** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::24.02.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    24 лютий 2006 року

Пошук в новинах   

влада

23 лютого в Сокальському районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему “План соціально-економічного розвитку міста на 2006 рік”. Його проведення ініціював проект громади нашого міста “Добробут кожної людини – запорука демократії” в рамках продовження діяльності на наших теренах програми “Демократизація України: програма малих проектів”, що фінансується Міністерством з міжнародного розвитку Великої Британії – DFID. Відкрила зустріч менеджер проекту Мар’яна Яремчук.

Слово для висвітлення плану соціально-економічного розвитку міста на цей рік отримав міський голова Петро Савчук. Він детально охарактеризував дії міської влади на виконання поставлених задач, а також про кошти, закладені в бюджеті Сокаля, які будуть скеровані для цього. Зокрема, мова йшла і про ремонт будинків, дахів, обслуговування міста комунальними службами. Говорить Петро Савчук: ( послухати - 143,0Кb)

Петро Миколайович розповів про роботу комунальників, про проблеми, з якими доводиться стикатись. Цікавою є думка влади міста про поступовий перехід мешканців Сокаля на індивідуальне опалення та відмова від енергетично невигідної експлуатації котелень. До речі, першим для такого переведення буде 5-й будинок на вулиці Тартаківська, мешканці якого погодились на дану пропозицію. Відтак, в таких будинках зникне проблема неоплати за тепло, кожен індивідуально, в залежності від свого майнового стану, зможе користатись власною системою опаленням.

Мова міського голови йшла і про інші соціальнозначущі події, які очікують на нас цього року. Йшлося про інвестиції в соціальний проект міста від меценатів з Голандії. Вони погодились підтримати проект створення на базі 9-го садочка в Сокалі закладу для дітей з особливими потребами. Звичайно, що частину коштів доведеться вкласти в це власним коштами міста.

Згодом, про роботу та проблеми підприємств розповідали керівники та представники Комунальних служб – “Сокальжитлокомунсервіс” та “Сокальводоканал”. Вони також говорили і про плани на цей рік. В дискусії, яка точилась з питань розвитку міста також взяли участь підприємці, представники Сокальської Агенції регіонального розвитку, члени коаліції та ЗМІ. Наприкінці розмови підсумки підбила ведуча круглого столу, менеджер проекту М.Яремчук. Вона подякувала присутнім за участь та активність, яку вони проявляли під час зустрічі. Нагадаю цей захід відбувся в рамках проекту громади Сокаля “Добробут кожної людини – запорука демократії”, який втілюється на наших теренах програмою “Демократизація України: програма малих проектів” і фінансується Міністерством з міжнародного розвитку Великої Британії – DFID.


служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

влада

Ще один круглий стіл, ініційований Сокальською агенцією регіонального розвитку, відбувся в п’ятницю в Сокальській РДА. Його тема “Дозвільні служби – на допомогу підприємцю”. До участі були запрошені підприємці та керівники підприємств усіх форм власності, в його роботі взяли участь керівництво РДА, на чолі з головою О.Солодяком, а також представники дозвільного офісу: управління економіки РДА, санстанції, пожежної частини, відділу архітектури, управління земельних ресурсів, екологічної служби. Мета круглого столу – поінформованість громадськості про послуги “Єдиного дозвільного офісу” в Сокалі, робота якого, за твердженнями організаторів, спростить процедуру отримання погоджень та дозволів особами, які займаються бізнесом.

Почергово кожен з представників офісу виголосили свої повноваження, розповіли про роботу дозвільної системи та закони, якими керують відповідні інстанції при видачі довзволів. Конкретизував потребу в єдиній системі та саме діяльність такого офісу І-й заступник голови РДА Олексій Кінах.

Відтак, слово мали адміністратор дозвільного офісу Надія Саганська, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Мирослава Баралус, представник відділу земельних ресурсів Петро Романчук, представник Сокалського РВ ГУ МНС у Львівській області Анатолій Крупник, начальник дрежавної екологічної інспекції Богдан Дідик, головний санітарний лікар району Ігор Мельник. Опісля цього, свої питання присутнім представникам влади, дозвільних органів задавали підприємці. В них вони цікавились генеральним планом забудови міста Сокаль, питаннями розуміння владою роботи дозвільного офісу, усвідомленням того, чи ця інстанція не стане ще одним тягарем для представників бізнесу. Своїми думками поділився голова РДА О.Солодяк.

Згодом робота столу перейшла в дискусію. Її розпочав підприємець Ярослав Слободюк, який звернувся до присутніх з пропозицією дещо полегшити той тягар, що навалюється з усіх боків на підприємця, котрий тільки починає працювати – низка дозволів та погоджень, на які можна потратити понад рік часу, за словами пана Ярослава, змушують підприємця або припиняти роботу і відправлятись на заробітки, або закриватись так і не почавши роботу. В своїй промові підприємець з болем зауважив, що в районі нераз роботу виконують заїжджі підприємства, їх віддають, нехтуючи пропозиціями місцевих. Зокрема це стосувалось робіт по Белзу.

На цю репліку відповідав заступник голови РДА Володимир Слободян, який курує питаннями будівництва в районі: "Всі роботи проходили через тендер які більше 300,00 тисяч. Проводили тендери Белзька міська рада і обласна державна адміністрація. Ми всіх залучали, хто хотів працювати".

Свої думки з приводу співпраці бізнесу і влади висловив підприємець Андрій Бабух. Зокрема звернувся з пропозицією, що б влада відносилась до підприємців з повагою і з розумінням. Наголосивши на тому, що насправді існування влади і їхні зарплати залежать від підприємців, як платників податків, а не навпаки.

Відтак, про свої болі і проблеми розповіли інші представники бізнесу. Йшлося про роботу в районі по будівництву, розташуванню точок торгівлі та навіть про приватну забудову. З цих питань відповіді давали головний архітектор, спеціаліст відділу земельних ресурсів, представники РДА. До речі, щодо останніх, то найбільше питань та навіть окремих звинувачень у певних неправильних діях було в бік заступника голови РДА з питань будівництва Володимира Слободяна. Про це говорили щонайменше 5 присутніх представників бізнесу – будівельники, керівник підприємства з випуску цегли, перевізники.

Підприємець Юрій Закорчемний, зокрема, розповів про те, яким чином йому відводили земельну ділянку. Про ті перепони, що чинились окремими представниками влади району на цьому шляху. Справді шоком стало почуте від пана Юрія, яким чином відповів йому пан Слободян аргументуючи прохання підписати відповідний акт на ділянку в районі кар’єру поблизу села Перемисловичі. Проте, це вже мабуть питання, якими повинні б займатись правоохоронні органи і прокуратура. Чомусь на цьому етапі, за словами підприємця, влада не допомагала розвитку підприємництва, а навпаки.

В цьому ж напрямку, мається на увазі в протилежному від допомоги, розцінюють дії влади перевізники району. Коли мова пішла про тендери – дозвіл на право перевезення на якомусь з маршрутів, їх реалізацію – роботу з надання послуг перевізниками, представників Асоціації перевізників, в яку входять поміж іншими підприємці Кінах та Йонка – висловили власні доводи в неправильності підходів до проведення згаданих тендерів, упередженості до окремих перевізників, та навіть в подвійних стандартах, що застосовуються при проведенні тендерів. Натомість, Марія Христинич – заступник голови РДА – згадала про події попереднього дня, пікетування перевізниками сесії районної ради, ті гасла, якими були обвішані автобуси та маршрутки. Категорично вона висловилась про певні недопрацювання самих первізників на окремих маршрутах. Відтак, підприємець Григорій Казанівський, цього разу як представник перевізників, взявши слово, виголосив обурення діями знову ж таки представників влади під час проведення перевірок на маршрутах по району, а також про тягар, який лягає з боку влади на перевізників під час виконання обов’язків, про несправедливість з приводу розподілення відшкодувань за пільгове перевезення в районі та вцілому про скарги, які наче б то надходять на перевізників.

Про власні болі з питань будівництва говорила та висловлювала побажання щось змінити у питаннях надання ліцензій на підакцизні товари підприємець Зоя Савчук. На її переконання не може бути рівноцінною ліцензія, зокрема, на алкоголь для Києва і для таких малих міст як Угнів, Белз чи Сокаль. Вона також закликала районну владу повернутись обличчям до підприємців, нагадавши, що вони є одним з основних джерел наповнення бюджету. Вже на третій годині дискусій знову було висловлені невдовлення в бік влади, відтак усі вони були піддані критиці з боку районних керманичів.

Резюмував усе згадане і запропоноване І-й заст. голови РДА Олексій Кінах.

На завершення учасники круглого столу домовились зустрітись ще раз на схожому заході через деякий час і ще раз обговорити діяльність дозвільного офісу – вже по факту його роботи.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:51, 28 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464