політика

Степан КУРПІЛЬ:
“ЦІННОСТІ МАЙДАНУ БУДЕ ЗРЕАЛІЗОВАНО!”
Народний депутат України Степан КУРПІЛЬ (фракція Блоку Юлії Тимошенко) – частий гість виборців Сокальщини. Йому, як голові підкомітету з питань політичного діалогу, міжлюдських контактів та співробітництва між Україною та ЄС Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, секретарю Національної спілки журналістів України, є що розповісти. Тому Степан Володимирович погодився дати інтерв”ю ”Голосу з-над Бугу”.
– Якщо закон про соціальні стандарти вступить у дію, що, на Вашу думку, чекає Україну? Як Уряд і фракція БЮТ у Верховній Раді можуть запобігти введенню цього необгрунтованого Закону в період фінансової кризи в державі з 1 листопада 2009 року?
– Цей закон уже вступив у дію, оскільки Президент України Віктор Ющенко його оперативно підписав. Не зважаючи на застереження експертів як вітчизняних, так і зарубіжних. Навіть перший заступник голови президентської канцелярії Олександр Шлапак не рекомендував Президенту робити цей популістський крок. Однак бажання будь-що «насолити» Прем’єру Юлії Тимошенко перемогло здоровий глузд. Зрозуміло, що мінімальні зарплати і пенсії потрібно піднімати і уряд заклав це у проект бюджету на 2010 рік, виходячи з реальних можливостей української економіки, яка потрохи одужує і виходить з кризи. Однак зараз у бюджеті немає декількох мільярдів гривень, щоб виконати такі підвищення уже з 1 листопада ц. р. Ці гроші можна хіба що надрукувати, а це неминуче призведе до інфляції, яка знівелює так зване підвищення соціальних стандартів. Але ще більша проблема полягає у тому, що цим законом закладається бомба сповільненої дії на 2010 рік. Адже доведеться закласти в бюджет на ці потреби близько 100 млрд. гривень, а це приблизно одна третина доходної частини бюджету. Бюджет жодної країни, навіть економічно сильної і стабільної, такого навантаження не витримає. Це прямий шлях до дефолту, тобто банкрутства держави. Зрозуміло, що Юлія Тимошенко такого допустити не може і не допустить. Уряд, намагаючись знайти гроші для найбільш незахищених пенсіонерів, кілька місяців тому прийняв постанову про обмеження максимальних пенсій. Однак Президент скасував дію цієї постанови, а 59 народних депутатів від Партії регіонів звернулись до Конституційного Суду, і той визнав її неконституційною. От і виходить, що одні люди мають 600 гривень пенсії, а інші – 6, 16, 36 і т. д. тисяч гривень. То кого захищає Президент і опозиція: найбідніших чи найбагатших? Відповідь очевидна.
Не є таємницею, що Уряд відчуває значну протидію та відвертий саботаж з боку чиновників різних рівнів намаганням Юлії Тимошенко змінити існуючу систему видачі громадянам України державних актів на землю. На нещодавній нараді в Житомирі Прем"єр-міністр повідомила, що за невиконання урядової постанови № 844 (безоплатна видача держактів на землю за спрощеною процедурою) вже звільнено з посад понад 200 чиновників різних рівнів, в тому числі вісім керівників обласних управлінь Держкомзему України.
За згодою сторін звільнено з посади начальника Львівського головного управління Держкомзему України Миколу Пшевлоцького.
– Зрозуміло, що в цій сфері склались певні традиції, коли люди чекають на земельні акти роками. Юлія Тимошенко вирішила зламати таку бюрократизовану систему – нелюдську для людей, а це викликає шалений опір у тих, хто нагрів теплі місця. Щодо Миколи Пшевлоцького, то він заявив, що є довіреною особою кандидата в Президента Віктора Ющенка. Очевидно, що у цьому статусі він не може допомагати Юлії Тимошенко, яка також є кандидатом у Президенти України.
– Ваша оцінка дій Президента під час епідемії грипу в Україні, зокрема його висловлювань щодо ветування прийнятого Верховною Радою закону про виділення МОЗ України 1 млрд. грн. на боротьбу з епідемією.
– Епідемія грипу загострила проблеми, які роками нагромаджувались у системі охорони здоров’я. Ця біда спричинилась до того, що Верховна Рада виділила 1 млрд. гривень на порятунок української медицини. На ці гроші треба закупити якісні імпортні апарати штучної вентиляції легень, інкубатори для новонароджених, сучасні томографи та інше обладнання, якого так не вистачає лікарням. І також ліки, вакцини… А Президент проти! Я сумніваюсь, що вето буде подолано, оскільки фракція Партії регіонів не збирається його долати. Логіка тут проста: хай не буде нічого в лікарнях, аби тільки люди не казали, що Тимошенко щось доброго для них зробила.
– Чи дають підстави дії та вчинки Президента, зокрема його популістська турбота про українське військо, постійне ветування ним законів ВРУ та постанов КМУ, висловлювання щодо прем"єра на зразок «вона – це епідемія», «бомж» і т. п., вважати його несамостійним політиком, а свого роду «технічним кандидатом» Віктора Януковича на майбутніх президентських виборах?
– Для мене уже немає ніякого сумніву, що Віктор Андрійович і Віктор Федорович посилюють свою дружбу проти Тимошенко. І дуже прикро. Мені здається, що він мав би товаришувати з Тимошенко, і від цього Україна тільки виграла б. Я сподіваюсь, що прихильники Ющенка далекоглядні і відповідальні люди, тому у другому турі вони віддадуть свої голоси за Тимошенко, а не за Януковича. Якщо ж вони не прийдуть на вибори чи проголосують проти всіх, то фактично підтримають однозначно проросійського кандидата Партії регіонів. Якщо б не дай Боже він переміг, то про Україну як незалежну державу можна забути. Хто цього хоче?
– На Вашу думку, український тандем «Тимошенко – Президент, Ющенко – Прем"єр» міг би перемогти вже в першому турі майбутніх президентських виборів, чи ні ?
– Справді, такий варіант йому пропонували ще задовго до виборів. Однак хтось Віктора Андрійовича переконав, що він і сам може перемогти, налаштувавшись на безкомпромісну війну з Тимошенко. У цій війні Ющенко вже програв, соціологічні опитування показують, що діючий Президент не має шансів навіть увійти у другий тур. Однак він доклав дуже багато зусиль, аби понизити довіру суспільства і до Тимошенко. Важко знайти у такій стратегії здоровий глузд.
– Скажіть, будь ласка, в кого з українських політиків – кандидатів в Президенти України найвищий міжнародний рейтинг та ступінь довіри з боку європейських співтовариств? Чому?
– Головний геополітичний пріоритет у програмі
Ю. Тимошенко – це вступ України до Європейського Союзу. Чому? Тому що у нас найбільша економічна співпраця з країнами Євросоюзу, найвищий товарообіг. У Європі – найсучасніші технології, високий рівень життя. До цього треба і нам тягнутися. Прем’єр Ю. Тимошенко має добрі стосунки з усіма лідерами Європи, вони високо оцінюють її працездатність та неймовірні зусилля для виведення країни з кризи, не зважаючи на протидію опозиції та Президента. Вона також намагається встановити добросусідські рівноправні відносини з Росією. Якщо ми державні діячі, то не можемо дозволити собі конфліктів з північним сусідом. Немає сенсу дратувати ведмедя дулею, бо він може відкусити руку. Краще співпрацювати з Росією у тих сферах, де це доцільно. Наприклад, завершити спільний проект унікального військово-транспортного літака Ан-70, про що домовились прем’єри обох країн. Головне чітко відстоювати чи перед Заходом, чи то перед Росією наші національні інтереси.
– Розкажіть, будь ласка, про особливості та перебіг виборчої кампанії Юлії Тимошенко на Львівщині, зокрема якою Ви бачите взаємодію БЮТу з впливовою політичною силою – Народний Рух України? Як розцінюєте заяви народного депутата Ярослава Кендзьора про те, що нібито Борис Тарасюк «продав» РУХ Юлії Тимошенко?
– БЮТ відкритий для співпраці з усіма демократичними силами, зокрема з Народним Рухом України. Я не думаю, що до подібних заяв Я. Кендзьора можна ставитись серйозно.
– Коли завершиться розслідування кримінальної справи майже дворічної давності щодо вбивства жителя Жвирки Романа Стасюка та винні понесуть покарання?
– Переконаний, що вбивці Романа Стасюка будуть справедливо покарані. Слідство у цій справі завершено. Мені доводилось кілька разів звертатись до Генеральної прокуратури, аби ця справа не пішла «у шухляду».
– Ваші побажання виборцям Сокальщини...
– Впевнений, що ті ідеали, які були сформовані під час Помаранчевої революції, досі залишаються актуальними для України. Хочу побажати всім жителям Сокальщини, щоб вони ніколи не втрачали віри у те, що цінності Майдану буде реалізовано. Рано чи пізно! Хоч як важко не було б! Але треба зробити усе, що залежить від кожного з нас. Разом нас багато!
Розмову записав Василь СОРОЧУК.
^
Газета
"Голос з-над Бугу"
влада

20 листопада голова Сокальської райдержадміністрації І.Бережницький провів нараду за участю першого заступника голови райдержадміністрації С.Крута, начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Л.Фарин, головного спеціаліста відділу розвитку інфраструктури райдержадміністрації О.Олійника.
Учасники наради обговорили питання про хід будівництва котельні районного Народного дому. На даний час вже облаштовано фундамент будівлі, зведені стіни, перекриття, ведуться фасадні роботи з утеплення, встановлено металеву конструкцію димової труби, ведуться внутрішньо-будівельні роботи. Із запланованих 670 тис. гривень вже освоєно 48 тис. гривень з районного бюджету.
^
РДА
Сокальська РДА