** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::14.03.2010

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    14 березень 2010 року

Пошук в новинах   

релігія


Бережіть душу для вічності з Богом

Дорогі брати і сестри у Христі!

Апостольське послання до євреїв, яке читається четвертої неділі великого посту, нагадує нам про старозавітного Авраама. Що можемо сказати в першу чергу, згадуючи його? Що це була людина міцної непохитної віри. Саме покликання Аврама заслуговує особливої уваги. Господь сказав до Аврама: "Вийди з землі твоєї, з твоєї рідні, і з дому батька твого в край, що його я тобі покажу." (Бт. 12,1). Звичайно, легко сказати: "Йди з дому", але не легко на це зважитися. На той час послухати голосу Бога виглядало надто складно: залишити сім`ю, близьку родину, звичні та зручні умови проживання, йти на нове місце поселення, не знаючи що там чекає, далеко не кожен зважиться. Та Аврам ані на мить не вагається, для нього слово Бога - закон. Він бере жінку свою Сару, братанича Лота і вирушає в Ханаан-край.

Що, як не віра і довір`я до Бога супроводжує його в цей час? Було йому тоді сімдесят п`ять років.
"Як Аврамові було дев`яносто дев`ять років, з`явився Аврамові Господь і сказав йому: "Я - Бог всемогутній. Ходи зо мною і будь бездоганний. Я зроблю союз мій між мною й тобою й розмножу тебе вельми-вельми. І припав Аврам на лице своє до землі, а Бог сказав до нього: "Ось мій союз із тобою: Ти бо станеш батьком многоти народів. Отож уже більше не зватимешся Аврам, лише Авраам буде твоє ім`я, бо батьком многоти народів я тебе зроблю. Я зроблю тебе дуже-дуже плодовитим, виведу з тебе народи, навіть царі вийдуть із тебе." (Бт. 17, 1-6). На перший погляд виглядає нам дивно, що майже столітній Авраам в такому віці отримує обіцянку від Бога про те, що він стане батьком багатьох народів, але він без найменшого сумніву вірить кожному слову Божому. Хоч Бог ще при покликанні до Ханаану, двадцять чотири роки тому, обіцяв йому вивести з нього великий народ (Бт. 12, 2), реальність виглядала іншою: Сара, дружина його, не могла народити дітей, тож за її намовою Аврам увійшов до рабині своєї Агарі і ця народила йому сина Ізмаїла. Та не звертаючи уваги на всі обставини життя, які, мов противний вітер, звернулися проти нього, Авраам не перестає вірити Господній обіцянці. Звернімо увагу: Господь змінює ім`я Авраму, і він стає Авраам. Коли Бог так чинить? Коли кличе когось до особливого служіння: пізніше він зробить так з Яковом і назве його Ізраїль (Бт. 32,29), в Новому Завіті змінить ім`я Симонові, і він стане Петро (Мт. 16,18). То ж віра кріпила Авраама на кожному кроці, і в сто років життя в нього народжується законний син Ісаак від дружини Сари. Двадцять п`ять років чекав старозавітний патріарх многоти народів на сповнення Божої обіцянки. За весь цей час не знаходимо навіть найменшого натяку на те, щоб він хоч на крихітку засумнівався у правдивості Божих слів. "Не треба вагатися і сумніватися в тому, що сказав Господь, - каже святий Василій Великий, - а, навпаки, бути впевненим, що кожне Боже слово правдиве й можливе, хоч би і природа тому противилася. Бо в тому полягає боротьба віри.
 
Дорогі! Ось нам взірцевий приклад великої віри! Пригадаймо минулі дні і роки нашого життя, або життя наших рідних, близьких... Скільки в них нарікань на гірку долю?! Скільки сумнівів, скільки розчарувань, скільки переходів від одного берега до іншого?! Все це тому, що віра наша часто далека від тої, яку мав Авраам.
 
Згадуючи Авраама, не можемо не згадати Господнього випробування на горі Морія, коли той готовий був принести в жертву єдиного сина Ісаака (Бт. 22,1-14). Тут знову яскраво проявляється характерна риса Авраама: він не переймається тим, як воно конкретно станеться, для нього головне, що це сказав Бог, а воля Божа для нього понад усе. Тільки людина великої віри, в розумінні багатьох зведена до фанатизму, здатна до таких більш, ніж геройських подвигів. Та, саме до такої віри, до якої сумніви не мають доступу, кличе нас Господь: "Майте віру в Бога. Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: двигнись і кинься в море, та не сумніватиметься у своїм серці, але віруватиме, що станеться те, що каже, буде йому так. Тому й кажу вам: усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, і буде вам так." (Мт. 11,23-24). Дорогі! Люди старшого покоління пам`ятають тривожні роки страшних репресій, коли за релігійні переконання їх чи їхніх рідних засилали до далекого холодного Сибіру, мучили в тюрмах, відбирали життя. То в одному, то в іншому місці безбожна влада закривала церкви, нищила їх отрутохімікатами, а та й зовсім знищувала. В селі Конотопи тракторами розтягнули дерев`яну церкву св. свмч. Йосафата. Чи багато-хто вірив у той час, що ця страшна гора брехливих ідей рухається в море історії, а на її місце прийде воля народу? Певно, що серед того страшного жаху безбожного розгулу в таке казкове майбутнє вірили далеко не всі. Та все ж були вірні сини і дочки нашого народу, які, свідомо ризикуючи, робили що могли для того, щоб наблизити день своїх мрій. Одні з них нелегально переховували в своїх домівках церковне святе Євангеліє, інші -чашу, кадило, книги та інше. Виникає питання: для чого вони так ризикували, наражаючи себе і цілі сім`ї на небезпеку? Відповідь зрозуміла: бо вірили, що ця система насильства кане у небуття, а все, що вони переховували, пригодиться для кращих часів. І їхні мрії здійснилися. На місці знищеної церкви виросла нова: вимурувана з цегли, розписана і по-мистецьки оздоблена, а збережені людьми церковні речі, як знак тріумфу й перемоги добра над злом, продовжують служити в Божому храмі для Божої слави і добра людей. Я переконаний, що подібних випадків наш народ міг би назвати тисячі.
 
Дорогі брати і сестри у Христі! Тепер, коли ми проходимо другу половину Великого посту і з кожним днем наближаємося до його завершення, нам треба стійко стояти у вірі та з витривалістю йти до світлого дня пасхальної радості. В цей час посту спокуси з різних сторін ніби атакують нас, гріх хоче здобути над нами першу чи чергову перемогу. Не будьмо такі слабкі, знайдімо в собі сили, а якщо відчуваємо, що вони вичерпалися, просімо допомоги від Бога, щоб дати рішучий опір всяким нападам на нашу душу. Не забуваймо, що за неї йде постійна боротьба між добрими і злими ангелами; за неї Христос-Чоловіколюбець життя віддав на хресті. Задумаймось: яка висока ціна нашої душі?! Бережімо її для вічності з Богом. Амінь.
священик Орест РУБЕЛЬ
12 березня 2010 року

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

Парафіяльне життя

 

Розпорядок зустрічей у парафіяльному будинку

  за адресою: А. Шептицького, 80 (навпроти катедрального собору св. апп. Петра і Павла,

    ІІ – поверх, вхід від автошколи.) 

 

 

 Неділя 14.03 ________________________________________

 

    14.°° - Катехизація для дорослих.

 

 Понеділок 15.03. _______________________________________

 

    18.°° - Зустріч руху « Матері в Молитві ».

 

  Вівторок 16.03. _______________________________________

 

    16.°° - Репетиція дитячого хору

 П`ятниця 19.03. _______________________________________

 

    17.°° - Зустріч "Вівтарної дружини"

 Субота 20.03. __________________________________  

 

   Катехитична школа Імені Слуги Божого о. Кирила Селецького  

 

   14.°° - Зустріч УМХ + учні 10-11 класи + молодь після школи.

 

   14.45 - Катехизація учнів: 1-3 клас.+ діти до першої Сповіді

 

  15.30 - Катехизація учнів: 4-6 класи

 

  16.15 - Катехизація учнів: 7-9 класи 

 

 Неділя 21.03. _______________________________________ 

 

   12.°° - Збори « Апостольства Молитви» кр. св. апп. Петра і Павла

 

   14.°°- Катехизація для дорослих.

^

свящ. Ярослав Валюх

Розпорядок богослужень

  Розпорядок богослужень

  на тиждень 14.03.2010 - 21.03.2010 р. 

 

Неділя ____________________________________________________

    18.°° - Вечірня 

Понеділок _________________________________________________

      7.30 –Божественна літургія за упокій

      9.°° - Божественна літургія здоров`я

Вівторок ___________________________________________________

     7.30 – Божественна літургія за здоров`я

     9.°° – Божественна літургія за упокій

Середа ____________________________________________________

      9.°° - Літургія Напередосвячених дарів (парастас)

     18.°° - Поклони

Четвер ____________________________________________________

     7.30 – Божественна літургія за здоров`я

     9.°° – Божественна літургія за упокій

П’ятниця ___________________________________________________

      9.°° - Літургія Напередосвячених дарів (парастас)

     18.°° - Хресна дорога

Субота ____________________________________________________

     Акафістова

     7.30 –Божественна літургія за здоров`я

     9.°° - Божественна літургія упокій

    18.°° - Акафіст до Богородиці

Неділя _____________________________________________________

     5-я Посту

     8.30 - Божественна Літургія

    10.°° -  Божественна Літургія

    12.°° -  Божественна Літургія (дитячий хор)

    18.°° - Вечірня

^

свящ. Ярослав Валюх

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
13:04, 21 жовтня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464