** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::13.08.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    13 серпень 2015 року

Пошук в новинах   

культура

У с.Савчин відкриють філію Сокальської дитячої школи мистецтв ім. Віктора Матюка.

З даного питання, 12 серпня, відділом з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій райдержадміністрації була організована нарада, яку провів заступник голови РДА Анатолій Василишин. Як зазначила начальник відділу Мирослава Михайлюк, з 1 вересня у с. Савчин буде відкрито філію Сокальської дитячої школи мистецтв. На базі середньої школи тут функціонуватиме три відділення: хореографічне, вокал та фортепіано. На даний час вже 50 дітей виявили бажання займатися у цих відділеннях. Учасники наради обговорили ряд організаційних питань.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Допомога воїнам АТО

Допомога воїнам АТО
Допомога воїнам АТО

Члени громадської організації «Допомога і турбота» та активісти-волонтери Юрій Товарянський, Петро Захватов, Антон Тріфонов, Андрій Кукоцький, Іван Фарина, Євген Гужельник, Марія Цьома, Віктор Бендзяк, Роман Волос зібрали і завезли продукти харчування, одяг, морозильну камеру, медикаменти, засоби особистої гігієни на східні рубежі – в м. Артемівськ і м. Попасна. Все це зібрали жителі Сокальщини. Зокрема, найбільша подяка громаді с. Тартаків під керівництвом Раїси Ковальчук, вони крім продуктів харчування, ще й закололи дві свині, закоптили м’ясо, сало і віддали хлопцям на фронт. Морозильну камеру заспонсорували Ігор Ковальчук та Андрій Кацюра. Велика подяка за зібрані продукти харчування для воїнів громадам сіл Копитів, Романівка, Борок, Лучиці, Шарпанці, а також окрема вдячність голові Тартаківського споживчого товариства Василю Жукову. Дизпаливо заспонсорував фермер з с. Боб’ятин Василь Марцинюк, директор ДЛГП «Галсільліс» Микола Дем’янович, лісники Сокальського лісництва, а також підприємець Юрій Закорчемний. Шкарпетки для воїнів Сокальщини надав підприємець Олександр Барвінко. Воїни на сході, отримавши передачу зі Сокаля, дякували усім небайдужим, адже вони вкотре відчули, що про них пам’ятають і дбають. До Дня незалежності плануємо відвезти наступну допомогу, просимо усіх небайдужим долучатись до збору.

Михайло ТУРІШИН, голова громадської організації «Допомога і турбота».

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Для вас – парк розваг під назвою «Дороги Сокальщини»

Наш край може пишатися своїми атракціонами. Таких шалених та екстремальних забав годі й знайти, тому якщо вам не вистачає запаморочливих спусків і неочікуваних поворотів, ви хочете відчути, як кров закипає у жилах та постійну тряску у шлунку – парк розваг під назвою «Дороги Сокальщини» саме для вас, і повірте, – найкрутіші американські гірки відходять на задній план.

Вам захотілось ризикнути? Рушайте зі Сокаля до Радехова. Тут сполучення не для слабкодухих. 45-ти кілометровий атракціон стане серйозною перевіркою на виживання. Відсутність розмітки та дорожніх знаків додадуть своєрідної родзинки, адже не всюди побачиш, що тебе обганяють то ліворуч від тебе, то праворуч, при змійко-подібному русі. Подорож, яка б за нормальних умов тривала, приблизно годину, сміливо збільшується вдвічі, тож часу, аби насолодитись поїздкою у вас буде сповна. І все це за підтримки стабільного, незмінного та вірного своїй справі партнера «Укравтодор».

Та не одним атракціоном багатий Сокальський район. Жителі села Поториці радо вітатимуть вас у власному гідропарку – радять заїжджати сюди після сильної зливи, коли у величезних ямах на дорозі буде вдосталь води, аби провести СПА процедури для вашого залізного коня. Та є одна небезпека – можете і не винирнути.

Не менші враження отримаєте, їдучи дорогою до Соснівки (перехрестя) через Бендюгу, – тут вас чекає справжній танкодром, де не один відвідувач погубив колеса і отримав декілька сивих волосин. Тому одразу забезпечте себе надійним захистом: одягніть шолом, а краще два...

Подорож автострадою Сокальщини – розвага для справжніх екстремалів. Слабакам тут не місце. Насмілитесь – рушайте, але прихопіть із собою ліки, адже можливі запаморочення і нудота, а чергова яма не тільки зробить масаж сідничок, але й добряче полоскочить вам нерви. Тож міцніше затягуйте ремені безпеки і моліться за своє життя.

Олександра ПРИСТАШ.

А тим часом...

3 серпня заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин провів нараду щодо ремонту доріг району. У ній взяли участь заступник голови районної ради Володимимр Чуб, голови окремих місцевих рад району, керівник ПП «Соріс» та інші. Як вже повідомлялося раніше, сесія районної ради виділила з районного бюджету 1 млн. гривень на виконання програми «Дороги Сокальщини на 2015-2017 роки». Цього року за ці кошти планується провести ремонт відповідних ділянок таких доріг, як Сокаль-Стоянів, Сокаль-Бояничі, Червоноград-Перетоки та Сокаль-Червоноград-Жвирка. Замовниками робіт виступлять відповідні місцеві ради (Сокальська міська, Жвирківська селищна та Опільська сільська). Під час наради присутні узгодили перелік необхідних документів, які необхідно підготувати для укладання тристоронньої угоди між цими місцевими радами, Службою автомобільних доріг у Львівській області та виконавцем ремонтних робіт.

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Від подальшої співпраці шахт та збагачувальної фабрики залежить добробут нашого регіону

Протягом останніх років ситуація на збагачувальній фабриці, де з 2010 року керують виробництвом представники ПАТ «Львівська вугільна компанія», постійно загострюється.  Трудовий колектив фабрики, маючи піврічну заборгованість із виплати зарплати,  вибиває її у своїх  власників акціями протесту, а провину за численні негаразди чомусь покладає на ДП «Львіввугілля», повідомляє прес-служба ДП «Львівугілля».

За їх даними, побутує думка, що нібито саме через борги місцевих вугільників за проведення збагачення гірничої маси сотням працівників фабрики не виплачують зарплату. Але, як повідомляє керівництво держпідприємства, на сьогодні ДП «Львіввугілля» немає заборгованості перед ПАТ «Львівська вугільна компанія», більше того – здійснює часткову передоплату за надані послуги.  За словами в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Ярослава Наливайка, у липні за послуги фабрики ДП «Львіввугілля» повинно було заплатити 6 млн 758 тис грн. Зараз держпідприємство не тільки проплатило усі заборговані кошти, але й по можливості працює на випередження – здійснює передоплату. Станом на 11 серпня, як повідомив головний бухгалтер держпідприємства Тарас Бабій, борги перед ЦЗФ відсутні і навіть  проведена попередня оплата у розмірі 220 тисяч гривень.

Водночас, коли збагачувальники вдаються до акції протесту і зупиняють роботу – це прямі збитки для гірників. Зупинка роботи призводить до фінансових втрат для фабрики та їхнього основного партнера – ДП «Львіввугілля», що лише заганяє ситуацію у глухий кут.

Щоб зменшити соціальну напругу, не допустити акцій протесту,  керівництву ПАТ «ЛВК» варто замислитись над фінансовим станом, привести в порядок облік коштів, які надходять не тільки від збагачення вугілля, але й з інших джерел діяльності та серйозно поставитись до цільового їх використання. Можливо, управлінцям ЦЗФ варто відшукати додаткові джерела надходження коштів, щоб врешті вирішити гостру соціальну ситуацію. Наприклад, скеровувати на першочергові виплати кошти за реалізовані відходи виробництва - шлами, які щодня, за словами місцевих мешканців,  інтенсивно вивозяться автомобілями з території збагачувальної фабрики. Бо ж наразі зарплата працівникам виплачується лише при надходженні грошей з ДП «Львіввугілля» за надані послуги із збагачення.

А тим часом гостро стоїть питання: чи готові потужності фабрики переробити в осінньо-зимовий період 2015-2016 р. увесь обсяг гірничої маси, що направлятиме на збагачення держпідприємство? Зважаючи на давно застаріле обладнання фабрики, відсутність будь-якої модернізації з тих пір, як  вона вийшла  зі складу вугільного холдингу – відповідь може бути вкрай негативна. І  тоді  гірники Львівщини знову потерпатимуть через простої ЦЗФ: або збагачувальники страйкують, або фабрику знеструмлено через борги…

А наслідки такі: немає можливості вчасно відвантажити збагачене вугілля на ТЕС, відповідно, кошти  в ДП «Львіввугілля» за реалізовану вугільну продукцію  йтимуть із затримками. І шахтарі довго чекатимуть на зароблені гроші…

Тому позиція керівництва ДП «Львіввугілля» однозначна: вугільники готові йти назустріч і надати посильну допомогу збагачувальній фабриці.  Фінансова служба держпідприємства ретельно стежить, щоб розрахунки з ЦЗФ були здійснені вчасно і у повному обсязі.  Проте збагачувальникам варто навести лад у своїй господарці й показати себе надійними партнерами. Треба наполегливо шукати точки дотику. Від стабільної роботи і шахт, і фабрики напряму залежить добробут десятитисячного шахтарського загалу і регіону в цілому.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Управління соціального захисту населення СРДА інформує про новий порядок надання пільг на оплату житла

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання пільг окремим категоріям громадян з врахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» передбачено новий порядок надання пільг із оплати послуг за користування житлом, а також послугами із встановлення квартирних телефонів. Про це радіо «Сокаль» повідомив начальник управління соціального захисту населення СРДА Володимир Огінський.

За його словами такі нововведення стосуються окремих категорій громадян, якщо середньомісячний сукупний дохід їх сім’ї не перевищує 1 тисячу 710 гривень. Зокрема йдеться про такі категорії як, учасники війни, діти війни, жерти нацистських переслідувань, багатодітні родини, звільненні зі служби за віком, в зв’язку із хворобою або за вислугою років, працівники міліції, чорнобильці 3 категорії, пенсіонери з числа педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, робітників культури.

Дані пільги стосуються квартирної плати, плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових території, послуг із водо-газо-електропостачання, централізоване опалення, вивезення твердих побутових відходів, плати за користування паливом чи скрапленим газом. Умови надання пільг залежать від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги.

До сукупного доходу включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога, доходи від підприємницької діяльності. До сім’ї пільговика належать особи: дружина або чоловік, їх неповнолітні діти до 18 років, неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І-ІІ групи або інвалідами І групи, непрацездатні батьки, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом із пільговиком.

Визначення права на пільгу проводиться шляхом опрацювання Декларації, яку подає пільговик до управління соціального захисту населення за адресою місто Сокаль, вулиці Героїв УПА, 11 або до уповноваженої особи при органах місцевого самоврядування. Для пільговиків та членів їх сімей на яких поширюється пільга, якщо їх дохід складається лише з пенсії, право на пільгу визначається автоматично, без подання декларації.

Якщо ж пільговик приховав або навмисно подав недостовірні дані про доходи будь-якого із членів своєї сім’ї пільга йому буде припинено. Також людина сама може відмовитись від неї, особливо якщо вже отримує субсидію.

Отож декларацію для оформлення пільги людина може отримати в управління  соціального захисту СРДА або в уповноважених осіб при органах місцевого самоврядування, а також роздрукувати із сайту СРДА. 

^

Радіо "Сокаль"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Громадськість ініціює зміни до чинного податкового законодавства

12 серпня  за ініціативи Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбувся „круглий стіл” за участі представників громадськості та бізнесу Сокальщини. Насамперед в.о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайло Шайнер ознайомив присутніх з підсумками роботи Сокальської ОДПІ за сім місяців поточного року за основними напрямки діяльності інспекції та з перспективним планом дій стосовно виконання доведених завдань щодо наповнення державної казни на майбутнє. Також довів до відома учасників заходу рекомендації Міжнародного валютного фонду щодо схеми реформування податкової системи в Україні.

При цьому податківці цікавились проблемами, які на сьогоднішній день виникають у платників в процесі адміністрування податків та конструктивними зауваженнями з боку бізнес-структур щодо функціонування податкової системи.

Представники бізнесу висловили побажання стосовно градації вартості ліцензій на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями в залежності від видів продукції – виключно для пива та для усіх решта алкогольних напоїв.

З метою спрощення ведення обліку для суб’єктів підприємництва було запропоновано запровадження фіксованих утримань з доходів фізичних осіб та нарахувань на фонд оплати праці (замість податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) з подальшим розщепленням коштів уже без участі платників податків.

Для забезпечення ефективного зворотнього зв’язку з громадськістю присутні запропонували створити при Сокальській ОДПІ дорадчий орган, до складу якого доцільно було б залучити господарників та представників громадських об’єднань. Для цього насамперед необхідно утворити ініціативну групу по створенню такого органу.

В ході засідання відбулось обговорення конкретних пропозицій по вирішенню проблем у сфері адміністрування податків, у тому числі щодо створення сприятливих умов для ведення бізнесу та виведення економіки з тіні, в якому найактивнішу участь взяли директори приватних підприємств „Козацький курінь” і „Провізор” Петро Пилипчук та Юрій Мандрик.

Також прозвучала пропозиція у вересні – жовтні цього року організувати на теренах Сокальщини зустріч з народними депутатами України, які представляють у Верховній Раді Львівщину, з метою обговорення конкретних пропозицій щодо внесення змін до податкового законодавства та законодавства щодо адміністрування єдиного соціального внеску, які б стимулювали розвиток підприємництва а також залучення в економіку району інвестицій, у тому числі іноземних.

На завершення Михайло Шайнер запросив присутніх до активної співпраці не лише в рамках проведення „круглих столів” та робочих зустрічей, адже Державна фіскальна служба завжди готова до конструктивного діалогу з представниками бізнес-структур та громадських організацій.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

спорт

За здоровий спосіб життя - «Народне слово»

За здоровий спосіб життя - «Народне слово»
За здоровий спосіб життя - «Народне слово»

Сьогодні велосипед – це перш за все, екологічний вид транспорту, який корисний не лише для довкілля, а й для здоров’я людини. Нині він стає популярним серед українців, які є активними учасниками багатьох міжнародних велогонок та веломарафонів.

1 липня відкрився піший перехід на кордоні з Польщею в с. Угринів, де сокальські велоспортсмени зустрілись з польськими колегами, серед них був і бургомістр Грубешова пан Томаш Зайонц, з яким велоспортсмени ГО «Народне слово» домовились про спортивну та культурну співпрацю. Як результат в липні відбулись три велогонки у Польщі, де наші спортсмени завоювали 10 медалів і сімнадцять кубків.

Для участі у змаганнях ГО «Нaродне слово» запросило 18 велосипедистів з Дрогобича, Львова, Жовкви, Червонограда, Сокаля, віком від 14 до 70 років. Зокрема, Сокаль представляли – Володимир Дробіт, Олесь Сусол, Олена Сусол. Жовкву – Роман Сильвестров, Олександр Кривич, Олег Канака. Червоноград – Святослав Голінчак, Олександр Зуєв, Юрій Сусол, Любомир Мудрий, Львів – Валерій Романєнко, Святослав Шимко, Святослав Паращук. Польську сторону презентували велосипедисти з Грубешова, Томашова, Любліна, Варшави, Кракова, Росточе, Парчув.

5 липня відбулася перша гонка на час 17 км – третій Гранд Прікс Грубешув за маршрутом Зосін-Грубешув. Наші спортсмени завоювали шість медалей: по дві золоті, срібні, бронзові.

Друга гонка стартувала 11-12 липня в Любартовському повіті м. Міхов та с. Сернікі, де змагалися юніори в груповій гонці на дистанції 87 км та 96 км. Українські спортсмени двоколісного транспорту показали хороші результати – дві срібні та дві бронзові медалі, а також кубок за другий командний результат.

Третя гонка відбулась 19 липня в місті Грубешув – це Огульнопольські заводи колярські командна їзда на час. Наші команди завоювали шістнадцять кубків за перші, другі і треті результати та друге місце в загальному командному заліку. Це свідчить про те, що є спортивний потенціал та дух на Сокальщині.

Велика подяка українським прикордонникам та начальнику застави Дмитру Цюху, які забезпечили спортсменам швидкий перетин кордону. Можливо, з їхньої легкої руки ми й отримали такі гарні результати на змаганнях. Також хочеться подякувати бургомістру Грубешува п. Томашу Зайонцу та велоклубу «Грубешів на роверах» п. Ромашко за теплий і гарний прийом української команди.

За здоровий спосіб життя - «Народне слово»
За здоровий спосіб життя - «Народне слово»

Громадська організація «Народне слово», одним з напрямків діяльності якої є розвиток велоспорту, туризму на Сокальщині, прагне відродити спортивну школу «Буг», яка колись була у смт. Жвирка. Підтримують їхній задум мешканці Сокаля, а також директор спортивної школи «Буг» Василь Сидор, отець Ярослав Валюх з катедрального собору св. ап. Петра і Павла (м. Сокаль) та голова районної ради Ігор Дацюк. Останній схвалив пропозицію ГО «Народне слово» створити секцію велосипедного спорту та туризму на стадіоні «Сокіл», що сприятиме розвитку велоспорту та туризму на Сокальщині, приверне увагу людей до активної форми відпочинку. Велике спасибі за підтримку ГО «Народне слово» та відродження велоспорту на Сокальщині, пропаганду здорового способу життя й ДП «Датський текстиль», зокрема директору Йоргену Седерхолму та його заступнику Ігорю Трісці.

Подорожуючи на велосипедах, можна мандрувати не лише Україною, а й за кордоном, побувати у багатьох містах, ознайомитися з їх історико-архітектурними пам’ятками, культурою, звичаями та традиціями. З цією метою ГО «Народне слово» спільно з благодійними фондами «Еко-милосердя» і «Надбужжя» організовують дитячий веломарафон «Діти за мир та європейську інтеграцію України», який стартував 7 серпня і фінішує 30 серпня в Сокалі. Велике спасибі голові Сокальської районної ради Ігорю Дацюку, який доклав чимало зусиль, щоб відбувся цей марафон, посприяв виготовити візи для його учасників.

Проект представляє собою спортивно-туристичний та благодійний захід для дітей віком 14-18 років. 10 велосипедистів – 8 дітей та 2 дорослих – протягом 23 днів здійснять подорож з українського містечка на березі річки Західний Буг – Сокаля – до польського міста Освенцім (відстань 1245 км).

Мета акції – організувати літній відпочинок та оздоровлення дітей, виховувати у них патріотизм та найкращі людські якості, привити любов до здорового способу життя, налагодити зв’язки з молоддю сусідньої Польщі та показати європейські стандаpти життя, а також привернути увагу української та європейської громадськості до процесу інтеграції України та необхідності миру для Європи. Під час маршруту учасники веломарафону зустрічатимуться зі своїми ровесниками, представниками влади та громадських організацій. Діти відвідають державний музей «Аушвіц – Біркенау», який є всесвітньо відомим символом війни. А в м. Затор, що поруч, вони побували у найбільшому в Польщі розважальному містечку «Заторленд» – символі миру і щасливого дитинства. Учасники веломарафону зможуть також ознайомитися з багатьма іншими об’єктами туристичної інфраструктури сусідньої держави.

Віримо, що велосипедний спорт і туризм відновить своє життя в Сокалі.

Підготував Олег ЧЕПІЛЬ, заступник голови громадської організації «Народне слово».

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:21, 29 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464