** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.04.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    25 квітень 2008 року

Пошук в новинах   

влада

24 квітня перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації В.Бойко провів засідання колегії райдержадміністрації з наступним порядком денним: Про роботу виконкому Савчинської сільської ради щодо виконання ним делегованих повноважень органів виконавчої влади; про виконання Національної програми від 05.02.2002р."Про боротьбу з туберкульозом" та розпорядження голови Львівської ОДА від 16 листопада 2007 року № 1205 "Про затвердження заходів щодо реалізації у 2008 році загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз".


Як зазначив на колегії заступник головного лікаря району Я.Вітик, протягом І кварталу 2008 року в районі пройшли флюрографічне обстеження 3 968 осіб ( за аналогічний період минулого року – 2 546). Виявлено 10 осіб з активною формою туберкульозу (минулого року за цей період виявлено 8 таких хворих). Причини зростання захворюваності: зубожіння населення; міграційні процеси; незадовільний матеріально-технічний стан туберкульозного відділення, де рентгенапарат працює 40 років; соціальна незахищеність працівників цього відділення.


Незважаючи на труднощі, цього року в Сокальській ЦРЛ завершено ремонт рентгенкабінету, відкрито кабінет з дослідження баканалізів, в районі почали діяти 6 пунктів прийому цих аналізів. За І квартал 2008 року в медикам району на медикаменти було виділено з державного бюджету 36 тис. грн., а з місцевого лише 10 тис. грн., що катастрофічно мало.


Колегія вирішила: у ІІІ кварталі ввести в дію очисні споруди в туберкульозному відділенні ЦРЛ; до кінці року відкрити кабінет контрольованого лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі; звернутися до головного управління охорони здоров"я ЛОДА з проханням направляти на роботу в Сокальський район лікарів-фтізіатрів; звернутися до Міністерства охорони здоров"я України з пропозицією відкрити в районі туберкульозне відділення закритого типу.

^

РДА
Сокальська РДА

Парафіяльне життя

Ікона зняття з хреста померлого Христа.
Ікона зняття з хреста померлого Христа.
«Тебе, що світлом, немов ризою, зодягаєшся, зняв Йосиф з Никодимом, бачивши мертвого, нагого, непохованого, ревним пла¬чем заплакали і, ридаючи, промовили: "Ох горе, наш найсолодший Ісусе! Побачивши Тебе на хресті повислого, сонце негайно мороком покрилося і земля зо страху задрижала й церковна заслона роздер¬лася. А тепер бачу Тебе, що задля мене сам пішов на смерть. Як же ж поховаю Тебе, мій Боже? Або якою плащаницею обгорну? Якими руками діткнуся Твого нетлінного Тіла? Або яку пісню заспіваю при Твоїй смерті, Щедрий? Величаю Твої страсті, піснями славлю Твоє погребення з воскресенням, і кличу: "Господи, слава Тобі".» (Надгробна стихира при покладанні Плащаниці)


Сьогодні 25 квітня згідно з традицією нашої Церкви по всіх  храмах проходить обряд виставлення плащаниці. Ранішні  Богослуження у катедральному храмі св. ап. Петра і Павла, розпочались Царськими Часами.

Свята Плащаниця
Свята Плащаниця
Свята Плащаниця
Свята Плащаниця
Обряд виносу й покладення плащаниці відбувся на вечірні Великої п’ятниці , під час співу стихири на стиховні, був обхід довкола церкви з плащаницею, яку несли катедральні священики, в оточені старших парафіян із запаленими свічками. Після обходу плащаницю покладено на приготований стіл, посередині храму, де перебуватиме до початку недільних Богослужінь. В часі трикратного співу «Благообразний Йосиф …» усі на колінах приступали до святої плащаниці, побожно її цілуючи. Божий гріб прикрашено квітами та лампадами,біля нього виставлена почесна варта.
Свята Плащаниця
Свята Плащаниця


Постійні потоки людей до гробу Господнього, засвідчують, що вшанування плащаниці через поцілунок, є для наших вірних глибоким  духовним переживанням і нагодою відновити свою віру, і любов до Ісуса Христа, що задля нашого спасіння, прийняв смерть на хресті.


^

свящ. Ярослав Валюх

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:25, 19 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567