** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::14.08.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    14 серпень 2015 року

Пошук в новинах   

культура

У БДЮТ розквітають юні таланти

У БДЮТ розквітають юні таланти
У БДЮТ розквітають юні таланти

Кожна дитина – талановита. Мабуть, найкращим підтвердженням цього є творчий звіт вихованців Сокальського будинку дитячо-юнацької творчості, який відбувся у Сокальській НВК «ЗШ №4 І-ІІІ ст. – ліцей». Батьки та друзі гуртківців оглянули  виставку малюнків, вишивок та робіт з бісеру вихованців БДЮТ. Яскраві барви ніби усміхалися до тих, хто милувався творчістю юних художників та майстринь. Серед експонатів впадали у вічі ґердани, вигаптувані серветки, рушники, вироби з соломи та ниток, картини та інше... Тут же можна було поспілкуватися з керівниками гуртків «Витинанка», «Бісероплетіння», «Українська народна вишивка», «Образотворче мистецтво», «Народних промислів» – Аллою Смаль, Ольгою Ровецькою, Оксаною Сумбаєвою, Марією Бобешко, Олександрою Стецюк. Вони не тільки навчають майстерності дітей, але й вчать їх умінню бачити прекрасне в навколишньому світі, а потім все те з любов’ю передавати на папері, на полотні, в бісері. Скільки в них праці, натхнення, фантазії!

Серед творчих робіт привернули уваги обереги, ляльки, картини з соломи та різноманітні витинанки. Їх діти виготовили на гуртку в Олександри Стецюк. Викликали захоплення вишивки та прикраси з бісеру, які власноруч вишили та виготовили вихованці Алли Смаль та Марії Бобешко. У цьому році їм обом присвоєнно звання народних майстринь України. Остання веде гурток «Декоративна вишивка». «Ми навчаємо дітей творчості, займатися рукоділлям, розширюємо їхнє бачення кольору, простору. Це розвиває дитину різнобічно. Заняття в гуртках безкоштовні, тож серед наших гуртківців багато дітей з малозабезпечених сімей», – розповіла мені Марія Бобешко, яка уже 17 років працює у БДЮТ.

– Ми намагаємось привити дітям любов до українського прикладного мистецтва, – додала її колега Алла Смаль. – Знайомимо з сокальською вишивкою, показуємо старовинні роботи, вчимо поєднувати кольори. Це відіграє важливе значення у вишивці. Мої гуртківці навчилися робити старовинне намисто, вишивати образи, а дві дівчинки – Наталія Киямова й Діана Дмитро, брали участь у конкурсі «Таланти твої Україно». Вони вишили старовинну сокальську доріжку і стали дипломантами третього ступеня. Нині їх робота зберігається в музеї А. Шептицького у Львові.

Керівник гуртка «Творча майстерня» Ольга Ровецька розповіла, що у цьому році зверталося дуже багато дітей і навіть дорослих, які хотіли навчитися виготовляти писанки. Однак вона не могла задовільнити їхнього бажання, бо у гуртку було достатньо дітей. Ті навчилися виготовляти писанки за новою технікою – витравлення оцтом та розписувати їх традиційними сокальськими орнаментами. Тож у наступному році майстриня планує вести окремий гурток «Писанкарства», на якому дітки навчатимуться виготовляти писанки упродовж всього року. Опановуватимуть різні техніки їх написання, знайомитимуться з українськими майстрами з писанкарства. Діти працюватимуть лише з природними барвниками.

Тим часом у переповненій актовій залі уже зібралися батьки, бабусі, друзі, щоб побачити, яке дійство підготували для них вихованці Сокальського БДЮТ. Звітний концерт розпочався піснею «Ой зелене жито, зелене» та композицією «Рушники», яку виконали учасниці ансамблю «Сокальчаночка».

Привітав колектив та вихованців із закінченням навчального року начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський і подякував педагогам – керівникам гуртків за плекання дитячих талантів, побажав їм творчих здобутків, ще більше наснаги у роботі. Він вручив грамоти від відділу освіти Сокальської РДА директору БДЮТ Марії Поліщук та педагогам – методисту Оксані Сумбаєвій, Любові Олесько, Олександрі Стецюк, Оксані Звірко, Ользі Ровецькій, Наталії Криштальській, Ігорю Джоголі, Марії Бобешко, Аллі Смаль, Надії Лютик, Олегу Черешневському за підготовку призерів різних обласних та всеукраїнських конкурсів. Директор БДЮТ, депутат районної ради Марія Поліщук у вітальному слові подякувала батькам за таких талановитих дітей, і розповіла з якими творчими успіхами закінчив навчальний рік колектив, в якому працює 15 педагогівкерівників гуртків, які навчали та творчо розвивали 615 гуртківців. В БДЮТ творчо працюють зразковий хореографічний колектив «Престиж» (керівник Надія Лютик) та зразковий вокальний колектив «Кришталь» (Наталія Криштальська). У цьому році педагоги Олег Черешневський, Марія Поліщук, Оксана Сумбаєва, Ольга Ровецька, Оксана Звірко, Марія Бобешко стали переможцями та призерами різноманітних районних конкурсів методичних розробок і програм. Керівники гуртків – Н. Криштальська, Н. Лютик, О. Звірко стали лауреатами ІІ премії обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2015». Сертифікат за участь в обласному методоб’єднанні керівників гуртків театральних колективів отримала керівник гуртка-методист Оксана Сумбаєва. Вона ж стала призером у номінації «Виховні заходи» Всеукраїнського конкурсу методичних розробок педагогів ПНЗ газети «Позашкілля». Нагороджені почесними подяками МОН України також керівники гуртків О. Черешневський та Н. Лютик.

Не відстали від педагогів і їх вихованці. Цей рік для гуртківців був надзвичайно багатим на різноманітні заходи, конкурси та перемоги. Є чим пишатися: вони отримали 50 перемог в районних конкурсах, 30 – в обласних та 5 – у Всеукраїнських. Згадаймо найвагоміші. У цьому навчальному році в Всеукраїнському конкурсі-фестивалі дитячих малюнків «Омріяна Україна очима дітей» перше місця здобули вихованці гуртків «Образотворче мистецтво» і «Витинанка» – Вікторія Швед, Андріана Оріховська, Ольга Сольвар, Данило Васильков, Юлія Базилевич, (керівники гуртків Ольга Ровецька та Оксана Сумбаєва). Відзнаку лауреата «За високий рівень майстерності» всеукраїнської виставкиконкурсу «Новорічна композиція» отримала Софія Борсук, вихованка гуртка «Народні промисли» (керівник Олександра Стецюк). Ці успіхи засвідчують, що тут працює творчий професійний колектив, який вміє побачити в дітях Божу іскру таланту та розвинути її. Марія Поліщук також відзначила, що таких результатів неможливо було б досягти без постійної підтримки та допомоги відділу освіти Сокальської РДА під керівництвом Романа Монастирського, тісної співпраці з навчальними та позашкільними закладами, громадськими організаціями, батьківським комітетом БДЮТ.

Теплими оплесками у залі зустрічали призерів різноманітних конкурсів, які отримали грамоти від директора БДЮТ Марії Поліщук.

А далі гуртківці демонстрували все, чого навчилися за цей навчальний рік. На сцену виходили діти різного віку – від наймолодших вихованців до випускників. Для початківців творчий звіт був дебютом, а для старших – ще однією можливістю вразити всіх майстерністю і неповторністю. Художні номери змінювалися: то на сцені линули мелодійні пісні про маму: «Простели мені, мамо, рушник», «Пісня про маму», «Вишивала матінка рушник», то гуртківці з «Художнього слова» (керівник гуртка Оксана Звірко) натхненно декламували «Вірші про маму» і «Моя Україна», зіграли сценку «Юні фантазери». Юні танцюристи виконували танці «Чобіток», «Шахове доміно», «Школярі-школярики», «Весняний», то враз «розв’язалася» «В’язанка українських пісень». Це зразковий хореографічний ансамбль «Престиж», зразковий вокальний ансамбль «Кришталь», ансамбль «Сокальчанка», «Художне слово» представили найкращі художні номери і різні жанри своєї творчості. Кожен виступ був вартий уваги і найщиріших оплесків. Зокрема, зачаровували своїм співом вокалісти зразкового вокального ансамблю «Кришталь» та ансамблю «Сокальчаночка». Чудово співали вокалісти Зоряна Кокотін і Наталія Сольвар. А як танцював «Престиж»! B їхньому вдалому виступі велика заслуга керівника хореографічного гуртка Надії Лютик. Нині її вихованці, а це три вікових групи (від 5 років до 11 класу) радують глядачів на кожному просвітницько-культурному заході. Усі її танці дуже вишукані й вишліфувані до найменшого руху. Вдало підібрані яскраві костюми, які керівник гуртка придумує і шиє сама.

П’ять років відвідують БДЮТ інші вихованці – Анастасія Фенчина та Злата Кантор. Займаються в зразковому танцювальному ансамблі «Престиж». Звичайно, важко вчитися у школі і ходити після уроків на гурток. Та втягнулися і без цього вже не можуть. Вважають, що гурток дав їм багато, зокрема, дозволив повірити у себе, свої здібності, виробив грацію та поставу, а головне – вони навчилися танцювати.

Прийшла порадіти успіхам доньки Олі Наталія Сольвар, яка розповіла, що вона ходить в БДЮТ з першого класу і охоче відвідує гурток. Для неї п. Оксана – друга мама. Педагог старається допомогти дитині розкрити талант, на її заняттях дітям цікаво. Вона творча особистість і діти захоплюються нею. І це можна сказати про кожного педагога з БДЮТ. Вони люблять дітей, ставляться до них як до особистостей, плекають у дитячих душах духовність.

Такою є й Наталія Криштальська, яка уже багато років працює у БДЮТ і від концерту до концерту радує новими номерами та гарними виступами. Вона зуміла зацікавити та об’єднати талановитих дітей різного віку, які закохані у пісню, в ансамбль. І цього разу вона подарувала усім авторську пісню про маму, яку виконав зразковий вокальний ансамбль «Кришталь». Її гуртківці, наче відшліфований кришталь, радують свої співом. А за їхнім вдалим виступом стільки праці дітей та керівника, що й важко уявити. Адже діти мусять перебороти страх перед сценою. Після виступу на сцені, Зоряна Кокотін розповіла, що трохи хвилювалася перед виступом, але поруч була керівник гуртка – Наталія Криштальська, яка її підтримувала. І це додавало впевненості. Дівчина уже п’ять років навчається в неї вокалу, каже, що усі вихованці її дуже люблять, бо вона така терпелива та добра».

Кожен виступ дітей на сцені супроводжувався оплесками. Концертна програма тривала дві години. Діти все робили від душі, чистого серця, в якому горить іскорка творчості. Адже вона вносить в життя кожного радість. Батьки щиро аплодували. У багатьох бабусів і дідусів на очах виступали сльози. Вони побачили, якими обдарованими ростуть їх діти, залюблені в українську пісню, слово, танець... Відчувалося, що батьки підтримують бажання дітей навчатися у Сокальському БДЮТ.

Під оплески присутніх на сцену вийшли усі педагоги цього закладу. Діти обдарували їх квітами. Присутні в залі – аплодисментами. Методист районного методичного кабінету Оксана Базилевич подякувала дітям та керівникам гуртків, першим за наполегливу працю та цікаве дійство, другим – за їхню творчу, жертовну працю, яка сприяє розвитку обдарованих дітей та допомагає розвинути в дитині іскру таланту та навчити тому, що їй до душі.

Творчий звіт завершився піснею «Хай живе надія», яку дзвінко та милозвучно виконав зразковий ансамбль «Кришталь». І справді, ці діти – це наша надія. Вони майбутнє України. Творчі педагоги БДЮТ варті якнайкращих похвал, адже з любов’ю плекають всесторонньо розвинених особистостей.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Державні інспектори рибоохорони провели черговий рейд в Сокальському районі

11 серпня 2015 року державним інспектором Сокальської рибоохоронної дільниці Львіврибоохорони спільно із громадськими інспекторами рибоохорони був проведений рейд в Сокальському районі.

В результаті на річці  Західний Буг в межах м. Сокаль було зафіксовано факт браконьєрства і затримано громадянина, який проводив незаконний вилов риби. У порушника було вилучено заборонене знаряддя лову, а саме - 1 (одна) сітка-павук та виявлено виловлену ним рибу.

На даний час готуються матеріали про притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також щодо відшкодування збитків, завданих державним водним біоресурсам, на суму 510 гривень та будуть відправлені в Сокальський районний суд.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

План мобілізації Сокальсько-Червоноградським ОРВК виконано на 92%.

12 серпня в Сокальській райдержадміністрації відбулося засідання оперативного штабу для координації роботи з питань забезпечення безпеки громадян і захисту найважливіших об’єктів інфраструктури району, яке провів голова РДА Олег Кожушко. В його ході обговорювалися наступні питання: про хід 6 черги часткової мобілізації на території Сокальського району; про протипожежний стан та притягнення до відповідальності осіб причетних до спалювання сухої трави та стерні в екосистемах Сокальського району; про виконання постанови КМУ „Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами”. В ході засідання військовий комісар району підполковник Микола Лисак доповів, що, за тиждень до завершення 6-ї хвилі мобілізації, план Сокальсько-Червоноградським ОРВК виконано на 92%. Це найкращий показник в області. По другому питанню виступили начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій РДА та начальник РС ДСНС України у Львівській області. Вони доповіли, що з 1 липня в районі зафіксовано 15 пожеж (горіли торф, суха трава, стерня). Постійно проводиться роз”яснювальна робота серед населення, проте ситуація залишається напруженою. Амінштрафи може накладати лише екологічна інспекція у Львівській області. Голова райдержадміністрації доручив посилити роз”яснювальну роботу серед населення щодо недопущення спалювання сухої трави та стерні.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Інформацію про "Угоду примирення"

Особи, які ухиляються від мобілізації до лав Збройних Сил України, зокрема, проти яких порушено кримінальне провадження, мають можливість укласти "угоду примирення". Такий військовозобов’язаний зможе уникнути відповідальності, уклавши контракт зі Збройними Силами України. Інформацію про перелік військових частин та спеціальностей, в яких можливе проходження служби за контрактом у районі/місті, можна отримати у місцевому центрі зайнятості.

Громадянин України, який виявив бажання проходити військову службу за контрактом, має звернутися в районний військовий комісаріат, де він перебуває на військовому обліку або по місцю реєстрації для отримання повної інформації щодо порядку оформлення необхідних документів та подальшого проходження військової служби, а також у Львівський обласний військовий комісаріат за адресою м. Львів, вул. Івана Франка,25 (тел.260-28-02).

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Чорнобильці Сокальщини хочуть продовжити роботу по спорудженню в Сокалі пам’ятника ліквідаторам

До 30-річчя аварії на Чорнобильській атомній станції в Сокалі колишні ліквідатори хочуть продовжити роботи по спорудженню пам’ятника їх колегам та освятити на цьому місці, перший камінь. Про це йшлось під час зустрічі керівника громадської організації «Союз Чорнобиль Сокальщини» Романа Богуна із заступником голови ЛОДА Андрієм Корнатом. Загалом під час розмови присутні обговорили кілька важливих питань, які стосуються саме сокальських ліквідаторів. Це і виділення коштів на медикаменти,  і спорудження пам’ятника і очікування реакції Кабінету Міністрів на їх вимоги.

Організаційна робота по спорудженню пам’ятника ліквідаторам Чорнобильської аварії розпочалась, ще 3 роки тому, проте трагічні події в України пригальмували цей процес. Зараз чорнобильці хочуть все ж таки повернутись до цього питання, щоб увіковічнити пам’ять про своїх колег, які вже відійшли у вічність. Хоча, за словами Романа Богуна, вони розуміють, що на сьогоднішній день вартість робіт зросла у кілька разів і тому погоджуються поки що на мінімальні роботи.

Також нагадаємо, що чорнобильці Львівщини продовжують безстрокову акцію протесту, яку розпочали ще 17 липня. Вони продовжують постійно перебувати під стінами Львівської облдержадміністрації, щоб чиновники не забували про їхні вимоги.

Зазначимо, що відповідно до українського законодавства, певні інваліди Чорнобиля, повинні отримувати пенсій в розмірі не нижчою, аніж 6 тис. грн. Втім, нараховуючи виплати, Пенсійний фонд керується постановою №1210, яку прийняв ще уряд Азарова і   за якою пенсії чорнобильців не дотягують і до 2 тисяч.  За словами Романа Богуна, з 20 серпня розпочнеться всеукраїнська акція протесту в Києві із встановленням наметів. До неї долучаться і профспілкові організації і воїни-афганці, які також вимагатимуть відмінити  постанову №1210, «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Пожежа сухої трави в м.Великі Мости

13.08.15 року о 16.21 год. надійшло повідомлення про пожежу в м.Великі Мости по вул.Шевченка Сокальського району на відкритій території. Вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 350 м2. Прибуття підрозділу: 16.27 год., пожежу локалізовано о 16.46 год., ліквідовано о 16.59 год. Виїжджали: АЦ ДПРП-52 м.Великі Мости. Керівник гасіння пожежі – начальник відділення ДПРП-52 м.Великі Мости Ленчик Т.В.

^

ДСНС
Сокальський районний сектор ГУ ДСНС

суспільство

Жнива в Сокальському районі в самому розпалі.

Станом на 13 серпня всіма категоріями господарств зібрано 28 тисяч 623 гектари зернових і зернобобових культур, що становить 74,6% від площ, які підлягають збиранню. За словами начальника відділу рослинництва управління агропромислового розвитку Сокальської РДА Олега Тарасюка, урожайність цього року висока і не поступається минулорічній. Намолочено 123 тисячі 339 тон зерна при урожайності 43,1 центнера з гектара.

Проте один із головних чинників багатого врожаю – погодні умови. І хоча для злакових культур така аномальна спека не є критичною, проте на урожайності інших рослин вона позначається негативно.

Варто пам’ятати, що найважливіше у період жнив це не тільки добрий урожай, а й дотримання основних правил безпеки. Особливо потрібно застраховувати себе від пожеж, які в основному стаються через людську необережність.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Станом на 14 серпня план мобілізації Сокальсько-Червоноградським ОРВК виконано на 95%.

13 серпня голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко взяв участь у нараді з питання виконання Указу Президента України від 14.01.1915 року „Про часткову мобілізацію”, яка відбулася у прокуратурі Львівської області. У нараді також брали участь керівники ЛОДА, правоохоронних органів, органів місцевої виконавчої влади, військові комісари. В її ході зазначалося, що на території Львівської області під час 6 хвилі мобілізації план виконання становить лише 47%. Було відзначено, що кращим в області є Сокальсько-Червоноградський ОРВК, який виконав план мобілізації на 95%. За словами прокурора області Романа Федика серед головних причин зриву мобілізації на Львівщині є самоусунення окремих посадовців органів місцевого самоврядування від виконання своїх службових обов’язків. Йдеться, насамперед, про неоповіщення осіб, які підлягають мобілізації. Не вирішуються також інші потреби Збройних Сил України - поставки техніки на збірні пункти, військові частини, тимчасове виділення будівель, земельних ділянок, тощо. На нараді наголосили на необхідності активізації роботи органів внутрішніх справ при розшуку осіб, які ухиляються від військової служби або підозрюються у дезертирстві. За наслідками наради учасниками прийнято низку рішень та визначено завдання, виконання яких дасть змогу вирішити зазначені проблеми для безумовного виконання законодавства про часткову мобілізацію на теренах Львівщини.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

В Сокальському районному центрі зайнятості пройшов круглий стіл для засуджених

Одним із завдань кримінально-виконавчої інспекції є працевлаштування осіб, які перебувають у них на обліку. Адже з метою запобігання та зниження рівня рецидивної злочинності серед осіб цієї категорії, необхідні додаткові заходи щодо закріплення виправного впливу, викорінення у засуджених антисуспільних поглядів і переконань, усунення умов, які сприяють їх поверненню на злочинний шлях. А можливість їх офіційного працевлаштування суттєво знижує рівень повторної злочинності.

В рамках такої роботи Сокальський підрозділ кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області спільно із Сокальським районним центром зайнятості та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели круглий стіл на тему «Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

На засідання були присутні співробітники підрозділу кримінально-виконавчої інспекції: старший інспектор Олена Василишин, інспектор Оксана Гуменюк, юрисконсульт центру зайнятості Ольга Оніщук, і провідний спеціаліст центру соціальних служб Заряна Барнич.

Під час зустрічі спеціаліст біржі праці розповіла, які на даний момент центр зайнятості пропонує послуги не лише із працевлаштування, а і з навчання та перепідготовки населення. Водночас, для тих засудженим, які ще не визначились із майбутньою професією, пропонується тестування, яке допоможе обрати спеціальність до душі.

Для тих, хто зацікавився такими пропозиціями на стенді, який знаходиться в Сокальському підрозділі кримінально-виконавчої інспекції, систематично відновлюється список вакантних посад, який надається районним центром зайнятості.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Безстрокова акція протесту, яку проводять чорнобильці Сокальщини приносить свої результати.
Безстрокова акція протесту, яку проводять чорнобильці Сокальщини приносить свої результати.

Безстрокова акція протесту, яку проводять чорнобильці Сокальщини приносить свої результати.

У п’ятницю, 14 серпня Сокальський район отримав чергові кошти, в сумі 5 тисяч гривень, з обласного бюджету. Ці гроші вже поступили в центральну аптеку Сокалі і ті чорнобильці, які отримують ліки за безкоштовними рецептами, можуть звертатись та отримати медикаменти, розповів голова громадської організації «Союз Чорнобиль Сокальщини» Роман Богун.

Він також додав, що 14 серпня знову зустрічався із заступником голови ЛОДА Андрієм Корнатом. В ході обговорення різних проблемних питань, йшлось знову і про встановлення пам’ятника чорнобильцям в Сокалі, про зібр коштів для даних потреб. Обласний чиновник пообіцяв сприяння у вирішенні даного питання.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:00, 29 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464