** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.09.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    25 вересень 2006 року

Пошук в новинах   

анонс :: центр

Станом на 25 вересня у Сокальському районі зібрано зернових з площі 27 тисяч 703 гектари: при середній врожайності 26,7 центнера з гектара, намолочено 74 тисячі тонн зерна. За словами начальника відділу рослинництва Управління агропромислового розвитку району Олега Тарасюка, жнива фактично завершилися. План дозбирування складав 28 тисяч 205 гектарів.

Через складні погодні умови, якісні показники дещо втрачені, а зерно зібране з площі, яка сильно постраждала, підходить лише для фуражних цілей. В основному це земля, яка знаходиться у понижених місцях. Негодою було знищено 495 га. Дозбирати залишилося ще 120 га кукурудзи на зерно, близько 20 гектарів вика та 350 га гречки. На Сокальщині вже засіяли 1 тисячу 140 га озимого ріпаку та 2,700 озимих зернових.

Цьогоріч ціна на ринку зерна досить сприятлива. Збіжжя 3 класу вартує близько 800 гривень, 4 класу – 700 і вище, - зазначив начальник відділу рослинництва Олег Тарасюк. З понеділка, 25 вересня селяни Сокальщини приступили до збору цукрового буряка, який засіяний в районі на площі 6 тисяч 300 гектарів.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

анонс :: центр

Нещодавно у Севастополі на військових навчаннях “Чисте небо 2006” вперше пройшов випробування санітарний катер “Сокаль”. Основна його задача якнайшвидше прийти до місця аварії та надати першу допомогу потерпілим. Про це повідомляє газета “Флот України”. На сьогодні морякам ще не доводилось випробовувати вивчене, але вони готові. Екіпаж щодня тренується, про що свідчить велика кількість виходів у море. На катері є аварійно-рятувальний і водолазний загони, які виконують завдання миротворчих місій, для кораблів, екіпажів, човнів, а також надають допомогу вертольотам чи літакам, що зазнали аварії.

За словами старшини команди електромеханічної частини, мічмана Андрія Кіха, до речі він сокальчанин, чим більше навчань, тим більше професіоналізму, адже кількість переходить в якість. Нагадаємо, наше місто є підшефними катера “Сокаль”. Щороку до шефської допомоги долучаються підприємці нашого району. Завдяки цій допомозі, яку неодноразово надавав наш регіон, катер “Сокаль” переобладнали на санітарний. Протягом декількох місяців тривав його ремонт. Нещодавно обладнали операційну, завершили встановлення кількох нових апаратів: електровідсосу для промивання крові, або для відкритих ран, апарат для штучної вентиляції легенів та інше.

Катер “Сокаль” вперше був спущений на воду в 1983 році в Польському місті Гданськ на суднобудівній верфі “Вісла”, до 1997 року ходив під прапором Чорноморського Флоту, далі його було передано до складу Військово Морських Сил України і лише через 9 років, його вирішили все ж таки використовувати за призначенням. З розмови ми дізнались, що сам центр був створений 2 роки тому 18 червня 2004 року і саме він надає допомогу, тим, хто зазнає лиха.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

анонс :: центр

В понеділок в Сокалі відбулося засідання ради кредиторів ВАТ «Сокальський заводоуправління будівельних матеріалів». На ньому розглядались пропозиції по проведенню санації – економічного оздоровлення підприємства, фактичного його виходу з кризи, що триває вже кілька років. Збори кредиторів скликала арбітражна керуюча Оксана Генташ. Представникам преси в присутності на засіданні було відмовлено, з посиланням на комерційну таємницю, пов’язаної з розглядом запропонованих планів. Як стало відомо радіо «Сокаль», до розгляду на раду кредиторів наразі був запропонований лише один із таких планів.

Його членам ради надало ПП «Сузір’я». За словами арбітражної керуючої, засідання ради було відкладене до четверга, 28 вересня. Наразі подробиці цієї пропозиції не розголошуються, проте в розмові з кореспондентом радіо пані Генташ запевнила, що майновий комплекс заводу буде збережений і запропонований інвестору, що найближчим часом запропонує найкращі умови для того, аби підприємство працювало та надавало нові робочі місця. Колишній голова правління ВАТ Анатолій Рибін, котрий спізнився майже на 2 години і не був присутній на засіданні ради, також привіз кілька пропозицій по відновленню роботи Сокальського заводу будматеріалів. За його словами, першочерговими пунктами запропонованого плану є погашення заборгованості по податках, а також боргів по виплаті заробітної плати, накопиченої за минулі роки. Отже, усі пропозиції по санації підприємства будуть представлені наступного четверга на розгляд ради кредиторів, а далі суду міста Львів, який провадить справу.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

анонс :: центр

В першій половині вересня в дитячому оздоровчому центрі „Сатера” (м. Алушта, АР Крим) пройшов завершальний етап 15-го Українського відкритого фестивалю дитячого, молодіжного кіно, телебачення та радіо „Кришталеві джерела”. Основними організаторами цьогорічного „кримського етапу” були Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерство у справах сім’ї, молоді, спорту АР Крим та Алуштинська міськрада.

Всього у двох етапах „Кришталевих джерел” (перший проходив у серпні цього року в Сумах) взяли участь 650 осіб. До Криму ж були запрошені автори кращих кіно-, теле-, радіопрограм. Серед них – представники телерадіокомпанії „Сокаль”: директор Микола Пасько, ведуча програм Тетяна Волянюк та учениця СШ №5 м. Сокаль Ольга Новосад. Творча група нашої радіостанції представила на суд журі дві програми: „Перший крок”- хіт-парад дитячої пісні та „Велика перерва”- інформаційна молодіжна програма. Обидві були відзначені дипломами фестивалю, причому „Велика перерва” отримала звання найкращої інформаційної програми для школярів.

У рамках „кримського етапу” відбувалися перегляди телепрограм, виготовлених дітьми і про дітей, майстер-класи, що їх проводили секретар Національної спілки кінематографістів України Олексій Колесник, завідувач кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олесь Гоян, ведуча програми „Вечірня казка” Національної телекомпанії України Алла Мігай.

Було проведено навчальний семінар із керівниками дитячих та юнацьких кіно- та відеостудій. Учасники фестивалю мали змогу відвідати мальовничі місця Криму, здійснити навчальні відеозйомки. В інтерв'ю першому національному каналу сокальчани розповідали про роботу телерадіокомпанії „Сокаль”, перспективи розвитку радіомовлення в невеликих містах України. Звичайно, що такі заходи потрібні в першу чергу для дітей, адже неможливо переоцінити спілкування творчих особистостей з усіх куточків нашої країни. Але прикро те, що в райдержадміністрації Сокальського району ми не знайшли підтримки і в „Сатеру” поїхала лише одна дитина, та і то власним коштом одного з працівників ТРК „Сокаль”. Сподіваємось, що наступного року на цьому всеукраїнському фестивалі наш район презентуватиме чисельніша і вже краще підготовлена група школярів, адже перше зерно впало на благодатний грунт.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

анонс :: центр

Голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник погрожує звільненням голів РДА, котрі не вирішують належним чином проблем сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Причиною такого різкого застереження з боку голови ЛОДА стало те, що під час своєї доповіді на засіданні колегії ОДА начальник служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації Володимир Лис повідомив про неналежне виконання розпорядження Петра Олійника „Про заходи щодо захисту прав дітей”.

Так, згідно з цим розпорядженням, мали б створити окремі підрозділи в кількості не менше двох осіб для здійснення функцій щодо опіки та піклування, усиновлення – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Досі таких підрозділів не створено у місті Львові, Дрогобичі, Трускавці, а також у Бродівському, Дрогобицькому, Жидачівському, Сколівському, Старосамбірському районах. Вони функціонують у містах Новому Роздолі, Стрию, Червонограді, та Сокальському, Бузькому, Городоцькому, Жовківському, Золочівському, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Радехіському, Самбірському, Стрийському, Турківському, Яворівському районах. Там у підрозділі працює по одній штатній одиниці.

За словами пана Лиса, програма також передбачає й виплату кожній дитині грошову допомогу в розмірі близько однієї тисячі гривень. „Невиконання, або неналежне виконання цієї програми означає те, що якась сирота не отримає грошей, а якщо я взнаю, що котрась дитина не отримала програмою передбачених грошей, то наступного дня чекатиму в себе на столі заяви на звільнення голови райдержадміністрації”, - відреагував на інформацію Петро Олійник.

Так голова ОДА видав розпорядження провести наступного тижня атестацію заступників голів РДА з соціальних питань та начальників відділів служб у справах неповнолітніх у районах області. Усі вони, згідно з розпорядженням, мають скласти іспит на предмет користування комп’ютером. Крім того Петро Олійник назвав термін – 1 жовтня. Саме до цього часу у кожному районі області має з’явитись відповідна служба, облаштована комп’ютерами і телефонами.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:09, 6 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464