** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::15.11.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    15 листопад 2011 року

Пошук в новинах   

анонс

"Міжвідомча співпраця у сфері регіонального та місцевого розвитку", під такою назвою відбувся форум у Львові.

8 листопада представники Центру розвитку соціального підприємництва взяли участь у  міжнародному форумі “Міжвідомча співпраця у сфері регіонального та місцевого розвитку”, що відбувся за підтримки Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України".   Учасниками форуму були представники головного управління економіки та промисловості Львівської облдержадміністрації, Проекту МЕРМ, Міністерства економіки, обласної ради, міські голови міст обласного,районного значення та інші. Серед  доповідачів виступили мер канадського міста Вінклер Мартін Хардер та заступник мера м.Вінніпег Пола Хавіксбек. Організатори форуму ставили за мету  налагодити співпрацю між органами державної влади та спільно виробити  механізми планування, впровадження та моніторингу місцевого економічного розвитку. Це зможе підвищити конкурентоспроможність, рівень зайнятості та якість життя населення Львівської області. Учасники мали змогу ознайомитись  з кращими практиками у сфері планування та впровадження стратегій місцевого економічного розвитку та відображення їх в політичних та законодавчих змінах. 

Про це, презентуючи свої території, розповіли канадські гості . Зокрема, Пола Хавіксбек зазначила, що ключовим словом у стратегії розвитку канадських міст є слово «регіон», що місцева фіскальна система базується на податку на нерухомість, а найважливіші соціальні проекти обговорюються і підтримуються громадами. "Якими б сильними не були громади окремо, їх спільна робота в регіоні всерівно робитиме їх сильнішими", — підкреслив Мартін Хардер .

Проте в Україні впродовж останніх 20-ти років велась декларативна регіональна політика, інституційна спроможність місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування була низькою, а  у регіонах, що  мають стратегію розвитку,досі  немає практичного плану її реалізації.
Тому на думку учасників, для реформування системи управління регіональним розвитком  потрібна  фінансова підтримка, тобто створення Державного фонду регіонального розвитку, розроблення та затвердження річних та середньострокових планів реалізації стратегій регіонального розвитку. Також учасники обговорили можливості створення "індустріальних парків", міжрегіональних програм розвитку, визначили шляхи активації діяльності Рад інвесторів, регіональних інституцій і наукових закладів у сфері економічного розвитку та залучення інвестицій.

Проект МЕРМ має надію, що створений формат співпраці українських і канадських управлінців відкриє нові можливості для подальшого розвитку Львівщини.

 


Довідка.


Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» спрямований на створення сприятливого клімату для економічного розвитку в Україні та зміцнення демократії і має на меті покращити умови та можливості економічного зростання завдяки ефективному врядуванню, яке відповідає інтересам громадян та бізнес-спільноти за активної підтримки з боку центральних органів влади. Проект МЕРМ реалізується з січня 2010 року до грудня 2014 року Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку (КАМР) і надає підтримку у вдосконаленні планування і постачання послуг, що сприяють економічному зростанню та розвитку дванадцяти українських містах Львівської та Дніпропетровської областей.

Софія ПАРАСЮК.
(Сокальська АРР, Центр розвитку соціального підприємництва).

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:55, 17 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464