** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.11.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    23 листопад 2009 року

Пошук в новинах   

політика

Степан КУРПІЛЬ:
“ЦІННОСТІ МАЙДАНУ БУДЕ ЗРЕАЛІЗОВАНО!”

Народний депутат України Степан КУРПІЛЬ (фракція Блоку Юлії Тимошенко) – частий гість виборців Сокальщини. Йому, як голові підкомітету з питань політичного діалогу, між­людських контактів та співробітництва між Україною та ЄС Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, секретарю Національної спілки журналістів України, є що розпо­вісти. Тому Степан Володимирович погодився дати інтерв”ю ”Голосу з-над Бугу”.
– Якщо закон про соціальні стандарти вступить у дію, що, на Вашу думку, чекає Україну? Як Уряд і фракція БЮТ у Верховній Раді можуть запобігти введенню цього необгрунтованого Закону в період фінансової кризи в державі з 1 листопада 2009 року?
– Цей закон уже вступив у дію, оскільки Президент України Віктор Ющенко його оперативно підписав. Не зважаючи на застереження експертів як вітчизняних, так і зарубіжних. Навіть перший заступник голови прези­дентської канцелярії Олександр Шлапак не рекоменду­вав Президенту робити цей популістський крок. Однак бажання будь-що «насолити» Прем’єру Юлії Тимошенко перемогло здоровий глузд. Зрозуміло, що мінімальні зарплати і пенсії потрібно піднімати і уряд заклав це у проект бюджету на 2010 рік, виходячи з реальних можливостей української економіки, яка потрохи одужує і виходить з кризи. Однак зараз у бюджеті немає декіль­кох мільярдів гривень, щоб виконати такі підвищення уже з 1 листопада ц. р. Ці гроші можна хіба що надруку­вати, а це неминуче призведе до інфляції, яка знівелює так зване підвищення соціальних стандартів. Але ще більша проблема полягає у тому, що цим законом закла­дається бомба сповільненої дії на 2010 рік. Адже доведеться закласти в бюджет на ці потреби близько 100 млрд. гривень, а це приблизно одна третина доходної частини бюджету. Бюджет жодної країни, навіть економіч­но сильної і стабільної, такого навантаження не витри­має. Це прямий шлях до дефолту, тобто банкрутства держави. Зрозуміло, що Юлія Тимошенко такого допусти­ти не може і не допустить. Уряд, намагаючись знайти гроші для найбільш незахищених пенсіонерів, кілька місяців тому прийняв постанову про обмеження макси­мальних пенсій. Однак Президент скасував дію цієї постанови, а 59 народних депутатів від Партії регіонів звернулись до Конституційного Суду, і той визнав її неконституційною. От і виходить, що одні люди мають 600 гривень пенсії, а інші – 6, 16, 36 і т. д. тисяч гривень. То кого захищає Президент і опозиція: найбідніших чи найбагатших? Відповідь очевидна.
Не є таємницею, що Уряд відчуває значну протидію та відвертий саботаж з боку чиновників різних рівнів намаганням Юлії Тимошенко змінити існуючу систему видачі громадянам України дер­жавних актів на землю. На нещодавній нараді в Житомирі Прем"єр-міністр повідомила, що за неви­конання урядової постанови № 844 (безоплатна видача держактів на землю за спрощеною процеду­рою) вже звільнено з посад понад 200 чиновників різних рівнів, в тому числі вісім керівників обласних управлінь Держкомзему України.
За згодою сторін звільнено з посади начальника Львівського головного управління Держкомзему України Миколу Пшевлоцького.
– Зрозуміло, що в цій сфері склались певні традиції, коли люди чекають на земельні акти роками. Юлія Тимошенко вирішила зламати таку бюрократизовану систему – нелюдську для людей, а це викликає шалений опір у тих, хто нагрів теплі місця. Щодо Миколи Пшев­лоцького, то він заявив, що є довіреною особою канди­дата в Президента Віктора Ющенка. Очевидно, що у цьому статусі він не може допомагати Юлії Тимошенко, яка також є кандидатом у Президенти України.
– Ваша оцінка дій Президента під час епідемії грипу в Україні, зокрема його висловлювань щодо ветуван­ня прийнятого Верховною Радою закону про виділен­ня МОЗ України 1 млрд. грн. на боротьбу з епідемією.
– Епідемія грипу загострила проблеми, які роками нагромаджувались у системі охорони здоров’я. Ця біда спричинилась до того, що Верховна Рада виділила 1 млрд. гривень на порятунок української медицини. На ці гроші треба закупити якісні імпортні апарати штучної вентиляції легень, інкубатори для новонароджених, су­часні томографи та інше обладнання, якого так не виста­чає лікарням. І також ліки, вакцини… А Президент проти! Я сумніваюсь, що вето буде подолано, оскільки фракція Партії регіонів не збирається його долати. Логіка тут проста: хай не буде нічого в лікарнях, аби тільки люди не казали, що Тимошенко щось доброго для них зробила.
– Чи дають підстави дії та вчинки Президента, зокрема його популістська турбота про українське військо, постійне ветування ним законів ВРУ та постанов КМУ, висловлювання щодо прем"єра на зразок «вона – це епідемія», «бомж» і т. п., вважати його несамостійним політиком, а свого роду «тех­нічним кандидатом» Віктора Януковича на май­бутніх президентських виборах?
– Для мене уже немає ніякого сумніву, що Віктор Андрійо­вич і Віктор Федорович посилюють свою дружбу проти Тимошенко. І дуже прикро. Мені здається, що він мав би товаришувати з Тимошенко, і від цього Україна тільки вигра­ла б. Я сподіваюсь, що прихильники Ющенка далекоглядні і відповідальні люди, тому у другому турі вони віддадуть свої голоси за Тимошенко, а не за Януко­вича. Якщо ж вони не прийдуть на вибори чи проголо­сують проти всіх, то фак­тично підтримають однозначно проросійського кандидата Партії регіонів. Якщо б не дай Боже він переміг, то про Украї­ну як незалежну державу можна забути. Хто цього хоче?
– На Вашу думку, український тандем «Тимо­шенко – Президент, Ющенко – Прем"єр» міг би перемогти вже в першому турі майбутніх прези­дентських виборів, чи ні ?
– Справді, такий варіант йому пропонували ще задовго до виборів. Однак хтось Віктора Андрійовича переконав, що він і сам мо­же перемогти, налаштувавшись на безкомпромісну війну з Тимошенко. У цій війні Ющенко вже програв, соціологічні опитування показують, що діючий Президент не має шансів навіть увійти у другий тур. Однак він доклав дуже багато зусиль, аби понизити довіру суспільства і до Тимошенко. Важко знайти у такій стратегії здоровий глузд.
– Скажіть, будь ласка, в кого з українських політиків – кандидатів в Президенти України найвищий міжнародний рейтинг та ступінь довіри з боку європейських співтовариств? Чому?
– Головний геополітичний пріоритет у програмі
Ю. Тимошенко – це вступ України до Європейського Союзу. Чому? Тому що у нас найбільша економічна спів­праця з країнами Євросоюзу, найвищий товарообіг. У Європі – найсучасніші технології, високий рівень життя. До цього треба і нам тягнутися. Прем’єр Ю. Тимошенко має добрі стосунки з усіма лідерами Європи, вони високо оцінюють її працездатність та неймовірні зусилля для виведення країни з кризи, не зважаючи на протидію опозиції та Президента. Вона також намагається встано­вити добросусідські рівноправні відносини з Росією. Якщо ми державні діячі, то не можемо дозволити собі конфліктів з північним сусідом. Немає сенсу дратувати ведмедя дулею, бо він може відкусити руку. Краще співпрацювати з Росією у тих сферах, де це доцільно. Наприклад, завершити спільний проект унікального вій­ськово-транспортного літака Ан-70, про що домовились прем’єри обох країн. Головне чітко відстоювати чи перед Заходом, чи то перед Росією наші національні інтереси.
– Розкажіть, будь ласка, про особливості та перебіг виборчої кампанії Юлії Тимошенко на Львівщині, зокрема якою Ви бачите взаємодію БЮТу з впливовою політичною силою – Народний Рух України? Як розцінюєте заяви народного депутата Ярослава Кендзьора про те, що нібито Борис Тарасюк «продав» РУХ Юлії Тимошенко?
– БЮТ відкритий для співпраці з усіма демократичними силами, зокрема з Народним Рухом України. Я не думаю, що до подібних заяв Я. Кендзьора можна ставитись серйозно.
– Коли завершиться розслідування кримінальної справи майже дворічної давності щодо вбивства жителя Жвирки Романа Стасюка та винні поне­суть покарання?
– Переконаний, що вбивці Романа Стасюка будуть справедливо покарані. Слідство у цій справі завершено. Мені доводилось кілька разів звертатись до Генеральної прокуратури, аби ця справа не пішла «у шухляду».
– Ваші побажання виборцям Сокальщини...
– Впевнений, що ті ідеали, які були сформовані під час Помаранчевої революції, досі залишаються актуальними для України. Хочу побажати всім жителям Сокальщини, щоб вони ніколи не втрачали віри у те, що цінності Майдану буде реалізовано. Рано чи пізно! Хоч як важко не було б! Але треба зробити усе, що залежить від кожного з нас. Разом нас багато!
Розмову записав Василь СОРОЧУК.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

влада

20 листопада голова Сокальської райдержадміністрації І.Бережницький провів нараду за участю першого заступника голови райдержадміністрації С.Крута, начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Л.Фарин, головного спеціаліста відділу розвитку інфраструктури райдержадміністрації О.Олійника.


Учасники наради обговорили питання про хід будівництва котельні районного Народного дому. На даний час вже облаштовано фундамент будівлі, зведені стіни, перекриття, ведуться фасадні роботи з утеплення, встановлено металеву конструкцію димової труби, ведуться внутрішньо-будівельні роботи. Із запланованих 670 тис. гривень вже освоєно 48 тис. гривень з районного бюджету.


^

РДА
Сокальська РДА

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:01, 4 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567