** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::24.03.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    24 березень 2006 року

Пошук в новинах   

економіка

Понад 1 млрд. гривень передбачено постановою Кабінету міністрів України на фінансову підтримку рослинництва шляхом датування на гектар посівів озимих та ярих сільськогосподарських культур.

За розрахунками Мінагрополітики площі посіву озимих, за якою буде здійснюватись підтримка, орієнтовно складає 5,4 млн. га, ярих культур – 7,1 млн. га. При цьому Урядом очікується, що така підтримка надасть можливість покращити якість та з кожного гектара одержати додатково від 5 до 7 центнерів зерна. Постановою визначені відповідні розміри підтримки, а також порядок подання відповідних документів.

На Сокальщині для визначення переліку с\г підприємств, що мають право на дотацію, Управлінням агропромислового розвитку Сокальської РДА утворено комісію за участю працівників державної контрольно ревізійної служби. Про це радіо “Сокаль” повідомила начальник контрольно-ревізійного відділу у Сокальському районі Олеся Гринюк. За її словами, зараз в районі проводяться перевірки відповідності звітних показників, працівники відділу беруть участь в обстеженні посівів. В інтерв’ю нашому кореспонденту Олеся Гринюк розповіла про обсяги заявлених дотацій та в цілому про роботу комісії.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

24 березня працівникам ДП «Львіввугілля» почали виплачувати заборговану зарплату, яка за півтора місяця сягнула 21 млн. грн. Перший транш надісланих з Міністерства вугільної промисловості України коштів становить 10 млн. грн. З наступного тижня перерахують ще 11 млн. грн., – повідомив Західну інформаційну корпорацію помічник генерального директора ДП «Львіввугілля» з загальних питань Микола Бродер. «З понеділка до 1 квітня цього року ми виплатимо усю заборговану заробітну плату і вже не будемо у списку боржників», – зазначив Микола Бродер.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

На прохання Львівської ОДА в.о. начальника інженерних військ Західного оперативного командування полковник Володимир Патлачук з групою фахівців вже провели підготовчі заходи, здійснили рекогносцирування місцевості, визначили обсяг робіт перед демонтажем та встановленням сорокаметрового автодорожнього полотна через річку Західний Буг, щоб з’єднати села Тадань і Соколь Кам’янка-Бузького та Буського районів, – повідомила Західній інформаційній корпорації прес-служба управління Міністерства оборони України. Практичну фазу робіт покладено на особовий склад Самбірського інженерного полку.

Очолює групу військових інженерів капітан Валентин Клющ. Незважаючи на заболоченість місцевості та складні погодні умови, військовослужбовці вже розпочали підготовку до встановлення моста. Нагадаю, внаслідок тривалої експлуатації старий міст між Кам’янка-Бузьким та Буським районами обвалився, і для того, щоб дістатися з одного села до іншого, місцеві жителі змушені долати зайві 14 кілометрів.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Головне управління охорони здоров’я ЛОДА стурбоване черговою спробою нагнітання ситуації навколо Соснівського фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру, спричиненою хибним трактуванням відповіді ГУОЗ ЛОДА (Лист № 267 від 13.03.2006 р. ) мешканцю м. Соснівки Стецишин К. І., – повідомили Західну інформаційну корпорацію в прес-службі ГУОЗ ЛОДА.

Враховуючи хибне трактування вказаного листа громадою м. Соснівки та суспільний резонанс навколо питання лікування туберкульозу, Головне управління охорони здоров’я заявило наступне:

«Згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради від 11 жовтня 2005 р. №408, планується створити Львівську обласну лікарню відновного лікування №3 з ліжками профпатологічного та неврологічного профілю в місті Соснівка за адресою вул. Грушевського, 36 (5-поверховий корпус).

В приміщенні за адресою м. Соснівка вул. Грушевського, 36 (5-поверховий корпус) чи в будь-якому іншому приміщенні на території м. Соснівки не буде створено жодного лікувального закладу, який би займався питаннями діагностики, реабілітації, профілактики, наукового вивчення, лікування хворих на туберкульоз.

Згідно з рішенням сесії від 11 жовтня 2005 р. № 409, в місті Червонограді на базі колишнього Червоноградського протитуберкульозного диспансеру за адресою м. Червоноград, вул. Лемківська, 56 планується відновити поліклінічне відділення цього диспансеру. Стаціонарне відділення не підлягає відновленню. Стаціонарна фтизіатрична допомога мешканцям м. Соснівки, м. Червонограда і Сокальського району буде надаватися поза межами Сокальського району.

При підготовці листа № 267 від 13.03.2006 р. ГУОЗ ЛОДА користувалось юридичною термінологією, передбаченою законодавством України, зокрема Цивільним кодексом, і оперувало термінами «Соснівський фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр» виключно в розумінні юридичної особи, яка має юридичну адресу в м. Соснівка, що спричинило неправильне сприйняття змісту листа громадою м. Соснівки.

Головне управління охорони здоров’я висловлює жаль з приводу непорозуміння і неправильного трактування суті відповіді на звернення мешканців м. Соснівки.

Розділяючи тривогу мешканців м. Соснівки за своє місто, Головне управління охорони здоров’я просить громаду м. Соснівки утриматись від будь-яких неправомірних дій, спровокованих хибною інтерпретацією реальної ситуації».

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

здоров'я

24 березня у Радехові на вул. Черемшини,23 згорів дерев’яний житловий будинку. Під час пожежі опіки спини, рук та обличчя ІІ ступеня отримав господар будинку, якого доставлено у центральну районну лікарню, – повідомив Західній інформаційній корпорації прес-центр ГУ МНС України у Львівській області.

Збитки становлять 34,2 тис. грн. Врятовано одну людину. Збережено дві будівлі та майна на 40 тис. грн. Ймовірна причина пожежі – коротке замикання електромережі.

служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

здоров'я

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я останнім часом зареєструвала прогресуючу епідемію туберкульозу. З початку незалежності України рівень захворюваність зріс у 2,4 рази, а смертність – в 2,5. Щогодини в Україні туберкульоз уражає чотири людини, з яких один хворий помирає. Найбільш кризовими містами у цьому напрямі є Червоноград, Сокаль та Сколе. У Львівській області показник захворювання на туберкульоз становить майже 79 осіб на 100 тисяч населення. Можна вважати, що до 30 років кожна людина інфікована. Аби довідатись про ситуацію в Сокальському районі ми звернулися до Михайла Омеляша – завідувача туберкульозним відділенням Сокальської центральної районної лікарні, районного лікаря-фтізіатра. Зокрема, нас цікавило, які люди належать до групи ризику, чи правда, що туберкульоз це хвороба бідних, і якої шкоди може зробити одна хвора людина будучи у контакті зі здоровими.

В цілому ж, за словами районного лікаря-фтізіатра, вилікувати хвору на туберкульоз людину можна. Сам цей процес є тривалим – від 4 до 12 місяців, як каже Михайло Омеляш, аби тільки людина хотіла лікуватись. Проте, якщо хворий не вилікується, це з часом може мати летальні наслідки. За статисткою, за рік на Сокальщині помирає 28 осіб.

На сьогодні у Сокальському тубвідділенні лікуються 46 хворих, притому, що розраховане воно на 40 ліжок.

Таку небезпечну хворобу як туберкульоз можна вилікувати. Часу для цього потрібно дуже багато, набагато легше вчасно виявити цю недугу – слід лише бодай раз на рік проходити медичні обстеження, а зокрема флюорографію.


служба інформації ТРК “Сокаль”

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:48, 31 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464