** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::19.07.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    19 липень 2006 року

Пошук в новинах   

економіка

На Сокальщині цьогорічні жнива і проходитимуть без особливих ускладнень. Про це нас повідомив начальник управління агропромислового комплексу Ігор Шайнога. Вся збиральна техніка підготовлена до роботи, на господарствах працює до 300 комбайнів. Крім цього, для жнив були придбані більш потужні машини нового класу. Забезпечені підприємства і мастильно-паливними матеріалами. Але кожне господарство може розраховувати лише на свої власні сили, ніякої державної або бюджетної фінансової підтримки вони не мають.

Основні жнива розпочнуться з 25 липня. На сьогодні почали збирати озимий ячмінь, який є посіяний на площі 431 гектар. Це зерно використовується для годування тварин.

Наступним будуть збирати ріпак. Культура посадили минулого року на площі 1,5 тисяч гектарів, але несприятливі осінні умови погано вплинули на зимування цієї рослини і тому до збирання залишилось лише 900 гектарів. Але є багато підприємств, які зацікавились такою продукцією і ціна на нього становитиме 1200-1300 гривень за одну тонну.

Основні зернові культури посіяні на площі більше ніж 30 тисяч гектарів. Це пшениця, ячмінь, овес, гречка. В зв`язку з посухою баланс зерна можливо буде менший ніж минулого року. Спекотна погода вплинула і на якість культур.

Триватимуть жнива при сприятливих погодних умовах не більше місяця. Після цього господарства будуть продавати зерно різним структурам: до державного, аграрного фонду, комерційним підприємствам, пекарням та іншим. 30 % від валового збору буде залишено для розвитку галузі тваринництва.


В цілому ж ситуація у сільському господарстві на Львівщині дещо погіршилась через негоду. Внаслідок злив, які пройшли вихідними, знищено 500 га рослинних культур, повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Стефанишин. За його словами, в районах, де був сильний вітер, пошкоджено посіви. В основному загинула кукурудза. Крім того, є полеглі посіви зернових, але через стабілізацію погодних умов вони ще можуть віджити. Так відбувається щороку, коли через сильні вітри, град чи зливи нищаться рослинні культури. Проте, наразі область немає серйозних втрат від стихії. «Це ще раз говорить про те, що посіви потрібно страхувати. Ми вже третій рік поспіль змушуємо це робити сільськогосподарських підприємців, але вони не страхують свої посіви. Якби посіви тих господарств, які цього разу пошкодили зливи були застраховані, то держава відшкодувала би 70% витрат. Загалом таких господарств, які застрахували свої посіви дуже мало і сума страхування становить до 200 тис. грн.», – зауважив І.Стефанишин

 

 

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

В неділю, 16 липня, в Долгобичеві (Республіка Польща) відбулася міжнародна трьохстороння зустріч з питань підтримки екологічного балансу притоки Західного Бугу – річки Варяжанка. Про це радіо “Сокаль” повідомив заступник голови Сокальської районної ради Микола Поліщук, який був її учасником. Окрім представників Сокальщини, в зустрічі взяли участь представники гміни Долгобичів і Англійського екологічного фонду розвитку та співпраці між регіонами прикордонної зони. Представник фонду запропонував нашому району взяти участь в реалізації гранту, виділеного Польщі на очищення екологічної системи річки Варяжанка, що витікає з теренів села Хлоп`ятин в сусідній державі та впадає в Західний Буг на теренах Сокальського району. У четвер, 20 липня, в приміщенні Сокальської районної ради відбудеться зустріч усіх учасників цієї наради з головами місцевих рад Прибузького регіону.

 

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:51, 12 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464