** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::15.10.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    15 жовтень 2006 року

Пошук в новинах   

анонс :: центр

ЧИ ХТОСЬ ДУМРАЄ ПО-ІНШОМУ?

Довгоочікуваний пам`ятник на могилі стрільців Української Галицької Армії ось-ось мають відкрита на сокальському цвинтарі. Майстри ТзОВ «Західрембудсервіс» уже звели стелу і завершують оздоблювальні роботи. Залишається впорядкувати прилеглу територію. Однак є одне «але» — сокальчани досі не зібрали необхідної суми грошей на пам'ятник стрільцям. Нагадаю, що його загальна вартість складає 69 тисяч гривень. А коштів на спеціальний рахунок— 35420016001424 УДК у Львівській обл., МФО 825014 ЗКГІО 04056279 з приміткою «на пам`ятник стрільцям УГА в Сокалі» — надійшло трохи більше 33 тисяч. З них 29 тис. грн. виділила з бюджету розвитку Сокальська міська рада. Всі вони уже використані: в 4,5 тис. грн. обійшлася проектна документація, майже 10 тис. коштували гранітні плити, решта заплатили підряднику.

У ці дні будівельники на об'єкті працюють, не будучи впевнені, що їх труд вчасно оплатять. Цьогоріч благодійні внески надійшли лише від ПП «Сузір'я» (150 грн.), районного відділу освіти (411 грн), АФ «Білий Стік» (500), ПП «Агрофірма«Опілля» (500), Ярослава Луцишина (20 грн.), управління ветмедицини (110). Не гоже рахувати чужі гроші, проте дозволю собі навести деякі цифри: чисельність населення Сокальщини — понад 90 тисяч осіб. Бодай би з кожного по гривні — і проблеми з фінансуванням пам'ятника як не було. Вибачимо пенсіонерам і немічним, котрим і гривня—гроші. Але ж лише у малому бізнесі в районі зайнято майже 4,5 тис. осіб. А скільки на Сокальщині багатих приватників! Нехай усі будуть здорові і щасливі, але не забувають, що у цієї держави вони за копійки взяли будівлі, техніку і устаткування промислових і сільськогосподарських підприємств, сфери побуту і обслуговування. І земля у вас, і магазини, бари і ресторани, перукарні і аптеки... Споруджуючи пам'ятник оборонцям української землі, ми в такий спосіб підтримуємо й Українську державу. Чи хтось думає по-іншому?

Оксана ОНІПКО

13 жовтня 2006

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

анонс :: центр

Шахта порушень не прощає

Сокальський регіон відрізняється від інших районів Львівської області наявністю вугледобувної промисловості. Робота на шахтах є надзвичайно небезпечною, потребує спеціального нагляду за дотриманням законодавства про охорону праці. Ряд аварій та нещасних випадків з людськими жертвами, зумовлених вибухами метану, пожежами та експлуатацією несправного обладнання, що сталися в попередні роки та нещодавно на шахтах Донеччини та Луганщини, вимагають посилення нагляду щодо запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням на шахтах ДП "Львіввугілля".

За 7 місяців 2006 року на шахтах і підприємствах ДП "Львіввугілля" сталося 148 нещасних випадків на виробництві та 201 випадок профзахворювань, в тому числі допущено три — зі смертельними наслідками, з яких на шахті '"Відродження" — два випадки. Із загальної кількості нещасних випадків у підземних виробках сталося 118 випадків, з яких три випадки зі смертельним наслідком.

Прокуратурою Сокальського району організовано перевірки на шахтах ДП "Львіввугілля" та ДВАТ "Шахта "Надія" з питань дотримання вимог правил техніки безпеки при виконанні гірничих робіт силами Червоноградської державної гірничо-технічної інспекції з нагляду у вугільній промисловості. Під час їх проведення інспекторський склад проводив вибіркове опитування працюючих на знання ними технології ведення робіт, правил поведінки в аварійних ситуаціях та з інших питань. Як з'ясувалося, значна частина опитаних не володіла як слід цими питаннями. Так як основна відповідальність за дотримання інструкцій з охорони праці покладена на інженерно-технічних працівників, робітники, відчуваючи власну безкарність, не ставляться відповідально до своїх обов'язків. Як показав аналіз причин нещасних випадків, всі вони мають організаційний характер і пов'язані з порушенням виробничої і технологічної дисципліни, незадовільною організацією робіт, недостатнім контролем та вимогливістю посадових осіб. Більшість цих випадків сталася з вини самих працівників. Таким прикладом може бути нещасний випадок зі смертельним наслідком, який стався з гірничим майстром шахти "Відродження" 29 липня 2006 року. Під час доставки вантажів на дільниці шахтного транспорту було допущено ряд порушень діючих нормативних актів та інструкцій з охорони праці, внаслідок чого вагонетки, які піднімались вгору, на великій швидкості скотились вниз і смертельно травмували гірничого майстра. Спеціальним розслідуванням нещасного випадку зі смертельним наслідком встановлено, що при організації робіт з підвищеною небезпекою гірничий майстер, який повинен бути основним організатором безпеки робіт на дільниці, сам порушив ряд нормативних актів з техніки безпеки.

Адміністрацією ДП "Львіввугілля" розробляються щороку комплексні програми підвищення стану безпеки праці, покращуються умови забезпечення індивідуальними засобами захисту, однак, до того часу, поки кожний гірник не ставитиметься з повною відповідальністю до вимог правил техніки безпеки, буде під загрозою життя та здоров'я працюючих, поряд з ним товаришів та життя його самого.

Марина ПЕРЕТЯТКО,
ст. во, прокурора, молодший радник юстиції.
13.10.2006>

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

анонс :: центр

ДПІ повідомляє ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ СТАЮТЬ СВІДОМІШИМИ

За дев'ять місяців поточного року Державною податковою інспекцією у Сокальському районі мобілізовано до Зведеного бюджету 47792,8 тис. грн., що становить 107,3 відсотка від доведених прогнозних показників. До Державного бюджету при завданні 17418,7 тис. грн. фактично надійшло 18420,0 тис. грн. Перевиконано на 2235,6 тис. грн. планово-нормативну базу надходжень до місцевого бюджету. Фактично за три квартали 2006 року надійшло в місцевий бюджет 29372,8 тис. грн. Найбільшу питому вагу в загальних надходженнях складає податок з доходів фізичних осіб — 23556,7 тис. грн., або 49,3 відсотка від загальної суми поступлень до бюджету.

Зрозуміло, що наповнення державної казни в значній мірі залежить від добросовісності платників податків. Рівень добровільної сплати за дев"ять місяців ц. р. склав 77,8 відсотка, решта коштів були стягнуті в примусовому порядку та за актами перевірок. Слід зауважити, що цього року платники свідоміше підходять до виконання свого конституційного обов'язку. Якщо порівняти з минулими роками, то цьогорічний рівень добровільної сплати платежів до бюджету зріс щонайменше наЮ-15 відсотків.

Забезпечено перевиконання прогнозних показників 9-ти місяців з таких податків та зборів: податок на прибуток підприємств виконано на 117,7 відсотка (фактично надійшло до бюджету 4061,0 тис. грн.), податок з доходів фізичних осіб — 110,7% (23556,7 тис. грн.), податок на додану вартість -112,2% (7242,3 тис; грн.), податок з власників транспортних засобів -120,7% (1032,1 тис. грн.), збір за спецвикористання лісових ресурсів -162,2% (162,2 тис. грн.), плата за торговий патент—131,9% (234,2 тис. грн.), збір на розвиток виноградарства, садівництва, хмелярства—210,8% (197,3 тис. грн.), акцизний збір —100,5% (3729,4 тис. грн.), податок на промисел—115,4% (13,5 тис. грн.), місцеві податки і збори — 121,6% (261,4 тис. грн.) та ін.

Поряд з тим, резерви з наповнення державної казни у районі є. Так, за підсумками 9-й місяців бюджет недоотримав плати за землю з юридичних осіб в сумі 442,7 тис. грн., єдиного податку з юридичних осіб — 119,5 тис. грн., збору за спецвикористання водних ресурсів — 96,9 тис. грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища—57,0 тис. грн., плати за користування надрами—39,0 тис. грн. тощо.

Працівниками ДПІ у Сокальському районі було проведено 699 документальних та невиїзних документальних перевірок суб'єктів господарювання — юридичних та фізичних осіб, за наслідками яких донараховано до бюджету 1567 тис. грн., з них мобілізовано — 992,8 тис. грн. Також 9-ти платникам зменшено суму збитків з податку на прибуток на 2690,1 тис. грн. та виявлено, що 7 платників завищили суму податку на додану вартість, заявлену до відшкодування з бюджету на 198,8 тис. грн.

На сьогоднішній день перед податковою службою стоять такі основні завдання, як налагодження партнерських стосунків з платниками податків, націлення їх на добровільну та своєчасну сплату платежів до бюджету, недопущення зростання податкового боргу.

Надія КУЛИНИЧ, начальник ДПІ у Сокальському районі. 13.10.2006

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:33, 25 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464