** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::17.02.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    17 лютий 2008 року

Пошук в новинах   

здоров'я

ФАКТИ ЗАПЕРЕЧУЮТЬ ЧУТКИ

ДП «Датський текстиль» - сучасне підприємство, одне з небагатьох на Сокальщині, яке постійно дає людям роботу. Нині тут трудиться більше 800 осіб. Для них створені хороші умови праці, їх довозять на роботу. Однак чимало жителів Сокаля вважають, що ДП «Датський текстиль» негативно впливає на навколишнє середовище і від того хворіє населення. Чи насправді це так? Підприємство нещодавно перевіряли державна екологічна інспекція у Львівській області та тимчасова депутатська комісія районної ради. Що вони з`ясували? Про це наш кореспондент розпитував державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Богдана ДІДИКА та голову депутатської комісії Станіслава ДАСЮКА.- Неодноразово чула, що працівники підприємства, особливо ті, що працюють з велюром, наприклад, розкрійники, хворіють частіше від інших на ГРЗ, бронхіти. Та й в атмосферне повітря, подейкують, викидаються шкідливі речовини, які негативно впливають на наше здоров`я. Що Ви можете сказати з цього приводу?Богдан Дідик:


-    На промисловому майданчику ДП «Датський текстиль» розташоване 31 стаціонарне джерело викидів, від яких виділяється 29 інгредієнтів забруднених речовин. Для вловлювання бавовняного пилу на підприємстві встановлено 4 пилогазоочисних установки. Ефективність її роботи складає 98,3-99,9 відсотка.Станіслав Дасюк:


-    Члени нашої комісії ознайомилися з усіма виробничими дільницями. Основними шкідливими факторами на підприємстві є: пил тканин, температура, шум, сода кальцинована, їдкі луги, оцтова кислота, перекис водню, синтетичні поверхнево активні речовини.


За результатами контролю шкідливих речовин в повітрі робочої зони за другий квартал 2007 року виявлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) вмісту пилу тканин в 1,1 раза на в`язальній дільниці. За це було оштрафовано її начальника (на 102 грн.).Ми проаналізували вплив виробництва на захворюваність як працівників, так і населення. В 2006-му році тільки один працівник «Датського текстилю» хворів хронічним бронхітом. Хворих на 1000 працюючих хронічним бронхітом було 1,4, по району - 2,8. Хворі на бронхіальну астму взагалі не реєструвались. Словом, ці показники значно нижчі від середньообласних.Богдан Дідик:


- Раз в рік проводиться контроль гранично допустимих викиднів шкідливих інгредієнтів; перевищень ҐДК не було. Відходи, а саме тканинний пил, пресуються у брикети. Адміністрація вживає заходів щодо покращення умов праці: встановила приточну-витяжну та зондову вентиляції, планує придбати кондиціонери, будує локальні очисні споруди. В липні 2007 року заключено договір з приватним науково-виробничим підприємством «Екологія» для проведення лабораторних вимірювань на джерелах викидів. Цю роботу планують проводити один раз в квартал і публікувати результати в пресі. У минулому році на природоохоронні заходи підприємство витратило 1 млн. 143 тис. грн.Станіслав Дасюк:


Тож негативного впливу на навколишнє середовище та підвищення рівня захворювань як працівників, так і населення від діяльності підприємства комісія не виявила. Однак ми відзначили неприпустимість зволікання адміністрацією підприємства отримання дозвільних документів на виробництво.Що має зробити адміністрація для покращення умов для робітників підприємства?Станіслав Дасюк:


-    Необхідно прискорити здачу а експлуатацію їдальні, збільшити час  відведений для прийому їжі, встановити кондиціонери, довести заробітну плату до середньої по Україні в галузі легкої промисловості, докорінно покращити побутові умови працюючих.


Сесія районної ради вирішила продовжити контроль за виконанням дотримання чинного законодавства щодо охорони навколишнього середовища захисту працівників на ДП «Датський текстиль». Його покладено на постійні депутатські комісії - з питань охорони здоров`я, екології, фізкультури і спорту й питань розвитку промислового комплексу та підприємництва.-    Кажуть. що підприємство викидає неочищені води в  Західний Буг?Богдан Дідик:


- Такого ми не виявили. Водовідведення здійснюється на очисні споруди м. Сокаль згідно з укладеним договором з КП "Сокальводоканал". Виробничі стоки надходять в приймальну камеру і далі на зосереджувач виробничих та побутових стоків і на КНС для перекачування до очисних споруд. Кількість стоків відповідає кількості забраної води. Стан водопровідних та каналізаційних мереж задовільний, фактів забруднення поверхневих вод або нераціонального використання води не виявлено. Якість   стічної води відповідає нормам.-І все таки: чому підприємство працює без дозвільних документів ?Станіслав Дасюк:


 - Ми  з`ясовували це питання. Адміністрація підприємства пояснює так: спочатку проводять сертифікацію всього устаткування, яку, до речі, вже майже закінчили, а відтак не буде проблем з державними актами на відкриття підприємства.Розмовляла Валентина Блудова.


Р.S. Коли друкувався матеріал, нам повідомили, що ДП «Датським текстиль» отримав такі державні акти.
^

до теми: "Причина банальна, буду писати правду, а вона відомо, не завжди солодка. І все ж в початку впевнений!"

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:03, 26 лютого 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567