** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::19.05.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    19 травень 2006 року

Пошук в новинах   

Духовна сторінка

Долі людські

ЙОГО БАГАТСТВО - ТО УЧНІ

Цього поважного добродія в Сокалі, мабуть, знають усі. Хоча він не високого чину начальник, не багата людина, і навіть не місцевий чоловік. Він просто—вчитель, інтелігент, мудра і порядна людина. Його високий чин—то завуч у Сокальському педучилищі, а згодом у Сокальській СІІІ №1, його багатство — то діти, яких навчав, котрим передавав свої глибокі знання, своє ставлення до праці, свою любов до української землі. Це—Зиновій Антонович Стоницький, котрому 2 травня виповнилося 85 літ. Але, незважаючи на такий поважний вік, він ніколи не позволить собі, аби жінка, юна чи літня, перша привіталася до нього. Завжди з легким поклоном, здійме зі своєї побілілої голови, капелюх, знайомим — знайде тепле слово. Йому услід кажуть: «Ото інтелігент, професор». Він з когорти тої старої інтелігенції, хоча по війні у солдатській шинелі, з глибокими університетськими знаннями приїхав у Сокаль навчати дітей математики. Юнак з Тернопільщини вкорінився у нашій сокальській землі, тут збудував дім, посадив дерево, виховав дочку та сина. І не лише їх. А цілу когорту сокальських вчителів.

Уроки математики та методики її викладання, які вів Зиновій Антонович, були оригінальними і завжди цікавими. Він учив нас, як знаходити оптимальний варіант вирішення даної задачі або прикладу так, щоб дитина початкових класів зуміла сама впоратися з цим, щоб хотіла вчитися на уроках арифметики.

Зиновій Антонович впродовж усього свого життя вміє шанувати час і тішитися кожною хвилею, дарованою йому Богом. Він на уроці завжди максимально використовував наукову організацію праці і цьому навчав нас, майбутніх вчителів. Пригадую, коли 3. Стоницький відвідав мої уроки переддипломної практики у Сокальській СШ №1 у 1956 р., в мене тоді не було на руці годинника, то порадив мені брати на заняття з собою будильник. Вчитель Зиновій Антонович вмів порозумітися зі своїми учнями. Він був уважний до нас, вмів вислухати та порадити. У педучилищі більше навчалося дівчат, отож до нас він звертався: «Як справи, дівчино?». Оте його звертання «дівчино» з наголосом на «и» і досі нагадує прекрасні літа молодості. Цей вчитель не вмів кричати, підвищувати на когось голос, ніхто не бачив його сердитим. Любив тих своїх студентів, хто хотів вчитися, поводив себе достойно і був з порядної сім`ї. Ми дослухалися навіть до його житєйських порад.

Нині Зиновій Антонович вже на пенсії, але він не стоїть осторонь громадського життя свого краю. Його можна побачити і на віче, і на політичних зібраннях, зустрічах з цікавими людьми. Це завдяки йому студенти Сокальського педучилища почали збиратися і створили студентське Братство. Він збирає матеріал про своїх колег-викладачів для опублікування у книзі про Сокальське педучилище. Зиновія Стоницького обрано почесним редактором пам’ятної книги «Сокальське педагогічне училище», яка незабаром побачить світ. А ще має заповітну мрію—відродити педучилище у нашому місті, яке було осередком освіченості, де зростала когорта сокальської вчительської інтелігенції.

Зиновій Стоницький — людина з логічним мисленням, розумом математика, а душею лірика. Окрім своєї дружини, він закоханий ще у двох жінок. Одна — майстерно володіє словом, інша — мала неповторний голос. Обоє — великі українки: Ліна Костенко та Соломія Крушельницька.

Ось така багатогранна натура нашого вчителя, котрого ми шануємо і маємо за честь те, що він нас навчав.

Єлизавета ЦАР,


колишня студента Сокальського педучилища


"Голос з-над Бугу" 16 травня 2006р.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:26, 12 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464