** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::20.11.2018

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    20 листопад 2018 року

Пошук в новинах   

влада

Дітям-сиротам придбають житло
Дітям-сиротам придбають житло

Дітям-сиротам придбають житло

20 листопада в приміщенні Сокальської районної державної адміністрації відбулося засідання комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Сокальському районі.

Провів Комісію голова Сокальської районної державної адміністрації Р.Токай, були запрошені опікун – Є.Плетінка, дитина-сирота - В.Юзва.

Члени Комісії розглянули 3 житлові об’єкти: однокімнатна квартира у м.Львів для 1 особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, П.Максимця, двохкімнатна квартира у м.Сокаль для придбання дітям-сиротам, Юзвам, (1 сімейна група), та житловий будинок у смт.Жвирка Сокальського району для придбання 6 дітям, позбавлених батьківського піклування, Струсям, (1 сімейна група).

 

^

РДА
Сокальська РДА

влада

Життєдіяльність району обговорили на нараді в Сокальській РДА
Життєдіяльність району обговорили на нараді в Сокальській РДА

Життєдіяльність району обговорили на нараді в Сокальській РДА

Життєдіяльність району, робота комунальних і оперативних служб, установ, закладів і підприємств Сокальщини традиційно були питаннями порядку денного вівторкової наради у Сокальській РДА. Проводив її голова адміністрації Роман Токай, за участі свого заступника Миколи Поліщука та заступника голови Сокальської районної ради Василя Бойка.

За інформацією міського голови Сокаля Вадима Кондратюка, комунальники міста працюють в штатному режимі. У зв’язку з погодними умовами, «Сокальжитлокомунсервіс» проводить підсипання доріг піскосумішшю. Як зазначив очільник Сокаля, місто забезпечене посипальними матеріалами, зранку були оброблені усі найскладніші ділянки. Котельні працюють, опалення проводиться пелетами. Вадим Кондратюк повідомив, що підприємство, яке обслуговує котельню на Герої УПА має усі сертифікати на пальне, наразі скарг на викиди чи запахи не надходили. Крім того, в Сокалі продовжуються ремонтні роботи на дахах. До кінця року повинні закінчити ще два об’єкта.

Медики Сокальщини надають планову та ургентну допомогу в повному обсязі. Про це повідомив головний лікар ЦРЛ Роман Швед. Роботи по мікропроектах на медичних об’єктах по району на завершальній стадії. Не розв’язаною надалі залишається проблема із забезпеченням інсуліном хворих на діабет. Кошти в сумі 200 тисяч грн., які виділені з районного бюджету вже використані, оскільки у медиків були борги перед аптеками. До кінця року залишається трохи більше місяця, однак про фінансування з державного бюджету поки нічого не чути, проте, в обласному департаменті охорони здоров’я запевняють, що гроші будуть. Ситуація по інших районах ще більше напружена, в більшості з них коштів на забезпечення інсуліном з бюджетів не виділялось!

Поліція Сокальщини повідомляє про напружену обстановку в селі Шпиколоси, в якому триває протистояння релігійних громад Української православної церкви Київського і московського патріархатів. Вони не пускають одне-одного до храму для Богослужінь. Напруження зростає. Про це повідомив начальник райвідділу Володимир Звадюк. За його інформацією, днями у Великих Мостах сталась ДТП, в якій постраждав чоловік. Проведеними слідчими заходами правоохоронці встановили, що чоловік потрапив під колеса автомобіля через протиправні дії. Його пхнули на дорогу, відтак він зазнав травм. Поліція продовжує з’ясовувати обставини події.

Заступник голови Сокальської райради Василь Бойко повідомив про підготовку до проведення чергової сесії районної ради. Її планується провести 18 грудня. Зараз публікуються проекти рішень. В районі триває підготовка районного бюджету на 2019 рік. За попередніми даними, сесія проходитиме в два засідання.

Заступник голови РДА Микола Поліщук запросив усіх присутніх до участі в заходах по святкуванню Дня Свободи і Гідності 21 листопада. В 13 годині в народному домі Сокаля розпочнеться урочиста академія і концерт. А також до вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні – 24 листопада. О 15 годині відбудеться хода від храму святих апостолів Петра і Павла до приміщення колишнього райвідділу НКВС на улиці Шашкевича. Зараз тут знаходиться абонентський відділ газового управління. Поблизу колишньої катівні відбудеться панахида за невинноубієнними українцями, а о 16 годині Сокальщина долучиться до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».

Нагадаємо, цьогоріч Україна вшановує 85 роковини Голодомору 1932-1933 років. Не забудьте і ви в суботу, 24 листопада, запилити лампадку чи свічку за мільйонами жертв Голодоморів.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

культура

В Сокалі пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «Сокальські візерунки»
В Сокалі пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «Сокальські візерунки»

В Сокалі пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «Сокальські візерунки»

17-18 листопада в приміщенні Сокальського Народного дому проходив Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного та вокально-хорового мистецтва «Сокальські візерунки». В конкурсі взяло участь близько 700 учасників з різних областей України (Львівська, Волинська, Одеська, Донецька, Луганська) та Республіки Білорусь.

Учасників вітали керівники Сокальських райдержадміністрації та районної ради, Попаснянської райдержадміністрації (Луганська область), гості з Білорусії, Донецька.

Журі очолював заслужений працівник культури, відмінник освіти України, голова Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України Побєда Харісов. ;

Всі учасники отримали дипломи за участь, а кращі стали лауреатами

І, ІІ та ІІІ премій.

Гран-Прі отримали:

Хореографічне мистецтво:

• Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» Львівського національного аграрного університету, керівник Побєда Харісов (ІV вікова категорія);

• Зразковий ансамбль естрадного танцю «Оазис» при СЗШ №36 м.Львів, керівники Ольга та Юрій Полюги (ІІІ вікова категорія);

• Зразковий танцювальний колектив «Пралесачкі» державного закладу освіти «Кобринський районний центр дитячої творчості», м.Кобрин, Брестської області, Республіка Білорусь, керівник Світлана Чирун, (ІІІ вікова категорія)

Вокальне мистецтво:

• Тимків Ярина, м.Миколаїв, керівник Іванна Комаревич (ІV вікова категорія)

• Народний вокальний ансамбль «Горицвіт», м.Констянтинівка, Донецької обл., керівник Ірина Хромічова, (ІV вікова категорія)

 

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Міністр Юстиції України Павло Петренко консультує громадян!
Міністр Юстиції України Павло Петренко консультує громадян!

Міністр Юстиції України Павло Петренко консультує громадян!

Вітаю Вас пане Міністре! Поясність, будь ласка, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.
Роман Дергач

Що таке субсидія?

Житлова субсидія надається: на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, житлово-комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив; на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.
Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.
Якщо для опалення житлового приміщення (будинку) одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, соціальні нормативи для опалення (теплопостачання) приміщення (будинку) під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу.

Хто має право на субсидію?
Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках):
• Один із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
• Один із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
• Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
• Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

Куди звернутися, щоб отримати субсидію?
Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Які умови призначення субсидії?
Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені).
У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства.
За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.
Рішення комісії приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Які документи потрібні для отримання субсидії?
• Заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
• Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру).
• Договір найму (оренди) житла (за наявності).
Документи можуть бути надані поштою, у електронній формі через сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/), особисто.


Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія?
Рішення про призначення субсидії, відмову або подання документів на розгляд комісії приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.
Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, і розраховується:
• на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
• на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

В яких випадках надання субсидії можуть припинити?
• За поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:
домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг);
громадянин має заборгованість із сплати обов`язкової частки платежу за внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також за житлово-комунальні послуги, обов`язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день внесення подання об`єднанням;
у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;
під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.
• За рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у разі, коли:
виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;
громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
Поновлення надання житлової субсидії протягом сезону її призначення можливе з місяця, наступного за місяцем, в якому надійшло повідомлення про відновлення надання житлово-комунальної послуги (послуг), сплату заборгованості за житлово-комунальну послугу (послуги), оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
Центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту, є Міністерство соціальної політики України.
Міністерство соціальної політики України знаходиться за адресою: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601.
Окрім того, необхідну консультація Ви можете отримати за телефоном гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

^

Відділ ДРАЦС
Відділ ДРАЦС

суспільство

В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»
В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»

В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»

20 листопада, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко взяв участь у презентації  книги отця Кирила Селецького «Вибрані твори», яка проходила в селі Жужеляни, в церкві Христового Воскресіння УГКЦ.

Захід розпочався із Архієрейської Служби Божої, яку відслужив Владика Петро Лоза за участю священників Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії. У своїй промові до присутніх парафіян Владика згадав, що 20 листопада – це день пам’яті блаженної Йосафати Гордашевської, яка стала першою членкинею згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. А засновником згромадження був отець Кирило Селецький. Саме тому,  дана урочиста подія – презентація книги священника, який залишив по собі згадку правдиво святої людини, відбувається саме цього дня.

Після Архієрейської Служби Божої, до слова запросили сестру Маркіяну Згромадження сестер святого Йосифа. Монахиня коротко розповіла  біографію Кирила Селецього, підкресливши, що в історії Української Греко-Католицкої Церкви він так і залишився скромним пастирем, що робив великі справи. Характерним для отця Кирила було те, що він цілковито віддавався людям з любові до Бога. І як свідчать спогади тодішньої громади села Жужель, отець Кирило Селецький здобув загальну любов та повагу у своїх парафіян.

Сестра Маркіяна також розповіла, що Згромадження сестер святого Йосифа зібрало частину творів священника і видало перший том книги «Кирило Селецький «Вибрані твори».

«Це перше ювілейне і найповніше на сьогодні зібрання творів отця Кирила Селецького. У цьому томі видання зібрано різноманітні праці (художні твори різних жанрів, теологічно-просвітницькі виклади, пізнавально-публіцистичні нариси та розлогі оповідки з життя відомих постатей), які засвідчують не лише універсальність таланту цієї виняткової особистості в історії української культури та духовності, а й виразно демонструють неоціненний внесок душпастиря в розбудову української церкви, національної школи та педагогічної думки і загалом української державності», – йдеться в анотації до нової книги.

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, виступаючи перед присутніми наголосив: «Кирило Селецький не дійшов до найвищих посад, не жив у розкоші – вів життя важке, змагався з недостатком і звичайним людським браком щастя. Однак священику Кирилові Селецькому вдалося те, що не завжди було дане знаним людям, – він залишив після себе світлу пам’ять. Був, як це виникає зі свідчень тогочасності, доброю і мудрою людиною». Окрім того заступник голови райради висловив своє переконання, що завдяки спільний молитві завершиться беатифікаційний процес слуги Божого о. Кирила Селецького і Церква проголосить його святим.

Після презентації книги священнослужителі, на чолі із Владикою Петром Лозою також відслужили панахиду за отцем Кирилом Селецьким.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
22:41, 11 листопада 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464