** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::21.12.2011

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    21 грудень 2011 року

Пошук в новинах   

анонс

Інформація для ознайомлення і з результатами 13-ї хвилі трекінгового дослідження інвестиційного клімату України.

   ЄБА Індекс інвестиційної привабливості.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

анонс

Шановні колеги подаємо для громадського обговорення проект Концепції Соціального підприємництва та положення -


ПОРЯДОК
використання коштів обласного бюджету, для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб`єктами малого підприємництва для реалізації інвестиційних проектів.

   Відшкодування відсодків

   Концепція

Будемо вдячні за аналіз документів, пропозицій, зауважень. Ваші пропозиції та зауваження просимо надсилати за електронною адресою та за телефоном:
E-mail: sarrsokal@mail.ru
Тел.: 0 (257) 7-37-66

Центр розвитку соціального підприємництва.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

освіта

14 грудня - День гімназиста (до дня Наума, покровителя знань). 

Aктивісти учнівського самоврядування прізвища учнів, які є справді гідними наступниками Наума, «котрий наводить на ум» розмістили на пелюстках різнобарвної квітки. Віриться, що з кожним днем їх збільшуватиметься…


 

Цього ж дня відбувся конкурс на кращого читця творів І.Я. Франка. В кабінеті української мови та літератури №17 гімназисти читали твори Каменяра, переможцем стала Діана Трохімчук (на фото зліва );    

   на фото справа призери конкурсу: Демяник О., Капустяк І., Пікунова О., Трохімчук Д., Пісня Р., Філяс О., Кучинська С.

 


 





 А це фото у соборі св. апостолів Петра і Павла  під  час поклоніння  святим мощам св. Павла-Іоана ІІ.



^

Заступник директора
Сокальської гімназії

освіта

15 грудня 2011р.- благодійна ярмарка  до дня св. Миколая. Учасниками стали всі учні: хтось продавав, хтось купував… А за виручені кошти – придбали подарунки для дітей-сиріт із Червоноградської школи-інтернату а також сюрпризи-миколайчики для учнів нашої школи.



^

Заступник директора
Сокальської гімназії

суспільство

З ініціативи депутата Львівської Обласної Ради, директор Сокальської Агенції РР  Ганни Костюк, 

Львівська обласна рада  підтримала звернення   "Про захист персональних даних".

 

Текст звернення.

ЗВЕРНЕННЯ
до Верховної Ради України, Президента України та
Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до
Закону України "Про захист персональних даних"

      Враховуючи  численні звернення підприємців, керівників підприємств, організацій підтримки бізнесу,  профспілкових організацій, об`єднань роботодавців щодо захисту персональних даних, просимо Вас внести зміни до Закону України  "Про захист персональних даних" та привести у відповідність до європейських норм.
Закон України № 2297-VI від 01.06.2010 р. "Про захист персональних даних", який набув чинності 1 січня 2011 року, регулює правовідносини, пов`язані із захистом персональних даних під час їх обробки. Відповідно до статті 9 цього Закону, кожна база персональних даних підлягає держреєстрації шляхом внесення відповідного запису уповноваженим державним органом з питань захисту персональних даних до Держреєстру баз персональних даних.
Крім того, з 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України 3454-17 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних", який встановлює суворі форми відповідальності, а саме:  - за ухиляння від державної реєстрації бази персональних даних посадовим особам і громадянам - суб`єктам підприємницької діяльності загрожуватимуть штрафні санкції від п`ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 8500 до 17000 грн;
 - за недотримання встановленого законодавством порядку про захист персональних даних суб`єктам підприємницької діяльності загрожуватимуть штрафні санкції від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5100 до 17000 грн.
Слід зауважити, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" передбачено не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність за інші порушення законодавства щодо захисту баз персональних даних.
      Основною проблемою є те, що можливість покарання в більшості випадків не пов’язується з фактом порушення прав конкретного громадянина – суб’єкта персональных даних. Це означає, що покарання може бути накладено з формального приводу, наприклад, невиконання власником бази персональних даних будь-яких технічних або організаційних вимог, встановлених уповноваженим органом.
Це призведе до зайвого фінансового навантаження на підприємства, а також спонукатиме осіб, які здійснюють перевірку, вчиняти корупційні дії.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про захист персональних даних", база персональних даних – це іменована сукупність упорядкованих персональних даних в електронній формі. Прикладом таких баз можуть бути бази персональних даних працівників підприємства, а також база даних покупців чи постачальників, фізичних осіб тощо.
     Таким чином, чи не всі СПД ¬¬– як фізичні, так і юридичні особи – зобов`язані реєструвати та забезпечувати ведення щонайменше трьох баз даних.
Бази даних стосуються не лише персональних даних саме фізичних осіб. У Законі під "персональними даними" розуміють будь-яку інформацію, яка дозволяє розпізнавати особистість, навіть поіменно та за прізвищами, з номером телефону, адресою чи національністю. Зокрема, до "персональних даних" відносять біометричні дані (вага, зріст, колір волосся та інші).
Очевидні труднощі створює відсутність розмежування персональних даних на "ідентифікуючі" і "особисті". Відповідно до європейських стандартів, персональні дані розподіляються на дані загального характеру (прізвище, ім’я, по батькові, дата й місце народження, громадянство, місце проживання), а також особисті персональні дані (дані про стан здоров’я, етнічна приналежність, релігійні вподобання; кредитна історія, ідентифікаційні коди).
Для реєстрації бази персональних даних уповноваженому державному органові з питань захисту персональних даних, подається заява встановленого зразка, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 08.07.2011 р. № 1824/5.
Заява подається в паперовій формі (бажано, з наданням електронної копії) або у формі електронного документа через веб-сайт Державного реєстру баз персональних даних.
        Не пізніше наступного робочого дня після прийому заяви Держслужба повідомляє дату і реєстраційний номер запису про заяву в реєстрі, а також дату, коли можна звернутися за свідоцтвом про реєстрацію. Рішення про реєстрацію або відмова приймається протягом 10 робочих днів. Практика реєстрації свідчить, що цей термін становить 2-3 місяці, оскільки таку перевірку та видачу свідоцтва здійснює лише один орган.
Неможливо не звернути уваги на питання перевірок правопорушень відповідними державними органами. Законом передбачено право вільного доступу уповноваженим державним органом з питань захисту персональних даних до будь-яких приміщень, де зберігається або здійснюється обробка персональних даних. Для порівняння: у більшості європейських країн відповідний орган не має права безперешкодного доступу до приміщень, де виконується обробка персональних даних.
       Таким чином, можна зробити висновок, що орган Держреєстру буде мати достатньо широкі повноваження, оскільки будь-яка інформація про фізичних осіб є підґрунтям для реєстрації бази персональних даних.
Питання ідентифікації особи та захисту персональних даних є важливим для побудови правової держави та розвитку громадянського суспільства. Порушення балансу між правом особи на захист приватності (зокрема, конфіденційності персональних даних) і бажанням держави знати все про всіх (як нас переконують, з благими намірами) може призвести в найгіршому випадку до побудови поліційної недемократичної держави, а в найкращому – до визнання Конституційним Судом України певних статей цих законів неконституційними або до програшу в Європейському суді з прав людини відповідних справ щодо порушення статті 8 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.
       Закон України "Про захист персональних даних" мав би враховувати особливості обробки персональних даних, зокрема, забезпечувати конфіденційність персональних даних.
       Нормативно-правові положення щодо захисту персональних даних є занадто розмитими, неоднозначними, складними і незрозумілими не тільки для звичайних підприємців, а й для кваліфікованих юристів, тому необхідне прийняття Державною службою України з питань захисту персональних даних відповідних роз’яснень. Також вартує пом’якшити відповідальність за формальні помилки підприємців під час формування бази персональних даних чи невчасну їх реєстрацію.
       У зв`язку з тим,  що порушене питання належно не висвітлювалося у ЗМІ, не було проведено роз`яснювальної роботи для підприємців, керівників підприємств, організацій підтримки бізнесу,  профспілкових організацій, об`єднань роботодавців, а також беручи до уваги низку інших серйозних зауважень, депутати Львівської обласної ради вважають, що чинний закон  містить значну кількість неефективних та корупційно-небезпечних положень, запровадження яких жодним чином не може впорядкувати існуючий в Україні стан захисту персональних даних.

З огляду на це звертаємося до Вас із пропозиціями:

1. Внести зміни до Закону України "Про захист персональних даних", зокрема в частині реєстрації та розпорядженням персональними даними.
2. Відтермінувати накладення штрафних санкцій за порушення вимог Закону України "Про захист персональних даних" .
3. Провести у ЗМІ висвітлення вимог Закону України "Про захист персональних даних" для підприємців, керівників підприємств, організацій підтримки бізнесу,  профспілкових організацій, об`єднань роботодавців.

Прийнято на XIII сесії
       Львівської обласної ради
       20 грудня 2011 року

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:43, 30 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464