** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::21.02.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    21 лютий 2006 року

Пошук в новинах   

освіта

У вихідні дні представники шкіл Сокальщини побували на урочистостях, присвячених 114-й річниці з дня народження Блаженнійшого Патріарха і Кардинала Йосифа Сліпого.

Про це радіо “Сокаль” повідомила головний спеціаліст відділу у справах молоді і спорту Оксана Копчак: «Відбулася поїздка в м.Львів з ініціативи молодіжних обласних громадських організацій а також за підтримки Української Грекокатолицької церкви з метою відзначення присвячених 114-й річниці з дня народження Блаженнійшого Патріарха і Кардинала Йосифа Сліпого. Завдяки управлінню у справах молоді і спорту обласної держадміністрації а також за сприяння відділу освіти, відділу у справах молоді і спорту райдержадміністрації їздив молодіжний актив нашого району – це зокрема учні всіх сокальських шкіл, Забужжя, Опільське, Завишень. В рамках програми: спільна молитва молодіжного активу в церкві св. Юра, відвідування крипти Йосипа Сліпого, вечір пам’яті Йосипа Сліпого в приміщенні кінотеатру ім.О.Довженка і перегляд документального фільму про життя та діяльність Блаженнішого патріарха кардинала Йосипа Сліпого.»

Мощі Патріарха Йосифа Сліпого зараз покояться в скрипті собору святого Юра, куди його тіло було перевезене з Італії. Передісторію цього нам розповіла Ірина Калитовська – методист відділу освіти: ( послухати - 119,0Kb)

В ході культурної програми в кінотеатрі імені О.Довженка відбувся перегляд фільму про видатного громадського і релігійного діяча Йосифа Сліпого під назвою “Крізь терени – до зірок”. Враженнями від стрічки ділиться Софія Олійник зі школи №3:( послухати - 123,0Kb)

Насамкінець нашого спілкування, свою думку від поїздки в цілому та, мабуть, думку усіх школярів висловила учениця 3-ї школи Оксана Садовська: ( послухати - 84,5Kb)

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

здоров'я

На Західному Бузі поблизу Червонограда місцеві мешканці знайшли мертвого лебедя. Птаха одразу передали до обласного управління ветеринарної медицини, аби з’ясувати, чи став причиною його смерті пташиний грип. Медики зробили усі необхідні перевірки. Реакція на вірус пташиного грипу була негативною.

Найімовірнішою причиною смерті лебедя рятувальники вважать переохолодження. Проте вже в березні розпочнеться масова міграція птахів, і рятувальники не відкидають, що вони можуть принести небезпечний для людини вірус H5N1 в Галичину. Про це інформує Експрес.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

погляди

НАЦІЯ ПОВИННА БУТИ СИЛЬНОЮ

Сьогодні, особливо після газового конфлікту з Росією, намагаємось осмислити, а в чому його причина? Можливо Росія лише хоче на нас підзаробити? Якщо ми прагнемо бути країною з ринковою економікою, то от вам і ринкові ціни на газ. А може хоче, щоб ми їй наш газопровід продали, який проліг через українську територію аж до Європи? Це й зрозуміло, їхній газ, то й хочуть, аби і їхня труба була. А може вони проти того, аби ми вступали в НАТО і шантажують нас газом? і це теж зрозуміло. Бо навіщо їм під носом, на території України, американські бази? Америка знає, що робить, їй газу не треба, в Іраку нафти багато.! Європу розбудовує. Якщо Україна підтримуватиме її політику, то й для нас місце виділять. І в Росії, і в Америки свої інтереси. А що ж Україна?

Ми, оббиваючи європейські пороги, не бачимо, що Росія за Путіна не та, що за Єльцина, і вона ближче до Європи, аніж ми. Більше того, тримає Європу за газові віжки.

Чи потрібне нам НАТО, і хто на нас збирається нападати? Звичайно, у світі є збройні конфлікти, але тепер модні війни інформаційні та економічні! З їх допомогою можна завоювати або змінити владу у будь-якій країні. От і Росія відкрито і грубо тисне на нас газом. Чи це є загрозою для нас? Думаю, що ні. По-перше, це робиться відкрито і грубо, по-друге, це ж нам на краще. Адже ми змушені будемо розбудовувати економіку і промисловість більш енергозберігаючу. І не потрібно піднімати антиросійську істерію, бо це лишень показує нашу слабкість та безпорадність. Найкращий захист —це напад. Нам треба йти в Росію, створювати з ними спільні підприємства на тих же газових та нафтових родовищах і мати з цього користь.

А де наші ринки збуту? Напевно, що не в Європі, бо там не знають, куди свою продукцію подіти і успішно спихають нам. Нових технологій вони нам не привезуть, а дадуть таке, що у них давно застаріло. Навіщо їм конкуренти? Вже п`ятнадцять років радять і вчать як нам жити. А який результат? Підприємства напіврозвалені і нічого нового не збудовано. Економіка у занепаді, а крамниці—повні товару. На п’ять мільйонів скоротилося населення України, а ще стільки ж у наймах в Росії і на Заході. Хоча нині маємо демократію і свободу слова. Тепер чуємо як нам обіцяють (особливо перед виборами), займаються словоблудством, сперечаються один з одним і обливають брудом. І все заради того ж народу. Простіше кажучи, перекладають свою неспроможність щось конкретно зробити на плечі людей, і в такий спосіб лише одурманюють нас.

А чого варті ті латиноамериканські чи російські «мильні опери» з нескінченними рекламами? В тих серіалах лише лукавство, хитрість, запроданство. Перекладають їх хіба українськими словами, але не літературною українською мовою. Якщо є передачі з історії України, то це, переважно, про голодомори, наші військові та політичні поразки. Одні сльози та ридання. Але ж були в нашій історії і великі перемоги, і визначні люди, якими гордиться весь світ. Про це треба втлумачувати молодому поколінню, на цьому їх треба вчити. На сльозах не виховується сильна духом нація, яка б гордилася своєю Батьківщиною. Де наші кінофільми про козаків і Січ Запорізьку, про наші перемоги? Ми навіть самі не здатні зняти кінофільм про нашого Тараса Бульбу, мусять це французи робити.

З іншого боку, на мій погляд, підступно навіюють цінності, які нам зовсім чужі. Звинувачуючи Східну Україну у непатріотизмі. А цього не треба робити. Бо там є люди, які люблять Україну, хоча більшість з них російськомовні. Не треба нас ділити, ми маємо бути разом. Вважаю, що у 1991 році — це була перемога, бо Схід і Захід були разом.

Як на мене, то Помаранчева революція трохи розділила нас. Одна половина раділа, а інша — ні. Нам необхідно зробити так, аби і Схід, і Захід були задоволені нашими спільними лідерами. Політики мають дійти згоди, порозумітися заради України.

Велике бачиться на відстані. Бо, як і нині, на наших гривнях зображені портрети і Мазепи, і Хмельницького, так, можливо через десятиліття наші нащадки на гривнях друкуватимуть профілі і Кравчука, і Кучми, і Ющенка?

- Якщо ми станемо сильною нацією, економічно міцною державою, то з нами рахуватиметься і Європа, та й Росія не «викидатиме коників» стосовно газу. У світі рахуються тільки з сильними і поважають сильних.

Степан ПРИДКА. с. Поториця

Газета "Голос з-над Бугу", лютий 2006р.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:27, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464