** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.09.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    23 вересень 2015 року

Пошук в новинах   

суспільство

Заходи з енергоефективності - тема сьогодення
Заходи з енергоефективності - тема сьогодення

Заходи з енергоефективності - тема сьогодення

23 вересня в Сокальській райдержадміністрації відбувся семінар на тему «Державна підтримка термомодернізації житлових будівель в Україні: умови та перспективи впровадження енергоефективних заходів». У ньому взяли участь заступник голови райдержадміністрації Анатолій Василишин, голова районної ради Ігор Дацюк, заступник голови районної ради Володимир Чуб, голови місцевих рад, керівники підприємств, установ, організацій району, представники фінансових установ та регіональних компаній, які є виробниками енергоефективного обладнання. Учасники семінару обговорили питання про державну підтримку утеплення житлових будівель в Україні: умови та перспективи, досвід та умови кредитування банками заходів з утеплення будинків та сучасні енергоефективні технології (обладнання). Заступник голови райдержадміністрації Анатолій Василишин зазначив, що Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 року №231 «Про внесення змін до постанови КМУ від 1 березня 2010 року № 243» передбачено часткову компенсацію вартості енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених в уповноважених банках на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб проінформував, що, з метою стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, фізичних осіб до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, Урядом запроваджено державну програму утеплення. Відповідно до Програми передбачено компенсацію для населення (з Державного бюджету) у розмірі від 20 до 40 % тіла кредиту на утеплення. З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків. Передбачається такі розміри компенсації: 30% на енергоефективні матеріали для фізичних осіб на заходи в індивідуальних будинків або окремих квартирах; 40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи. На реалізацію таких механізмів для населення у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів. Компенсація відбуватиметься через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк, АТ «Укрексімбанк», які беруть участь у програмі. В серпні цього року Урядом прийнято рішення щодо збільшення граничних розмірів відшкодувань, а також компенсація для отримувачів субсидій на комунальні послуги у розмірі 70%. Компенсація надається виключно на енергоефективне обладнання та матеріали.

Роботи із впровадженню цих заходів не підлягають відшкодуванню. Планується, що цей перелік буде поступово розширюватись. Докладніше щодо переліку можна дізнатись на гарячій лінії Держенергоефективності (044-292-32-57) та у відділеннях банків.

В ході семінару представники АТ«ОЩАДБАНК» та «Укргазбанк» детально ознайомили присутніх з умовами кредитування заходів з утеплення будинків та відповіли на численні запитання.

З сучасними енергоефективними технологіями (обладнаннями) присутніх ознайомив регіональниий представник компанії «ХЕНКЕЛЬ» (заходи енергозбереження шляхом утеплення будинків) та представник продавця енергоефективного обладнання та матеріалів «ЕПІЦЕНТР».

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Цікаві зустрічі проходили в Сокалі із нашими партнерами з Польщі.
Цікаві зустрічі проходили в Сокалі із нашими партнерами з Польщі.

Цікаві зустрічі проходили в Сокалі із нашими партнерами з Польщі.

Дякую колегам з м.Червонограда та м.Соснівки.

За ініціативи ГО Сокальська Агенція, БФ "Фонд розвитку м.Червонограда", БФ "Еко-милосердя" (Соснівка) у п»ятницю 18.09.2015 року в приміщенні Сокальського районного центру зайнятості відбулася зустріч громадських організацій із України та Польщі. Представники громадських організацій долучитися до робочої зустрічі для громадських організацій прикордоння. Транскордонна зустріч відбулася за участі польських партнерів із Томашова представниками Agencji Rozwoju Roztoczaта та Stowarzyseniem «Czajnia». На якій були присутні 26 - громадських організацій з України та 10 – ть організацій із Польщі

Як відзначили польські колеги для деяких з них це були нові контакти із українськими організаціями, оскільки вони вперше побували в Україні. Наші польські партнери були приємно вражені такою кількістю молодих людей, активістів які були присутні на зустрічах в Сокалі чи Жовкві.

Перша така зустріч проходила в Польщі(Томашів), а наступні з 18 вересня ц.р проходили в містах прикордоння зокрема в м.Сокаль, м.Соснівка, м.Жовква, м.Кам»янка-Бузька.

Основною метою проведення таких зустрічей є активізація транскордонного співробітництва на прикордонних територіях західних регіонів України, налагодження контактів між українськими та польськими організаціями, проведення галузевих панельних дискусій спільно із представниками міжнародних фондів, експертами, підвищення рівня інституційної спроможності організацій в т.ч. щодо підготовки транскордонних проектів, фандрейзингу ін.

За останні декілька років з»явилося чимало нових організацій які почали займатися соціальними проектами, зокрема підтримкою сімей воїнів АТО, допомогою для їх дітей ін. Усі згодилися із тим, що ГО в містечках та селех можуть впроваджувати на багато більше проектів, проте відсутність системного фінансування не дає можливості стабільно розвиватися та і відповідно виконувати завдання що передбачені в статуті.

Нам принципово залежить на тому аби ГО які є в регіоні, були активними, аби громадські організації вміли працювати один з одним і не конкурували. Важливо щоб була налагоджена партнерська співпраця на рівні малих міст, сіл. Ми повинні розуміти проблеми один одного і вміти спільно їх вирішувати, тоді буде успіх, тоді ми будемо впливовими і потрібними в громадах.

Маємо чимало цікавих ідей із якими поділимося із усіма.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

кримінал

Увага! Телефонні шахраї...
Увага! Телефонні шахраї...

Увага! Телефонні шахраї...

Днями до керівника ТРК «Сокаль» Миколи Паська на мобільний телефон подзвонив, як він представився - координатор програми «Захисти країну» і попросив матеріально посприяти в екіпіруванні вояків новозформованого добровольчого батальйону «Шторм». Здавалося б в сьогоднішній ситуації справа благородна і потрібна, проте наполегливість молодого чоловіка була такою, що, мяко кажучи, нас насторожила.

Чоловік в доволі наполегливій формі розповідав, що гроші потрібно як найшвидше переказати солдатам-добровольцям, сума чи мала близько 4 тисяч гривень, а в загальному їм не вистарчало 30 тисяч... Ці кошти вони нібито віддадуть в батальйон, який за кілька тижнів вирушає в зону ведення АТО під Маріуполь.

В щирості волонтера, не було якогось сумніву. Натомість, ні емейлу ні якоїсь іншої інформації щодо організації «Щирі серця» чи проекту «Захисти країну», які він назвав керівнику ТРК Сокаль, навіть з глобальної мережі Інтернет, отримати так і не вдалося! А тим паче додзвонитися за тими номерами, які виставленні в соц-мережі. Після цього ми спробували розшукати будь-які організації, що діють на теренах Бердянська і хто збирає кошти для учасників АТО і на допомогу армії. Зрештою зв’язались із місцевою тележурналісткою. І тут, як кажуть, без коментарів!

Як пояснила колега дійсно волонтери Бердянська і Запорізької області ведуть активну роботу, але в даному випадку вони роблять це прозоро - через соцмережі, блоги, сторінки в Інтернеті і ніхто на окремих людей не виходить, не телефонує, більш того, не називають жодних сум, які потрібно внести. Звісно ж, ми також поцікавились і щодо самого підрозділу «Шторм» на який начебто збирали кошти так звані псевдоволонтери... Що з того вийшло можете прослухати на нашій сторінці у звуковому файлі… 

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:23, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567