** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.02.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    25 лютий 2006 року

Пошук в новинах   

політика

Наша зброя – це правда,


тож настав її час

Однією з важливих подій четверга 24 лютого 2006 р. стала чергова і остання цієї каденції сесія Сокальської районної ради. Її початок був підкреслений пікетом автомобілів, мікро та звичайних автобусів, присутністю під стінами Народного дому  Сокаля представників бізнесу, перевізників та активістів Сокальської Районної організації ГП «Пора», які зібралися тут під єдиним гаслом – «Пора поважати підприємців». На боковинах автобусів були гасла пікетників, їх болі та вимоги: «Пора відділити бізнес від влади!», «Кому «попали» гроші за пільговиків?!», «Дайте можливість працювати підприємцям!» та інші.

Свою доповідь голова РДА Олег Солодяк розпочав так:

"Шановна президіє, шановні депутати. Ми з вами належимо до одного могутнього народу, яки наділив нас владою. Водночас ми належимо до різних гілок влади, до різних політичних партій, однак тісно пов’язані одним обов’язком, яки маємо сповняти перед суспільством. Сьогодні як ніколи важливо продемонструвати вміння взаємодіяти та реалізовувати стратегічні цілі розвитку України, вміти консулідовуватись. Я переконаний, що найефективніше себе людина проявить тоді, коли вона є вільною, коли її пальцем ніхто не тикає, що вона повинна робити, за кого голосувати, яку статтю пускати на шпальти газет, а яку ні, яку кримінальну справу заводити. Ми разом дали урок свободи. Я щасливий з того, що ми працюємо командою, що ми знайшли порозуміння з вами, працюємо чесно і прозоро. Влада стала відкритою і ближчою для людей, і з цього шляху ми не маємо права сходити. Я найбільше ціную чесність і щирість у стосунках та у прийнятті рішень. Ми працюємо для людей і цим пишаємось. Ми стали разом до праці, і несемо моральну і політичну відповідальність за її результати…."

Далі він окреслив досягнення та напрацювання району в усіх галузях економіки, культури, освіти та охорони здоров’я. Обговорення було недовгим, зауважень не було, на

доповнення доповіді щодо телефонізації району виступив начальник Сокальського цеху зв’язку №6 ВАТ “Укртелеком” Іван Кіщак.

По обговоренню даного питання депутатом районної ради Мироном Гавришкевичем було запропоновано надати слово для виголошення вимог пікетників, що зібрались під стінами Народного дому. Проте, цю пропозицію було відхилено. В робочому порядку було розглянуто ще 13 питань.

Далі депутати вислухали та затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2005 рік, розпорядження голови райдержадміністрації, прийняли уточнення призначень та розподіл вільних залишків коштів районного бюджету, а також затвердили Програму національно-патріотичного виховання молоді Сокальського району на 2006-2007 роки та внесли зміни в склад територіальної виборчої комісії. В порядку денному розглянули питання погодження Проекту відведення земельної ділянки під будівництво об’єктів сервісного обслуговування ТзОВ “Полістар” на території Опільської сільради, зміну меж сіл Острів та Добрячин Острівської сільради.

Найрезонансніші питання були розглянуті в пункті порядку денного «різне». Все почалося з виступу генерального директора ТРК «Сокаль» Миколи Паська, в якому він зачитав звернення трудового колективу підприємства до депутатів Сокальської райради. На жаль, це звернення викликало бурю негативних емоцій з боку представників райдержадміністрації.

Працівники ТРК “Сокаль” зверталися до народних обранців з проханням внести зміни в статуті і ввести в співзасновники компанії трудовий колектив, а також можливість погоджувати з ним кандидатуру на призначення районною радою керівника підприємства.

Слово для виступу отримала заступник голови РДА Марія Христинич. Вона повела мову про соцідослідження, яке наче б то проводилося серед різних верств населення.


Відтак Марія Іванівна висловила бачення того, що можна було б покращити в роботі радіо.

Досить різким був виступ голови РДА Олега Солодяка стосовно журналістської етики: ( послухати - 53,2Kb). Районний керманич висловив нерозуміння ситуації, зокрема в чому виявляється втручання його підлеглих в редакційну політику ТРК, пов`язавши звернення колективу із чиїмось політичним замовленням: ( послухати - 134,0Kb).

Цим перепитії на сесії не закінчилися. Взявши слово вдруге депутат Мирон Гавришкевич знову попросив присутніх все ж надати час на виступ представника пікетувальників – члена Сокальської РО ГП «Пора» Григорія Казанівського. Цього разу депутати позитивно віднеслись до цієї пропозиції. Представник пікетників зачитав звернення «Пори» до депутатів на підтримку бізнесу – перевізників та підприємців, а також вимоги. ( послухати - 48,0Kb).

На жаль, керівництво району перевело цю акцію в площину політичного замовлення та майбутніх виборів.

Пропонуємо до уваги текст звернення:

^

Звернення

Сокальська районна організація Громадянської партії «Пора» стурбована ситуацією, що склалася на Сокальщині у відносинах влади з бізнесом. Надалі процвітають бюрократія, хабарництво, відстоювання клєрками своїх меркантильних інтересів, що не дає малому бізнесу розвиватися, позбавляє наш край інвестиційної привабливості, а відтак – створювати нові робочі місця.

Так, до «Пори» неодноразово звертаються підприємці району – будівельники, виробники будматеріалів, перевізники – із скаргами про перешкоджання ведення підприємницької діяльності, суб’єктивне ставлення до учасників тендерів (як на перевезення по району, так і на проведення будівельних робіт в Сокалі, Белзі, інших населених пунктах Сокальщини), зведення рахунків із конкурентами по бізнесу окремими посадовцями, ведення ними політики подвійних стандартів та навіть про

використання службового становища, корупцію.

Окрім цього, на Сокальщині створилася негативна тенденція до втручання районної влади в діяльність громадських організацій та редакційну політику ЗМІ – зокрема по відношенню до радіо «Сокаль».

На жаль, ця тенденція зберігається!

Шановні депутати, шановні представники районної влади! Сокальська районна організація Громадянської партії «Пора» виступає на підтримку підприємців, громадських організацій та радіо «Сокаль» і засуджує дії влади направлені на віддалення Сокальщини від курсу вибраного нашим Народним Президентом Віктором Ющенком.

Вимагаємо відставки заступника голови Сокальської РДА В.І.Слободяна, а також керівників підрозділів, які знаходяться під його керівництвом. Заступника голови Сокальської РДА М.І.Христинич як фігурантів вищезгаданих порушень закону, зокрема основного – Конституції України. Також – перегляду доцільності перебування на займаних посадах голови РДА О.М.Солодяка та його І-го заступника О.О.Кінаха як осіб, котрі не впливають на хід подій в районі, а відтак потурають зловживанням вищезгаданих посадовців.

В разі невиконання наших вимог будемо вдаватись до заходів дозволених чинним законодавством України – безстрокове пікетування РДА, Львівської ОДА, винесення проблемних питань Сокальщини на Всеукраїнський громадський осуд, доведення інформації про ситуацію в нашому районі до Президента, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України.

ПОРА ПОВАЖАТИ ПІДПРИЄМЦІВ, ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЗМІ!

 

інформаційний бюлетень Сокальської РО ГП «ПОРА»


№ 01, лютий 2006 р

^

дописувач
-

суспільство

ЗВЕРНЕННЯ


Трудового творчого колективу


КП Телерадіокомпанія “Сокаль”


до депутатів Сокальської районної ради IV демократичного скликання


Колектив Телерадіокомпанії “Сокаль” стурбований ситуацією навколо діяльності ТРК. Намаганням представників Сокальської РДА втрутитись в редакційну політику та творчий процес. Заступник голови РДА Марія Христинич ще під час першої зустрічі з колективом ТРК почала висловлювати незадоволення роботою творчих працівників радіо: манерою ведення та мовою ведучих, наявністю чи відсутністю певних програм, в тому числі і політичного спрямування. Згодом, представник адміністрації спільно з відділом культури пропонувала для ведення програм, зокрема політичних, нефахівців і не журналістів.

Розцінюємо ці дії як втручання в творчу діяльність, що забороняється Законом України “Про телебачення і радіомовлення”. Зокрема Статті 6 Про заборона втручання у творчу діяльність телерадіоорганізацій. В ній йдеться: “Втручання державних органів, органів місцевого, регіонального самоврядування, їх посадових осіб, об`єднань громадян, окремих громадян у творчу діяльність телерадіоорганізацій, а також цензура, як контроль за ідеологічним змістом передач, забороняються; контролюється лише зміст інформації, яка охороняється законом.”

Крім того, на керівництво і творчих працівників чиниться тиск. Зокрема, генерального директора ТРК “Сокаль” Миколу Паська вже декілька разів протягом останніх півроку викликали на все можливі наради і бесіди, де в різних формах пропонувалося щось змінити в діяльності ТРК, наче б то для покращення ефіру. Керівник служби інформації Олександр Новацький також мав понад годинну розмову з заступником голови РДА Марією Христинич. Під час якої зокрема йшлося і про творчу роботу ТРК, і про особисті політичні переконання Олександра Новацького.

Вбачаємо в цьому порушення кількох Законів України, зокрема головного закону нашої держави – Конституції, зокрема статті 34, якою кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, статті 36, в якій йдеться, що “громадяни України мають право на свободу об`єднання у політичні партії та громадські організації...”

Для розвитку ТРК “Сокаль” і унеможливлення втручання в діяльність медіа-підприємства, тиску на його творчих працівників та керівництво просимо Вас, шановні депутати, ввести в співзасновники КП ТРК “Сокаль” трудовий колектив як власника п.1.1 розділу І-го "Загальні положення" Статуту підприємства в такій редакції: "Комунальне підприємство телерадіокомпанія "Сокаль" (надалі ТРК) є комунальним підприємством, заснованим Сокальською районною радою на спільній комунальній власності територіальної громади району та трудовим колективом ТРК.

Засновниками і власниками ТРК в рівних долях є Сокальська районна рада і трудовий колектив ТРК. ТРК є засобом інформації Сокальської районної ради. Сокальська районна рада сприяє ТРК у здійснені мовлення та у її виробничо-комерційної діяльності.

А також внести зміни в розділ ІІІ “Управління і кадри ТРК”, де викласти пункт ІІІ.2 цього розділу в такій редакції: “Керівництво ТРК здійснює Генеральний директор, якого призначає Сокальська районна рада після погодження з трудовим колективом ТРК. Генеральний директор діє від імені ТРК, представляє її інтереси в органах влади і відносинах з підприємствами, установами та організаціями, укладає угоди і договори, видає накази і розпорядження, обов’язкові для всіх працівників ТРК, має право підпису фінансових документів, відкриває рахунки в банках, розпоряджається коштами, здійснює контроль за дотриманням вимог охорони праці і пожежної безпеки.”

Вважаємо, що такі зміни в Статуті підприємства стануть справжнім проявом демократії і нададуть цьому поняттю якісного значення. А в діяльності телерадіокомпанії - стимул для ще більшого розвитку цього засобу масової інформації в напрямку творчих здобутків, фінансової незалежності.

Далі підписи усіх працівників ТРК "Сокаль"


(зачитано насесії 23.02.2006р. м. Сокаль)

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:13, 10 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464