** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::24.05.2018

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    24 травень 2018 року

Пошук в новинах   

влада

Голова обласної ради оглянув районну лікарню на Сокальщині
Голова обласної ради оглянув районну лікарню на Сокальщині

Голова обласної ради оглянув районну лікарню на Сокальщині

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, в рамках робочої поїздки на Сокальщину, оглянув об’єкти, які реалізовувались в межах обласного конкурсу мікропроектів 2017, зокрема відвідав хірургічне відділення Сокальської ЦРЛ.

Делегації, у складі голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, голови Сокальської районної ради Миколи Паська, заступника голови районної ради Василя Бойка, головного лікар Сокальської ЦРЛ, Роман Швед

«Сьогодні побували у хірургічному відділенні центральної районної лікарні , де за кошти обласного та місцевого бюджетів проведено капітальний ремонт на суму майже 300 тис грн. Цього року завдяки конкурсу проектів місцевого розвитку ремонтні роботи будуть продовжуватися.

Хочу зазначити – сьогодні на практиці ми побачили, наскільки добре працює ця програма. Хочу відзначити в першу чергу активну участь громад, які повірили в цей конкурс, писали проекти, виборювали право їх реалізовувати. Цей конкурс однозначно підсилює ініціативу громад, дає можливість скерувати обласні кошти на здійснення важливих для району розвиткових проектів в галузі освіти, медицини, культури, екології.

Приємно, що Сокальський район є активним учасником конкурсу проектів місцевого розвитку. Цього року тут реалізовуватимуть 40 мікропроектів», – зазначив Олександр Ганущин.

Як розповів заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касьян, лікарня третій рік поспіль бере участь у програмі проектів місцевого розвитку і є лідером в реалізації проектів у медичній галузі. «У пріоритеті «Охорона здоров’я» Сокальщина реалізовуватиме 9 проектів на загальну суму 2,3 млн грн., з них субвенція з обласного бюджету становить 1,2 млн грн», – зазначив Сергій Касьян.

В свою чергу голова районної ради Микола Пасько Сокальський район розповів також, що цього річ на Сокальщині розпочинається реалізацію трьох великих міжнародних проектів із залученням коштів Європейського Союзу в межах програми «Україна-Польща-Білорусь». Зокрема, проект “На допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України”.

Після огляду лікарні, голова облради зустрівся з депутатами усіх рівнів, головами місцевих рад, керівниками комунальних установ та громадськістю.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

економіка

За підсумками звітного періоду уточнені планові завдання за доходами загального фонду виконано 31 місцевою радою та районним бюджетом.
За підсумками звітного періоду уточнені планові завдання за доходами загального фонду виконано 31 місцевою радою та районним бюджетом.

За підсумками звітного періоду уточнені планові завдання за доходами загального фонду виконано 31 місцевою радою та районним бюджетом.

22 травня 2018 р. відбулося засідання Колегії Сокальської РДА. На порядку денному були наступні питання:

про виконання бюджету Сокальського району за І квартал 2018 року;

про супровід інвестиційних проектів у Сокальському районі;

про стан виконання заходів з проведення призову на строкову військову службу та відбору громадян України на військову службу за контрактом у 2018 році.

По першому питанню доповідала начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона зазначила, що протягом звітного періоду до зведеного бюджету району мобілізовано 69171,4 тис.гривень податків та неподаткових платежів.

До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 66361,2 тис.грн податків та зборів, що на 22931,5 тис. гривень більше від надходжень у відповідному періоді минулого року та становить 130,1 відсотки до плану на І квартал. Понад план надійшло 15367,4 тис.грн.

За підсумками звітного періоду уточнені планові завдання за доходами загального фонду виконано 31 місцевою радою та районним бюджетом. Не виконано планові призначення Лучицькою та Сілецькою місцевими радами.

Протягом звітного періоду на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки в сумі 171956,1 тис.грн, з них по загальному фонду – 167344,8 тис.грн та по спеціальному – 4611,3 тис.грн.

За підсумками розгляду даного питання Колегія прийняла відповідне рішення.

По питанню про супровід інвестиційних проектів у Сокальському районі з якого доповідала головний спеціаліст відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості РДА Лілія Смолярчук. Вона проінформувала, що на сьогоднішній день, в районі на супроводі перебувають 4 об’єкти, які супроводжує управління інвестицій Львівської облдержадміністрації:

• ДП “Датський текстиль”, м.Сокаль (Розширення підприємства, побудова нових виробничих площ);

• ТзОВ “Ліга ЛТД” , с.Ульвівок, (МГЕС Перша черга 150 кВт (2 по 75кВт) Всього 950 кВт);

• Сокальська ВЕС, Вітрова електростанція 43,2 МВт;

• ТзОВ «Сокальський м’ясокомбінат» (реконструкція забійного цеху переробки м’яса та автомобільних боксів).

Також 6 об’єктів супроводжує Сокальська райдержадміністрація, а саме:

• ТзОВ “СОТЕКО”, с.Волиця, вул.Зарічна, 1 (Будівництво теплиць з побутовими приміщеннями). Подача акту про готовності об`єкта до експлуатації планується на червень 2018 року.

Організація офіційного відкриття (липень 2018).

• ТзОВ “СУПЕРДЕСКА”, с.Острів, вул. Центральна, 66 В. (деревообробне виробництво, виробництво піддонів). Наступний крок – отримання містобудівних умов та обмежень.

• ТзОВ “УГРИНІВ ЕКО ФЕРМ”, с.Угринів, вул. Центральна (свинокомплекс повного циклу). Зупинка в оформленні документів обумовлена тим, що підприємство завершує реалізацію проекту по будівництву міні електростанції в сусідній області.

• ТОВ “НОРД” ЛТД, 34400, Рівненська обл., місто Вараш, вул. Комунальна, 15, (Будівництво автозаправочного комплексу на АГЗС, с.Угринів, вул..Центраоьна). Наступний крок – отримання висновку екологічної експертизи та дозволу на будівництво.

• ПАТ “РАТА”, м.Великі Мости, вул. Сагайдачного,47 (Будівництво складу дерев`яних виробів). Будівництво заморожено через відсутність коштів.

• ФОП Паньків Ігор Романович, який зареєстрований за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, с. Ямельня, вул. Мазурівка, 28; (Будівництво магазину непродовольчих товарів; Львівська обл., Сокальський р-н, с. Межиріччя, вул. Шахтарська, земельна ділянка 28а). На даний момент будівництво заморожено через відсутність коштів.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

суспільство

У селі Борятин відбувся вечір-спомин
У селі Борятин відбувся вечір-спомин "Рідне село - моя колиска"

У селі Борятин відбувся вечір-спомин "Рідне село - моя колиска"

сторія розставляє долі людей згідно з часом.

1946 рік для жителів с. Борятин, що на Сокальщині, був сумним, оскільки ціле село було виселено з рідних осель, а заселено жителями с. Лопушанки зі Старосамбірщини. В пам’ять про часи переселення народів в приміщені Борятинського НВК І-ІІ ст. дитячий садок було проведено вечір спомин «Рідне село – моя колиска».

За традицією вечір благословили отці Блистів Михайло, Копчак Андрій, Сидор Андрій, Василишин Степан, Драган Іван, які всі є вихідцями з села Борятин. Сторінки історії села перегорнула колишня вчитель Мирослава Нагірна,старожили, переселенці ті хто згодом повернулися назад до рідних осель. Присутніх вітали, голова Сокальської районної державної адміністрації Роман Токай, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, голова сільської ради Іван Дидак , директор школи Анатолій Єлізаров ,місцева поетеса Надія Марцинюк, вихідець з села , а сьогодні відомий адвокат м. Львів Іван Василишин.

Окрасою вечора стали виступи дуету «Відлуння» та учасників художньої самодіяльності школи і бібліотеки-філії с. Борятин Сокальської РЦБС.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

суспільство

На Сокальщині відзначили 100-річчя від дня народження Василя Василяшка
На Сокальщині відзначили 100-річчя від дня народження Василя Василяшка

На Сокальщині відзначили 100-річчя від дня народження Василя Василяшка

20 травня в Народному домі с.Завишень відбулася урочиста академія з нагоди 100-річчя від дня народження українського військового діяча Василя Василяшка (псевдо «Перемога»). Священники о. Петро Звір та о. Роман Білецький розпочали захід молитвою. З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук, голова районної ради Микола Пасько, депутат районної ради Олег Солодяк та інші. Племінники Василя Василяшка передали портрет і нагороди свого дядька в музей «Сокальщина». Долучилась до заходу Сокальська районна асоціація інвалідів в рамках проекту «Місце зустрічі: діалог» за підтримки німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність.Майбутнє» та ВБО «Турбота про літніх людей в Україні» із частуванням та бесідою «Героїв не забувають». На завершення відбувся концерт.

Довідка: Василь Іванович Василяшко (псевдо: Перемога, Вірний, Пантера) народився 13 квітня 1918 в с. Завишень Сокальського району Львівської області, загинув 18 (або 16) лютого 1946 у лісі між с.Боянець і с.Купичволя, тепер Жовківський район, Львівська область) — український військовий діяч, сотник Української повстанської армії, командир сотні «Галайда-1» (серпень 1944 — вересень 1945), згодом куреня «Галайда» і 12-го (Сокальського) Тактичного відтинку «Климів» воєнної округи-2 «Буг» оперативної групи «УПА-Захід». Кавалер трьох нагород ордену Бойової Заслуги УПА — Лицар Бронзового, Срібного (2-го класу) і Золотого (1-го класу)Хрестів Бойової Заслуги. Єдиний діяч УПА який тричі нагороджений цими відзнаками за життя. Один із двох діячів УПА, які були кавалерами трьох Хрестів ордену Бойової Заслуги.

^

РДА
Сокальська РДА

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:59, 11 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464