** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::17.03.2010

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    17 березень 2010 року

Пошук в новинах   

економіка

Сільське господарство


ВРХ ПОМЕНШАЛО, СВИНЕЙ ПОБІЛЬШАЛОНестабільна економічна ситуація у державі, низькі ціни на продукцію тваринництва зумовили спад тваринництва та зменшення виробництва тваринницької продукції. Відтак, станом на 1 березня 2010 року у агроформуваннях Сокальщини налічується 6114 голів ВРХ, з них корів —2338, що на 146 менше, ніж було торік. Середньодобовий приріст ВРХ зменшився на 27 грам до минулого року і становить 381 г. За два місяці цього року господарства виробили 9910 центнерів молока, надій на корову становить 435 кілограмів. Як і торік найбільший його вал у ДП «Молочні ріки» — 2676 цнт та ПАФ «Білий Стік» — 2827 цнт, де надій на юрсау відповідно становить 765 та 583 кг. Тут і високий приріст ВРХ: у ДП «Молочні ріки» - 496 г, у ПАФ «Білий Стік» - 520 грам.


Добрий цей показник і у ПП «Козацький курінь» — 608 г, фермерському господарстві Хахули — 592 г, ТзОВ «Реклинець» — 540 г, ПАФ «Войславичі» -444 г.


Низька ціна на тваринницьку продукцію, зокрема молоко, економічна криза призвели до скорочення поголів`я корів, відповідно й до зменшення виробництва молока. Хоча варто відзначити, що в ТзОВ «Галичхутро», ПАФ «Білий Стік», ФГ «Жужіль», ДП «Молочні ріки», ТзОВ «Реклинець», ПП «Козацький курінь» спостерігається тенденція до збільшення поголів`я корів.


Така ж ситуація прослідковується й у свинарстві. Станом на 1 березня в агроформуваннях налічується 9743 свиней, що на 1791 більше до минулого року. Середньодобовий приріст по району становить 294 грами, а у ТзОВ «Реклинець» та ПП «Флора-С» він значно вищий — 492 г і 309 г. У січні і лютому господарства ПАФ «Білий Стік», ТзОВ «Агрофірма Угринів», ТзОВ «Реклинець», ПП «Флора-С», ТзОВ «Галичхутро», ПП «Агрофірма імені Б. Хмельницького», фермерське господарство «Хом`як», ПАФ «Селекціонер» збільшили поголів`я свиней. Збереглася на рівні минулого року й кількість овець, які утримує на Сокальщині єдине господарство — ТзОВ «Агрофірма «Угринів». Зате в сільгосппідприємствах стає все менше коней, яких є 172. їх ще утримують у ПАФ «Білий Стік» (31), ПАФ «Войславичі» (27), ПАФ «Селекціонер» (23), ТзОВ «Агрофірма «Угринів» (18), ТзОВ «Стенятинське» (16). Проти минулого року значно зменшилося й поголів`я птиці.Ірина ВАРЕМЧУК,


головний спеціаліст відділу виробництва,


переробки та маркетингу продукції


рослинництві та тваринництва управління


агропромислового розвитку Сокальської РЦА.
^

Газета
"Голос з-над Бугу"

економіка

 

Відновлювальні джерела енергії  –  питання на часі!

 

   Світова економка рухається у напрямку скорочення споживання енергоносіїв та ширшого використання відновних джерел енергії, які можна поповнювати .  На жаль  Україна у цьому питанні знаходиться далеко не на лідерських позиціях, проте  енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії, повинно стати визначальним фактором енергетичної стратегії України на перспективу.

Сокальська Агенція регіонального розвитку спільно із Луковським Повітовим староством та Фондом Розвитку Люблінщини  уже на протязі чотирьох місяців працюють на Сокальщині із фермерами керівниками агро формувань, польськими експертами та спільно визначають потенціал розвитку Сокальського району в галузі вироблення енергії з відновлюючих джерел .  Для того щоб Сокальчани могли на практиці побачити як в Польщі використовують відновлюючі джерела енергії Сокальською Агенцію було зорганізовано навчальну поїздку в м.Люблін  для  фермерів, керівників агро формувань, підприємців, представників Сокальського та Львівського управління сільського господарства та голів сільських рад.


 

 Програма навчань тривала три дні протягом яких учасники мали можливість ознайомитися із досвідом люблінського регіону в галузі використання потенціалу відновлювальних джерел енергії. Учасники проекту відвідали  другу  Люблінську  виставку  з енергетики "ENERGETICS 2009", а також прийняли участь  в семінарі, підготованому Люблінським енергетичним кластером. На виставці  були продемонстровані новини  енергоефективних технологій у всіх галузях економіки,  обладнання  для виробництва електричної і теплової енергії, вітрогенератори, гідрогенератори, сонячні системи   Окремо позиціонували автономні джерела тепла і електроенергії:міні ТЕЦ, газотурбінні установки, дизельні електростанції,   паливні елементи ,  Когенераційні установки.

Багато інформації було присв"ячено  вторинному  використанню енергоресурсів,  альтернативному  паливу -  біопаливу, синтезу -газу, твердій  біомасі ін. Також під час виставки представники Сокальщини провели  робочу зустріч із старостою луковського повіту Лонгіном Кайкою та ЗМІ,  під час якої було  проведено презентацію Сокальського району, обумовлено  можливості  подальшої  співпраці.

 Пізніше відвідали підприємство  «АТ Шахта Люблінське вугілля Богданка», де  мали змогу подивитися  на нові технології виготовлення  екоцегли на основі перемелених відходів переробки вугілля, також на підприємстві  виробляється сировина,  що є однією з найкращих енергетичних сировин для електро і теплоелектростанцій. Цікавою виявилась екскурсія на  підприємство  “АТ Ленчинська енергетика в Богданці” В програмі візиту було  представлено технологію одночасного спалювання біомаси з вугіллям,  а також представлено обладнання потужністю 77 МВ, що вироблятиме одночасно  тепло і електроенергію. Інвестиція оцінюється на 659 млн зл. (це є найбільша  інвестиція такого типу в регіоні).

Відновлючі джерела енергії це нова і цікава  тема . Наприклад, у наших правових  регулюваннях відносно біопального враховано можливість, щоб фермери на власний вжиток, на основі власної сировини – скажімо, ріпака з власних посівів могли виготовляти  біопальне, яке вони зможуть використовувати на власні потреби, можна розвивати розпорошену генерацію, подібно як є у Німеччині, створювати малі устаткування для  виготовлення метану, тобто одиниці, які використовують біомасу дуже ефективно, наприклад, кукурудзу після ферментування можна переробляти на біометан і  використовувати його у когенераційних двигунах, виготовляючи заодно електричну енергію і тепло. Це може діяти у малому масштабі і воно зараз є ефективним.

Співпраця із польськими партнерами і надалі буде продовжуватись, на даному етапі   готується  спільний проект з енергозбереження, для подачі у програму   Добросусідства Польща - Україна - Білорусь, яка  стартувала у  листопаді цього року.Навчальна поїздка проходила в рамках  проекту «Підвищення конкурентноздатності  Сокальського району завдяки використанню потенціалу відновлювальних джерел  енергії – передача досвіду з люблінського воєводства», що співфінансується в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ  Республіки Польща в 2009 р)


^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

На Сокальщині завершено реалізацію проекту «Виробництво та застосування відновлюваних джерел енергії», який  проводився у рамках програми Польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2009 році.

Польські науковці охоче передають нам свій досвід у цій сфері. У рамках проекту відбулися навчальні семінари та поїздка у Польщу, де сокальці наочно побачили практичне застосування біоенергетичних систем, дізналися, як можна здешевити енергію та паливо.

Практична конференція відбулася  у сесійному залі Сокальської райдержадміністрації на тему:  «Підвищення конкурентноспроможності Сокальського району через використання потенціалу відновлювальних джерел енергії – трасфер досвіду з воєводства Любельського». У ній взяли участь керівники агроформувань, фермери, підприємці, сільські голови, керівники підприємств та організацій та особи, які цікавляться даним  питанням, усього понад 100 осіб.

Під час конференції присутні ознайомилися із технологією виробництва енергії з відновних джерел , зокрема цікавою була розповідь про виробництво енергії із біомаси (доповідала доктор Аліна Ковальчик-Юсько). Про соціальний, економічний та екологічний вплив розвитку у агроенергетики у сільських районах вів мову інженер Каєтан Костік. Професор Богдан Кошьчік та доктор Пьотр Градзюк навели приклади практичного використання біоенергетики та її поширення у світі, країнах Євросоюзу, зокрема Польщі. Магістр Маугожата Гальчинська розповіла про заходи, пов’язані із використанням відновних джерел енергії на прикладі Любельського Екоенергетичного Кластру.

Тема конференції, зокрема розповідь про використання біомаси у цілях енергетичних та застосування енергії рослин в різних процесах, зацікавила багатьох. Присутні уважно слухали польських науковців, давали їм запитання, дискусували з ними, розповідали, що уже пробували робити у себе, запитували як можна удосконалити свої механізми.  А наприкінці українські та польські учасники наукової конференції поділилися своїми думками:


 Ганна КОСТЮК, директор Агенції регіонального розвитку:

Нині спостерігається тенденція до скорочення споживання енергії та широкого використання відновних джерел енергії, які можна поновлювати. Польські колеги запропонували свою допомогу у вивченні цього питання, адже вони мають добрих фахівців, у цій сфері, певні напрацювання та приклади практичного використання нових технологій , енергозберігаючих систем у житті. А для сокальців –  така  тема нова. І попередній семінар, і ця наукова конференція мали на меті розповісти про сучасні технології в даній галузі, донести інформацію до тих людей яким цікава така тематика.. Цей захід є одним із кроків програми. Нещодавно сокальці мали змогу на практиці побачити як у Польщі використовуються відновні джерела енергії. Таку поїздку для фермерів, керівників агроформувань, підприємців, представників управління агропромислового розвитку РДА, сільських рад організувала Сокальська Агенція регіонального розвитку. Сьогоднішня конференція – дозволяє дізнатися ще більше з теоретичної точки зору. Я думаю багато хто із присутніх вирішив для себе – що саме портібно запроваджувати, щоб реально економити на енергоносіях . Варто відзначити, що даний проект дає нам нові перспективи і є добрим поштовхом для роботи у новій галузі уже в наступному році. Адже Інвестуючи   в знання людей ми працюємо в першу чергу  для розвитку району.

 Аліна КОВАЛЬЧИК-ЮСЬКО

Головною метою проекту «Підвищення конкурентноздатності Сокальського району через використання потенціалу відновлювальних джерел енергії – передача досвіду люблінського воєводства» є підвищення рівня життя на Сокальщині. В його рамках було визначено потенціал розвитку Сокальського району в галузі вироблення енергії з відновлювальних джерел. Мені приємно, що ця тема привертає увагу сокальчан. У залі впізнала багатьох осіб, які були на попередньому семінарі та їздили у Польщу. А це значить, що вони цікавляться даною тематикою і мають потребу у таких знаннях. Ми підготували матеріали з даного питання, які є доступні для всіх мешканців. По дорозі до Сокаля бачила великі ділянки землі, які заростають бур’янами. Їх, перш за все, можна закладати під великі енергетичні плантації. І як на мене, їх насадження дали б новий поштовх для розвитку сільського господарства району. Адже за біомасою – майбутнє, і селяни мають над цим задуматись. Бо часом варто подивитись, що лежить під ногами. В майбутньому енергозберігаючі рослини можуть принести добрі прибутки селянам. Сокальський район є типовим рільничим районом. І має шанс створити енергозберігаючі системи з використанням біомаси, де його сировиною будуть не тільки рослини, але й деревина.


Генрік Ліпєц - віце староста м.Луково.

На Сокальщині я вперше. І радий, що приїхав сюди. Ми – сусіди, нас об’єднує спільна історія та територія. Я бачу перспективи і широкі можливості для майбутньої співпраці у різних галузях – в економіці, сільському господарстві, освіті, культурі, туризмі. Впевнений, що бидві сторони зацікавлені в тому, щоб розвивалися наші прикордонні терени. А за енергозберігаючими джерелами – майбутнє, тож чом би нам не поділитися своїми знаннями в цій галузі і допомогти сусідам. Нині польські фахівці розповідають як можна отримати енергію з біомаси, а нещодавно учасникам семінару, які побувалиу Польщі, мали змогу побачити плантації енергетичних рослин та котли, які працюють на біомасі. А далі вони зможуть реалізовувати свої знання на практиці.


Василь ПАНЧЕНКО - заступник голови Сокальської районної ради

Дана конференція є на часі. Кожна країна, яка сьогодні дбає про свою енергетичну безпеку, дивиться в майбутнє. Чимало країн Європи заохочують використання біоенергії у себе. Адже з кожним роком запаси нафти, газу, кам’яного вугілля зменшуються. Нам також  слід подумати про впровадження відновлювальних джерел енергії на Сокальщині. Активно працює у цьому напрямку Агенція Регіонального розвитку, одним із  пріоритетних напрямків роботи якої є розвиток агробізнесу на селі, впровадження нових сучасних технологій у сільському господарстві. Ми раді що така організація дивиться крок вперед, і розвивається в різних галузях.


Степан ОРЛОВСЬКИЙ- тартаківський сільський голова:

Виробництво та застосування відновлюючих джерел енергії - це ноу-хау. І приємно, що польські науковці хочуть донести до нас інформацію, якою вони володіють у даній сфері. Я був у Польщі, наочно побачив як виглядають біоенергосистеми, як працюють котли на соломі. Думаю, що й нам варто перейняти досвід у поляків та й собі впроваджувати енергозберігаючі системи у життя. Нині паливо й енергія дорожчають, тож це б допомогло селянам заощадити гроші. Потрібно тільки самим взятися до роботи.

 

 


Олег ТАРАСЮК, начальник відділу виробництва, переробки та маркетингу продукції рослинництва та тваринництва управління агропромислового розвитку Сокальської РДА.

Це хороша ідея, але, на жаль, не для нас. У наших агропідприємств інші можливості. Селяни не мають підтримки з боку держави, через що і сільське господарство нині у глухому куті. Ще й давно уже енергетична система країни знаходиться у приватних руках. І у селян нема надії, що хтось купуватиме у них надлишок електроенергії. Тож навіщо її тоді продукувати. Щодо альтернативних видів палива тут можна дещо почерпнути для себе. Але вважаю, що солому треба залишати на полі та приорювати, щоб робився біогумус, який покращує родючість грунту.


Ігор Шайнога -начальник управління агропромислового розвитку Сокальської РДА

Поляки – економні і вміють максимально застосовувати нові технології на свою користь. До того ж, не забуваймо, що вони уже в Євросоюзі, і їм надають чималу фінансову допомогу, щоб впроваджувати енергозберігаючі технології у життя. Відтак у Польщі отримують 40 відсотків електроенергії за рахунок поновлюючих енергосистем. І за таку економію громадянам ще й доплачують. Зрозуміло, що у нас такого поки що не буде. Звичайно, що запаси корисних копалин з кожним роком вичерпуються. І хотілося, щоб вони залишилися ще для наших дітей та онуків, тому треба бережно ставитись до них. Тож використання біопалива є альтернативою для цього.

 

Ганна Костюк

Я хочу подякувати усім учасникам проекту, а це і керівникам агроформувань, фермерам, головам сільських рад, підприємцям місцевим ЗМІ, які активно працювали та навчалися в проекті. За допомогою проекту ми усі отримали багато корисної інформації, побачили нові польські техногії, інвестували в знання наших учасників,  і наважливіше ми створили команду  однодумців, коллег, які готові долучатися до впровадження  енергозберігаючих проектів  на базі своїх підприємств. Спільно із нашими польськими коллегами із Луковського староства ми уже розпочали активну роботу над новими проектами.

 

 Любов ПУЗИЧ, газета Голос - з над -Бугу^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

Сокальський Фонд Підтримки Підприємництва Сокальської Агенції.


Оголошує конкурс на надання фінансової поворотної  допомоги діючим підприємцям  Сокальщини.

 

 


 •  Фінансова поворотна допомога надається на поворотній основі для розвитку  бізнесу, створення нових робочих місць,розвиток сільського бізнесу, ін.Сума яку можна отримати в Сокальському ФПП 7-10 тис.грн


Конкурс розпочинається з 22 березня  2010р і триватиме до 10 квітня 2010 р


•  Форму заявки на конкурс, перелік необхідних документів та детальні умови  отримання фінансової допомоги Ви зможете  отримати  за адресою:Сокальська Агенція, м.Сокаль, вул. Шептицького  44, тел. 7-37-66


Фонд оголошує конкурс на видачу фінансової допомоги. Претенденти можуть на постійній основі подавати пакет документів. Інвестиційна рада розглядає подання кожного претендента, виносить свій вердикт, пропонує  умови надання допомоги. Після цього працівники фонду технічно оформляють видачу допомоги.

 

 

В склад Інвестиційної  ради входять підприємці, які мають успішний досвід  діяльності, представники громадських організацій, банків. Рішення інвестиційна рада приймає колегіально. Крім того бізнес-плани, які попадають на розгляд інвестиційної ради можуть зацікавити кого-небудь із її членів. І член Інвестиційної ради  може самостійно його профінансувати.


Оскільки це соціальний проект, інвестиційна рада при перегляді заявок про надання допомоги розглядає у першу чергу потрібність такого підприємства, вигоди громади  при його утворенні. Безумовна перевага надається підприємцям, які функціонують у  сільських територіях.


 

 

 


 

 

 


 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

Фонд підтримки міжнародного співробітництва України


«Open Ukrainе»


Сокальська Агенція регіонального розвитку впродовж шести місяців  реалізовувала проект: «Розвиток прикордонних територій - виконання завдань частини Стратегії розвитку Сокальського району.», за підтримки фонду міжнародного співробітництва України «Open Ukrainе». На  конкурс  до фонду було подано більше 350 проектів, до фінансування було відібрано 10 організацій, і Сокальська Агенція стала одним із десяти переможців конкурсу.

Проект підходить до завершення і ми поцікавилися у  директора  Сокальської Агенції  Ганни Костюк, чи вдалося зреалізувати  усі заходи передбачені у ньому.

 Сокальська Агенція регіонального розвитку спільно із сільськими громадами  є учасником вирішення багатьох регіональних проблем, започатковує і реалізує ряд починань і програм на території прикордоння. Даний проект проводився на території прикордонних місцевих рад  а це: Угнівська міська рада, Белзька міська рада, Хоробрівська сільська рада, Варязька сільська. Ще до підготовки проекту Сокальською Агенцією РР  проводилось опитування, згідно якого виявлено, що на території  прикордонних  рада спостерігається:
1. Депресивність територій:
 Нерозвиненне підприємництво, великий рівень безробіття, відтік працездатного населення, відсутність великих бюджето - та містоформуючих підприємств, що призводить до дефіциту місцевого бюджету, дотаційні бюджети місцевих рад.
2.Слабкий розвиток транскордонних контактів:
 Відсутність транскордонних програм розвитку, слабка підприємницька активність на прикордонних територіях.
3.Низький рівень інституційного розвитку в прикордонних територіях:
Низький рівень співпраці між ОМС, ГО, підприємцями, інституціями розвитку бізнесу,
Основна частина працездатного населення перебувають у статусі безробітних. Частина  з цих людей працюють заробітчанами закордоном, або нелегально на підприємствах України. Тому нашим основним завданням в даному проекті  надати максимум  інформації для жителів прикордонних територій, для того, щоб вони могли брати активну участь у розвитку територіальних громад. 

 

 Кого залучали до участі та  реалізації проекту?

Під час реалізації проекту,   до участі у робочих зустрічах, тренінгах, консультаціях нам вдалося  залучити сільських та міських голів, сільську молодь, безробітних осіб, жителів м. Угнів, м. Белз,  Хоробрівської та Варязької сільських рад, усього  понад 800 осіб.

 

Які заходи були проведені?

Нашою організацією  проведено  шість тренінгів, на тему « Організація власної справи », та  « Етапи ефективного пошуку роботи » для жителів прикордонних територій, а також для студентів- випускників Белзського та Угнівського училищ.        В організації навчань нам активно допомагали голови  міських та сільських рад, які збирали учасників, проводили робочі зустрічі,  готували інформацію, робили аналіз, щодо потреб  та ідей  створення  бізнесу. Встановлено   інформаційно – консультаційні  пункти у міських та сільських радах на яких щомісячно розміщується та поновлюється інформація  про потреби на ринку праці Сокальщини, роз»яснення, щодо земельних, соціальних  питань,  роз’яснення  нормативних документів, складанні заяв ін.  

Підготували та видали інформаційний буклет «Паспорт Сокальського району», тиражем 1000 примірників, до якого зібрано інформацію, визначено проблеми та потенціал Сокальщини. Розроблено  плани соціально – економічного розвитку громад , із залученням місцевих активістів, депутатів, підприємців та ін..Організовано  та проведено  робочу зустріч із  представниками освіти, культури, медицини, підприємцями, фермерами та польськими партнерами Луковського  повіту та Томашівського повіту.  Під час якої надано інформацію про програму Польща – Україна – Білорусь, обговорено можливості участі у цій програмі з української та польської сторони.

 

Працюючи в громадах ми  побачили, що проводити роз’яснювальну роботу потрібно, люди потребують знань, інформаційної  підтримки, і в першу чергу від ОМС  тієї території на якій вони проживають.  Тому  основним завданням нашої організації   є: юридична, інформаційна,фінансова підтримка сільських жителів, підвищення їх рівня знань,  переорієнтація безробітних на  підприємницьку діяльність, переконання  людей в тому,  що можна  забезпечити свою сім»ю сталими доходами в Україні,  не виїзджаючи  за кордон.  В  селах району  є ще багато роботи і сільські жителі рівнозначно як і міські потребують: медичних , стоматологічних,  перукарських, спортивно-оздоровчих послуг, потрібні такі види діяльності,як  пошиття  та ремонт одягу, ремонт  взуття, ремонт мото-автотехніки, господарського реманенту та багато інших видів діяльності якими би могли користуватися  односельчани.

Для того,  аби легше вибрати ідею для створення бізнесу  Сокальською агенцією було розроблено понад 50 бізнес-планів та бізнес ідей,  із якими можна розпочинати підприємницьку діяльність   в селах  і які не потребують великих фінансових затрат.

Здається уже закінчився час, коли на роботу беруть по знайомству чи за отриманий  хабар. Роботодавець зараз шукає фахових  працівників, таких які можуть навчатись та використовувати у роботі набуті знання. Однак часто буває що претендент на роботу не вміє себе презентувати ,  не може визначити свої переваги, та вміння перед роботодавцем.  Навчальний тренінг «Етапи ефективного пошуку роботи» направлений саме на вирішення цієї проблеми.  Проводили такі тренінги серед  студентів Белзького та Угнівського ПТУ. Тренінг «Організація власної справи»  проводився серед   більш підготовлених людей які вже визначилися, що власне підприємницька діяльність буде основним джерелом доходів їх сімей. Окрім проведених консультацій та тренінгів для учасників проекту,  охочих  започаткувати власну справу буде надано фінансову підтримку із Сокальського Фонду підтримки підприємництва.

 

Проведені  тренінги засвідчили, що люди спраглі інформації. Жоден із семінарів не закінчувався  без запитань та відповідей, подекуди час на запитання перевищував час самого семінару.  І з цього ми робимо висновки, що інформаційна робота в громадах є потрібною.

 

   Яку перспективу відкриває для Вас реалізація цього проекту?

За допомогою даного  проекту ми мали  можливість підготувати до підприємницької діяльності  жителів прикордонних територій, підвищити рівень знань, скерувати їх на види діяльності, які будуть пріоритетними для розвитку прикордонних місцевих рад.

За допомогою проведеної паспортизації наша організація  підготувала  документ який містить економічний аналіз стану Сокальського району, інформацію про наявні: Людські ресурси (робоча сила, її кількість, кваліфікація, заробітна плата),матеріальні ресурси (нерухомість і устаткування, ще не задіяні у виробничій діяльності),працюючі підприємства, що вимагають інвестицій,природні ресурси (клімат, грунти, корисні копалини),інфраструктуру (дороги, комунікації),потенційні місця масового відпочинку, культурно-історичні пам`ятники

На підставі аналізу ресурсів району ми склали первинний  список проектів, які можуть бути привабливими для інвесторів та будуть подаватися для залучення технічної фінансової допомоги у міжнародні фонди.

Успіх цього проекту  та успіх  нашої організації ми зможемо оцінити з часом визначивши кількість  зареєстрованих підприємців, працевлаштованих людей, кількість людей, які прагнутимуть щось змінити в тій місцевості де вони живуть.

Завдяки реалізації даного проекту було зареєстровано 8 підприємців,  за допомогою Кадрового  відділу агенції працевлаштовано18 осіб на підприємствах Сокальського району, з них 9 осіб із  соціально незахищених сімей, 27 осіб пройшли стажування на підприємствах  Сокальщини, для отримання першого досвіду та майбутнього працевлаштування. Стажування та працевлаштування проходили на підприємствах, які є партнерами Сокальської Агенції.

 Оскільки Сокальська Агенція займається також і консалтингом  (що дозволяє організації заробляти кошти)  виконання даного проекту надасть можливість залучити додаткових клієнтів та розширити поле діяльності Агенції. Важливим компонентом у цьому проекті є налагодження та продовження партнерських добросусідських відносин. Залучення польських колег до підготовки транскордонних  проектів, обговорення перспектив розвитку у сфері підприємництва, енергозбереження, зеленого  туризму.  ін

 

Журналіст ТРК «Сокаль»


Наталя Новацька

 

 

 

 

 

 


^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

суспільство

ЗАБОРГУВАВ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ - ВІДПОВІДАЙ


На брифінгу з питань погашення заборгованості по виплаті заробітної плати начальник ДПІ у Сокальському районі Роман Сас поінформував журналістів ЗМІ Сокальщини, що станом на 1 січня 2010 року 11 підприємств району заборгували своїм працівникам заробітну плату в сумі 6046,8 тисячі гривень. Спостерігається негативна тенденція до збільшення заборгованості. Так, лише за січень 2010 року кількість боржників збільшилась на 4 підприємства, відповідно й сума невиплаченої зарплати зросла майже на півмільйона (на 498,1 тис. грн.).


Найбільшими боржниками перед своїми працівниками були й залишаються ВАТ „Львівська вугільна компанія" (станом на 01.02.2010 р. сума невиплаченої заробітної плати становить 2114 тис. грн.) та ВАТ "Червоноградська автобаза" (3661,6 тис. грн.).


Протягом січня ц. р. на засіданні робочої комісії з питань легалізації робочих місць суб`єктами підприємницької діяльності Сокальського району при райдержадміністрації заслухано двох таких боржників, працівники інспекції провели співбесіди з чотирма суб`єктами господарювання.


В результаті проведених заходів Товариством з обмеженою відповідальністю „ДоброБуд" частково погашено заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 112,2 тис. гривень.


Однак, як зауважив Роман Сас, не всі суб`єкти господарської діяльності добросовісні. По найбільш злісних боржниках податкова служба практикує ініціювання розірвання контракту з керівниками підприємств, передання матеріалів в органи прокуратури тощо. У січні ДПІ у Сокальському районі передано матеріали в прокуратуру по 1-у підприємству за невиплату заробітної плати своїм працівникам в сумі 27,2 тис. грн., оскільки з місяця в місяць тут нарощують заборгованість.


Одним із пріоритетних завдань державної податкової служби начальник ДПІ у Сокальському районі назвав роботу з детінізації заробітної плати. «На сьогодні ми намагаємося повернути у правове поле підприємців, які в силу економічних проблем вдалися до виплати зарплат «у конвертах»,- наголосив Роман Сас.


З початку року після заслуховувань на засіданнях робочої комісії з питань легалізації робочих місць суб`єктами підприємницької діяльності Сокальського району при РДА двоє працедавців підвищили рівень заробітної плати.


Основним інструментом запобігання ущемлення прав нелегальних працівників Роман Сас назвав проведення масово-роз`яснювальної роботи серед громадян, яка передбачає націлення їх на активну громадянську позицію, викорінення в суспільстві принципів «замовчування» та допомогу в усвідомленні кожним членом суспільства, що він сам є будівничим свого майбутнього.


Начальник ДПІ у Сокальському районі нагадав, що будь-хто з громадян, який володіє інформацією про факти виплати заробітної плати «в конвертах» чи у розмірі, нижчому від мінімальної, може повідомити про це за телефоном довіри (7- 28-56).


16 березня 2010 р

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:27, 29 травня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567