** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::21.10.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    21 жовтень 2011 року

Пошук в новинах   

суспільство

Основи організації соціального підприємства та управління проектами

Таку назву мав навчальний тренінг, який відбувся 27 вересня з ініціативи Сокальської Агенції регіонального розвитку та за фінансової підтримки Фонду "Східна Європа". Його учасниками стали голови сільських рад, директори Народних домів, підприємці та представники громадських організацій Сокальщини. Під час тренінгу вони ознайомилися з новим терміном "соціальне підприємництво" та проектом "Підтримка соціального підприємництва у Львівській області", почули про позитивні приклади діяльності таких підприємств в Україні та на Львівщині.

За кордоном соціальне підприємництво давно стало механізмом розв`язання проблем суспільства. Проте в Україні не так давно з`явився бізнес із соціальною місією. Підприємницька діяльність благодійних, державних та громадських організацій з кожним роком охоплює різні соціально вразливі верстви населення. Адже таке підприємництво може ставити за мету трудотерапію, соціальну реабілітацію. В той же час приносить прибуток, бо в іншому випадку, мова буде йти про благодійну або громадську діяльність.

Проте часто перспективні ідеї не можуть бути реалізовані через брак відповідного досвіду та знань. Це, в першу чергу, стосується написання проектів, розроблення бізнеспланів на отримання кредитів, залучення додаткових ресурсів. Звідси й постає необхідність організації відповідних тренінгових програм, що змогли б підтримати підприємницькі та соціальні ініціативи та сприяти їх розвитку в районах.

Соціальне підприємництво має безпосередній вплив на розвиток місцевих територіальних громад,  каже директор Сокальської Агенції регіонального розвитку, депутат Львівської обласної ради Ганна Костюк.  Звичайно, не можна відразу народитися соціальним підприємцем. Для того, щоб цей вид діяльності був успішним і затребуваним у сфері бізнесу, необхідно створити йому такі умови, за якими він став би соціальновідповідальним й орієнтованим. У цьому і полягає ідея його діяльності.

Тож на цьому й акцентували увагу під час цього тренінгу. Учасників семінару навчали складати бізнеспроекти для участі у міжнародних та вітчизняних конкурсах. Вони спільно шукали ідеї для розвитку соціальних ініціатив та сільських територій, які можна було б реалізувати на базі народних домів. Тренер Оксана Івасів  фахівець у цій галузі, ознайомила з тонкощами написання проекту. Учасники працювали в групах, вчилися визначати проблему, формулювати мету та завдання, поєднувати бізнесову та соціальну складову проекту, а згодом вони спільно з працівниками Сокальської Агенції зможуть допрацювати свої проектні заявки.

На думку організаторів тренінгу, таке колективне навчання та взаємопідтримка сприятимуть підвищенню рівня знань та соціальних ініціатив в громадах. Його учасники матимуть можливість на конкурсних засадах отримати фінансову підтримку на реалізацію соціальних проектів із Сокальського Фонду підтримки підприємництва та брати участь у різноманітних районних, обласних та всеукраїнських конкурсах.

Софія ПАРАСЮК.
(Сокальська АРР, Центр розвитку соціального підприємництва).

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

суспільство

У Любліні відбулась міжнародна зустріч для розвитку соціального підприємництва

6-7 жовтня у Любліні  провели  загальнонаціональну конференцію, присвячену впровадженню соціальних інновацій в країнах ЄС та  СНД. Організацію заходу взяли на себе Міністр праці і соціальної політики Іоланта Федак, Люблінська воєвода Геновефа Токарська, Маршал Люблінського воєводства Кшиштоф Гетман та Президент Любліна Кшиштоф Жук. На конференції були присутніми близько трьох сотень учасників – представників влади, бізнесу, громадського сектору, – серед яких чимало було й українських представників.
        Метою заходу було розпочати взаємодію  для розвитку соціального підприємництва, що у багатьох країнах й досі перебуває на зародковому етапі.  Організатори відзначили, що успішність розвитку соціального підприємництва, в першу чергу, визначатиметься не кількістю проведених акцій, а активною діяльністю на місцях та перспективністю інвестицій в людину, що і є основою такої діяльності. Підприємництво з соціальною складовою на сьогодні є одним з шляхів якісного покращення соціально-економічного становища, як в Польщі, так і в Україні. Президент Любліна Кшиштоф Жук зазначив, що бар’єри існують як на державному, так і  на індивідуальному рівні: особи, які хочуть займатись соціальним підприємництвом, часто самі потребують допомоги, адже не мають потрібних навиків та знань. Для цього потрібна інституційна підтримка та розуміння того, що незважаючи на економічні ризики, соціальне підприємництво є  чи не єдиним способом усунення суспільного розшарування та соціальних проблем.
Важливою частиною зустрічі стало онлайн-інтерв’ю з Мухаммедом Юнусом, професором економіки, лауреатом Нобелівської премії, автором ідеї мікрокредитування, завдяки якій сотні тисяч сімей розпочали власний бізнес, покинувши ряди малозабезпечених. Мухаммед Юнус висловив думку про те, що хоча прибуток не є рушійною силою, він призводить до того, що багато людей залишаються поза суспільством. Відповідно бідність створюється не бідними, а системою. Способом виходу з системи Мухаммед Юнус назвав саме соціальне підприємництво, що не ставить прибуток кінцевою метою, але дозволяє "піднятись на ноги" багатьом перспективним кадрам. Це, як вважає професор, сприяє усуненню закоренілих соціальних проблем, які так чи інакше, встануть на шляху розвитку звичайного бізнесу. Оскільки основною частиною конференції було налагодження взаємодії шляхом обширного діалогу між усіма учасниками, її розпочали підписанням Угоди, що ініціює Люблінський договір на розвиток соціального підприємництва. 
Дискусійні панелі дозволили учасникам обговорити теми мікрокредитування як інструменту розвитку соціального підприємництва, соціального замовлення, франчайзингу, як нової моделі в управлінні в соціальному підприємництві, а  іноземні експерти надали консультації з
вищевказаних тем. Конференцію завершили кращі ідеї та критичні зауваження щодо впровадження інноваційного соціального підприємництва в кожній з країн ЄС та СНД. Опісля обміну ідеями та інспіраціями учасники розпочали об’єднання організацій з баченням на майбутнє.
Захід дозволив і українським підприємцям, держслужбовцям та представникам громадських організацій інтегруватись у міжнародну систему розвитку соціального підприємництва та налагодити співпрацю  на національному рівні.

Софія ПАРАСЮК.
(Сокальська АРР, Центр розвитку соціального підприємництва).

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:42, 22 січня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464