культура
Конкурс
24 березня в м.Червонограді проходив обласний конкурс хорових колективів мистецьких шкіл. В ньому прийняли участь різноманітні за складом хорові колективи з різних куточків Львівщини (Червоноградський кущ). Перед високоповажним журі, яке очолював художній керівник відомого в цілому світі львівського хору хлопчиків та юнаків «Дударик», лауреат Шевченківської премії Микола Кацал, виступили хорові колективи мистецьких шкіл міста Жовкви, Белза, Великих Мостів, Радехова, Гірника, Рави-Руської, Червонограда та Сокаля.
Сокальську дитячу школу мистецтв ім.Віктора Матюка на конкурсі представляло два хорових колектива: хор хлопчиків та юнаків - керівник Леся Капелусь, концертмейстер Олена Знак та хор учнів старших класів - керівних Марія Дубик, концертмейстер Галина Казанцева. Обидва хорові колективи дуже вдало виступили на цьому конкурсі та показали високий рівень виконавської і професійної майстерності, що було зазначено членами журі.
Найкращі хорові колективи мистецьких шкіл області приймуть участь в заключному концерті, який відбудеться 6 травня у Львівській обласній філармонії.
^
дописувач
-
кримінал
Винних у загибелі риби покарають
За фактом загибелі риби на Сокальському водосховищі порушено кримінальну справу. Про це "Експресу" розповів природоохоронний прокурор Львівської області Володимир Гринкевич.
"Кримінальну справу, — розповідає пан Гринкевич, — порушено за статтею 242 КК — "масова загибель риби". Вона передбачає позбавлення волі до п`яти років або обмеження волі на такій самий термін. Наразі природоохоронна прокуратура погоджує свої дії у цій справі з обласною прокуратурою, а опісля триватиме слідство.
Як уже повідомляв "Експрес", 19 лютого внаслідок несанкціонованого спуску вода зі Сокальського водосховища загинуло близько 19 тонн риби. Шлюзи було відкрите за вказівкою голови райдержадміністрації. За оцінкою держрибінспекції прямі збитки становлять 1.5 мільйона гривень.
Цією ситуацією занепокоєні екологи. Адже серед загиблої риби було й п`ять рідкісних видів. а також два таких, що будуть внесені до третього видання "Червоної книги".
За словами заступника головного лікаря облсанепідемстанції Олега Когута, з потеплінням на водосховищі загибла риба може гнити, тож розповсюджуватимуться різноманітні віруси.
Також у водосховищі можуть бути важкі метали, бо споруджували його для технічних потреб місцевого заводу хімволокна, щоб скидати туди відходи. Наслідком гниття риби може також стати погіршення якості вода в річці Західний Буг, що загрожує виникненням міжнародного конфлікту з Польщею.
А от завідувач лабораторії хребетних тварин Державного природничого музею НАН України Наталя Дзюбенко вважає, що зона спущеного Сокальського водосховища може стати центром розповсю¬дження пташиного грипу і навіть мутації цього вірусу.
Богдан Куфрик
Львівські новини №12(152) 23-30.03.2006
^
дописувач
-