** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.07.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    25 липень 2006 року

Пошук в новинах   

влада

НАША ДОЛЯ — В НАШИХ РУКАХ

Як уже повідомлялось, минулої п’ятниці відбулася позачергова сесія Сокальської районної ради. Розглянули одне-єдине питання: про політичну ситуацію в Україні. Висловивши занепокоєння з приводу політичної кризи в державі, голова районної ради Олег Солодяк нагадав, що, згідно з Конституцією України, ніхто не може узурпувати владу, єдиним носієм влади у країні є народ.

Сесія прийняла звернення до Президента Віктора Ющенка (його текст подано на 1-й сторінці). Відбулося пристрасне обговорення того, що діється у нашому парламенті. Окрім депутатів в роботі сесії взяли участь керівники політичних і громадських організацій, шановані у районі люди.


Нижче подаємо думки учасників сесії.

Іван ТИМОШИК,


пенсіонер, колишній директор школи:

— Народ виборов владу. І треба було взяти цю владу в кулак і не випускати. На жаль, цього не сталося. Така вже наша історія: завжди знаходився той, хто не хотів нашої єдності. Згадаймо, що зробили з Хмельницьким, Мазепою, згадаймо 1918—1920 роки… Тому треба єднатися і лише тоді вийдемо із кризи.

Юлій ЛУКОМСЬКИЙ,


почесний громадянин м. Сокаля:

— Особисто я вірю нашому Президентові і не сумніваюся в ньому. Нам треба не займатися самоїдством і думати, хто перший і найкращий, а пам’ятати про головне — Україну. Навіть сьогодні, в цьому залі, здавалося б, маємо прийняти одне звернення, а щойно була заява від окремого блоку. Не розумію, як можна єднатися навколо багатьох. Єднаються навколо одного. Проаналізуйте, що сталося: Пинзеник, Костенко — мудрі мужі. Чому ж вони не пішли разом з Президентом?

Воювати і будувати — це дві різні речі. Можна нахапати багато пустопорожніх гасел, наробити багато галасу (бо люди, здебільшого, купуються на красиві слова і обіцянки), але людину характеризують діла. Вважаю, що вихід треба шукати в об’єднанні всіх проукраїнських сил навколо Президента.

Олег ГЛИНСЬКИЙ,


депутат районної ради:

— За рік часу народ хитнувся від небувалого піднесення — до сумнівів і зневіри. В черговий раз ми відчули гіркий присмак зради. Ми мали добрий шанс мати свого спікера. Невже кращого кандидата, як Порошенко в «Нашої України» не було? З ідеологічних мотивів ми не можемо бути в коаліції з комуністами і «регіоналами». КУН — за розпуск Верховної Ради і за люстрацію. Але заради збереження незалежності України, ми підтримаємо будь-які дії Президента.

Григорій КАЗАНІВСЬКИЙ,


депутат районної ради:

— Чи може бути держава, коли нема ідеї? Наші ж політичні сили так і не виробили однієї чіткої політичної стратегії.

Для мене найстрашніше те, що багато людей розчарувалися в Президентові, народних обранцях, які відповідальні за те, що робиться в державі. Хто сьогодні з впевненістю скаже, що ті люди, які проголошували антиянуковицькі гасла, завтра не винесуть вчорашньому опоненту хліб-сіль? «Пора» знову на майдані, ми — за розпуск парламенту.

Валентина ФЕНЧИН,


пенсіонер, колишня вчителька:

— Ми дуже довірливий народ, а історія часто повторюється. Хто був Винниченко? Соціаліст. Українці повірили йому. І поставили йому пам’ятники. Проте не поставили пам’ятник Міхновському, котрий хотів, аби Україна була соборна і мала своє військо. Хто Мороз — соціаліст. І ми знову повірили…

Не забуваймо, якою складною є етнографічна ситуація в державі. І цю карту часто розігрує Росія. Тому будьмо обережними, ніякої дружби з комуністами і «регіоналами» бути не може. І не варто дуже захоплюватися ліберальною демократією. Не забуваймо, що західні демократії творилися на базі національно сформованих держав. А ми ще не маємо національної держави, тож нам потрібне міцне єдиновладдя. Ще Коновалець колись сказав, що опори не треба шукати ні на заході, ні на сході, а опиратися лише на власні сили.

Олександра НЕБОЖУК,


депутат районної ради:

— Ми занадто ретельно шукали ворогів серед своїх. Колись ще настане час для системного аналізу того, що сталося. Сьогодні багато говорили про єдність, але я не побачила єдності навіть в цьому залі. Маємо визнати, що ми привели до влади політиків, які не виправдали наших сподівань. Хто винен? Звалювати все на Мороза не варто, вина лежить і на «Нашій Україні», і на БЮТі.

Володимир ПОЛЯНЧУК,


депутат районної ради:

— У помаранчевому блоці перетягували канат, а Янукович сьогодні посміхається. Але ми не можемо впадати у відчай. І не всі гріхи звалювати лише на Президента. Бо легше керувати цілою Європою, як однією Україною. Президент несе тяжкий хрест за нас усіх, а ми ще в нього — й каменем.

Дивлюся на те все, що нині діється в державі, і думаю: це так, як їхати тим возом. По Європі він котитиметься по рівній дорозі й дві доби, і фірман може спокійно дрімати… А в Україні борони, Боже, задрімати й на мить — той віз опиниться уже за Уральськими горами.


Тому не дрімаймо, і добре думаймо, яких друзів вибираємо.

 

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

економіка

ДВА КРОКИ НАЗУСТРІЧ

Порозуміння між владою і підприємцями, їх партнерська співпраця є безкоштовним інструментом для поступу в економіці. Як уже повідомляла наша газета, саме на цій думці зійшлися учасники форуму «Влада і бізнес — партнери», що працював у Сокалі минулого тижня. Нижче подаємо думки декого з його учасників.

Богдан ТРАКАЛО,


підприємець:

— Сьогоднішній діалог є безумовно корисним. Шкода лишень, що в залі більше представників державних служб, різних фондів і дуже мало власне підприємців. Не розумію, чому колеги такі пасивні, адже 90 відсотків проблем, з якими стикається малий бізнес, лежать поза межами району. Однак поодинці не поїдемо до Києва, щоб донести їх до найвищої влади. А тут є можливість через державні структури найнагальніше переказати наверх. Хто стукає, тому відчиняють, а під лежачий камінь вода не тече.

Я особисто не маю жодних претензій до нашої місцевої влади. Чесно плачу податки, вчасно здаю звіти. Але не секрет, що підприємцю-початківцю дуже непросто живеться. Наприклад, мій син вирішив розпочати свою справу. Уже на етапі відведення землі необхідне погодження з пожежниками, охороною праці і т. ін. Чекай на відповіді різних служб, а час іде.

На місцях є державні земельні служби. Чому б їм не надати право видавати дозволи, чому за кожною дрібничкою треба їхати до Львова? Або таке: Київ — місто, і наші Сокаль, Белз, Великі Мости теж мають статус міста. І там, і тут за ліцензію треба заплатити вісім тисяч гривень. Уявіть, скільки товару продасть підприємець на вокзалі у столиці, і, скажімо, на сокальському. А за ліцензію платять однаково. Саме це породжує нелегальний продаж цигарок, алкогольних напоїв. Не кажу вже про непомірний податковий тиск…

Марія ХРИСТИНИЧ,


депутат обласної ради:

— На пленарних засіданнях обласної ради ми неодноразово слухали питання про розвиток підприємництва в регіоні, вони ж є і в центрі уваги районних і міських обранців. Сьогоднішня зустріч, попередні наради й консультації спрямовані на те, щоб гасло «Влада і бізнес — партнери» наповнювалося реальним змістом. Всі конструктивні пропозиції від Асоціації підприємців можна буде передати у Верховну Раду через п. В’язівського. До речі, до Києва ми уже надіслали листа з приводу ліцензування.

Поле для співпраці є широке — треба впорядкувати ігрові майданчики в міському парку, нарешті звести в розумні межі вуличну торгівлю, бо товар розкладають мало не під пам’ятником Тарасу Шевченку. Це неподобство. Громадськість вимагає нашого втручання.

Микола ДАШКЕЛЬ,


підприємець:

— У нашому Угнові закрили паливний склад. Мої земляки мають велику проблему: винаймають дорогий транспорт і возять вугілля хто звідки (місто досі не газифіковане). Враховуючи це, я викупив приміщення колишнього паливного складу і вирішив відновити його роботу. Міська рада продала будівлі без проблем. Але коли я до неї звернувся з проханням віддати мені й землю, яку використовували попередники, почалася незрозуміла тягянина і мені відмовили.

Якщо влада хоче, аби підприємництво розвивалося, то нехай сприяє цьому. Приміщення продали, а землю — ні, і шлях до розвитку мого бізнесу обтяли. Сьогодні начальник районного відділу земельних ресурсів

п. Шевчук мене запевнив, що приїде в Угнів, підніме мої заяви, відмову депутатів і з’ясує, на чиїм боці правда.

Наталія ЛАГОДА,


начальник управління економіки:

— У районі на десять тисяч населення припадає двадцять малих підприємств. В малому бізнесі зайнято понад 4320 осіб, з них на малих підприємствах — 2085. За перший квартал ц. р. до бюджету району від малого підприємництва надійшов майже один мільйон гривень (за 2005-й — 5,9 млн. грн.). За п’ять місяців 2006 року у цій сфері створено 512 нових робочих місць. Щоб врегулювати законодавство на регіональному рівні, за розпорядженням голови райдержадміністрації ми створили робочу групу для перегляду нормативно-правових актів РДА. Низку таких актів визнано нечинними, бо вони екомічно неефективні.

У нас працює Єдиний реєстраційний центр, Агенція регіонального розвитку, а нещодавно створили Єдиний дозвільний центр у Сокальському районі. Він знаходиться в приміщенні райдержадміністрації, поряд з сесійною залою.

Але якщо ми робимо крок назустріч підприємцям, хотілося б, аби й вони відповідно теж зробили крок назустріч владі. Адже досі маємо високий рівень збитковості малих підприємств (майже половина з них збиткові). Розмір середньої заробітної плати у цій сфері нижчий за середній показник загалом по області (середній показник зарплати МП — 350 гривень). Треба легалізувати незареєстрованих працівників, припинити виплату зарплати в конвертах.

Надія САГАНСЬКА,


адміністратор Єдиного дозвільного центру:

— Дозвільний центр загалом дає можливість у три-чотири рази скоротити термін отримання документів дозвільного характеру. І наполовину зекономити кошти. Нагадаю, що у вересні 2005 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Закон набрав чинності з січня ц. р. Робимо все можливе, щоб допомогти людям, які хочуть започаткувати свою справу. Єдиний дозвільний центр надає послуги на безкоштовній основі, не є монополістом у сфері дозвільних служб. Підприємці мають можливість вибирати.

На даний час ми видали 82 дозволи, надали понад 50 консультацій. Маємо надію, що найближчим часом будуть внесені зміни до законів та нормативно-правових актів таким чином, щоб державне регулювання господарських відносин слугувало реальним потребам та вимогам ринку.

Олег СОЛОДЯК,


голова районної ради:

— Вважаю, що у нашому районі зроблено чимало корисного на шляху порозуміння між владою і бізнесом. Пригадую передвиборні пікети перед будинком держадміністрації, дехто з пікетувальників сьогодні з нами в президії. Ми хочемо чути один одного. Лише разом вийдемо із боргової ями. Найкращий інвестор — це наш український інвестор. Сподіваюся, що буде територіально-адміністративна реформа, вона розв’яже проблеми, які зараз вирішити нереально. Всі розуміємо, що люди не мають стартового капіталу, а відсотки за банківські кредити дуже високі — 17—25%. Тому малий бізнес розвивається повільно.

І все ж в районі розширилося коло підприємств, які надають різного роду послуги. Зокрема, пасажирські перевезення, побутові послуги (перукарні, майстерні з ремонту взуття). Розширюється і виробнича сфера: виготовлення меблів, столярних виробів.

Сьогоднішній форум уже другий. Перший назвали «Крок назустріч підприємцям». Отож сьогодні — другий крок назустріч один одному.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

економіка

Сільськогосподарські підприємства Сокальщині масово збирають ріпак. Окремі господарства вже приступили і до збору озимих. Про це радіо “Сокаль” повідомив начальник Управління АПР Сокальської РДА Ігор Шайнога. За його словами, з понад 900 гектарів засіяних ріпаком, вже зібрано цієї культури з понад 510 га. Врожайність складає 19,5 ц/га.

Всього намолочено понад 1 тисячу тон. Селяни готують ріпак до реалізації у Радивилів та Броди. Показник врожайності по господарствах, що вже збирають зернові, складає 32-36 ц/га.

Сьогодні-завтра сільські господарства розпочнуть масовий збір зернових. Їх площа на Сокальщині складає близько 30 тисяч га. Жнива у районі розпочались 21 липня. Наразі їх провадженню сприяє погода, за словами Ігоря Шайноги, поки немає і проблем з паливно-мастильними матеріалами.

 

 

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

спорт

В неділю, 23 липня, на Сокальщині відбулись ігри розіграшу Кубку “Незалежність” з футболу. Тартаків на власному полі приймав команду з Гірника, а Забужжя змагалося з Соснівкою, ці матчі закінчились з рахунком 1:0. Такий жеж результат зафіксований в грі між командами Сільця і Великих Мостів. В свою чергу Острів переграв футболістів з Глухова – 3:0. Отже, 6 серпня в Сокалі на стадіоні “Сокіл” відбудуться півфінальні ігри кубку. О 15:00 гратиме Сілець і Острів, о 18:00 розпочнеться матч Забужжя-Тартаків.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:46, 6 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464