освіта
|
В Сокалі через діагностований в учня СOVID-19 цілий клас пішов на карантин |
|
В Сокалі через діагностований в учня СOVID-19 цілий клас пішов на карантин
Як стало відомо Голосу Сокальщини з власних джерел, в одного з учнів школи № 5 м.Сокаля був підтверджений діагноз СOVID-19
За коментарем щодо даної ситуації звернулися у відділ освіти Сокальської РДА.
Як повідомили у відділі освіти, дійсно 15 вересня 2020 року в учня одного із закладів освіти м.Сокаля підтверджено позитивний результат тесту на СOVID-19. Учень перебував на лікуванні вдома з 08 вересня 2020р. З’ясувавши всі обставини цього випадку адміністрацією школи було прийняте рішення про припинення очного навчання в учнів цього класу. Тому з 15 вересня по 29 вересня учні будуть навчатися дистанційно. Повідомлення про даний випадок було скеровано в Сокальську ЦРЛ і Червоноградський МВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
Також стало відомо, що на даний момент проводиться визначення можливих контактних осіб.
^
golossokal.
дописувач_
.
культура
|
ТАРТАКІВСЬКИЙ ПАЛАЦ В ПЕРЕЛІКУ ОБ’ЄКТІВ, ЩО МОЖУТЬ БУТИ ВІДРЕСТАВРОВАНІ В РАМКАХ ПРОГРАМИ “ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО В КУЛЬТУРІ” |
|
ТАРТАКІВСЬКИЙ ПАЛАЦ В ПЕРЕЛІКУ ОБ’ЄКТІВ, ЩО МОЖУТЬ БУТИ ВІДРЕСТАВРОВАНІ В РАМКАХ ПРОГРАМИ “ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО В КУЛЬТУРІ”
Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні. Це один з напрямків програми відродження культури та креативної економіки, які ініціював президент України Володимир Зеленський.
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко 12 вересня відвідав Львівщину, аби разом з місцевою владою напрацювати основні напрямки роботи для ефективного втілення цієї програми в області.
«Це надзвичайно амбітна програма, яка має на меті не лише збереження наших традицій, а й зробить об’єкти «Великого будівництва у культурі» надзвичайно цікавими елементами туристичної атракції. Збереження їхньої автентичності й духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок. Ми зробимо все, щоб кошти, на які ми очікуємо, – а це 55 мільярдів гривень упродовж 4-х років, будуть спрямовані не тільки на реставрацію і реконструкцію, добудову, а також і на створення центрів культурних послуг по всій Україні», – розповів міністр під час брифінгу у Свірзькому замку.
За його словами, відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, пам’ятки стануть місцевими туристичними магнітами.
«Львівщина має амбітну ціль – 25% передбаченого фінансування на проєкт «Велике будівництво» у культурі отримати на реставрацію та збереження пам’яток нашої області. Чому стільки? Бо в нашій області зосереджена чверть усіх пам’яток культурної та архітектурної спадщини України. Це понад 8 тисяч об’єктів, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Вдячний Президенту України, що нарешті культура у фокусі. І програма «Великого будівництва» у культурі дозволяє по-іншому подивитися на наш туристичний потенціал, створити нові робочі місця, розвинути біля реставрованих культурних перлин також і суміжні галузі».
Відтак Львівська обласна державна адміністрація скерувала пропозицію щодо отримання фінансування з державного бюджету України у 2021 році на реставрацію 21 пам’ятки архітектури. Зокрема Свірзького та Старосільського замків, костелів у Годовиці та Щирці, Тартаківського, Поморянського палаців та палацу Гредлів, дерев’яних церков, що входять до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та інших сакральних об’єктів.
«Це туристичні магніти, які у наступні роки притягнуть сюди великі кошти. І дадуть нове життя нашій області», – додав Максим Козицький.
За словами очільника області, у Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року серед 5 стратегічних цілей є і «Туристична привабливість», також запроваджено розвиток економічної компоненти культурно-мистецької сфери, зокрема підтримку креативних індустрій з використанням регіональних традицій і орієнтованих на розвиток творчої молоді.
«Наразі міністерство збирає пропозиції, які потім опрацює незалежна експертна рада, затверджена Кабміном. Ми робитимемо все, аби якнайбільше пам’яток з Львівщини потрапили до остаточного списку, щоб після реставрації чи відновлення, вони вже самостійно могли залучати для себе кошти та стали туристичними точками, обов’язковими для відвідання», – додав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
Додамо, щовихідних до кінця жовтня у Тартакові, що в Сокальському районі, відбуваються дводенні тури, костюмовані дійства, фотосесії, концерти та багато іншого. Кожної суботи та неділі відвідувачі повертаються в епоху вишуканих убрань, елегантних інтер’єрів та дізнаються про історію Тартаківського палацу.
Проект із порятунку Тартаківського палацу розпочався минулого року. У липні 2019 року задля його порятунку зібрався перший в Україні табір-резиденція. Учасники табору «Тартаків&Тартак» упродовж тижня прибирали пам’ятку і навколишній парк XVІII ст. Пізніше провели благодійний аукціон для порятунку брами палацу.
^
smartnews
дописувач_
.
суспільство
З днем рятівника
Сьогодні, з нагоди професійного свята - Дня рятівника в підпорядкованих підрозділах Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області відбулась урочиста зміна караулів під час якої було нагороджено кращих працівників. З вітальним словом виступив начальник районного сектору Юрій Тузяк:
«Шановні колеги, дорогі ветерани, пенсіонери пожежно-рятувальної служби прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята! Ваша майстерність і професіоналізм дійсно заслуговують пошани! Ви молодці, бажаємо отримувати від роботи тільки позитив, а все лихе нехай оминає вас стороною! Міцного Вам здоров`я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість».
^
ДСНС
Сокальський районний сектор ГУ ДСНС
здоров'я
За останню добу на Сокальщині не виявлено нових захворювань на COVID-19, 33 хворих знаходиться на стаціонарному лікуванні в Сокальській лікарні
Як повідомили Голосу Сокальщини у Сокальській ЦРЛ, станом за 16 вересня на 1500 за останню добу по Сокальському району:
У 12 мешканців діагностовано ГРВІ;
до сімейних лікарів в телефонному режимі звернулося 298 осіб;
23 особи протестовано методом ПЛР–тесту;
Поступило 7 осіб, 33 хворих знаходиться на стаціонарному лікуванні в Сокальській ЦРЛ – з них :
м. Червоноград – 12
м. Сокаль – 7
Радехівський район –6
Великі Мости – 1
с.Турківський район – 2
с.Горбків – 1
с.Варяж-2
с.Завишень-1
смт.Гірник-1
Виписано – 2, померло – 0
З них:
– 13 хворих очікують на результати первинного ПЛР дослідження
– у 13 хворих позитивні ПЛР–тести на COVID-19
– у 3 хворих перший ПЛР–тест на COVID-19 негативний
– у 4 хворого другий ПЛР–тест на COVID-19 негативний
В реанімаційному відділені перебуває 6 хворих, з них 1 на ШВЛ.
З початку карантину:
зафіксовано 1057 підозр;
118 осіб очікують на результати ПЛР – тесту;
2045 осіб протестована методом ПЛР –тесту;
Протестовано методом ІФА 160 особи, з них – 117 медпрацівників
472 особи знаходиться на самоізоляції;
підтверджено 451 випадків COVID-19, в т.ч. 47 медичних працівників;
37 хворих померло, з них: 29 – стаціонар (20 від COVID-19, 11 інша патологія).
6 – інші медичні заклади
одужало – 299 осіб, в т.ч. 33 медичних працівники
^
golossokal
дописувач_
.