** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::18.02.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    18 лютий 2011 року

Пошук в новинах   

економіка

 Сокальська Агенція Регіонального Розвитку, спільно із Фондом Східна Європа розпочали реалізацію проекту «Сприяння соціальному підприємництву у Львівській області».
В рамках проекту: відкрито Центр розвитку Соціального підприємництва за адресою: м. Львів, вул. Й. Сліпого 7, приміщення РСТ Банку (4 поверх), та м. Сокаль, вул. Шептицького, 44 Сокальська АРР, тел. 0 257 7-37-66.

Партнери проекту: Британська Рада в Україні, Фонд Східна Європа, PricewaterhouseCoopers в Україні та Erste Bank в Україні.
 Керівник проекту: Ганна Костюк, директор Сокальської Агенції Регіонального Розвитку.

Соціальне підприємництво: цікаві факти Соціальне підприємництво – це бізнес, що має переважно соціальні цілі та доходи якого спрямовані головним чином реінвестуються в розвиток підприємства та/або спрямовуються на громадські справи чи вирішення гострих соціальних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу та приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією.
 Соціальне підприємництво динамічно розвивається в європейських країнах, вирішуючи проблеми безробіття, соціального захисту, громадського залучення тощо. Яким повинно бути соціальне підприємство? Міжнародний досвід. Серед західноєвропейських країн Великобританія по праву вважається піонером у галузі соціального підприємництва.
 Сьогодні на території цієї країни діють понад 50 000 таких підприємств, що забезпечують робочими місцями близько 105 000 людей. Коаліція Соціальних Підприємств Великобританії, визначаючи «соціальне підприємництво» як комерційне підприємництво соціального призначення, дає ряд характеристик соціального підприємництва:
1. Спрямованість підприємства. Соціальні підприємства безпосередньо залучені у виробництво товарів та послуг для ринку.
 2. Соціальні цілі. Соціальні підприємства повинні вирішувати конкретні соціальні і/або екологічні завдання, створюючи робочі місця, навчаючи населення або надаючи інші соціальні послуги.
 3. Фінанси. Отриманий прибуток у більшості випадків реінвестується для досягнення конкретних соціальних цілей.
4. Відповідальність перед суспільством.

Соціальні підприємства можуть бути підзвітними та відповідальними перед громадою, для якої працюють, за досягнення соціальних, екологічних та економічних результатів діяльності. Місія соціального підприємництва: Місія соціального підприємництва – приносити користь суспільству.

Соціальні підприємства:
• Сприяють розвитку економіки та суспільства, пропонують варіанти для створення робочих місць та нових форм підприємницької діяльності.
 • Допомагають подолати соціальну ізольованість: завдяки їхній діяльності можливе працевлаштування людей з обмеженими фізичними та психічними можливостями; тих, хто був довгий час безробітним; представників груп ризику
. • Пропонують нові шляхи надання та реформування державних соціальних послуг. • Підтримують участь та волонтерство громадян, зміцнюють єдність громади.
 • Розширюють можливості отримання різноманітних та якісних соціальних послуг членами громади.
 • Сприяють розвитку широкого спектру соціальних послуг, необхідних громаді, якими не хоче займатися звичайний бізнес (малоприбуткових, не престижних, таких, що потребують спеціальної професійної підготовки).
 • Дозволяють з більшою ефективністю використовувати наявні ресурси регіону у вирішенні соціальних проблем. • Знижують навантаження на місцеві бюджети у вирішенні соціальних проблем (актуально в умовах хронічного дефіциту бюджетних коштів).
 • Розширюють структуру фінансування соціальних програм регіону.

 Ситуація в Україні: На сьогодні в Україні не існує законодавчо затверджених понять соціального підприємництва. Однак у різних нормативно-правових джерелах існують положення, що дозволяють створювати підприємства, які за міжнародними визначеннями можуть бути класифіковані як соціальні. В Україні офіційна діяльність підприємств, які за міжнародними критеріями можуть класифікуватись як соціальні нерозривно пов’язана з недержавними неприбутковими організаціями. Однак в правовому полі України існують ще такі організаційно-правові форми, як кооперативи (причому кооперативи можуть створювати підприємства, але при цьому самими підприємствами не бути) та комунальні підприємства, які частково також можна віднести до соціальних підприємств. Організаційно-правовою формою, яка часто використовується соціальними підприємствами в Україні, є громадська організація, яка є засновником та власником комерційного підприємства. При цьому діяльність соціального підприємства не обмежується лише наданням соціальних послуг населенню. Соціальне підприємництво повинно бути рентабельним та конкурентоспроможним. Проте це не означає, що соціальне підприємство повинно діяти на ринку в рівних умовах з комерційними підприємствами. Для соціальних підприємств можуть бути передбачені певні пільги, які будуть балансувати затрати коштів підприємства на інвестиції в розвиток громади, підтримуючи його в стані рентабельності. Важливим фактором при створенні та діяльності соціального підприємства є ефективне міжсекторальне соціальне партнерство. Це важливо і для здійснення контролю за діяльністю підприємства і для створення сприятливого зовнішнього середовища (макросередовища) в умовах якого підприємство працюватиме. Форми партнерства: Соціальні підприємства можуть зазвичай створюються в наслідок міжсекторального соціального партнерства між недержавними організаціями (НДО), бізнес-організаціями та місцевою владою.

 Дане повідомлення створене в рамках проекту Фонду Східна Європа

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

суспільство


 Україна – держава небагата, і на жаль із слабкими соціальними стандартами. Держава в повній мірі не піклується про соціально незахищених, тому будь – яка допомога, надана їм є потрібною і затребуваною.
Це довела Сокальська Агенція регіонального розвитку, яка надала дитячі вітаміни КІДДІ Фарматон від европейського виробника.

Бажаючих отримати було чимало, відклавши свої повсякденні клопоти, прийшли батьки, діти, бабусі та дідусі з багатодітних родин. Про те, що будуть видаватися вітаміни дізналися із оголошень, які були опубліковані у газеті «Голос з над-Бугу», ТРК «Сокаль», інформацію також було передано через голів сільських рад.

Уже більше двох років Агенція співпрацює та опікується спілкою багатодітних родин «Щаслива родина», її директор Ганна Костюк знає усі їхні проблеми, бо часто зустрічається із її членами, надає багатодітним батькам інформаційну, юридичну підтримку, працівники Агенції проводять для них фахові тренінги та семінари, зорганізовують жінок для їх професійного росту, допомагають із працевлаштуванням, допомагають багатодітним зібрати діток в школу, залучають підприємців для допомоги та благодійних акцій. Агенція регіонального розвитку не оминає жодної нагоди допомогти малозабезпеченим багатодітним родинам, бо добре знає їхні реальні життєві проблеми.

Сокальська Агенція має багато партнерів, як в Україні та і за кордоном із якими співпрацює, обмінюється інформацією, І завдяки своїм партнерам із Євпаторії, які наддали вчасно інформацію, їм вдалося швидко зконтактувати Міжнародним благодійним фондом «Здоров“я українського народу» , оформити відповідні запити, документи та отримати безкоштовно вітаміни для багатодітних родин.

 Нам вдалося отримати 780 флаконів, відтак більше 500 дітей отримали вітаміни. - розповіла директор Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк. - частина вітамінного препарату "Кідді Фарматон" була передана через голів сільських рад та передана особисто найбільш потребуючим багатодітним родинам в села Сокальського району.
Ми щасливі, що можемо хоч у такий спосіб допомогти дітям, бо для нас важливо, щоб вони були здорові та частіше усміхалися. …Багатодітні матері уважно вивчали написи на банці з вітамінами, та розглядали сертифікат якості на нього.
   Запитували, як його приймати. - У мене троє дітей, - каже Ольга Бульбак з села Свитазева. - Вони часто хворіють, але придбати їм вітаміни мені не під силу, бо хороші, якісні препарати коштують дорого. Одна баночка вітамінів які нам сьгодні наддали коштує 65 гривень, і коли в мене є троє дітей то це сутєва і потрібна допомога для моєї родини. Приємно, що є ще громадські організації, які турбуються нами, намагаються нам допомогти. Поки кожна мама підходила до столу,давала копії свідоцтв про народження дітей та отримувала препарати для дітей, присутні у залі спілкувалися між собою, говорили про свої наболілі проблеми. Зокрема, скаржились, що у цьому році багатодітним не дали жодної соціальної допомоги, розповідали про негативне ставлення водіїв, які навідріз відмовляють безкоштовно перевозити дітей-студентів чи батьків з багатодітних родин,які предявляють посвідчення А що змінилося? Вони як не мали так і не мають жодних пільг. Уже минуло два роки як чимало з них подали документи, щоб отримати почесне звання «Мати-героїня», та досі чомусь його не отримали. У цьому році. Нині майже у кожному навчальному закладі батьки школярів здають кошти у фонд школи на ремонт школи та класу. Не минає ця участь і багатодітних сімей. На жаль, ніхто не враховує, що до школи ходить троє, а той п“ятеро дітей з однієї родини. Де ж їм взяти такі гроші? Присутні запропонували зустрітися із освітянами за "клуглим столом» і обговорити це наболіле питання.

Ганна Костюк наддала інформацію та розяснення по кожному із питань, які задавали із залу, та підготувала запити у відповідні інстанції. Ірина Рубаха та Світлана Яблонська відзначили, що спілка багатодітних сімей "Щаслива родина" відчуває підтримку з боку Агенції регіонального розвитку і цінують це. Такі невеличкі проте потрібні акції приносять радість і батькам, і дітям. Вони корисні та вагомі для них, бо додають впевненості у завтрашньому дні, особливо у майбутнє їхніх дітей,зокрема допомагають їм бути здоровими. Цим родинам важливі не стільки подарунки, як увага з боку громади, влади, суспільства, усвідомлення того, що про них є кому подбати, що вони в житті – не самотні.

 - Напередодні великих свят за давньою хорошою християнською традицією прийнято допомагати ближнім, які цього потребують, - сказала наприкінці цієї зустричі директор Агенції регіонального розвитку, депутат обласної ради, Ганна Костюк. - Адже добро - це вогник серця кожного благодійника, і найбільшою винагородою для нього є наповненні радість та щастям очі дитини. Згодом ці маленькі хлопчики та дівчатка тішитимуть своїх неньок увагою, добрим та щирим словом, віддаючи їм ту любов, з якою їх зростили та виховали.
Любов Пузич Часопис «Голос з над Бугу»

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

суспільство

18 лютого голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак взяв участь в засіданні громадської ради. Він ознайомив присутніх з розпорядженням голови РДА від 14 лютого цього року "Про створення громадської ради при Сокальській райдержадміністрації", згідно з яким затверджено склад громадської ради та Положення про її діяльність. 14 лютого, на попередньому засіданні громадської ради, було обрано керівний склад ради: головою – Мар"яну Яремчук (виконавчий директор Благодійного фонду "Карітас- Сокаль"), заступниками – Віталія Комбеля (голова Сокальської молодіжної ГО "Центр громадських досліджень "), Миколу Пивоварчука (президент ГО Фонду суспільних ініціатив "МІСТ") та Богдана Шклянку (уповноважений представник молодіжного клубу інтелектуально- творчої ініціативи "Мрія"), секретарем – Жанну Журавінську (керівник Філії кредитної спілки "Вигода").
 В ході засідання 18 лютого члени громадської ради затвердили перспективний план роботи громадської ради на 2011 рік та склад п"яти комісій.

^

РДА
Сокальська РДА

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:54, 17 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464