** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.05.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    23 травень 2006 року

Пошук в новинах   

політика

А що далі?

Хочеться запитати це, як у тих хто прийшов до влади, так і тих, хто по своїх переконаннях, віддав свій голос за них.

Якось, скоро пролетів час, і ми вже позабули палкі промови і обіцянки, тих хто переконував і роз’яснював, як правильно жити і працювати. Хоча я теж, дякуючи виборцям, став депутатом районної ради, але завжди ставився і ставлюся, як до себе, так і до оточуючих самокритично. Чому? А тому, що побачивши на своєму життєвому шляху, багато країн, та рівень життя у них, ніяк не можу змиритися з тим рівнем життя, який є у нас. Дякуючи богу, за той, нам дарований Край, треба признати, що ми всі, не зовсім добре і правильно користуємося цим благом. Починаючи з представників влади, які часто більше дбають про свої особисті проблеми, або служінням "верхам" чи "дядям" з тугими гаманцями, хочеться нагадати, що, всі вони є людьми, яким довіряли управління і господарську діяльність району чи міста, і вони є підзвітними тій громаді, яка їм це довірила. Тому, хотілося б бачити у ділі, що слово сполучення мер-господар, який бачить недоліки у вигляді розбитих доріг міста, відкритих каналізаційних колодців, невиконання підлеглими розпоряджень, та порушення ними закону, дають право мера не тільки констатувати факт, а й приймати міри, а господаря не чекати, поки виникне конфлікт та скарги громади, а планово та контролюючи впроваджувати у життя бачення напрямків розвитку.

Або, слова керівник-району. Це ж не тільки сидіння в кабінеті, відправи торжеств і свят. Це велика відповідальність, як перед громадою, так і перед Богом, за долі людей. Це десятки ідей і втілення їх у життя. Розв’язати, хоча б одну чи дві проблеми у кожному селі чи місті дуже важко! Але шановні, якщо ви вийшли на цю дистанцію, то будь-ласка біжіть у ритмі потреб, а не відлежуйтеся на узбіччі. Посилання на погані закони та неузгодженість у верхах, вже не переконують людей. Поруч інші регіони, Волинь, Івано-Франківщина, які по потенціалу, набагато слабші, але рівень життя, починаючи від доріг і закінчуючи зайнятістю людей, суттєво відрізняються від нашого регіону в кращий бік. Так проблеми району і міста є сімейною проблемою "батьків" району і міста.

Чого тільки вартує факт по генеральному плану міста. Всі розуміють, що це дуже необхідно для міста. Громада вносила пропозицію, про розміщення його на щиті у центрі міста, що дало б можливість, не тільки прозоро бачити план розвитку міста, але зняло б всякі можливості зловживань.

Слова про оплату за виготовлення чули, обіцянки теж, а "віз і нині там". Бачачи обшарпані будинки в центрі міста, біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, знесений магазин, так званий "Пасавант", біля автостанції, розміщення купи плит та блоків через дорогу, де лазять і бавляться діти, не дай Бог біди, розумієш, про причетність, "знаменитої" архітектури, але чому ж мовчить мерія? Можливо, вага виникнення конфлікту між названими суб’єктами більша за думку та інтереси громади? Тоді громаді треба робити висновки, і зрозуміти, те до чого я і хотів підійти у цій статті.

Звичайно влада – це сила. Але громаді і кожній людині, зокрема, треба зрозуміти, що ми є рівні у правах на повноцінне життя на цій землі. Саме життя – це боротьба, і вона відображається не тільки у особистій праці, але й піднятті рівня праці, культури, відповідальності всіх членів суспільства. Тому громада повинна розуміти, що контроль за діяльністю влади та її представників, лежить саме на ній. Для прикладу можна навести діяльність п. Монастирського Р.Т., який завідує відділом освіти у Сокальському районі. Ради справедливості, треба сказати і слово про голову районної ради п.Солодяка О.М., який хай і у суперечці, але не дозволив класти асфальт по болоту на доріжці біля СШ №4. Звичайно, хотілося, щоб було більше позитиву, але розум підказує, що одного бажання замало.

Ми, люди - сила, вірте у це. Єдністю, чесністю, вимогами до себе і один до одного, ми збудуємо той рівень життя, якого ми достойні.

В підтвердження цієї віри є подія, яка відбулася на стадіоні "Хімік" під час святкування дня Героїв. Стоячи біля трибуни, поруч де проходили маршем учні шкіл району, ветеран Михайло Куцяба з сльозами на очах і гордістю на обличчі плескав у долоні, а замісник голови адміністрації п.Кінах О.О. сказав: "Так! Є достойна нам заміна, лише підґрунтя їм треба оставити добре".

Тож давайте разом, хай в диспутах та суперечках, але з почуттям відповідальності та гордості, відстоюємо і будуємо те суспільство, в якому не буде соромно і важко жити ні нам ні нашим дітям.

Ніхто, крім нас самих, не зробить це!

Тому участь кожного у громадських слуханнях, підтримання порядку і вимоги дотримання законності від всіх членів суспільства і буде тим вкладом, який принесе успіх.

З повагою, член політради Громадянської партії "Пора",


депутат районної ради Г.Казанівський

^

Григорій Казанівський
депутат Сокальської районної ради

економіка

В Сокальській РДА відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Проводив його І-й заступник голови адміністрації Олексій Кінах. Серед членів комісії начальник управління фінансів Світлана Ксьонжик, провідні спеціалісти управлінь та відділів РДА, представники пенсійного фонду і сокальського відділення податкової інспекції. Такі наради проводяться традиційно у вівторок, на них запрошуються керівники установ і підприємств, де є проблемні питання з вищезгаданих питань.

Як повідомив радіо “Сокаль” керівник відділу зв’язків із ЗМІ Богдан Зарічний, комісія заслухала директора підприємства “Агрошляхбудсервіс” Миколу Новосада, головного бухгалтера МКП “Червоноградводоканал” Галину Савку та директора ВАТ “Льон” Віктора Костюка. Дані підприємства не мають боргів по виплаті заробітної плати, проте заборгували по сплаті різних видів податків до державного і місцевого бюджетів. Проблемним питанням для ВАТ “Льон” є продукція, якою переповнені склади, сама ж вона не знаходить ринків збуту.

Щодо шляхів вирішення цієї проблеми, то керівництву порекомендували вивчити досвід схожих підприємств Кам’янко Бузького і Старосамбірського районів. “Червоноградводоканал”, маючи борги по сплаті окремих видів податків до районного бюджету, зобов’язався до кінця місяця почати поетапне погашення заборгованості. Ще у травні ліквідувати заборгованість по ПДВ також пообіцяв керівник місцевого підприємства “Агрошляхбудсервіс”.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

Державна Податкова Інспекція у Сокальському районі здійснює обслуговування 2 тисяч 836 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 982 юридичні та 1 тисяча 854 фізичні особи. Відділення контролює та забезпечує надходження поступлень до бюджетів різних рівнів. До зведеного бюджету району роботою податківців забезпечується 92% надходжень. Про це радіо “Сокаль” повідомила начальник Сокальської районної інспекції Надія Кулинич. Таким чином за 4 місяці 2006 року працівники податкової виконали план по наповненню зведеного бюджету Сокальщини на 101,9%, тим самим мобілізувавши понад завдання 377 тисяч гривень.

В порівнянні з надходженнями відповідного періоду минулого року, сокальським податківцям вдалося збільшити рівень надходжень.


За словами Надії Кулинич, це значні суми. І це досягнення, що не дивлячись на великі плани, податківці змогли наростити надходження. Цього вдалося досягти, зокрема, завдяки контрольно - перевірковій роботі.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

"Червоноградтеплокомуненерго" заборгувало перед податківцями 4,7 млн. грн. Найбільші борги перед податківцями також мають такі комунальні підприємства як "Соснівкажитлокомунсервіс" –180 тис. грн., "Червонограджитлокомунсервіс" – 1022 млн. грн., "Червоноградводоканал" – 0,67 млн. грн., і найменше серед них "Будінвест" – 0,03 млн. грн.

Про це ЗІКу повідомив начальник ДПІ у м.Червонограді Микола Мисак. загалом по Червонограду станом на 19 травня до зведеного бюджету надійшло 41,2 млн. грн., до державного – 30,7 млн. грн.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

спорт

У неділю на стадіоні “Сокіл” в Сокалі відбулись ігри чергового туру чемпіонату Львівщини з футболу серед команд ІІ ліги. ФСК “Сокаль” на власному полі приймав команду з Городка. В підсумку наші юнаки, через спізнення команди суперників, одержали перемогу з рахунком 3:0, а основні склади футбольних команд розійшлися нічиєю з рахунком 1:1. Про це радіо “Сокаль” повідомив начальник відділу у справах молоді і спорту РДА Ярослав Тарасюк.


 І місце в обласних змаганнях з державних тестів з фізичної підготовки населення виборола команда Сокальського району. Турнір проходив за програмою XV спортивних ігор Львівщини, місцем проведення став Самбір.

Всього у змаганнях взяло участь 27 команд, що представляли міста обласного підпорядкування та райони області. Як повідомив нас Ярослав Тарасюк – начальник районного відділу молоді і спорту, до збірної Сокальщини входили спортсмени Соломія Курдупель, Юлія Цепло, Анастасія Антонюк, Сергій Лисяк, Юрій Сікачевський, Іван Мойсяк та Олег Козак, керівник команди старший тренер з легкої атлетики ДЮСШ “Соколяни” Олена Кретів. ІІ місце в командному заліку виборла команда Стрийського району, ІІІ-є збірна Городоччини.

Серед міст обласного підпорядкування І-е місце за Самбором, ІІ-е – Червоноградом, ІІІ-є місце посіла команда Стрия.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:05, 14 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464