** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::14.11.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    14 листопад 2006 року

Пошук в новинах   

економіка

На Сокальщині служба ветеринарної медицини продовжує проводити протиепізоотичні заходи, спрямовані на попередження захворювання тварин. По лабораторних дослідженнях тварини піддані відповідним обробкам проти різних захворювань. Проти сказу піддано щепленням та лабораторно досліджено понад 4 тисячі тварин, у тому числі лисиці та куниці. Після проведення відповідних оздоровчих заходів, карантинні обмеження з неблагополучних пунктів зняті. Враховуючи складність і загрозу по захворюванню птиці на високо патогенний грип з метою моніторингу в обласну лабораторію держ-вет-медицини направлено 388 проб крові на наявність антитіл до данного захворювання. Результати досліджень від’ємні. На данний час епізо-отична ситуація благополучна і контрольована, про це радіо «Сокаль» повідомив начальник управління агропромислового розвитку Ігор Шайнога.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

освіта

15 листопада Сокальська школа №4 очікує гостей з Польщі. Ними будуть 10 учнів польської школи їх вчитель та директор закладу. Нещодавно школа №4 виграла гранд по молодіжному обміну між Польськими та Українськими школами. Його проводить фундація Польщі імені Роберта Шумана. Школярі з сусідньої держави перебуватимуть 4 дні на Україні. Вони ознайомляться з містами Сокаль, Львів, відвідають музей Анатолія Покотюка «Людина-Земля-Всесвіт», пройдуть спільні уроки християнської етики, фізкультури та англійської мови. У школі запланований клуглий стіл під назвою «Початкове знайомство», де гості зустрінуться з владою нашого міста, з працівниками бібліотечної системи, учнями інших шкіл. На завершення зустрічі для польських школярів буде організовано святкову дискотеку. Про це радіо «Сокаль» повідомила директор школи №4 Наталія Драган. Нагадаємо, що з початку навчального року у цій школі вперше у нашому місці почали викладати польську мову для старшокласників, до речі при школі працює міжшкільний факультатив.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

культура

Нещодавно у Києві відбувся всеукраїнський конкурс “Веселі канікули осені 2006”, на якому єдиним представником Львівської області був сокальчанини Павло Осус. Він виступав в двох жанрах. В розмовному жанрі Павло читав свої власні твори: “Оду Львову” та “Легенда”. В вокальному - він виконував дві пісні “Перше кохання” музика Ярослава Остапенко на слова Лариси Малінської та “Тільки пісня” музика Леоніда Папрнацького. Привітати та нагородити учасників конкурсу прийшли головний балетмейстер України Микола Коломієць, заслужений діяч мистецтв Євген Ваврик, композитор Леонід Папарнацький та президент асоціації діячів естрадного мистецтва Віктор Герасимов. Зокрема Павло у вокальному жанру посів перше місце, а в розмовному – друге, за що отримав премії та цінні призи.

Як розповів чотирнадцятирічний Павло Осус, учень 9 класу, середньої школи №2 він займається музикою з сіми років, а співати почав ще раніше. Його мрія: стати зіркої естради.

Завдяки допомозі та підтрики керівника літературно-мистецької студії “Зернинка” будинку учнівської творчості Тетяни Конарської Павло вже неоднаразово побував на різних конкурсах, в тому числі і на міжнародних, де завжди займав призові місця. Але його метою є конкурс “Євробачення”. Що ж бажаємо тобі, Павле, успіхів у подальшому навчанні та здійснення всіх мрії.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

здоров'я

14 листопада всесвітеній день боротьби проти діабету. Відомо, що ця хвороба і надалі залишається медико-соціальною проблемою, яку небезпідставно називають фатумом тисячоліття, адже діабет з року в рік прогресує і молодшає. В Україні на недугу хворіє понад 10 млн людей, зокрема у Сокальському районі – 1318 осіб, з них 18 дітей. Наймолодшому хворому 6 років. Як розповіла районний лікар ендокринолог Любов Приступа щороку спостерігається тенденція до зростання кількості хворих.

Цукровий діабет — це захворювання, яке характеризується високим вмістом цукру в крові. Існує два типи діабету: інсулінозалежний (розвивається переважно в дітей і молодих людей) та інсулінонезалежний (зазвичай трапляється у людей старших від 40 років, які мають надлишкову вагу). Статистика свідчить, що другий тип хвороби є найбільш розповсюдженим. Зокрема по Сокальському районі з 1318 осіб 156 мають перший тип, а решта хворі на другий.

Досить часто цукровий діабет підступно підточує організм людини, яка й не підозрює в себе таку недугу. Тому його раннє виявлення залишається надзвичайно серйозним завданням. При виявленні недуги на початкових стадіях можливий своєчасний початок лікування, а воно в більшості випадків полягає в дотриманні дієтичних рекомендацій і застосуванні дозованих фізичних навантажень. На Україні вже протягом декількох років діє програма “ Цукровий діабет” згідно якої всі хворі мають право на безкоштовне забезпечення інсуліном.

На запитання: «Чому виникає діабет?» вчені досі не знайшли відповіді. Точно встановлено тільки одне: діабетом не можна заразитися при контактах із хворою людиною.

В Сокальській центральній районній лікарні медики постійно стежать за вміст цукру в крові паціентів. Неоднаразово до нас приїзжає лаборант з львівського обласного диспансеру, для більш детального обстеження. Зокрема такий візит заплановано на перші числа грудня. Тому всі бажаючи можуть скористатись можливостю зробити безкоштовно аналіз крові та дізнатися вміст цукру за останні три місяці.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:52, 13 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464