарілу матеріально-технічну базу їх перегляд неминучий. Але ця палка, яка так круто б"є по фінасово-економічних показниках підприємства, має ще один кінець — це споживачі, а левова їх частина у Сокалі — населення. Бо наш терен, на жаль, тепер не вважається добре розвинутим промисловим регіоном. Отже, всі видатки лягають на плечі мешканців міста. Навіть тих кілька представників сокальської громади — Григорій Казанівський, Юрій Товарянський, виступаючи, погоджувались з непростою ситуацією у «Водоканалі», пропонували залучати інвестиції, скласти реальні «Програми», які є в інших галузях.що фінансуються з місцевого бюджету. А щодо непростої ситуації — то вона є дуже непростою і в значної частини сокальців. Там теж в кишенях вітер гуляє. Бо ніхто народ не скликав, як підвищували ціни на хліб й інші продукти харчування, не говорячи вже про медикаменти. А найбільш послушними платниками за комунальні послуги є таки пенсіонери. Вони радше будуть жити на воді і хлібі, але з державою розрахуються. Нині їм і без підвищення тарифів сутужно.


Про що ж ще говорив «народ» у залі? Григорій Казанівський звернув увагу на щорічну безпідставну заміну насосів, труб, запропонував заборонити приватному підприємству «Датський текстиль» брати воду зі своєї свердловини (бо якби користувався міським водозабором, то б тарифи для населення були нижчі), а також вважав роботу керівництва МКП ВКГ — «незадовільною». Голова районної організації ВО «Свобода» Юрій Товарянський говорив про вміння працювати в нинішніх умовах, а попросту правильно господарити, десь забрати, а кудись вкласти, як приклад, наводив факт про труби, які були прокладені з хімзаводу, але викопані й здані на металобрухт, а не використані. Також підкреслив, що добрі спеціалісти за таку заробітну платню тут не працюватимуть.


Заступник міського голови Любомир Чабан зазначив, що міська влада розуміє складність ситуації щодо підняття тарифів, але змушена робити цей непопулярний крок. «Якщо ми хочемо жити у чистому місті і з водою,- сказав він, — то про це мали б всі разом порадитись, як вийти з цього непростого становища». Заступник голови РДА Оксана Зарічна підкреслила, що у Програмі соціально-економічного розвитку району розроблені заходи щодо покращення роботи цієї галузі.


На громадських слуханнях за мною сиділи працівники МКП "Водопровідно-каналізаційне господарство", я чула їх слушні нарікання на те, що нема коштів, аби ремонтувати ті часті пориви, бо водопроводи вже старі, з минулого залишилися потужні механізми, які колись обслуговували промисловість міста, якої тепер нема, про мізерні зарплати і роботу мало не на ентузіазмі. Власне, про це та інше висловився і Мирослав Загакайло, працівник МКП ВКГ, котрий підкреслював, що необхідні кошти на реконструкцію очисних споруд, через яких у підприємства чималі затрати.


Ще раз хочу підкреслити, що присутні у залі розуміли проблеми МКП ВКГ. Проте у такій гарячій суперечці, що стосувалось чергового підвищення тарифів, люди говорили про те, що накипіло на душі. Можливо, не все те, що стосувалось саме теми громадських слухань. Директор МКП МКГ Ада Жовнерович просила сокальців не перетворювати громадські слухання на бенефіс. Але, по-моєму, бенефіс таки був, хіба що майже без глядачів.Оксана ПРОЦЬ.


11 травня 2008 р
^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:17, 26 лютого 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567