** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::19.04.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    19 квітень 2011 року

Пошук в новинах   

освіта

 


14 квітня в рамках Всеукраїнської естафети педагогічної інновації "Нові горизонти української школи" у місті Сокалі відбулась зустріч з представником  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Вергуном Юрієм Валерійовичем, заступником начальника головного управління освіти Харківської області Курбатовим Олександром Петровичем, начальником головного управління Львівської області  Брегіном Михайлом Григоровичем, головою Сокальської районної державної аміністрації Мисаком Миколою Івановичем, головою районної ради Дацюком Ігорем Михайловичем та начальником відділу освіти Сокальської РДА Монастирським Романом Теофіловичем.


У ході зустрічі гості ознайомились з роботою освітньої галузі Сокальського району через призму функціонування освітніх округів, відвідали Сокальську гімназію імені Олега Романіва, де директор школи Омеляш Любов Михайлівна презентувала роботу школи, досягнення учнів та педагогічного колективу, перспективу розвитку.

 Харківською делегацією було вивчено досвід залучення громади до вирішення питань щодо відкриття освітніх закладів, які забезпечують надання послуг з дошкільної та початкової освіти та відвідано новобудову НВК «ЗШ І ст.-дитячий садок» в селі Глухів.

15 квітня у місті Львові відбувся круглий стіл між Харківською делегацією, освітянами Львова та представниками відділу освіти Сокальської РДА.


 В рамках круглого столу було представлено Скарбницю педагогічних інновацій Сокальського району, яка охоплює наступні розділи:
  •  Забезпечення рівного доступу до якісної освіти через функціонування освітніх округів.
  •  Модель допрофільної підготовки та профільного навчання через призму функціонування освітніх округів.
  •  Робота окружних психолого-педагогічних консультативних пунктів.
  •  Міжшкільні факультативи, гуртки в системі допрофільної підготовки та у роботі з обдарованими дітьми округу.
  • Впровадження пріоритетних напрямків роботи навчальних закладів.
  •  Відкриття закладів нового типу з метою підвищення якості профільного навчання.
  •  Програма розвитку НВК « ЗШ- дитячий садок» як запорука збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою та забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти. Як підсумок роботи круглого столу, скарбницю педагогічних інновацій Сокальського району було передано в міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та включено до Державної Скарбниці педагогічних інновацій.^

дописувач
-

освіта

Прикарпатський інститут ім.Грушевського Міжрегіональної Академії управління персоналом разом з Головним управлінням освіти і науки проводили Х Ювілейну обласну олімпіаду для учнів 9-11 класів «Перспективи розвитку туризму та курортної сфери в Карпатському регіоні».

Олімпіада проводилась в два етапи: на першому етапі (заочному) учні готували та направляли письмовий реферат на заплановану тематику («Туризм», «Краєзнавство», «Екологія в туризмі», «Психологія туризму», «Правове забезпечення туристичної сфери»). Участь на даному етапі взяли понад 300 учнів, з яких четверо сокальчан пройшли випробування і були допущені до участі у другому етапі, який відбувся 16 квітня 2011 року у м.Львові на базі Прикарпатського інституту ім.Грушевського МАУП.

За підсумками двох етапів обласної олімпіади Андрій Гембар (Савчинська ЗШ І-ІІІ ст.) та Марія Матковська (Хлівчанська ЗШ І-ІІІ ст.) вибороли ІІІ місця у секції «Туризм», за що були нагороджені грамотами. Наталія Зелізко (Сокальська гімназія) була нагороджена грамотою за високий рівень знань у секції «Краєзнавство» та високу оцінку знань отримав Назарій Михальчук (Савчинська ЗШ І-ІІІ ст.)

Вітаємо юних сокальчан та  бажаємо нових перемог !

^

дописувач
-

Парафіяльне життя

Намалюй свою писанку
Намалюй свою писанку
Ви вже, мабуть, здогадалися, що празник празників – це Пасха, або празник Христового Воскресіння. У нашому народі також широко вживається слово «Великдень», що означає – Великий День. Адже Пасха і справді є найважливішим днем для кожного християнина, днем великої радості, коли святкуємо перемогу Воскреслого Господа над гріхом і смертю.
Намалюй свою писанку
Намалюй свою писанку
Саме напередодні Великодніх свят у Сокальській санаторній школі-інтернаті відбулася година духовності на тему: «У Великодній світлий час ми наближаємось до Бога, Бог наближається до нас » та майстер-клас «Намалюй свою писанку!». На цю святкову зустріч, яка відбулася у шкільному музеї «Берегиня», було запрошено отця Ярослава Валюха.
Намалюй свою писанку
Намалюй свою писанку
Глядачі мали змогу ознайомитися із традиціями та звичаями наших предків, дізнатися як вони готувалися до Великодня, як писали писанки та зустрічали Світле Христове Воскресіння. Поряд з цим була висвітлена презентація слайдів, на яих можна було побачити: Хресну дорогу Спасителя, писанки та їх символіу, музей писанки в м. Коломия, а також творчість сокальської писанкарки Марії Горбунової. Усі присутні з великим задоволенням прийняли участь у майстер-класі, де кожен міг власноруч розписати маленьке сонячне диво – писанку, і залишити її на згадку у шкільному музеї. Ми впевнені, що серця усіх були наповнені любов’ю, радістю і добром, передчуттям наближення Воскресіння Христового. Тож зичимо усім Воскресіння у вірі та життя у Христі. Веселих і радісних Великодніх свят!

^

свящ. Ярослав Валюх

Парафіяльне життя

Страдч
Страдч
Як звільнити своє серце від усякої непотрібної тривоги і зберегти в чистоті свою душу? Одним з чудових засобів є прощі до святих місць. Є усесвітньо відомі Люрд,Фатіма,Меджугор`я у якому впродовж 30-тии років об`являється Матір Божа,у своїх посланнях закликаючи людей до молитви і посту. Багато таких святих місць є й на нашій Батьківщині,зокрема на Львівщині,Тернопільщини,Івано-Франківщині. Швидкоплинною промайнув довгоочікуваний весняний день,який провели Страдчі (неподалік від Львова(17 км)),де ми – багатодітні сім`ї зі «Спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина» - знову відчули себе єдиною християнською родиною,яку нам невтомно допомогли творити духовні провідники і наставники храм св. ап. Петра і Павла м. Сокаля – о.Ярослав Кащук та о.Ярослав Валюх. Незважаючи на свою велику зайнятість,бачачи потребу багатодітних сімей у спілкуванні з Богом, о.Ярослав Валюх разом з іншими священиками знайшов час для прощі з багатодітними сім*ями у с.Страдч на Хресну Дорогу. Ми дізнались про давню історію цього святого місця,побували у печері,де є церква Матері Божої Нерушимої Стіни. На стінах Святилища збереглися дві ікони,висічені у скельних стінах. Назва Страдч походить від «терпіння,страждання». Татари запалили вогонь в печері,де заховалось біля двох тисяч людей,які загинули разом з ченцями. За народними переказами після Страдецької трагедії зійшла з неба Пречиста Діва Марія та оплакувала закатованих татарами людей. Страдецька земля також освячена кров`ю двох блаженних:о.д-ра Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми,які були жорстоко закатовані у 1941рю енкаведистами. Поховали їх на Страдецькій горі. Страдецьку церкву відзначали численні Римські Папи,надавши великі відпусти. Виявляється,Хресна дорога з Єрусалимським відпустом у Страдчі дає можливість віруючому в будь-який день прийти на прощу,відправити набожество Хресної дороги і отримати повний відпуст своїх гріхів. Це Марійське місце наділене особливими благодатями з Неба. І підтвердженням цьому є безліч ласк зцілень,навернень у наш час. Хресна дорога принесла нам і нашим дітям велику духовну користь – це була нагода щось покращити у своєму житті. Ми ще раз переконались,що Бог – це ЛЮБОВ,яка є безмежною і дає можливість кожній людині зробити свій вибір у житті ,повернутись до Бога і відкрити своє серце до цієї ЛЮБОВІ. Цією божою любов`ю та благодаттю так хочеться поділитися з цілим світом,близькими,рідними,потребуючими,щоб і вони відчули її блаженство. Ірина Рубаха Заступник голови Сокальського осередку «Спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина».

^

свящ. Ярослав Валюх

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:42, 22 січня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464