** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::21.05.2019

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    21 травень 2019 року

Пошук в новинах   

влада

У Сокалі втретє відбувся волейбольний турнір пам’яті тренера Романа Новацького
У Сокалі втретє відбувся волейбольний турнір пам’яті тренера Романа Новацького

У Сокалі втретє відбувся волейбольний турнір пам’яті тренера Романа Новацького

17-19 травня у Сокалі, в школі ДЮСШ «Соколяни» проходив традиційний волейбольний турнір пам’яті видатного тренера Романа Новацького. Його учасниками були дві сокальські команди «Сокіл» і ДЮСШ «Соколяни», а також ВК «Ватрух» з Добротвора та ВК з міста Жидачів.

Парад відкриття турніру відбувся в суботу, 18 травня. Спортсменів та вболівальників привітали голова Сокальської районної ради Микола Пасько і головний спеціаліст відділу молоді та спорту Сокальської райдержадміністрації Андрій Мандрик.

Микола Пасько побажав, щоб турнір пам’яті Р. Новацького розвивався та став міжнародним: «Людина жива до тих пір, поки жива пам’ять про неї. Волейбольні змагання – це найкраща форма вшанування великого тренера, спортсмена і людини, яка все своє життя віддала спорту. Сподіваюсь, що турнір, який проводиться втретє, буде розвиватись та залучати команди з Білорусі і Польщі. І тоді ім’я Романа Новацького стане відоме не лише на Сокальщині, а і на українському та міжнародному рівнях».

В результаті турніру перше місце виборола команда «Сокіл», на другому – «Ватрух», а бронза у жидачівських спортсменів. Волейболіст з «Сокола» Василь Гушта був нагороджений, як кращий гравець.

Микола Пасько, заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук та начальник відділу молоді і спорту СРДА Мар’яна Копейка вручили переможцям і призерам кубки і медалі.

 

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

освіта

«Після перемоги всі плакали від радості», – Сокальська школа виграла 130 тисяч гривень на всеукраїнському конкурсі
«Після перемоги всі плакали від радості», – Сокальська школа виграла 130 тисяч гривень на всеукраїнському конкурсі

«Після перемоги всі плакали від радості», – Сокальська школа виграла 130 тисяч гривень на всеукраїнському конкурсі


Софія Мінджоса

Сокальська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 перемогла у всеукраїнському конкурсі «Нealthy schools: заради здорових і радісних школярів» і отримала 130 тис. грн на обладнання новітньої віртуальної лабораторії. Програма “Нealthy schools”пропагує здоровий спосіб життя та свідоме ставлення до власного здоров’я серед школярів. У ній взяли участь 518 шкіл України, а до фіналу увійшли 40.

«Ми доклали дуже багато зусиль для реалізації програми. Впродовж двох семестрів організували безліч заходів: спортивні змагання, флешмоби, здорові ланчі, зарядки, озеленення, був навіть день без гаджетів. Також діти з батьками пекли екологічне печиво, словом, заходів було дуже багато. Крім того, ми запрошували місцевих олімпійців. До програми долучилися близько 2 тисячі людей, серед них влада, лікарі, екологи. Кожні два тижні ми надсилати електронний звіт з фотографіями та відео про всі події і заходи, які були організовані в школі», – каже LMN директорка школи Валентина Михайлевич.

Про програму дізнався заступник директора школи і розповів усім вчителям та учням.

«Якби не наші учні, ми б не перемогли. Вони у нас дуже активні і завжди радо долучаються до всіх пропозицій, – каже директорка. – Після перемоги всі плакали від радості, бо ніяк не сподівалися. В конкурсі брали участь багаті та гарні школи з обласних центрів. Ми досить бідна школа, не думали, що виграємо. Але журі сказали, що у нас були дуже креативні заходи.»

Фінал конкурсу відбувся у Києві на День вишиванки на НСК «Олімпійський».

«У Київ ми відправили двох учениць 10 і 11 класу та трьох вчителів. В списку були 37-мі, практично останні, а на  презентацію команди було 3 хвилини, – каже Валентина Михайлевич. – У нас ще досі ейфорія від перемоги. Такий конкурс дуже згуртував учнів, вчителів та батьків.»

Фото: Голос Сокальщини

^

www.lmn.in.ua

дописувач_
***

освіта

Серед школярів Сокальщини обрали нового лідера року-2019
Серед школярів Сокальщини обрали нового лідера року-2019

Серед школярів Сокальщини обрали нового лідера року-2019

Відбувся районний конкурс «Лідер року-2019». 15 травня в актовій залі МАН за звання кращого з кращих змагалося 9 старшокласників шкіл Сокальського району. Організатор конкурсу – Сокальський районний методичний кабінет. Учасниками конкурсу стали лідери шкіл району, які навчаються в 9-11 класах: Вікторія Лесик (Жвирківська ЗШ І-ІІІ ступенів), Юлія Костюк (Забузька ЗШ І-ІІІ ст.), Максим Мартинюк (Сокальський ліцей №3), Яна Стрілець (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст.№2), Аліна Стасюк (ЗЗСО Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва), Юлія Жуйло (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст.№4), Андрій Зохнюк (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №5), Вікторія Бондар (Хлівчанська ЗШ І-ІІІ ст.) і Катерина Мельник (Тартаківський НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-дошкільний навчальний заклад імені Петра Саноцького»). Кожен з них лідер у своїй школі, активний учасник учнівського самоврядування.

Учасники змагалися у трьох конкурсах. Першим  конкурсом стало «Домашнє завдання». Учасники в порядку згідно жеребкування представляли найуспішніший проект, який вони самі зініціювали і реалізували у своїй школі. Проекти були різними, але більшість пропагували такі теми як чисте довкілля, любов до Батьківщини, ЗСЖ, інклюзія, благодійність й інше. Були й дещо нетипові проекти, наприклад Максим Мартинюк представив проект «Я», тобто своїм найуспішнішим проектом він вважає творення самого себе, адже над самовдосконаленням працює щодня: має активну життєву позицію, займається спортом, виховує в собі патріотизм, тощо. Дехто представляв роботу всього учнівського парламенту, яким самі керують. Учениця Хоробрівської школи Вікторія Бондар представили проект – розвиток й утвердження учнівського самоврядування в їхньому навчальному закладі, вона намагається залучати учнів школи до роботи в парламенті і популяризувати його, адже він створений лише в 2010 році і ще не досяг такого високого рівня як в сокальських школах. Голова учнівського самоврядування Юлія Жуйло розповіла про втілення одного важливого задуму – створення екологічно чистого сухого громадського туалету для сокальчан – гостра проблема жителів міста. Для цього вони зробили вже багато етапів: зустрілися з міським головою Сокаля, з архітектором, проводять різні благодійні заходи, де збирають кошти на цей туалет і вже подали заявку на краудфандинг «Велика Ідея», аби назбирати необхідну суму – 20 тис. грн. Аліна Стасюк із Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва розповіла, що організувала в школі фотовиставку, де назбирала кошти на дерева, які вже закупили і планують висадити на алеї біля гімназії. Стверджує, що реалізовує багато різних проектів, але обрала саме цей, тому що фото – її хобі, яке вона активно розвиває в різних напрямках і різними способами, тому саме він якнайкраще характеризує її. Андрій Зохнюк із школи №5 розповів як організовував прибирання шкільного стадіону, а Юлія Костюк із Забузької школи розповіла як працює над реставрацією і відновленням шкільного парку у Забужжі.

Усі проекти оцінювало журі на чолі із завідувачем Сокальського РМК Галиною Гібляк. Також кожен із лідерів мав можливість заробити ще й додатковий бал. Задля цього їм потрібно було уявити ситуацію ніби перед ними неорганізована група людей і на деякий час очолити її й організувати цікавий інтерактив. Впродовж усього конкурсу 5 лідерів скористалися цією можливістю, організувавши ігри й інші інтерактивні заняття, тому додаткові бали заробили: Максим Мартинюк, Аліна Стасюк, Вікторія Лесик, Яна Стрілець і Юлія Жуйло. Конкурсом, який не оцінювало журі стала бліц-вікторина, конкурсанти відповідали на інтелектуальні питання різного характеру: вгадували виконавців пісень за відео кліпом без звуку, трейлери до фільмів, інтернет-меми і анімації від Ґуглу – дудли. І останнім конкурсним завданням було на основі мультфільму про Петрика П’яточкіна вивести формулу успішного лідера, обґрунтувати свою думку і навести приклади. Їм ще й роздали кожному інший видрукуваний епізод з мультфільму, на основі якого кожен формулював свою відповідь. З цим завданням усіх учасники справилися чудово, отримавши практично всі найвищі бали. Окрім всього, впоордовж конкурс журі спостерігало за лідерами й заповнювало протокол «Особистого портрету лідера», в якому кожного учасника оцінили за трьома критеріями: володіння аудиторією, ораторські здібності конкурсанта й загальний інтелектуальний рівень.

Перед оголошенням результатів своїми враженнями від конкурсу ділилися як учасники, так і члени журі. Завідувач СРМК Галина Гібляк зізнається, що вважає кожного учасника особливим, тому не вибрати переможця для нею було дуже складно.

У результаті напруженої і цікавої боротьби почесне третє місце зайняла учениця 9 класу Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №2 Яна Стрілець, друге місце через однакову кількість балів між собою розділили Юлія Жуйло (10 клас, Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №4) і Максим Мартинюк (11 клас, Сокальський ліцей №3), ну а лідером року-2019 на Сокальщині стала учениця 10 класу Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва Аліна Стасюк. Дівчинка в учнівському парламенті вже 4 роки, очолює комісію «Центр інформації та преси», відповідає за висвітлення шкільних подій у групі Fb, за збір матеріалів до шкільного сайту, веде його, оформлює інформаційні стенди, оголошення, урочисті події, є ведучою різних заходів. Часто організовує фотовиставки, соціологічні опитування, відповідає ще й за ведення радіоефіру, підготовку репортажів та програм для шкільного радіо. І не менш важлива частина роботи школярки – наукова робота, адже вона є активною слухачкою МАНу, і, власне, саме її директора Світлану Мусій дівчина називає своїм прикладом, каже, що саме вона змінила її і навчила бути впевненішою в собі. У розмові з Радіо «Сокаль» Аліна зізнається, що їй була дуже важлива саме перемога, тому школярка заздалегідь почала готуватися до цього конкурсу і дуже рада такому результату.

Усіх учасників конкурсу нагородили грамотами, переможців – призами. Напам’ять всі разом із членами журі зробили світлину.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Сокальській МАН - 15 років
Сокальській МАН - 15 років

Сокальській МАН - 15 років

Днями Сокальська Мала академія наук відзначила 15 річницю з дня заснування, а також завершення навчального року. Присутніх благословив отець Ярослав Валюх, привітали начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації Руслана Антонюк, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, президент благодійного фонду «Майбутнє України. Сокальщина» Юліан Лукомський, голова районної організації «Союз Українок» Ірина Мандрик та інші. Директор Сокальської МАН Світлана Мусій коротко нагадала присутнім історію створення навчального закладу, яка починається з 18 березня 2004 року. Саме того дня, на сесії районної ради, було прийнято рішення про створення Малої академії наук учнівської молоді як окремого закладу позашкільної освіти. 14 травня 2004 року відбулося урочисте відкриття Сокальської МАН. За 15 років заклад став візитною карткою Сокальщини, дістав визнання громади, налагодив тісні взаємозв’язки з різними установами та організаціями.

В ході урочистостей відбулось нагородження найкращих викладачів і слухачів МАН: переможців та призерів обласних предметних турнірів, переможців та призерів районного, обласного та всеукраїнського конкурсу-захисту науково - дослідницьких робіт.

^

РДА
Сокальська РДА

здоров'я

У Сокальській ЦРЛ посвятили нових медсестер
У Сокальській ЦРЛ посвятили нових медсестер

У Сокальській ЦРЛ посвятили нових медсестер

Днями своє професійне свято відзначили медсестри Сокальщини. Для них в межах відзначення Всесвітнього дня медичної сестри у Сокальській центральній районній лікарні влаштували свято й урочисту церемонію. Такі святкування вже стали доброю традицією для районної лікарні і щороку вони проходять по-особливому святково й радісно.

Урочистості проходили вони в актовому залі лікарні. Серед гостей – духовенство, медичний персонал та їхні сім’ї. Cестринська справа – одна із найважливіших частин загальної медичної практики – без належного догляду за хворими рівень їхнього зцілення опинився б на вкрай низькому рівні. Саме тому так важливо віддячувати і вшановувати тих, хто після закінчення медичних училищ, коледжів влився у величезну родину медиків, – переконаний головний лікар району Роман Швед. Сьогодні в медичній галузі Сокальщини трудяться 549 медичних працівників, які не зважаючи на економічні негаразди виконують свій професійний обов’язок: рятують людям життя. Віддати шану тим, хто відійшов у вічність – нинішні медики вважають особливо важливим, тож, саме з цього розпочали захід – хвилиною мовчання вшанували Ганну Назарук, Ларису Ващук, Катерину Романюк, Любов Шостак та Марія Павлик.

Далі слово мовив головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед. Він не переставав дякувати медсестрам, санітаркам за їхню працю, кілька разів наголошував як сильно вони всі – лікарі й керівництво лікарні – надіються на медсестер, на їхню допомогу і підтримку: лише всі разом можуть створити справжню команду, яка не лише рятуватиме хворих, а й працюватиме на імідж медичного закладу.  Це пов’язано і з медичною реформою, над якою працюють – пояснює Роман Швед, говорить і про проблеми – заробітні плати, які прямопропорційно залежать від якісної роботи.За словами головного лікаря, зараз, як ніколи, їм потрібно працювати якомога інтенсивніше, як первинній, так і вторинній ланкам. Сокальська лікарня збудована на 100-110 тис. населення, зараз орієнтовно обслуговується 78 тис. населення, тому тепер важливо здобути авторитет ще у 30-40 тис. людей, аби утримати персонал.Але, попри все, головне бажання лікаря – задоволений пацієнт – для них і працюють:.

Всесвітній день медичної сестри відзначається 12 травня із 70-х років, хоча фактично святу вже більше як сто років. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер. Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл. Тож, Всесвітній день медичних сестер відзначається саме в її честь, в день її народження – 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. Наказ про святкування професійного свята зачитала головна медсестра Катерина Сивак.

Нагородили за сумлінну працю й висловили подяки багатьом медсестрам, грамоти вручав головний лікар Роман Швед. А, за словами Катерини Сивак вже 17 травня у Департаменті охорони здоров’я ЛОДА також пройдіть подібні урочистості, де нагородять грамотою одну медсестру від Сокальщини старшу медичну сестру неврологічного відділення СЦРЛ Марію Поліху. Його проводить Головної управи Львівської обласної Асоціації медичних сестер. Проте чи не головним ритуалом задля якого зібрались стала посвята в професію медсестри 5 нових працівниць: медсестра інфекційного відділення Мирослава Герус, медична сестра наркологічного відділу Катерина Семенчук, медсестра травматологічного відділу Юліана Динюк, сестра фізіотерапевтичного відділення Наталія Городельська і сестра інформаційно-аналітичного відділу Марія Перегінець. Вона і зачитала текст клятви основоположниці сестринської справи англійської медсестри Флоренс Найтінгейл.

Благословив молодих спеціалістів на добру роботу медичний капелан лікарні отець Павло Пащук. Після – мовив слово – привітав усіх зі святом, наголосив  і розповів про мироносиці ,яких уособлює з медсестрами.

Заступник головного лікаря СЦРЛ Марія Кріль розповідає, що пам’ятає часи, коли посвячували не 5 медсестер, а 20, але попри все тішиться, що у районну лікарню приходять працювати лише за покликанням, а не примусу. Інженер з охорони праці СЦРЛ Надія Гайоха, яка ознайомила присутніх з результатом перевірки стану охорони праці у відділеннях рай лікарні, адже напередодні відзначали ще й міжнародний день охорони праці.

Кращі відділення відзначили грошовими преміями профспілки медичних працівників, які старшим медсестрам вручив голова профспілки медичних працівників Сокальського району Андрій Наконечний. Після святкувань нова медсестра Марія Перегінець стверджує, що пішла працювати медичною сестрою справді за покликанням, працює лише 2 місяці.

Після урочистої частини нагороджень і вітань винуватців свята чекали ще й привітання вихованців Сокальського БДЮТу які підготували для них насичену концертну програму з танців та віршів.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:43, 8 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464