** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.02.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    23 лютий 2009 року

Пошук в новинах   

Парафіяльне життя

 

Свято духовності

Свято духовності
Свято духовності

30.01.2009 року нашу школу відвідали незвичайні гості. І такою ж незвичайною була мета їхніх відвідин. Адже побачити чудо на власні очі  приходиться не щодня. А  це - справді чудо. Чудо із чудес!

   Монахи прибули до нас із Крехівського монастиря святого Миколая отців Василіян. Це був їхній третій візит до Сокаля, і цього разу пощастило саме нам - учням та вчителям Сокальської ЗШ №2. У приміщенні актового залу зібралась майже вся школа, і всі з превеликим захопленням спостерігали за грою монахів, чи як це назвав отець Пантелеймон «читанням Різдвяного Вертепу».

Ми ніби перенеслись на два тисячоліття назад. У Вифлеємських сінах сповивала Марія маленького Ісусика. Першими Дитя відвідали пастухи, аби віддати свою хвалу і дяку майбутньому Царю. Ще перед народженням Ісуса засяяла на сході від Вифлеєму зірка, яка з’являється раз на чотири тисячі років. Три мудреці зі Сходу прийшли до Єрусалиму й запитали: «Де є народжений Цар Іудейський? Бо ми бачили зірку Його на Сході, і прийшли поклонитися Йому». Цар Ірод почув це і дуже стривожився. Він зібрав первосвящеників і книжників та довідався від них, що Христос мав народитися у Вифлеємі, бо так писали пророки. Тоді Ірод покликав до себе трьох мудреців і наказав, щоб вони пішли до Вифлеєму, довідались все про Немовля і, повернувшись, розповіли йому, бо й він хоче піти до Нього поклонитися. Зірка ж вказала мудрецям шлях до місця, де був Ісус, вони поклонились Йому і віддали свої дари: золото, ладан і миро. Вночі ангел застеріг мудреців, щоб вони повертались до свого краю іншою дорогою. Ірод розсердився і наказав своїм воїнам піти до Вифлеєму, і повбивати всіх дітей, яким ще не виповнилось двох років. Він гадав, що серед убитих дітей буде Ісус. Але ангел з’явився уві сні Йосифові і сказав: «Устань, візьми Немовля і Матір Його та біжи в Єгипет, будь там, доки не скажу тобі, бо Ірод хоче шукати Месію, щоб погубити Його». Йосиф все вчинив так, як наказав йому ангел. А Ірод за свій злочин був покараний, він невдовзі помер у страшних муках. 

Свято духовності
Свято духовності

     До сліз пробирала ця неповторна гра. Дії монахів супроводжувала музика, яка то заспокоювала, то знову насторожувала - і дух перехоплювало від вражень. Після закінчення Вертепу на нас чекав концерт у виконанні тих же монахів.Пісні й колядки лунали зі сцени, несли у зал велику радість, блаженну новину про прихід Спасителя! І за це ми безмежно вдячні їм. Бо ніщо так сильно не зацікавлює людську свідомість і зігріває душу, як мистецтво, а особливо духовного змісту. Ми щиро вдячні монахам  за те, що знову змусили нас пережити цю подію – народження Ісуса Христа; за те, що наші серця від цього співу стали відкритіші, тепліші, добріші; за те, що об’єднали дітей і дорослих у мирі й любові.

Свято духовності
Свято духовності

Помітно, як атмосфера в школі у той день змінилась, і учні стали роздумувати над цими гостинами. І надто над тим, як звичайні хлопці стають монахами, віддаючи усе своє життя, свою Віру , думки й діяння Богу ,як кожен день проводять у молитві…

 
«Молись в день радісного щастя

І в час важких незгод молись.

Молись, коли грозять нещастя.

Як сумніваєшся – молись.

Молись, коли ти кривду знаєш,

Як в небезпеці ти, молись

Молись, молись

Чи йдеш, чи їдеш ти кудись.

Молися ревно в час спокуси,

Як переможеш, дякуй ти.

Молись, молись і без вагання

Іди в молитві до мети.»

 
 

 

 

Учениця 11 класу СЗШ №2

 

  Ткачук Софія

 


 

 

^

свящ. Ярослав Валюх

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:26, 15 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567