** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::17.08.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    17 серпень 2008 року

Пошук в новинах   

культура

народна майстриня  Русу Міца (Румунія)
народна майстриня Русу Міца (Румунія)
Виставка  народної майстрині Русу Міци (Румунія-Італія)

 

 У неділю, 17 серпня в музеї “Людина. Земля. Всесвіт” відбулося відкриття виставки народної майстрині з Румунії Русу Міци під назвою “З любов’ю до Бога”.

Її представляла благодійна духовно-мистецька фундація Анатолія Покотюка.

В експозиції понад 20 її робіт, які виконані оригінальними і неповторними способами. Це графічний розпис фарбами на шкарлупі яйця і аплікації. 
 

Народна художниця Міца Русу (Mita Rusu)

 

(Румунія-Італія)

 

1955р.н., м. Мачін, Румунія


Міца дванадцята дитина у родині. Поки мати займалась вихованням дітей, батько працював у копальнях граніту, на який багаті гори Мачіну найстаріші у Європі. Сім`я у маленькому румунському містечку, загубленому серед гір та лісів, ледве зводила кінці з кінцями. Про здобування вищої освіти на той час для Міци не могло бути й мови. Відразу після школи вона пішла працювати на фабрику.

Однак, дівчина із дитинства не полишала улюбленої справи, нишком від усіх, у кожну вільну хвилину малювала. По крихті збирала усю інформацію про світове мистецтво, із захопленням вивчала ікони, вітражі, книжкову мініатюру.

Пробувала себе у різних техніках, самостійно навчилась випалювати рисунки на дереві. І вже у 18 років мала першу свою виставку у Мачіні.

Експериментуючи із матеріалами, Міца Русу шукала для себе авторську техніку, яка була б найбільш виразною для її творчих прагнень. Не маючи фінансового комфорту для повноцінного оволодіння традиційними малярськими матеріалами, в художнє осмислення йшли речі, котрі щодня її оточували.

Яйце - сакральний символ для усіх без винятку народів, що фігурує у давніх віруваннях, міфах, легендах та казках. Тому недарма воно привернуло увагу мисткині розмаїттям кольорових відтінків, фактур, що у її руках набули нового мистецького змісту. Художниця настільки філігранно оволоділа цим крихким, нетрадиційним матеріалом, що навряд чи фахівець від мистецтва, кинувши на її твори оком, зможе відразу його ідентифікувати.

Не так давно Міца Русу захоплюється аплікацією. Образи у чорно-білій гамі, з різкою світлотінню відкривають її драматичне світовідчування. Представлені на виставці ікони у цій техніці гостро-емоційні і водночас умиротворені. Глибоке релігійне начало, що рухає талантом і дає натхнення Міці Русу відчутне у всій її творчості.

Життя подарувало їй двох талановитих дітей. Син Міхай успадкував від матері любов до мистецтва, студіював у Львівській національній академії мистецтв та втілив давню мрію матері став професійним художником.

Тільки коли діти вийшли у самостійне життя, у Міци Русу почався справжній розквіт у творчості. Одні за одними виходять із її рук теплі, затишні твори, сповнені дитячої наївності та життєвої мудрості. Не маючи художньої освіти, що іноді заважає митцеві надлишком правил та умовностей, Міца Русу із невпевненої провінційної "дівчинки, що вміла малювати" перетворилася у зрілу майстриню із глибоким осмисленням світу та технічною вправністю.

У 2006 році художниця переїхала в Італію, де мешкає з дочкою Еленою та її сім`єю.

Персональні виставки: 2001 р. Дім Культури, м. Мачін (Румунія)

2001    р. в програмі Культурного обміну міст побратимів Мачін - Блай (Румунія -Франція), м. Блай (Франція)

2002    р. Центр Освіти, м. Бабадаг (Румунія)

2002 р. Національний Університет, м. Бухарест (Румунія)

2002 р. Театр ім. Марії Філотті, м. Браїла (Румунія)

2002 р. в програмі проекту «Музична весна» м. Тульча (Румунія)

2007 р. Зал Сан Вінченцо, м. Канетто (Італія)

                       (Мистецтвознавець Мар`яна Мусіії)

^

Адміністратор
-

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:41, 29 травня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567