** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::15.03.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    15 березень 2008 року

Пошук в новинах   

економіка

Господарства Сокальщини розпочали весняно-польові роботи.

Станом на 13 березня сільськогосподарськими виробниками підживлено 70% озимих зернових та 85% озимого ріпаку. Приступили до підготовки грунту до посіву ярих зернових культур. Підготовлено 10% площ. Агропромислові підприємства району забезпечені мінеральними добривами на 50%, паливом – на 60%. Планується закупити нову техніку на 5-7 млн.грн.

Цього року в районі планується засіяти до 30 тис.гектарів ярих культур, в т.ч. 11 тис.гектарів зернових. Водночас цукрового буряка сіятимуть на площі 3 300 гектарів, що на 2000 гектарів менше, ніж минулого року. Така ситуація склалася через несприятливу ринкову ціну на цю культуру. Буде розширено площі посіву ріпаку.

На даний час в районі його посіяно 2 270 гектарів, що майже на 1000 гектарів більше, ніж минулого року.   

^

РДА
Сокальська РДА

економіка

Державна податкова інспекція у Сокальському районі протягом січня – лютого 2008 року успішно впоралась із завданнями щодо наповнення бюджетів усіх рівнів. Про це радіо «Сокаль» повідомили в секторі масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Сокальської ДПІ.

Так, до Зведеного бюджету протягом лютого цього року надійшло близько 10 млн. грн., що на 1,1 млн. грн. більше від запланованих бюджетних призначень. За два місяці 2008 року надходження Зведеного бюджету склали 18,6 млн. грн., що становить 113,7% від доведеного завдання і майже удвічі більше (на 8,8 млн. грн.) за аналогічний період минулого року. Поступлення лютого місяця до Державного бюджету становлять 5,8 млн. грн., або 117,3% до планових завдань.

Прогнозні показники наповнення Державного бюджету січня – лютого 2008 року виконані на 109,9% (при плані 9,6 млн. грн. фактично поступило 10,6 млн. грн.). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 6,8 млн. грн., або у 2,8 рази.

Забезпечено також виконання завдань щодо наповнення місцевого бюджету. За два місяці 2008 року надійшло до місцевого бюджету 8 млн. грн., що на 1,3 млн. грн. більше від прогнозних показників і на 1,9 млн. грн. більше, ніж у січні – лютому минулого року.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

культура

Університет ім. Адама Міцкевича, Гнєзненський Європейський Колегіум ім. Івана Павла ІІ (м.Гнєзно, Польща) запросили Сокальського митця Анатолія Покотюка, директора музею «Людина. Земля. Всесвіт» та Президента Благодійної Духовно-мистецької Фундації А.Покотюка,  старшого наукового співробітника музею Наталію Покотюк прийняти участь у міжнародній конференції «Свята Гора Афон в культурі Європи, Європа в культурі Афону».


Митець Анатолій Покотюк радо відгукнувся на запрошення і буде представляти там свої авторські ікони, створені для Пантеону Богородиці у м.Сокалі. Серед них: ікона Почаївської Божої Матері, Холмська Богородиця, ікона Белзької Божої Матері, ікона Сокальської Божої Матері Потішення, Небесна Мати Тартаківська. Серед них є авторські ікони Афонського Богородичного циклу: Афонська Богородиця, Дороговказниця, Всецариця. На цій виставці також будуть експонуватися дві ікони, створені митцем А.Покотюком, які впродовж багатьох місяців знаходились на Святій Землі і були освячені у храмах Вифлиєму, Єрусалиму та Назарету, що пов’язані із земним життям та діяннями Ісуса Христа і Богородиці. Це ікона Єрусалимської Божої Матері та «Найвеличніший» (Ісус Христос).


ікона Холмської Богородиці
ікона Холмської Богородиці

Всі ікони, що представляють авторську експозицію А.Покотюка на конференції, у свій час побували у багатьох храмах України та Європи, де знаходяться оригінали чудодійних ікон (Почаївська Лавра, Скит Манявський, Ясна Гора (м.Ченстохов, Польща), костел Станіслава Костки (м.Грубешув, Польща) та ін.), були прикладені до них і освячені у цих храмах. Побувавши на цій величній акції та освятившись святістю Афонської Гори, ці ікони в майбутньому займуть почесне місце у пантеоні Богородиці м.Сокаля.


Всецариця
Всецариця

У конференції приймуть участь науковці з Молдови, Болгарії, Польщі, Грузії та інших країн Європи, які досліджують вплив культури Святої Гори Афон на культуру Європи. Вони виступлять перед учасниками конференції з доповідями по даній темі. Старший науковий співробітник музею «Людина. Земля. Всесвіт» Наталія Покотюк виголосить своє дослідження «Свята Гора Афон і Україна», в якому розкриває прадавні тісні зв’язки України з цією обителлю Богородиці.


Під час конференції заплановано авторські виставки А.Покотюка та творчі зустрічі з українською діаспорою Польщі. Сподіваємося, що ці зустрічі будуть плідними як для сокальчан, так і для українців у Польщі, бо як сказав поет: «В нас єдина мета – Україна Свята, нездоланна ніким і ніколи!».


Дирекція музею щиро вдячна в організації поїздки заступнику голови Львівської обласної ради п.Левку Захарчишину та начальнику відділу зовнішніх зв’язків та промоції регіону Львівської обласної ради п.Тарасу Возняку


Ольга ЯНЧУК,


науковий співробітник музею «Людина. Земля. Всесвіт»


^

дописувач
-

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:39, 26 лютого 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567